Nije valjda? Odakle ti info da je poginuo?
Meni rekose da je slomio ruku, nogu i kuk, ali da nije zivotno ugrozen?
Printable View
Nije valjda? Odakle ti info da je poginuo?
Meni rekose da je slomio ruku, nogu i kuk, ali da nije zivotno ugrozen?
Zato i rekoh provjerena, đe ih ljudi gaje za ličnu upotrebu ali se i ja igrom slučaja ogrebah za par piladi :)
Btw, prošle godine uzeh pola mladog jagnjeta u rodne mi Komane, za slavu, e nikad ljepšu jagnjetinu nisam jeo.
Najbolje je moguće tako od provjerenih seljaka u selo neđe kupit meso, to je danas neprocjenjivo i radije ću platit 3 puta skuplje no u markete a možda rjeđe jesti, no kupovat svako malo ovo raspalo meso po ovih naših veleprodaja...
Da zaboravih jagnjetinu, a mozemo dodati I jaretinu, koja se uz teletinu moze naci po selima da se kupi. Jedina mana takvog mesa je sto si, ako ga ne kupujes za neki veci dogadjaj, prinudjen da ga drzis u zamrzivacu, a iskreno ne znam kolko je dobro meso nakon sto je zamrznuto par mjeseci. Ebem li ga, bas da covjek ne zna sto da jede.
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
A uzimao sma i ja tako domaca jaja i gledao na livadu kako kljucaju vala su bila bzv..ali isto ogradjena livada 200m2 nema na nji vise nicega :D
Da ce ovaj minus vise da se zakolje nesto :D
Sent from my Le X620 using Tapatalk
Ja piletinu kupujem na Gintas, Radinovic radnja samo zivinu prodaju i proizvodi su im zaista odlicni i svezi, svaki dan svjeza pilad koja nijesu zamrzavana i ne razlikuju se od ovih sto se prodaju kao domaca ..
A inace pratikujem i kupujem citavo pile pa ga ja sredim i raskostim za minut to sam naucio a i onda bar znam da je to sve svjeze..
Jel zvoncica ziva? Daj neka se javi da ne mislimo :D
Neđe zvoni po Našem diskontu
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Cuh da su mnogi izradjeni danas, jedna cijena na polici, druga na kasi
Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока
Barem sam se ismijala i kupila sve sto meni ne treba, a svima oko mene treba...Bice prilike da se zajeb*m jos koji put kad odem..Pred Nikoljdan i Novu :D.
Ja ne znam koliko jedu ljudi sto trce u nas diskont i te slicne radnje..
Nakupuju 10 kolica, ko izjede to nije mi jasno? Ka da ih je 80 doma...
uzmu dosta stvari i onda su mirni jedno vrijeme sto se kupovine tice. to je u redu mozda kada su pitanju secer, brasno ili ulje, ali ne znam koliko je pametno kupiti dosta mesa odjednom i staviti u zamrzivac i onda ga po potrebi odmrzavaju.
citah na portal vijesti o ovom 'hepeningu' danas i zapade mi jedna stvar za oko - 'Iz kompanije „Voli“ ističu da će „Naš diskont“, u skladu sa politikom kompanije, ponuditi samo proizvode prve klase, strogo kontrolisanog porijekla i kvaliteta, po najnižim cijenama na tržištu.'
tako mi te robe prve klase..
Vijesi i Cdm nista ne pisu o ovom incidentu u Nasem diskontu. To je to nezavisno novinarstvo.
živa živa, teke živa :Dcijene su povoljne baš, baš...
ođe ću vam pisat cijene bez popusta, a na kasi se obračunava + 20 posto:
-brašno ima za 0.28 po kg, 0.33, 0,40...pa ko šta voli
-ulje 0.87 (naše ulje ili tako nekako, inače puni ga vital vrbas, dok je vital bio 1.35 ili 1.27 neko drugo)
-šećer je 0.47 po kg
za penzionere sve ovo idealno, za 10 eura imaju za dva mjeseca i brašna i ulja i šećera!
-Nutela 750 gr 4.59 plus popust, 3.67 nikad je jeftinije nijesam kupila (3 komaTa)
-plazma 300 gr 1.79 (1.43)
-persil 4.69 plus popust ispadne 3.75
-menaž čokolada 1.45 sa popustom 1.16
-schogetten čokolada 100 gr 0.55 sa popustom
-thomy majonez ono pakovanje u kesi od 280 ml 0.87 sa popustom
ja kupih i led sijalice za jelku :D 6 ipo eura 100 komata i to dva pakovanja, ima da sijamo kao las vegas pošto imam najmanje 6 upotrebljivih kompleta sijalica raznih farbi:D
Kupih i ove tablete finish za mašinu 100 komada 8,49 plus popust, 6.79
pršuta marteks 9.49 sa popustom 7 ipo eura...
eto to sam trgovala, osim što sam tati kupila ulja, brašna i šećera da prezimi:D i soli kupus da kisjeli:D
-
:D :*
ogromna je radnja stvarno, ali realno, onoliko naroda i poprilična gužva ali na kasi sam bila manje od 15 minuta...ispred tebe njih 5 doduše sa ogromnim korpama prepunim ali ide prilično brzo...pošto sam ja bila redovni mušterija u Našem diskontu prije, nikad mi se nije desilo da nema ogromnog reda iako su uvijek sve kase radile!
mnogo je privatnika bilo...jedan momak mi je rekao da je 5 puta danas iznova išao i punio po dvije korpe, zauvar mu je ulje, brašno, jaja ima pekaru i dnevno 100 jaja potroši...
što se tiče običnoga svijeta, ko god ima da kupi nešto više od hleba, po meni je logično da ode u Naš diskont jer sigurno na velike trgovine se uštedi poprilično...lično sam računala jer sam morala u Voliju da trgujem,ista trgovina mi je u diskontu bila za 55 eura jeftinija...ali...recimo, ako kupuješ voće, povrće, mlijeko, jogurt, malo suhomesnatoga, malo mesa (za recimo nedelju dana) sigurno je bolje tamo poći nego u bilo koji drugi mega market.
Laković takođe zna da ima ok cijene, ali meni su oni neuporedivo lošiji u svakom smislu:)
pao radnik jutros u otvor z lift na vrh glave, nije vidio da je rupa prekrivena ceradom, pa je propao...ja sam čula da je loše poprilično, tj možda jeste stabilan ali nije dobro nimalo:)
Zvonci, bila si nedje u djiru pa smo stajali malo sa jačom ti polovinom :)
Kasnije uveče nije bilo toliko gužve, lagano smo sve završili, i na kasu čekali prosječno.
Činjelo mi se da u svaka kolica ima ulja, brašna i cukra, ni da je potonja ura :D Ali vjerovatno su to ovi što su za radnje kupovali, od njih nikad mrdnuti ne možeš.
Inače smo trgovali u Naš diskont, uglavnom idemo dva puta mjesečno jer ni jedno od nas nema baš toliko vremena da svako malo idemo po prodavnicama :) Hleb ne kupujemo, kući imamo pekač hleba i to mi je najbolji drug a mašina za sude najbolja drugarica :D
Ovaj put nismo previše uzimali, jer smo skoro išli u nabavku. Ali nije loše kada na 120 eur uštediš 25 :)
Nutela, Plazma, to vam je zvonci već izduiktirala, recimo mi pijemo samo balans jogurt, on je bio ispod 1.2, svježe Kravica mlijeko u boce 60 centi, onda happy day sokovi, Ariel, hemije dosta, Cedevita pola kila 1.90 eur, recimo kupujemo iskljucivo Zewa toalet papir, svuda je oko 4.20eur 10 komada, juce uzesmo za 3.19 eur. Za hleb uzimama Zlatni puder, nidje ga nema ispod eura, juče platismo 69 centi. Sukonemsnasto smo uzeli što je po rafama bilo zapakovano jer mi je to vazda najteže čekati i običnim danima a ne juče :D Uglavnom na kasu je ispod svih korisnih stvari koje sam ja uzela, iskočilo milion muževih slatkiša, dobro skrivenih hahah. Ja uglavnom izbjegavam mnogo slatkoga, kad ono Milke, jaffe, munchmallow, itd. i naravno čips koji bacam kad ga nadjem, smoki :).
Sve u svemu mi nijesmo čekali ništa duže nego inače, i nijesmo ništa duže ostali u trgovinu. Možda bi i danas išli a ne juče ali danas idemo na more za vikend.
KRKNU sma tražila po nekim oznakama koje mi je navela, ali ne uspjeh :D
Bila sam. Ništa nisam kupila. Jedino mi se svidjelo što je majka napravila čupavce kad sam se vratila.
a mora da sam ono voće trgovala:D inače ne rekoh da sam onaj nektarov od narandže "100% voće " paltila ispod eura i to je povoljno jer taj đus košta oko 1.35 najmanje:D
e pa vala mi je žao što te ne viđeh...ja i moga čojeka jedva viđeh zujala sam po prodavnici:D
Kakav je kolaps ovih dana...
Poslase me da kupim nesto i kupila sam nista. Em umorna, em se radpadam, kad dodjoh tamo i vidjeh kako ljudi prose kolica od kupaca i prate ih do kola, kako se svadjaju u redu za kasu... op, nalevo krug. Te ja obavijestih da meni ne vrijedi zivot da ostavljam tamo.
Jutros udjoh u aromu i uvatih se za onu proju, ili sta je vec, na njoj datum 25.11. Pitam zenu ima li svjezije, nema. Uvatih se za virsle posle 100god na njima 24.11. Rekoh : i ovo vam je na jucerasnji datum... kad poce zena... ja nemam kad, moram da usluzujem, treba sve to prebrat i provjerit. Pomislih, oprosti... ti ces naebat, ne ja...
Nego, navukoh se na zamrznutu ola’ pitu sa visnjama...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam se baš razočarao u Zewu, po toj cijeni ja mišljah neki luksuz, te ugrabih kad je bio u Voli ispod 3€, ali ispostavilo se samo što ima onu rolnu kartonsku biorazgradivu, a to mi nešto i ne pomaže. E da, ima natpise na tri jezika. Tc, vrćem se na provjerenu Pa Lomu.Quote:
recimo kupujemo iskljucivo Zewa toalet papir, svuda je oko 4.20eur 10 komada, juce uzesmo za 3.19 eur.
Nije prvi put da se to dešava Aromi. I ja sam im jednom prijavio sir kojem je istekao rok prije dva dana - čisto da ga skrajnu prije nego što ko vidi. Isto se desilo i sa ćurećim prsima, koja su navodno bila na akciji, a vagaju po regularnoj cijeni. Te im ja opet prijateljski skrenuh pažnju da je akcija istekla ima nedjelju dana. Nije moje da izigravam inspektora tu, naročito što te žene rade za mizerne plate, ali prije ili kasnije će naić na nekoga ko će to uredno prijaviti.
Vjerovatno si naletio na 'jeftiniju' varijantu od recikliranih materijala. I to obično bude preko 3 eura, pa si u tom slučaju platio samo brend. :D
Mjau je mjau :DQuote:
Tc, vrćem se na provjerenu Pa Lomu.
http://www.paloma.si/sr/imagelib/pro...odisavljen.jpg
E ta Pa Loma, kao mačetom (malo mače - prim prev).
Ma jok, bila akcija ovog od 4.19, valjda mu prolazi rok.
Nisam siguran, odvajaju se komadići, izgledaš posle kao kolaž.
Prije jedno 7-8 god u staru radnju nadjem toalet papir nicky, staro pakovanje 16/1, malo naceto, nije za prodaju, aj uzmem ga ja, znate li ljudi ko oblacic, to mekano... ovo sad sve manje vise isto, svaki presavijem 2 puta,jbg porastao standard. :D
To je katastrofa da neko dozvoljava, prvo istekle rokove, pogresne cijene, a ponajmanje neljubaznost... a sto je najgore, sci sistemi imaju procedure da bi se to sprijecilo i opet se desava, znaci neko ne radi posao kako treba i treba ga mijenjati prije nego se unisti imidz.
Licno u posljednje vrijeme im ne zamjeram sto su nadrkane, jer vidim kako postupaju sa njima, tj.maltretiraju ih. I kad krenem da pizdim zbog nestrucnosti, isteklog roka i sl. ujedem se za jezik, jer odiru kicmu za mizernu platu, odbijaju im se dnevnice za najmanju gresku, tako da uvijek tihim glasom sapnem neku zamjerku. Jako cijenim kad ih pitam za neki proizvod sa suhomesnatog, a one se blago namrste, stavljajuci mi do znanja da nije kvalitetno, ukusno...u radnjama dje su ozvucene kase, dok placam redovno operem gazde, primjera radi njihovu skrtost, strogocu i uvijek pohvalim radnice...
@KRKNA Bravo - maksimalno podržavam ovakav pristup, upravo iz razloga koje si navela. Ne mogu one bit toliko nadrkane koliko ja mogu govorit "dobar dan" i "hvala, prijatno". Pa dako ukapiraju jednoga dana kako treba da se ophode prema mušterijama. Ne zbog gazde ili kakvog bonusa, no zbog sebe.