Originally Posted by
Mojsije
To što su stvari bile drugačije u prošlosti ne znači da je sada loše :)
Zar postoji recept za djetinjstvo? U Australiji ima djece od po 5-6 godina koju još uvijek majke doje. Dok u Tajlandu i u ostalim djelovima azije djeca sa 3 godine učestvuju u borilačkim ringovima. Pogled na djetinjstvo je jako relativna stvar. Djetinjstvo u socijalizmu i kapitalizmu jeste različito, ali to ne znači da je jedno gore od drugog, iako se nama tako čini. Svako vrijeme nosi svoje lijepe i ružne stvari.
Današnja djeca vuku zapadnjačkim stilovima života i odrastanju i to je sasvim okej, prilagodjavaju se, ali ne smatram da im je gore nego nama, jednako uživaju kao i mi, možda i više jer imaju još neke udobnosti koje mi nismo imali.
Ja se izvinjavam što sam partibrejker, ali crnjak mi je slušati svaki put istu priču :)