Mislio sam da je tamo samo servis ali svratiću da pogledam.
Printable View
Mislio sam da je tamo samo servis ali svratiću da pogledam.
Ne, ne. Prodavali su Stihl i još par marki šega, kosačica i trimera. Vjerovatno iz te grupacije njihove.
Da nema ko veći popust u okov na posto karticu? Kupio bih neki strug pa bi mi značio popust jer ja imam samo 5 posto trenutno.
Sent from my CPH1951 using Tapatalk
10% imam
Javi, pa kad budem u Pg dogovaramo se
Zna li ko kakav je elektricni alat grafite sto prodaju u okov
za hobi upotrebu sasvim korektan
ponesto po kuci da se prcka, hvala
Imam blanju, zavrsava posao, sad sam kupio rotacionu slajfericu, solidna sasvim. To je rang Einhell isl alata
Ja uzeh onu motornu šegu što je bila 100 eura. Radi odlično.
Sent from my KB2003 using Tapatalk
Pojavio se ponovo alat ISKRA. Vidio sam da imaju motorni trimer od 1,20kw za 100 eura i to mi izgeda jako primamljivo. Prije 4 godine sam kupio novi trimer VILLAGER i to je cista lutrija da ga upalim.
Iskustva?
Nemas iskustvo, kinez jedan od gorih. Dosta je uzet alat u ruku.
Sto se tice trimera, 6 godina odkad sam uzeo Emix u Centrometal, mijenjao crijeva i filtere jedino
Iskra je sad kineska i nema veze sa starom originalnom iskrom, trenutno los alat
trimer je toliko prosta masina da ako baca varnicu ti ostaje samo karburator (osim ako si nedje napravio losu mjesavinu pa da je stradao motor bez podmazivanja - bijeli dim ti je znak)
e sad, do njega moze biti:
- zacepljen (dizna/dizne)
- stradala dijafragma (ako ti je ostalo nedje gorivo duze u njega)
- lose podesen
sto se podesavanja tice - provjeri radi li ti saug (da nije stradala klapna), a onda provjeri da li bolje pali sa manje sauga i/ili zeru gasa stisnutog itd... ako je do toga, onda samo posle trebas 2 sarafa da nastelujes - full throttle i max idle:)
sto se Iskre tice - ko sto rekose kolege, prvo su je ozivljeli Slovenci i zvala se iskraERO, od toga sta sretnes - dobar amaterski alat :D
sad je kineska i prave sveee, ali lose :)
Emix je kinez, brendiran za CM, ranije su imali visu klasu alata (bolje motore/sklopove) - npr sad vidim da su im motori na kosacice kineski vecinom, ranije je bio skoro iskljucivo brigs&straton
Ja imam njihov i trimer i kosacicu evo 8-9 godina i pu pu da ih ne ureknem, rade ako prvi dan...
od radova za 9 godina - na kosacicu sam 2x prekinuo sajlu od gasa (pa radi na full gas) jer je ustinem kad je pakujem (klasicna nepaznja) :); na trimer sam mijenjao prekidac gasa jer sam zakacio/prekinuo zicu, pa mi bilo mrsko da lemim (bolje da sam, zamjenski prekidac ima veci promjer zice, pa mu je opruga preslaba - tako da imam i "tempomat")
Jesam li se zajebao sa Unior klijestima, uzeo kombinirke i one papagajke jedne njihove, sad na popust kad je bilo 15%...Za kucu cisto da se koriste, nista profi...Procitah nedje, nakon kupovine, da taj Unior sad nista ne valja :joy:
Da si uzeo kod kineza, za kuce je dosta.
Imam pitanje jedno, ne znam ima li tema posebna za ove stvari, kako da isijecem pvc kanalice precizno pod uglom od 45 stepeni da se spoje fino na cosku zidova?
mozda neka pila sa sitnim zubima i ovo:
https://www.okov.me/mn/proizvodi/sab...x53x40mm-bahco
kao rucna varijanta.
Za kanalice ti je dovoljan dobar skalpel i šablon za ocrtavanje ugla, možeš najobičniji lenjir trougao uzeti. Isjeces otprilike testerom, i onda precizno skalpelom ivicu izvuces.
Trgovala danas Bosch alat i imam opciju da produžim garanciju online. Link koji se nalazi na garanciji nije funkcionalan. Da li je neko skorije to radio?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesam ja.
Doduse bila je ona jaca serija alata "professional".
Napravis nalog na Bosch sajt, i uneses ime i prezime i eventualno naziv firme.
Kasnije popunjas formular posebno za sve, od punjaca do masine i baterije...Sve ima svoj serijski broj na pakovanju.
Ovaj link je meni radio:
https://www.bosch-professional.com/g.../information/#
Kad zavrsis imas PDF fajlove, pa ih odstampas po potrebi
Koliko se sjecam, ako alat ide na firmu kraca je garancija.
3 godine garancije su dali sa ovim produzenjem i jeste registrovano na firmu...
Kompletan onaj set baterijskog alata je u pitanju(2 srafilice, busilica/stemerica, brusilica, cirkular, lampa, brzi punjac, baterije)
Sertifikat garancije:
Bosch električni alati za obrt i industriju
Dobijate 3 godine garancije na sledeći Bosch električni alat:
xxxxxxxx
xxxxxxxx
xxxxxxxx
Važi samo ako se priloži zajedno sa ORIGINALNIM KUPOVNIM RAČUNOM!
A 2+3 ili 2+2 sam ja reg,ne sjecam se sad
Ima li negdje da se kupi SDS burgija za beton 9? Zaposleni u okovu se našao u čudu kada sam tražio 9 - navodno ne postoji!
Kupio sam Fisher tiple 10 i One lagano upadaju u rupu koju pravim SDS burgijom 10? Kao da burgije prave malo veću rupu od tiple?
Rupa je izbusena malo duže od tiple kako bi mogao šraf da probije tiplu i prilikom šrafljena ,onog trena kada šraf probije tiplu, dolazi do uvrtanja tiple i “izlaska” iz rupe?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Slab je zid. Izbusi rupu,pa tiplu stavis i pored tiple 1 ili 2 serafa. Mozes i da nakucas ljuskica od drveta isl. Ako i dalje ne bude tipla hvatala, ostaje ti da u te rupe nabijes komadice drveta, spicaste, i onda u njih udari seraf. Najstariji nacin za ankerisanje, prije negoli su se pojavile tiple.
Ne vjerujem da je burgija ili tipla,no los malter, tanka opeka i onda to busilica razbije i eto. Desava mi se po 3-4 razlicite tiple da probam,pa da oko njih ubodem serafe i na kraj trazim parce daske da napravim kajlice,jer je zid trop. A znaju i neki sa foruma da mi je burgija u drugu sobu zavrsavala, pri to nijesam upirao prejako
Imam par alata bez kutije (ugaona, bušilica i slično) pa me interesuje da li postoji mogućnost da se kupi samo kutija? Okov nema - osim onih klasičnih velikih kutija za nošenje alata?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Na pijacu ponekad ima. Imas i one l boxxx boschove,al su u krv.
Guglaj za kofer
A na stocnu, buvljak mislim.
Mada,ja sve cesce to poslazem u veliki kofer, ko ce vucat sve zasebno.
Imas mjere,ne znam dal ih okov ili cm imaju u radnji
Fisher je strasan, ali nekad malo skup...
Sto rece kolega, slab je taj zid ako tipla provrti.
Kad je zid los, ili bas nesto tesko treba da okacis, imas da kupis hemiju za ankere.
Dodje u tubu kao od silikona, valjda je u pitanju ultra-brzo vezujuci tecni malter...
Izbusis rupu, napunis hemije i nakucas tiplu ili anker i sacekas 10tak minuta...Garantujem ti da ce prije citav zid da pane nego sto ce to da se izvuce.
Tuba kosta 10-11eura, i jednom kad se otvori mora citava da se iskoristi...Za neke sitnice se ne isplati, ali ako radis neki malo veci posao definitivno spasava glavobolje :)
btw kod mene na Bosch stemericu ima dugme za samo 50% cekica...Busi ful brzinom ali cekic udara samo 50% sto je dobro kod slabih zidova, da se ne rasipaju
Zimus koristih te tečne ankere kod mene doma. Dosta dobra stvar. Samo vrijeme sušenja zavisi od temperature, čak mi se čini da ima i minimalna i maximalna po kojoj može da djeluje. Uglavnom, kod mene je trebalo skoro 24h da potpuno otvrdne i da mogu natezati maticu na šerafu