Rece li ovo mabus da zemlja nije okrugla?
Odoh pucati si u oba koljena...
Printable View
Rece li ovo mabus da zemlja nije okrugla?
Odoh pucati si u oba koljena...
Pa tako recite vi veliki vernici, ima da verujes u Hrista ili ces trunuti u paklu ili se posle smrti samo za tebe koji njega ne priznajes za nekakvog spasitelja svest bespovratno gasi. Samo za tebe i onih ostalih milijardu muslimana i koliko jos ateista, agnostika, pripadnika ostalih vera... Samo ce se hriscanima svest magicno transportovati u nekakvo carstvo na nebu gde cete se ceo dan izlezavati na oblaku a nas ce jesti crvi. A ovi ostali koliko god da su vodili uzoran zivot i cinili dobra dela to nista, vrata Raja su zatvorena za njih jer nisu podlegli UCENI svemoguceg Sina bozijeg.
Nego, kad se Hrist PONOVO vraca na ovu planetu kao sto se pominje u Jovanovoj knjizi Otkrovenja, covek bi pomislio da mu je mnogo dosadno besposlenom tamo gore 2000 godina. I u Simvolu vere, donetom na Nikejskom Saboru pise
I koji ce OPET doci sa slavom da sudi zivi i mrtvima
Zar ne bi bilo bolje da Hrist definitivno prekine svu dilemu oko sopstvenog postojanja time sto ce se materijalizovati pred 7 milijardi ljudi na planeti Zemlji nego sto za njegovu bozansku prirodu ne postoji APSOLUTNO NIKAKAV pouzdan dokaz pa kada vas nesto probada u stomaku vi mislite da osecate Hrista.
[QUOTE=Ego_and_his_own;16068]Sta za vas prestvalja simbol hrista?
kako ga vidite kroz jevandjelja?
I dali ga osjecate u sebi?
Molio bih da ne skrecete sa teme.[/QUOTE
na ovo pitanje prvo se mora poc do Jerusalima i Nazareta.vidjeti sve tamo pa onda da krene prica.
Izvinjavam se ako si to tako shvatila. Hvala ti na trudu, sigurno je da sam dobio neke nove informacije i objašnjenja. Ali ipak, ja se nisam ismijavao. Možda je to tako zvučalo.Quote:
Pomalo sam i očekivala da će se tvoj način pisanja pretvoriti u ismijavanje i ne prihvaćanje moga uloženog truda kako bih ti približila kršćanski nauk.
Upravo slikama, želim ti pokazati da su ljudi na globalnom nivou skloni prevarama. Smatram da si jedna od mnogih koja je žrtva te prevare. Mi u stvari pričamo svo vrijeme o dvije različite stvari. Dok ti meni objašnjavaš kršćanski nauk, koji mene apsolutno ne zanima jer imam svoju glavu da ga pokušam shvatiti, sa druge ja objašnjavam kršćanstvo prostom logikom, koje u stvari nema uporišta u toj prostoj logici (trojstvo, božanska priroda Isusa, Sveti Duh za kojega se ne zna ko je i šta je).Quote:
Vrlo je neozbiljno pisati tako proizvoljno, lijepiti sličice koje nemaju veze ni s čim u raspravi i neargumentirano odgovarati.
Ok, možemo povodom ovoga otvoriti zasebnu temu i detaljno razmotriti. Neosporno je da kršćanstvo i islam imaju mnogo sličnosti, pa kako da znamo da li je Poslanik s.a.w.s. plagijator ili ne?Quote:
To bi bilo kao kad bih ja sad rekla kako je Muhamed došao 600 godina nakon Krista, napisao Kur'an kao reakciju na kršćanstvo, malo modificirao ono što je prepisao iz Biblije, nadodao za Isusa kako on nije ni umro niti je raspet, (nego se to gledateljima pričinilo), te kako Muhamedov život donosi plodove (ratovi, ubijanja..) koji nikakve veze nemaju s Bogom, već sa Sotonom.
E pa sad, dozvoli mi da na svoj način odgovorim. Nekad je to argumentovano, nekada logički. U svakom slučaju neću ti prigovoriti ako pokušaš kritikovati islam logikom, baš iz razloga jer smatram da istinita religija mora imati izuzetnu podršku u zdravom razumu.Quote:
Takva priča nije argumentirana rasprava, niti predstavlja poštovanje sugovornika.
Onako kako je opisan u Bibliji, ne smatram ga božanstvom, dok su njegova narav i poruke za mene veoma prihvatljive, izuzev nekoliko njih, manje ili više bitnih. Postoje određene poruke u jevanđeljima od Ise a.s. koje me prosto fasciniraju. Nadam se da ću dobiti priliku da ih postujem i objasnim na moj način.Quote:
Ti čak nemaš problem s Isusovim božanstvom, već sa Isusovom ljudskom naravi.
Ok, sasvim korektno. Prihvatam da ljudi imaju različite poglede na svete knjige, ali dozvoli, ja se u samom tumačenju Kur' ana ne upravljam onako kako su neki najpoznatiji islamski učenjaci objasili islam. Ja imam svoje mišljenje, formirano na osnovi subjektivnog istraživanja. Tako, dozvoli mi da imam svoj pogled na po meni pogrešno protumačeno kršćanstvo.Quote:
Moraš prihvatiti da kršćani imaju svoj credo/vjerovanje kojemu je temelj Biblija i Usmena Predaja, baš kao što ti vjeruješ da je Kur'an riječ Allahova.
Meni je Kur'an samo književnost,ali prihvaćam da je i Sveto pismo određene grupacije vjernika.
Evo, sa jedne strane kritikuješ me da se ismijavam, dok sa druge kažeš da je moje mišljenje fantazija. Upravo mislim da je moje mišljenje ispravno jer kršćanski znanstvenici kroz povijest nisu imali Kur'an koji je lupa za istraživanje Svetog Pisma. Najbolji primjer je kada Allah s.w.t. kaže, kako on da ima sina kad nema ženu. Kome je ovo kroz kršćansku povijest palo na pamet, a tako je prosto? Nikome. Svi su prihvatili da je on Sin Božiji, bez da razmisle o tome.Quote:
Biblija je pisana grčkim i hebrejskim jeziku, radi se o jednom drugom vjerskom i kulturnom ambijentu od prije nekoliko tisuća godina, pa čak ni oni najbolji poznavatelji jezika i Pisma nemaju toliko sigurnosti u tumačenje koliko si ti uvjeren da je tvoja fantazija o kršćanstvu baš pogođena istina.
Slažem se u potpunosti. Možemo ovo definisati na nekoj drugoj temi. Slabo poznavanje Kur'ana, pa još nedostatak iole razuma od čovjeka zaista može napraviti ekstremistu. Slagao bih da nisam imao sa ovakvim tipovima duele, koji su čak išli do tog nivoa da me proglase nevjernikom. Neki od njih nisu baš sjajno završili. Kako reče Poslanik s.a.w.s. kad nekom kažeš nevjerniče, neko od vas dvojice jeste.Quote:
Muslimani koji tumače Bibliju, zarobljeni su doslovnošću shvaćanja, a time imaju puno problema i sa vlastitim ,dvojbenim i ponekad, vrlo opasnim citatima Kur'ana, koji ako se želi ostati u surovoj doslovnosti, nemaju mogućnosti opravdati iznimno negativan odnos prema onima koji nisu muslimani.
Ok. Hvala na utrošenom vremenu. Samo ako možeš da mi kažeš da li se prema kršćanstvu svetim duhom smatra anđeo Gabrijel?Quote:
Stoga, ohladi se, pa jednom možemo i nastaviti raspravu....
https://media.giphy.com/media/TlK63E...Ir6g/giphy.gifQuote:
Evo ja npr. ne vjerujem da je Zemlja okrugla, već da je upravo krug kako to Biblija kaže.
U movie predictions imamo istinu dok sa druge strane imamo fake nauku.
Da nije interneta, ne bih nikad mogao da zamislim kakvih sve ljudi ima... što je ovo jebenti
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ebd6737a28.jpg
https://uploads.disquscdn.com/images...8ea2477fbd.gif
Nego da ne odskačemo od teme...
Trebao si prenijet cijelu misao ipak ima onda drugačiju konotaciju.
Ja ne znam što se buniš, takva su pravila zajednice, evo vidiš što učinješe Mabusu samo jer ne ispovijeda što i drugi. Što misliš kako će ličit tvoja izjava tamo đe istina nije ono što ti misliš? Doduše, kada pogledam ovo boldovano, onda si bliže onome što odričeš nego što ti misliš. :p
Bez šale, ali ovo što kaže Naftali treba malo drugačije razumjet. Prije svega Hristos ili bilo koji drugi čovjek je neko drugi, da bi drugoga priznao ili ne, uvijek moraš imat na umu da se isto može primijeniti i na tebi.
Drugo. cjelokupna egzistencija Hristosa je prožeta Sv Duhom, i jedino po blagodati Duha Istine neko može reći da je Hristos Spasitelj ili Bog. Isto tako ne može reći da nije bez ako ne priča sam od sebe jer potire istinu. Drugim riječima, da li je Hristos Bog možeš reć, ne znam, ne zanima me, ne vjerujem u njega, sve osim nije. Jer kada kažeš da nije moraš imati utemeljenje za to a da je istinito. Ovdje se ne uzimaju šarlatanski tekstovi sa neta u obzir ili kojekakve besmislice, ipak je to pitanje egzistencijalne istine. (E sada možeš ispovijedati da je Duh Istina a da ne znaš za Hristosa, što je koleginica već obuhvatila onim dijelom u zagradi.)
"Tamo gore" vrijeme ništa ne znači. Hristologija je eshatološkog karaktera. Vjerujem da ćeš pročitat ponešto o tome.
Hristos jeste prekinuo sve dileme za sva vremena, ili jednom za svagda, svojim vaskrsenjem. Mi smo samo u dilemi hoćemo li to prihvatit ili ne. :))
Samo polako, moguće da nisi dobro poređenje napravio. „Veliki vjernici“ koje pominješ vjerovatno nikad sebi ne bi dozvolili razmišljanje koje ilustruješ u prvoj rečenici.
Vjernik bio veliki ili mali, a ja mislim na pravog vjernika je onaj koji prašta drugima, koji se moli za druge, a ne moli se samo za sebe i neku svoju korist.
Čitajući tvoj post, može se nazreti neka polu-ideja da hriščani sada silom nameću svoja shvatanja i prave smišljeni marketing, što ruku na srce nisam niđe pročitao u postu koji je Naftali napisala. Ključne su njene riječi: „ili bi smo mogli reći“. Vidim da je Ulix lijepo pokušao objasniti.
Svijet je zbilja šarolik, postoje djelovi svijeta đe skoro pa niko ne zna za hrišćanstvo, niti je neka od većih monoteističkih religija značajnije prisutna u tim djelovima. Treba vjerovati da će se i ti ljudi u tim krajevima spasiti, iako ne znaju za Hrista, iako možda ne praktikuju i ne rade konkretno ono što je On govorio. Upravo možda si preskočio detalj da je hrišćanima u neku ruku teže u odnosu na one koji o hrišćanstvu nemaju jasnu predstavu.
Vjera je čudo, treba vjerovati u ono što je dobro u ljudima, ne treba se hvatati samo za ono suprotno i tražiti samo to, to je uglavnom maliciozno i udaljava od suštine.
Na koncu, ovo poslednje što si pisao: „zašto ne prekine dilemu“, „materijalizovati pred 7 milijardi ljudi“, pa zar to nije već uradio, zar nije: „svojima došao i svoji Ga ne poznaše“, zar nije ironično napisano kako pročitah neđe ranije: „da Hrist danas ponovo dođe, mi kakvi smo, opet bi Ga razapeli“. Ipak, sve u svemu, On će doći ponovo i uradiće baš ovo o čemu ti razmišljaš, čak i muslimani to isto govore, ali neće doći mirno i tiho, kao Jagnje Božije (prvi dolazak), već će doći u svoj svojoj slavi, upravo onako kako hrišćani i vjeruju da će doći.
Drago mi je da mnogi prate temu, rijetko je zanimljiva postala.
Vidim sunce ide konstantnom brzinom. Znači dani i noći su iste dužine vazda, a znamo da nisu jel. Kako ova tvoja sličica to objašnjava. Sunce bi moralo da se kreće različitim brzinama u različitim periodima. Mislim sličica je cool jer nema potrebe za studiranjem astrofizike više. Stvari su inače veoma jednostavne za one kojima je dato da vide i onima koji pojma nemaju pa stvari banalizuju i uprošćavaju. Trećih nema.
Sent from my GSXR1000 @ 299
Ima nekoliko dana razmišljam o tome kako je Isus sami Đavo.
Poradiću na toj ideji.
Mislim da zaista nema nikakve potrebe da ulazis u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna. Ta mala cinjenica govori i vise nego dovoljno o kakvoj osobi se radi. Postoje neke granice tolerancije gluposti ali po meni Mabus je svojom izjavom tu granicu itekako presao. Uspio je da ostvari ono sto nijednom forumasu nije poslo za rukom i postao je prva osoba koju sam stavio na ignore.
EDIT: Uzivajte u temi, biblijski astrofizicari :lolblue:
Ono što si vidio je animacija koja traje par sekundi. Međutim:Quote:
Vidim sunce ide konstantnom brzinom. Znači dani i noći su iste dužine vazda, a znamo da nisu jel. Kako ova tvoja sličica to objašnjava. Sunce bi moralo da se kreće različitim brzinama u različitim periodima. Mislim sličica je cool jer nema potrebe za studiranjem astrofizike više. Stvari su inače veoma jednostavne za one kojima je dato da vide i onima koji pojma nemaju pa stvari banalizuju i uprošćavaju. Trećih nema.
https://youtu.be/R52_PdZlSq8
Ali kako objasniti ovu sličicu, gdje se vidi da je Sunce sve veće, kako je sve bliže, i to sve u jednom danu:
http://cdn.makeagif.com/media/9-25-2015/iEfZo2.gif
Je li moguće da se Zemlja približava i odaljava od Sunca u toku nekih 10-16 sati zavisno od godišnjeg doba?
Ovo sam zaista teško podnio. Hahahaha...
Najgora bića kod Allaha su oni koji su gluhi i nijemi, koji neće da shvaćaju.
Da Allah zna da od njih može biti ikakva dobra, učinio bi da čuju, a da je učinio i da čuju, oni bi se opet okrenuli, jer oni i inače glave okreću. (8, 22-23)
Koliko ja znam ne može, jer zvanična nasa nauka tvrdi da se Zemlja ravnomjerno okreće oko Sunca, u 24 sata, da joj se ne približava. Na horizontu kao što vidiš Sunce je duplo manje, tako da bi ovo bilo ogromno odstupanje za tako kratak vremenski period.
http://i.stack.imgur.com/dQKCH.gif
Kao što vidiš, Zemlja prema zvaničnoj nauci se ne približava Suncu u jednom danu. Interesantno je takođe kako vidimo pun mjesec tokom dana po ovoj teoriji.
Kako da objasnimo one prelijepe zalaske sunca i mjeseca preko čitavog horizonta? To je suprotan fenomen ovom kako se sunce uvećava od izlaska. Činjenica je da te stvari nisu objašnjene od strane nauke (medicine) jer se radi o našem vidu koji je nesavršen. Ili je zemlja ploča kako ti reče.
Imaš i dio u knjizi Henokovoj, mislim da je treće poglavlje o kretanju astronomskih tijela, kako se mislilo da se sunce kreće. To mi je logičnije od ove tvoje verzije da se kreće u ravni sa zemaljskom pločom. I dalje je geocentričnost u pitanju.
Ali evo za kraj, mislim da je obim zemlje (dakle okrugla je) izmjerio prvi Eratosten (sa greškom od par kilometara), a heliocentričnost postavio Aristrah oko 300 p.n.e. Još onda. Možda su bili i oni zavjerenici. Ne bi tada ni Hrista ni Muhameda. Ko će ga znati sad.
Zakrivljenost Zemlje na 50 km, prema zvaničnoj nasa nauci je 180 metara. To znači da je na daljini od 50 km nemoguće vidjeti neki grad, jer bi on padao ispod horizonta. Ja ti mogu postaviti slike gradova koji se kompletno vide sa preko 60 km.
Zalazak Sunca nije u stvari zalazak već samo udaljavanje. To najbolje pokazuje činjenica odraza Sunca u vodi od horizonta do npr tebe koji stojiš na plaži i posmatraš zalazak. Da je Zemlja zakrivljena 180 metara na 50 km, sunčevi zraci koji se odražavaju ne bi mogli do tebe doći. Vidio bi ih samo u horizontu. Eratosten je pogriješio u eksperimentu jer nije uzeo u obzir da je Sunce mnogo manje od Zemlje i da je udaljeno samo nekih 5000 km. Kada se to uzme u obzir, onda njegov eksperiment ima još više smisla.
Još jedna interesantna stvar je Arktik. Ako je Zemlja prema nasa nauci zakrivljena 23.4 stepena i okreće se oko svoje ose 1670 km/h, a istovremeno oko Sunca, Arktik, obzirom da je okrenut konstantno Suncu bio bi pustinja.
Zakrivljenost zemlje:
1 mile (1.609344km) – 8 inches (20.32000cm)
2 miles (3.218688km) – 32 inches (81.28000cm)
3 miles (4.828032km) – 6 feet (1.828800m)
4 miles (6.437376km) – 10 feet (3.048000m)
5 miles (8.046720km) – 16 feet (4.876800m)
6 miles (9.656064km) – 24 feet (7.315200m)
7 miles (11.26541km) – 32 feet (9.753600m)
8 miles (12.87475km) – 42 feet (12.80160m)
9 miles (14.48410km) – 54 feet (16.45920m)
10 miles (16.09344km) – 66 feet (20.11680m)
20 miles (32.18688km) – 266 feet (81.07680m)
30 miles (48.28032km) – 600 feet (182.8800m)
40 miles (64.37376km) – 1066 feet (324.9168m)
50 miles (80.46720km) – 1666 feet (507.7968m)
60 miles (96.56064km) – 2400 feet (731.5200m)
70 miles (112.6541km) – 3266 feet (995.4768m)
80 miles (128.7475km) – 4266 feet (1300.277m)
90 miles (144.8410km) – 5400 feet (1645.920m)
100 miles (160.9344km) – 6666 feet (2031.797m)
Misliš li da se tijelo ravnomjerno grije po čitavoj površini?
Najispupčeniji dio lopte se najbrže grije, a oni na vrhu najsporije.
Uzmi loptu i probaj sa grijalicom. Na ispupčenju će biti vrela a na vrhovima kao da nije zagrijana.
Eto ne treba mnogo nauke da se dokaže očigledno.
Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 3 x2
Eto, sada dokazujemo da je zemlja okrugla. A previđa se da sunce ne izlazi i ne zalazi, već da je ovo sve samo jedan dan. Što ti je čeljade ...
Sunce je na Arktiku uvijek udaljeno, nikada nije na centralnom položaju pravo iznad naših glava ukoliko smo tamo. Upravo zbog toga imamo gore led. E sada ako je Zemlja lopta, uzmi grijalicu pa 24 sata osijavaj gornji dio lopte, pa onda 12 sati središnji pa ćeš jasno otkriti đe treba biti led a đe pustinja. Ali ne zaboravi pri tome da iskosiš loptu 23.4 stepena, tj. da Arktik izložiš 24 satnom grijanju a središnji dio 12 sati. Ili još bolje zagrijavaj 2 minuta gornji dio lopte a središnji 1 min.
Nego, otkrili smo da je Zemlja na 50 km zakrivljena 180 metara. Pazite sad ovo:
Svetionik iz Dedeagača
http://www.danas.rs/upload/images/ne..._w380_h400.jpg
Glavni simbol Aleksandropolisa je svetionik, na centralnoj poziciji na obali - deleći na dve polovine bulevar Aleksandra Velikog, koji, zajedno sa svojim nastavkom - ulicom Apolinijados koja zaokružuje jugozapadni deo grada, predstavlja glavni večernji korzo Aleksandropolisa.
Svetionik je sagrađen još 1880. godine i deluje zaista impresivno sa svojih 27 metara visine. Ugao "dejstva" svetionika iznosi barem 270 stepeni, pa kada je svetlo u krajnjem levom ili desnom položaju, svetlosni zrak preleće i prostorom "iza" svetionika - tj. šarajući po najvišim spratovima nekoliko okolnih zgrada. Zamislite kako to izgleda kad vam kroz prozor cele noći protrčava zrak svetionika, i to takve jačine da se vidi sa udaljenosti od 44,5 kilometara
Svetionik se nalazi na samoj obali. Kako je moguće da se vidi svetionik visok 27 metara sa 44 km, kada bi trebao biti ispod horizonta oko 175 metara?
Okle ti ovo čovječe?Quote:
Svetionik se nalazi na samoj obali. Kako je moguće da se vidi svetionik visok 27 metara sa 44 km, kada bi trebao biti ispod horizonta oko 175 metara?
Kakvih crnih 175 m?!! - ovako iz glave u vrh glave na toj daljini je oko 3,5 do 4m...ono jeste da je zanemrljivo u odnosu na naše iskustvo kao aktivnih dvonožnih uništavača, jer pada tek na petoj decimali odstupanje od ravne ploče...što je za nas NIŠTA :D
Prilikom boćanja ili pikanja bilijara ne smeta nikakva zakrivljenost.
A vidi Vanje što me kvotovao ahahaha, umrijeh od smijeha. Extra. Šteta što me stavio na ignore. Zahvalite mu se u moje ime...
I upravo ovo što se malo ispričasmo je razlog zbog čega volim Bibliju, koja kaže:
Propovjednik 1, 5
"Sunce izlazi, sunce zalazi i onda hiti svojem mjestu odakle izlazi."
Danilo 4, 7-8 - "Pogledam, kad evo jedno stablo usred zemlje vrlo veliko. Stablo poraste, postade snažno, visina mu doseže nebo, vidjelo se s krajeva zemlje."
Psalam 93, 1: "Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati." (mada ovde se malo ne slaže po Kur'anu, gdje se kaže da po malo promiče)
Jeremija 10, 12
Ali Jahve dovijeka stoluje, postavi prijesto svoj da sudi: sam po pravdi sudi krug zemaljski
Eto, da ne bude da samo s..em...
E sada uporedite ove citate sa onim video klipom što sam postavio. Nevjerovatno.
Mabuse zakrivljenost na ovu dajinu je (oko) 20.31797m - što misliš đe se gube ove dvije decimale ?Quote:
100 miles (160.9344km) – 6666 feet (2031.797m)
eh da...
s...eš ko foka.Quote:
Eto, da ne bude da samo s..em...
***
Mene su mnogo interesantniji detalji iz Kurana o Isusu koja nama nisu poznata nit se spominje u Bibliji.
Naime detalj o tome kako je Isus, voljom Boga, puhnuo u nesto sto je bio kao dijete napravio od blata i odjednom postala je ziva ptica od toga. Vidite li vi kako je ovo znacajan element? Da je isus uspio da od nezivog stvori zivo, voljom Boga!
Jedini hriscanski dokument koji govori o tome u detalju je Tomino Jevandjelje o djetinstvu Isusa, koji je iz nekog razloga okarakterisan kao apokrifan. U tom dokumentu se kaze da se Isus igrao kao djecak i pravio figure od blata. I kad je neki jevrej vidio sta Isus radi u subotu potrcao je njegovom roditelju Jozefu da ga optuzi kako krsi subotu. I kad su se vratili one figure su se pretvorile u ptice i odlecele. Tako ga nisu mogli optuziti da krsi subotu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Infancy_Gospel_of_Thomas
"And when the multitude saw it, they were astonished, and said: This young child is from heaven: for he hath saved many souls from death, and hath power to save them all his life long.
XIX. 1 And when he was twelve years old his parents went according to the custom unto Jerusalem to the feast of the passover with their company: and after the passover they returned to go unto their house. And as they returned the child Jesus went back to Jerusalem; but his parents supposed that he was in their company. 2 And when they had gone a day's journey, they sought him among their kinsfolk, and when they found him not, they were troubled, and returned again to the city seeking him. And after the third day they found him in the temple sitting in the midst of the doctors and hearing and asking them questions. And all men paid heed to him and marvelled how that being a young child he put to silence the elders and teachers of the people, expounding the heads of the law and the parables of the prophets. 3 And his mother Mary came near and said unto him: Child, wherefore hast thou so done unto us? behold we have sought thee sorrowing. And Jesus said unto them: Why seek ye me? know ye not that I must be in my Father's house? 4 But the scribes and Pharisees said: Art thou the mother of this child? and she said: I am. And they said unto her: Blessed art thou among women because God hath blessed the fruit of thy womb. For such glory and such excellence and wisdom we have neither seen nor heard at any time. 5 And Jesus arose and followed his mother and was subject unto his parents: but his mother kept in mind all that came to pass. And Jesus increased in wisdom and stature and grace. Unto him be glory for ever and ever. Amen."
http://gnosis.org/library/inftoma.htm
zanimljiv tekst:
http://www.msn.com/en-us/news/techno...&ocid=1PRCDEFE
još zanimljiviji video, istina malo je duži, ali se nabrajaju vrlo zanimljivi opisi:
https://www.youtube.com/watch?v=8UQf9zZBzv4
https://youtu.be/LIL-5VxoKSs
I evo kako su stručnjaci nase ucrtali na Zemlji riječ sex:
https://youtu.be/H2MdJXjoB2M
Umalo da mi propadne ideja o Zemlji kao disku kad sam pogledao video u kojem Sunce kruži oko Antarktika, tj. južnog pola 24 sata bez zalaska.
Ovaj prvi snimak kao dokazuje da Zemlja nije ravna. Snimak pokazuje da se Sunce 24 sata okreće oko Antarktika. Ako je Zemlja ravna to bi bilo nemoguće da se dešava na Antarktiku, jer Sunce bi moralo da se udaljava a ne da kruži oko južnog pola.
https://youtu.be/gRCWjJPUXyE
Međutim snimak koji slijedi dokazuje prevaru prethodnog snimka. U pitanju je video montaža. Na početku i na kraju snimka pokazuju se isti oblaci:
https://youtu.be/8Vzjex7L8-E
Ja mislio da se zezaš, kad ono kliknuh i vidi stvarno:
https://youtu.be/EDjRoD22clY
GIANT PENIS ON MARS
Kvotujte mi ove postove da Vanja može vidjeti kumim vas Bogom.
Zemlja je ravna čovječe!
Jok.Quote:
kenjaš?
Yap!Quote:
To je definitivno?
Mabus i ostali...Quote:
Ko veli to?
Ti si neurozan!Quote:
Ne vjerujem im nšta.
Uzmi Knjigu i stavi je noćas pod jastuk.Quote:
Što da činimo sad?
OK, ajd pa fino spavaj, nemoj se gicat noćas i bez neuroze.Quote:
Oću vala.
Ako Bog da!Quote:
Ako Bog da!
Edit:
(*Mabuse , Sunđeru , Eho i ostali genijalci - ovo je izmišljeni razgovor)
Stvarno ljudi muka me ufatila. Bez ikakve za'ebancije.
Mislim da bi trebalo da se vratimo glavnoj temi.