A kako radi tajmer ? Ima bateriju u sebi pa punis ,mijenjas ili nons top nakacen na struju?
koliko mani?
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Printable View
A kako radi tajmer ? Ima bateriju u sebi pa punis ,mijenjas ili nons top nakacen na struju?
koliko mani?
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Logika je da je samo potrebno da bude puno crijevo?
Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Pa to i ja mislim, ako se sud izdigne iznad površine zalivanja jedno metar, to ce dovoljno pritiska stvoriti.
Može biti, nisam probao.
Ja kačim na česmu i nidje kap nikad pustilo nije. Fakat, crijevo sprovedem iz kupatila kroz prozor na terasu, čisto da ne razmišljam o eventualnoj poplavi u stanu.
Kolko pritiska je dovoljno za kap po kap, stvarno ne znam, pa stoga ne znam kako bi funkcionisalo iz posude. Neka logika mi kaže da je izvodljivo, al da opet može biti komplikacija u vidu isparavanja vode iz posude protekom nekog period itd.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Kimmi, meni su kupatila dalkeo od balkona, znaci da zaboravim ovo jer bi crijevo vodila po hodniku i sobama.
Moraću čeakti da Djed Djuro napravi sistem na balkon pa da prepišem ili da koristim svekrvu umjesto ovog sistema kad nismo tu :)
Možda da probaš da ga nekako dobačiš kroz prozor od kupatila do terase (pa da ide spolja), pa uzmi neko providno crijevo da bi se manje vidjelo...
E sad ako imaš dje kakvu ostavu veću da držiš tamo kad ti ne treba, pa možda da probaš sa nekom posudom, ovo što @Djed_Djuro priča.
Al mislim da to nije dugoročno rješenje zbog isparavanja vode... možda neku kvadrolikog oblika posudu pa da se obloži stiroporom i izolacijom nekakvom pa da bude slično termosu.
Baš ne znam. Mislim da ti je svekrva najjeftinije, a možda i najskuplje, rješenje.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hahah neka vam :)
Kimmi, imam dva kupatila ali su oba bez prozora, iz jednog bi crijevi išlo kroz hodnik i dnevnu za taj balkon, a iz drugog kroz hodnik i jednu od spavacih soba :( Iz kuhinje kroz trpezariju pa kroz dnevnu, a fasadom nekako ne znam, vidljiva je sa ulice pa da ne narušavam.
Svekrva rules :)
Vidjecu ovih dana da mi neko napravi jednu policu željezo, drvo na koju da to posložim. Mada mi je muz pesimista na osnovu mog prethodnog iskustav sa biljkama :D
Ne odustaj, preko trnja do zvijezda... Mi smo u pocetku uspjesno eliminisali sve zivo, sad nam se primaU zasadi na balkonu...
Eto ti to rijesi na ovaj nacin,ne trebaju ti sistemi :D
Evo jagoda rodila [emoji14] 5e komaThttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5801e41713.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ac8f560684.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f3b43b1e25.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...4305f6d094.jpg
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Odlična fora @Utoka .
Čini mi se pravo rješenje za @montenegrina i @Djed_Djuro
Ovo bi sad narucio samo sto znam da ne bi stiglo prije zime kad mi vec nece ni bit' potrebno... :chargrined:
Hvala!
Moaj drugarica je proslo ljeto kad smo bile dolje doma na more, ostavila 15 dana male bocice od pola litre pobodene u zemlju i sve je bil ok :)
Ja sam nekad vrlo uspješno držala na terasi masu cvijeća i terasa mi je bila parče raja, dok moj čojek nije počeo da je kao ostavu koristi i da mi narušava habitat, pa sam sve makla (mada mi je, moram priznati počelo praviti probleme unošenje iznošenje, proljeće-zima, kako je raslo i bivalo veće, meni to teže padalo) a za to "zalivanje" tokom odsustva, pošto mi idemo ljeti najmanje 15 pa do mjesec dana na odmor, i to poal jula i pola avgusta kad je najvrelije, sam se snašla ovako: Svaku saksiju pojedinačno ubacim u veliki lavor što širi to bolje, pun krcat vode, znate da saksija dolje ima rupu i ne biste vjerovali da svijeće kroz tu rupu pije, plus ima vlage od isparavanja...uglavnom dolazili smo a cvijeće je bilo zeleno, ali tamno zeleno, pošto sam nažalost morala da spustim roletne pa je živjelo u ne baš previše svjetlosti, ali divno zeleno i jedro!Recimo, imala sam ogromnog Benjamina, koji je imao preko dva metra visine, i njega sam recimo ostavljala u banjici za kupanje mog sina, punoj vode...eto da znate, imate i tu opciju :)
Ja sam probao sa bocama i sa lavorima i sa lavorima sam bolji efekat postizao, znatno. I to sam sasvim dobro uspio da sviknem da iz boce ide kap po kap... Mada je nama proslo ljeto komsinica bila rjesenje. Doduse, sredila nam je policu u dnevnoj, razbrekla je bila ali se srecom sanirala steta...
Ovaj sistem sa Alija mi se čini sasvim ok.
Možda nij etema, ali preporučite neku lijepu zelenu biljku za Tv zid u Ćošku. Komoda ne ide do kraja, ostavila sma ćošak z abiljku. Nešto tu do visine metar?
Danas kupih u okov podmetač sa točkovima za cvijeće...može da nosi do 100 kg i limun sam na njega popela sad mogu da ga setam po terasi bez napora[emoji4]
Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Elem, uzeo bih 2-4 solarne svjetiljke da ubodem u saksije na terasi. Osvjetljenje tipa za citanje mi nije cilj vec eto vise onako dekorativno, da svijetle 2-3 sata, poslije neka tinjaju... Terasa je na zapad okrenuta, pa bi se fino napajale suncem... Preporuke? Da li uopste ima ikakve razlike ili je to kako naletim?
https://i.postimg.cc/tRfnWrtj/IMG-20200527-095902.jpg
Uzela u Okovu, pretprosle i ove godine. Ove staklene imaju opciju bijela svjetlost i mix šarene svjetlosti - one bi ti bile interesantne za to što želiš a fino traju (kod njih je ta opcija da vidiš koju ćeš svjetlost skrivena ispod drške koja se zabada u saksiju/zemlju pa eto na to obrati pažnju kad gledaš jedino).
Thnx. Taman sam mislio do Okova danas. Ove plavicaste su visece?
Jesu, i one su baš lijepe onako romantične ja ih držim na stubove kamene između žice za veš :D
Ove moje su od pretprosle godine, pa ne znam oćeš li iste naći a ove plave imaju trenutno, mada je u Bd izbor tanak u Pg je sigurno bolji.
O.t. bijela šljiva, bosiljak u fioci, a projekat palete krenuo radič i rukola :)
https://i.postimg.cc/d3SftbzD/IMG-20200525-085014.jpg
https://i.postimg.cc/2jHMwWVm/IMG-20200527-103559.jpg
https://i.postimg.cc/QdK2VMND/IMG-20200527-103626-1.jpg
Thnx...
Nema na čemu :)
Organski 100% :D https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e7a37536eb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c6b3db5384.jpg
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Nije baš za ovu temu pa neka moderator prebaci đe misli da treba. Komšija ispred svog poslovnog prostora uredio zelenu površinu fantastično i bukvalno nas "primorao" da sredimo i mi ispred naše firme da ne štrčimo, uz njegovu pomoć naravno jer je profi.
Lančano već se uključuju i druge firme da sredi svako svoje, da bude jedan lijep zeleni niz. :)
Danas prekopavali zemlju, kopali rupe za živu ogradu i posadili lijep kesten. Sjutra fina ruka, grabuljanje i sađenje trave i cvijeća svakakvog.
Uglavnom, ne vidi se mnogo ali slikaću za mjesec dana, to je fantazija kako je ispalo komšiji.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b77c548a00.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f86158e2bb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e8b073a911.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...176ece12fd.jpg
Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Bravo bravo, neka ste. Trebali ste se izkoordinisati da sve bude usaglaseno, cjelina (mozda i jeste)...
Ja sam posljednjih mjesec kopao ka manit da malo oplemenim par manjih zelenih povrsina oko zgrade, u neposrednoj blizni ulaza. Udario full format, ispalao zemlju, povadio sve zivo, dubinsko korijenje i usijao travu. Miline te kad je krenula da nice...
Jesmo, koristili smo istu živu ogradu kao kod njega pored i sadnice su slične unutar zelene površine, planski je sađeno. :)
@BiTrAtE @Ben Dover svaka čast gospodo.
Izgleda da će luk da rodi ove godine, a žena već ubrala krastavac za ručak.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1078cc7d04.jpg