Pih, ljuboran sam :) Jesi li bolovao ovo cudo, ja nisam pa je mozda zbog toga teze, bas me interesuje od cega zavisi reakcija, ima li nedje zvanicno da pise (ne rekla kazala, terce oko i slicno :) )
Printable View
Pih, ljuboran sam :) Jesi li bolovao ovo cudo, ja nisam pa je mozda zbog toga teze, bas me interesuje od cega zavisi reakcija, ima li nedje zvanicno da pise (ne rekla kazala, terce oko i slicno :) )
Mislim da ne... Kažem mislim jer sam ljetos bio u samouzakciji zbog dvije + koleginice iz kancelarije. Na isteku izolacije sam bio - na PCR testu ali da li sam u međuvremenu zakačio ne znam... Nisam radio antitijela kasnije.
Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Evo i meni malo temperaturice, 38 a tačno sam osjetila jutros kad sam se probudila da će malo da me slomi. Stvarno danas moram da odmaram...
Sto se toce revakcinu za AZ da li ćete ići kada su vam rekli ili ćete produžiti koju nedelju?
Meni je 18.maja, vala da pregrmim i to.
Glava mi prskava i opet je počela temperatura da mi raste.
Ja kad su mi rekli, 17. maja..
Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ja cu je primiti krajem maja ne smijem prije...tj bojim se...i+uh kako me strah tih simptoma poslije korone :D
ko reče ono da AZ ima isto nuspojava kao i ostali
https://twitter.com/kakape/status/1384776607466938368
Je l' to sad treba da bude olakšavajuća vijest i end of story za primaoce sporne vakcine? Ono, potvrda, AZ je dobra kad je ruši gigant Pfizer. [emoji6]
Zavisi kako se uzme, može ovo biti i filozofska poslastica, gdje pitanja sama naviru kao vulkanska lava. [emoji3]
Pa kaže,
Hmmm, ako je Pfizer spreman da finansira naučna istraživanja da blate AZ, šta ga sprečava da stimuliše istraživačke institute da zažmire na mane njegovog produkta?[emoji848]
Ako naučnik/tim može biti 'nagrađen' da diskredituje konkurentski medicinski proizvod/ili da ignoriše važne sigurnosne informacije o proizvodu od kojeg u pravilu zavise ljudski životi, šta to onda govori o etici ljudi u nauci?[emoji848]
Ako je Danska odlučila da AZ nije sigurna za njene građane, ali svejedno je preostale doze donirala siromašnim zemljama, šta to govori o dobrim namjerama generalno? [emoji848]
Ako EU pritišće svoje članice da se odupru ideji samostalnog uvoza i odobravanja Sputnjika, a istovremeno kubure sa raspoloživim količinama već odobrenih, šta to govori o naporima slobodnog svijeta da što prije pobijedi pandemiju? [emoji848]
Šta to još govori o slobodnom svijetu spremnom da krahira kompletnu ekonomiju jer je 'lijek' ustvari politički instrument, a zdravlje i budićnost u rukama 2 mega korporacije? [emoji848]
___________________________________
OT
Juče, vijest:
Herpes infection possibly linked to Pfizer COVID-19 vaccine, study says
https://nypost.com/2021/04/20/herpes...id-19-vaccine/
Danas, demant:
No, the COVID-19 Vaccine Will Not Give You Herpes
https://www.self.com/story/covid-19-...erpes-shingles
+
Zanimljivosti
https://www.webmd.com/vaccines/covid...ory-of-recalls
https://www.biopharma-reporter.com/A...growth-hormone
Nije da ne vjerujem ali opet mu je izvor email koji ne prikazuje?
https://twitter.com/MyrneStol/status...008605697?s=20
Pokusao sam da nadjem na EMA sajt ovo ali nema.
"Izašli prvi rezultati istraživanja u Srbiji: Posle koje vakcine se ne završava u bolnici"
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1845503
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja sam danas kao nova, nema temperature, ne boli ništa, ljepota...
Ooooo, daaaaa :)
Premoćna, prečvrsta ;)
Meanwhile in Canada
KIRKLAND, QC, April 23, 2021 — Pfizer Canada today announced it has reached an agreement with the Government of Canada to supply up to 125 million doses of the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine in 2022 and 2023, with options to supply up to 60 million additional doses in 2024.
https://www.pfizer.ca/PFIZER-REACHES...2%E2%80%932023
Starkic, ne unosi se previše... I onako ćemo svi jednog dana pod onu ploču :joy:
Izrael istražuje upale srčanog mišića kod vakcinisanih mladića
Na desetine slučajeva miokarditisa, upale srčanog mišića, zabeleženo je u Izraelu nakon vakcinacije cepivom Bajontek/Fajzer – posebno kod mladića. Istraga bi trebalo da pokaže da li to ima veze sa vakcinom.
Dokazati vezu između bolesti i vakcine je teško, jer miokarditis često protiče bez komplikacija. Može se desiti u bilo kojoj starosnoj dobi. Često ih izazivaju virusi, ali i bakterije, gljivice ili paraziti.
Međutim, prema izveštajima izraelskih medija, pomenuta studija beleži petostruki porast broja slučajeva miokarditisa među mladićima.
Iz Fajzera su saopštili da su „svesni izraelskih zapažanja o bolesti, od kojih se većina dogodila kod mladića koji su primili vakcinu Bajontek/Fajzer“. Neželjeni efekti se redovno i detaljno nadgledaju, a kompanija nije primetila veću stopu miokarditisa od one koja je očekivana u opštoj populaciji.
https://amp.dw.com/sr/izrael-istra%C...mpression=true
Gljivice, kažete?
Hoce li biti Astrazeneke za revakcinaciju?
Ima li ko iskustva sa Kineskinjom...ima li nuspojava?
Negdje vidjeh da je valjda bolja Sinopharm od Sinovac...