Originally Posted by
zippy
spremah ovo prije neki dan, doduse, ja sam malo spustila vatru i pustla piletinu da se duze krcka i omeksa skroz... dadala zacina, soja sosa, bijelog vina...i povrce je bilo na vatri oko 10 minuta
lizali smo prste na kraju :)
kad sam vec tu da dodam jos jedan recept za punjenje lignji :D
treba:
pakovanje sampinjona ,
jedan ili 2 krompira
prsuta
gorgonzola
jos jedan masniji sir, mada ne mora
cackalice
maslinovo ulje
crno vino
zacini po volji, ja ih toliko raznoraznih stavim da se sve sareni :D
procedura:
maslinovim uljem poprskate jednu od onih staklenih vatrostalnih posuda sa poklopcem ( staklena jer je dobar trip gledati dok se pece :)) i poslozite svjeze sampinjone (u cijelo) i krompir na cetvrtine. posoliti, posuti maslinovim uljem.
na drugu stranu lignje puniti gorgijem i prsutom, zatvoriti ih cackalicamai onda sloziti preko saminjona i krompira.
i preko njih posuti malo maslinovog ulja, malo vise crnog vina i zacina ( ja stavim so, mrvljeni ruzmarin, mljevenu ljutu papriku, biber, dalmatinski zacin i ako mi jos nesto interesantno padne pod ruku) zatvoriti i staviti vec zagrijanu rernu. peku se oko 40 minuta ( dok lijepo ne porumene kako to vec neko rece. kako su zatvorene sve ostaje unutra i sokovi i mirisi, sve bude mekano, socno i preukusno. servirati uz omiljeno crno vino :)