Ja se ne sprdam, evo ima i par ljudi po podgorici sa novcicem to radi posle vakcine, samo sam pitao, cemu nervoza?
Printable View
Ja se ne sprdam, evo ima i par ljudi po podgorici sa novcicem to radi posle vakcine, samo sam pitao, cemu nervoza?
Ne zelim da ulazim u pricu dal' se ovakve stvari stvarno desavaju ili ne, al' mi je previse degutantno da se ljudi kojis u PRIMILI vakcinu instant nazivaju ANTIVAKSERIMA... Jos jedan dokaz da se svako ko i trunku najmanju odstupa od oficijalnog narativa odmah prozove antivakserom.
Nema nervoze :) Nego mi je samo malo bezveze što se Jimmy sprda sa ljudima koji su očigledno zabrinuti za svoje zdravlje (naziva ih ludacima, moronima, antivakserima i kaže da su ludi)...
I ovo što kaže beatnological, ne znam zašto ih naziva antivakserima, kad su se ljudi vakcinisali...
Pa ako se vakcinisao a onda kaci takve klipove pomocu kojih ce mozda “sprijecit” milione ljudi da se vakcinisu…takav ne moze bit pro vakser. Dalje, mozda se uopste nije vakcinisan.
Na mrežama je sve više rasprava gdje pro-vaxx ljudi izražavaju ozbiljnu zabrininutost i traže odgovore nakon pojave miokarditisa i smrtinh slučajeva u porodici poslije Pfizera. Ovo je jedna od takvih diskusija:
https://twitter.com/tburages/status/...203949065?s=19
Zašto je problem da starosne grupe gdje - rizici vakcine nadmašuju rizike zaraze - donose odluke prema svojoj savjesti?
Inače @TAKUMI, kako komentarišeš zabranu ulaska na Springsteenov koncert u NY vama astrazenekašima?
Je l to pravedan čin i da li bi se ti osjećao diskriminisanim kad bi lično bio u situaciji da ti se uskraćuje pristup nečemu na osnovu odabrane vakcine, a s obzirom na to da si nekidan pozvao na gašenje SIM kartica nama nevakcinisanima, baš me zanima? [emoji848][emoji6]
astrazenekash?:lol: a Sinofarmeri?
Well, bila je istina:
Last week, the production announced that all ticket-buyers would need to be vaccinated with an FDA-approved vaccine, thus limiting the accepted vaccines to those manufactured by Moderna, Pfizer-BioNTech and Johnson & Johnson. The AstraZeneca vaccine, in use in much of Europe and Canada, would not have been allowed for entry at Broadway’s St. James Theatre.
NewYorkPost: Fans with AstraZeneca vaccine won’t get into ‘Springsteen on Broadway’
Springsteen Reverses AstraZeneca Vaccine Policy: “Happy Ending For The Fans”, Says Guitarist Steven Van Zandt
Je li malo popustilo i dovelo da je biti nevakcinisan okej?
A-ha.
https://i.postimg.cc/cCVFbHw8/Screen...622-195606.jpg
Vijest pozdravljaju naši pro-vaxx forumaši
Imam jednog rodjaka, pijan 24/7. Ne vjerujem da zna sva slova abecede.
Teški antivakser, ne bih veli primio ta ***** nikad, nema sile, nema te države koja me može naćerat da se vakcinišem.
I tako je furao priču mjesecima. Saznam ja u medjuvremenu da je on služio vojni rok 1991-1993, odavde je posao u Pirot, onda posle par nedelja njega i jos gomilu vojnika su autobusima prebacili do Željave gdje su imali medicinski tretman, izmedju ostalog su VAKCINISANI, onda odatle Fapovima do Vukovara. Tu su bili 11 mjeseci. Znaci jebena Golgota.
Uhvatimo ga ja i par frendova onako polumrtvog i ajde reko’ Zeljo opisi nam tvoj vojni rok…i krene on sa pricom kako su u Pirotu uzivali par nedelja, onda su ih hitno prebacili u Vukovar. I tamo su vidjeli sve i svašta. A Željava? Pa kaže tuda smo prosli, tu nas je doktor kontrolisao…dalje? Kaže pa tu su nas vakcinisali. A što si pristao? Kaže pa šta da radim, morali smo. A morao bi i danas ali nema Željave.
Dajte Dutertea kod nas i svi bi bili vakcinisani u roku od dana.
Nema toga Durenta koji bi me vakcinisao. U vojsci se koriste vakcine da se ljudi ne bi pobunili, jer moras biti veoma plitak u mozak da ides da ratujes zbog interesa elita i moćnika. Vakcina tu dobro odradi posao. A i fino te vaspitaju da budes poslusnik do kraja zivota.
Manje trolovanja, da vas ne pojede babaroga.
Primio revakcinu juče Sinofarma, apsolutno nikakvih reakcija, ni ja ni supruga.
Čuo sam od mnogih, od kojih su neki prilično krupni ljudi, da su od Fajzera dobili veoma jake reakcije, posebno posle druge doze. Povraćanje, glavobolje i sl.
E i da ne zaboravim, 20centi mi sad na mjesto uboda stoje bez problema. Dakle dobio sam namagnetisanje. ;)
Brat mi se u Beogradu vakcinisao sa Fajzerom prvi put nije imao nikakve nuspojave osim što ga je ruka boljela 5-6 dana, posle druge vakcine se raspadao temperatura 38, povraćanje i još ponešto, mnogo grđi simptomi no zloglasna Astra.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a671fb36e1.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Izašla ista info i za Pfiser.
https://www.reuters.com/business/hea...ia-2021-06-22/
Nadam se da će dosta ljudi poslije ovoga promijeniti mišljenje o vakcinama.
Jutros primila Fajzerovu, čojek mi i ja...popodne me je glava boljela te sam roknula dva paracetamola i sad mi se spava i onako sam grogi...nijesam mjerila temperaturu ali iako imam malo (mozda imam tek preko 37) onda je to onako neosjetno za sad...vidjeću kakva će mi noć biti. Ruka me ne boli skoro pa nimalo. Ista stvar i sa čojekom.
Sve zavisi od čoeka do čoeka, ja sam posle prve AZ imao blagu temperaturu, posle druge nista. Kolega posle prve nista, posle druge je bio komiran dva dana. Tast posle prvog fajzera 3-4 dana lose, tasta i sura nista. Posle drugog fajzera svi bez simptoma.
LOL
U kojoj ti dimenziji živiš, kao dijete si od 3 godine [emoji38]
Ljude koje spamuješ marketingom brine ono što stoji na službenoj stranici EMA o tvojoj vakcini:
https://i.postimg.cc/KYcnStDH/Screen...623-193647.jpg
https://i.postimg.cc/GmLBHdTB/Screen...623-193747.jpg
PDF dokument na hrvatskom:
https://www.google.com/url?sa=t&sour...ORl74jd1lkivjd
A što se nađe prozvanim [emoji1787]
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
prizeljkuju da ljudi pocnu umirat od vakcine da bi mogli slavodobitno da kazu: "evo rekosmo li vam?"
ne vidim drugo objasnjenje.
Može li se dopustiti da ljudi koji smatraju da je vakcina najbolji izum 20. vijeka primaju vakcine koliko im milo a da im se ne podmecu pod nos ovi nebulozni tekstovi? Da se razumijemo, o vakcini ne želim da razbijam glavu! O tome toliko ništa ne znam i znam da većina nas pola tekstova koje ovdje plasira uopšte ne razumije, da me oduševljava vaš entuzijazam da dokažete svoje stavove, i antivakseri i ovi drugi! Da se ne nadjete uvrijedjeni stručnjaci od svega, mora se znati mnogo što šta o funkcionisanju organizma da bi se o ovome polemisalo i nešto tvrdilo, a da ne pominjem nauke koje bi valjalo imati u malom prstu da bismo razumjeli suštinu ovih čuda što postavljamo ovdje.
Ja vjerujem medicini uvijek i bezrezervno! Kome se ne sviđa g**no mu pod nos :D
Zašto je bitno da budemo zaštićeni od Delta soja..
B92: Agencija EU: Delta soj koronavirusa dominantan do kraja avgusta
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.ph...nav_id=1879978
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Ne bih isao toliko daleko iskreno, sta vise, ako postoji neko takvog stava onda mu je mjesto u Dobroti ne medju psihicki zdravim ljudima.
Ja slusam i jednu i drugu stranu, informisem se koliko mogu iz izvora koji su barem koliko-toliko provjereni, izvadim svoj zakljucak i to je to. Pored svega toga me uzasno nervira ovo odbijanje barem malo vise informisanja o potpunog legitimnim informacijama (kao npr. cinjenica da na samom Pfizer sajtu neke od istih stoje) i stavljanje na lomacu onih koji bilo sta sto nije u skladu sa odredjenom agendom te prozivanje kao "antivakser". Opustenije malo ljudi, cemu toliki amonizitet. Sjeti se samo koliko je informacija za COVID19 bilo potpuno netacno i koliko se toga izmijenilo u zadnjih 8-9 mjeseci, potpuno je legitimno da se ljudi preispituju i u tome nema nista lose, sta vise...
@Zvoncica
I medicinska struka je podijeljena poprilicno oko mnogih pitanja vezano za COVID19 vakcine, u tome i jeste najveci problem te radi toga i imamo situaciju kakvu imamo u svijetu. Kad kazem medicinska struka ne mislim naravno na kvazi strucnjake.
Nadajmo se, kao sto rekoh vise puta, da necemo imati opet istu zimu pa bilo to zahvaljujuci prirodnom imuniteti ili vakcinama, totalno nebitno.
Medicinska struka uopšte nije podijeljena oko toga da li treba primiti vakcinu. Možda je ta tema na dnevnom redu nekad bila, ali sad je konsenzus. Vakcinu treba primiti. Koja je to ”druga strana” ja stvarno ne znam.
Pricam o efikasnosti, nuspojavama te i o tome da li bi ove vakcine trabale da budu obavezne ili ne. Sorry ako to nije bilo jasno.
Mada, ako cemo da budemo 100% iskreni nisu bas svi ni (mada naravno velika manjina) za "primi bilo sta ali primi". Mislim da je cijela situacija oko AZ dovoljan dokaz za to al' ajd :) :).
Mene samo zanima koji su tekstovi tačno nebulozni?
Baš je i meni zapalo za oko ovo što je rekao @nickname. Ali izgleda ko je "na pravoj strani" ima pravo i na takve konstatacije.
Sa druge strane, izgleda da pozivi na čitanje i razmišljanje imaju težinu direktne uvrede.
Svakako interesantan fenomen.
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Upadaš kao padobranac na temu nakon mjesec i koliko dana i u par redaka uspiješ izvrnuti nečije namjere a iznesene podatke nazvati nebuloznim, dok istovremeno priznaješ da - ne želiš da razbijaš glavu niti razumiješ o čemu se piše. Ozbiljno? [emoji848]
Taj 'nebulozni' tekst je službeni dokument EMA-e (Evropske agencije za ljekove) koja je vakcine odobrila za hitnu upotrebu. Ako se u takvom dokumentu navodi da nisu vršena ispitivanja kancerogenosti (logično, prekratko vrijeme za išta) i da se finalni izvještaj o sigurnosti i efikasnosti očekuje tad i tad - dozvoli da postoje osobe koje smatraju da u tom neistraženom polju rizici vakcinacije mogu nadmašiti rizike covida, te će radije preskočiti taj ekperiment.Quote:
a da im se ne podmecu pod nos ovi nebulozni tekstovi?
Vama koji vjerujete u najveći domet civilizacije niko apsolutno ne brani da se osjećate zaštićenima niti vam nabija činjenice i kontroverze koje prate nastanak i stavljanje u promet ove vakcine, kao ni podatke o nuspojavama, kako bi vas obeshrabrili u odluci da se bockate (niti da bi vas zaplašili s mogućim ishodima ako ste se već bocnuli), već da imate predstavu zašto nekome nije jednostavno zavrnuti rukav i reći - pucaj.
Apropo situacije, ne tako davno ovdje si nam pisala o prijateljici koja je nastradala od - Analgina, tablete koja se na dnevnoj bazi u CG popije maltene na hiljade doza. Pitam te zašto bi tvoj strah od te tablete bio veći od moje odbojnosti prema eksperimentalnoj vakcini - koja se kad je riječ o nuspojavama dovodi u vezu s miokarditisom, trombom, parezom lica.. i nizom drugih popularno kazano rijetkih slučajeva ozbiljnih komplikacija, hm?
Drugi put isprati (odnosi se i na ostale) šta se objavljuje, čije se tvrdnje prenose i kakvi dokumenti jer ovdje lupaju bez pokrića, polemišu i prosipaju uljepšanu stvarnost samo vjernici.Quote:
Da se razumijemo, o vakcini ne želim da razbijam glavu! O tome toliko ništa ne znam i znam da većina nas pola tekstova koje ovdje plasira uopšte ne razumije, da me oduševljava vaš entuzijazam da dokažete svoje stavove, i antivakseri i ovi drugi! Da se ne nadjete uvrijedjeni stručnjaci od svega mora se znati mnogo što šta o funkcionisanju organizma da bi se o ovome polemisalo i nešto tvrdilo, a da ne pominjem nauke koje bi valjalo imati u malom prstu da bismo razumjeli suštinu ovih čuda što postavljamo ovdje.
Nije sramota ne razumjeti, poguban je taj ignorantski 'ja intelektualac ti debil stav' kao što to amaterski čine Bugi, nickname, nsparks, TAKUMI i ekipa.
Izjava bi imala jači legitimitet da si bez pogovora prihvatila prvu dostupnu dozu - AZ, kinesku ili ruski, no ti si čekala da središ onu, navodno - sigurniju. Ovako, bezrezervno vjerovanje i kalkulisanje ti ne idu baš u istu ravan. [emoji6] #justsayin'Quote:
Ja vjerujem medicini uvijek i bezrezervno! Kome se ne sviđa g**no mu pod nos :D
U epidemiološkom smislu ne bi trebalo da se ponavlja prošla zima. No, u onom drugom, poličko-tehničkom, u nadolazećim vremenima počevši od jesini skroz su izvjesne nove traume sa ograničavanjem sloboda kretanja, poslovanja i svakodnevnih aktivnosti u prvom krugu nevakcinisanima, zatim onima sa stečenim imunitetom, a potom se ograničenja mogu prenijeti i na one kojima je 'istekla' vakcina.
*Projekcija zasnovana na porukama koje već neko vrijeme odašilju politički krugovi kada je riječi o smjeru borbe s pandemijom.
?! Osim što jedno pola doktora i dalje nije primilo vakcinu...a oni najviše dolaze u kontakt sa oboljelima (logično).
takođe naći ćeš na YT gomilu naučnika doktora itd. koji su itekako protiv masovnog vakcinisanja, doduše to YT redovno miče, npr. prije neki dan su makli intervju sa Robertom Maloneom koji je bio jedan od pronalazača mRNA prije 30 god.
šta tek sve ima što nije na engleskom jeziku, npr. ja pratim ovaj holandski kanal, primjer imunolog i vakcinolog koji tvrdi da je masovno vakcinisanje zdravih osoba jako neodgovorno itd.
https://www.youtube.com/watch?v=vTpVtHNCkFY
To je zato sto je to uredjena zemlja. Ulazio sam u holandiju dva puta tokom pandemije. Na aerodrom ti daju letak o samoizolaciji i kazu da bi trebalo da je ispostujete. Medjutim ne mogu da vam narede jer po njihovom zakonu ne mogu da prisile zdravog covjeka na kucni pritvor. Naravno, njihovi ljudi se toga pridrzavaju dok ostali i ne bas. Vakcinacija je ostavljena na licnom opredeljenju ali srecom tamo ima vrlo malo onih koji ne vjeruju u vakcine. Realno ima i tamo klipana. Za nedelju dana je bilo zapaljeno sedam 5G baznih stanica:)
Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Od danas Crna Gora prelazi u “zelenu zonu” kad se to tiče francuske klasifikacije država po opasnosti od Covid-19. To znači (izmedju ostalog) da državljani [emoji1171] koji su potpuno vakcinisani mogu posjetiti [emoji632] bez pcr testa, a nevakcinisani (sa negativnim pcr) ne moraju u karantin.
Samo vakcine koje priznaje EU agencija za ljekove AZ, Pfizer, Moderna, JJ...
Pa upravo o tome i pričam....doktori nemaju pojma, oni od kojih je z očekivati da najbolje razumiju materiju, a ne mi čitači tekstova po netu..pa sama činjenica da danas čitam da je AZ samo za starije preko 60 godina preporučljiva, a cetiri mjeseca posle da je trebaju mladji primiti, pa onda moze mladji ali ne ženskog pola, pa onda ne niko, a onda moze svako, meni ne uliva povjerenje u sve te napise koje čitam....ako je nekome palo nam da preko milijardu ljudi na planeti pobije, neka mu je aferim! Ja u to ne vjerujem, a svaki lijek ima kontraindikacije i indikacije, nus pojave, interakcije....
Btw, sinoć sam dobila temperaturu tj pobudila me je groznica i trajala je cijeli današnji dan...nemam neku naročito veliku temperaturu ali imam. Bole me kosti, kukovi i kolena, laktovi, ramena onako mi sijevaju neke munjice kroz udove....kafu ne mogu da pijem iako sam počela bila da je pijem (nijesam mogla 2 mjeseca nakon korone, a veliki sam uzivalac :)
Drugi dan od primanja Fajzera protiče onako, moglo bi i bolje ;)
Mnogi linkovi i tekstovi koji su postavljeni ovdje su nebulozni...nijesam detaljisala samo konstatovala...a i oćeš da kažeš da mi koji smatramo da vakcinu treba primiti, po defaultu ne čitamo sa razmisljanjem? Ovo nije uvreda?
Nijesi u pravu...nije mi cilj da bilo čije namjere izvrćem samo komentarišem...imam pravo da mislim sve ono što mislim...sto te se pronašli, nije moj problem...
Uopšte nijesam taj tekst "etiketirala" kao nebulozan....skroz uopšteno sam pričala
Potpuno razumijem i nemam uopšte dilemu da li ljude silom treba tjerati na vakcinu?! NE! Imam predstavu i zagovornik sam da ljudi sami odlučuju o svojoj sudbini, ali mahom su razlozi za nevakcinisanje nebuloze o čipovanju, stadu obilježenom i sl...Kazem mahom, ne obavezno, da se ne bi opet našao prozvanim, jer nijesi ni sad ni prije...a ja niejsam stado i nijesam obilježena nego neko ko zeli sebe da sacuva od korone i u tom cilju sam spremna svake tri mjeseca, ako treba, primiti vakcinu :)
Odakle ti ideja da ja imam strah od tablete? Bilo koje? Nijesam taj slucaj pomenula osim kao izolovan slučaj da i jedan analgin moze da izazove smrt...pa opet ga pijemo,,,kao što za svaki lijek ima vrlo ozbiljan broj nezeljenih efekata, a najnezeljeniji je smrt...u tom kontektu posmatram SVAKU nuspojavu od vakcine...ja sam popila desetine tabli nakon tog slučlaja, tako da OPET (simptomatično mi je to već postalo) pogrešno zaključuješ da ja imam neki problem sa tim što se ti bojiš pareze, tablete vakcine...jok, ako se bojiš nemoj da si lud da piješ nešto od čega te strah...
Hm....opet pogrešno zaključuješ....Vakcinu sam primila onda kad sam mogla, po savjetu ljekara a nakon kontrole i pošto je to bilo baš ove sedmice, odmah sam se javila i pošto sam mogla da biram, što imaš problem sa tim što sam fajzer primila?!Inače, ova konstatacija je bezobrazna jako...ovo "da središ" jer kao što rekoh, vakcinu bih primila ove nedjelje i da nije bilo moguce da to bude fajzer bila bi bilo koja koja je dostupna a moze da posluzi za putovanje u EU... svakom gradjaninu je srijedom dostupna fajzer vakcina ako je uopšte ima, kao i meni i mom suprugu, ako su spremni da kao mi cekaju od 7 do 11 ujutro...tačno toliko sam cekala red i baš si ponekad maliciozan sa komentarima
Bezrezervno vjerujem medicini i vakcini ali vidim da ti imaš neki problem sa tim, nije mi jasno zašto:thinking:
Mnogi linkovi... bez detalja. Ja bih da vidim neki nebulozni link.
Ne kažem da ne čitate sa razmišljanjem, nego da ne želite da razmišljate o temi mimo onoga što se plasira kroz mejnstrim medije. Samo čitam ovaj post:
Tako da se malo izvrću riječi. Uglavnom, poenta je da postoji svijet mimo svijeta mas medija i da i tamo ima izuzetno stručnih i eminentnih ljudi, koji takodje predstavljaju medicinu i nauku. Neko želi da ih čuje, neko ne želi. Stvar izbora. Od početka pandemije se dokazalo više puta da su u pravu, a sve što se kosi sa službenim narativom se generalno izvrće ruglu i trpa u isti koš - teorija zavjera i čipova, uglavnom. Jer vakcina = čip = praćenje i to je alat za diskreditaciju svakoga. A to dalje od onoga o čemu se govori ne može biti.
Nego se evo vrtimo u krug, ko želi, shvatiće o čemu govorim/o, ko ne želi, neće.
Ja nisam antivakser i vakcina jeste sjajan izum. Poenta je da se sa novom tehnologijom mRNK "vakcina" izašlo iz definicije vakcina, na kraju krajeva. Opet, ko želi da pročita detaljno definiciju vakcine.
"Vakcine su medicinski preparati koji sadrže oslabljenog živog ili mrtvog uzročnika bolesti, a, u nekim slučajevima, samo neki fragment uzročnika koji stimuliše imuni odgovor organizma da stvori antitijela. Antitijela su posebna klasa proteina koja imaju određene specifičnosti u strukturi molekule. Te specifičnosti pomažu antitijelu da „prepozna“ uzročnika te da aktivira imunološki sistem organizma da uništi tog uzročnika. Neke od bolesti od kojih se možemo zaštiti vakcinama su morbili, difterija, polio, veliki kašalj, difeterija i rubeola."
MRNK vakcine nemaju ni živog ni mrtvog uzročnika bolesti, niti fragment uzročnika bolesti koji stimuliše imuni odgovor. Sadrži instrukciju za naše ćelije, da proizvedu fragment uzročnika bolesti. A to nije isto. Definicija će se proširiti, nije sporno. Ali ako su klasične vakcine največi izum 20. vijeka, mRNK vakcine će se možda smatrati najvećim izumom 21. vijeka, jer se ne mogu staviti u isti koš.
I sama smatram da mRNK tehnologija ima izuzetno velike mogućnosti, ali sigurnost tradicionalnih vakcina se ne može prepisati i pripisati i njima. Kad ih predstavljamo dodjeljujemo im sigurnost tradicionalnih vakcina, a efikasnost nove tehnologije. Svi znamo da jesu efikasnije. Ali baš i ne znamo zašto (ne ja, nego naučna zajednica). Nekoga zanima zašto su efikasnije, neko to uzme zdravo za gotovo - efikasnije su, super. Svakako i moja iskrena želja je da se ispostavi da je mRNK najbolji izum 21. vijeka i da će se kreirati nova vakcina koja je i sigurnija i efikasnija od prethodnih. Ali na putu do toga, zadržavam svoje pravo na kritičko razmišljanje i mišljenje.
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Zvonci, kako je danas? Da li si se posebni prijavila ili si onako pošla na vakcinaciju i ako je fajzer, može li s etek tako poći i primiti kad stign etaj dan u sedmici?