http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/
Printable View
MIslim da je pravo vrijeme ... :D
mislim da je ovo jos jedan glup uredjaj... ma daj! unaprijedili brzinu, a jedino sto valja kod iphone je brzina... pa dokle bre?
Jes, ušli su u "meni", i pod "brzina" udarili "x3".
Ali, puno jači procesor, duplo više RAMa, podrška za mobilni OpenGL 2.0 i naprednu 3D grafiku itd.
Naravno da je svako očekivao više izmjena u dizajnu i nekim stvarima, ali ne da su ga nabudžili hardverski nego...
I dalje je preskupo sve, da se razumijemo, i paketi u kojima se prodaje, i tamo i ovamo, ali dobro je to...
slazem se.....
evo ko zeli sopstvene Ringtonove :D
http://www.isrbija.net/index.php/topic,2838.0.html
Novi iPhone bice u ponudi T-Mobile DE http://www.t-mobile.de/iphone :)
moze li neko da mi napise podesavanja za email account za iphone.
Imam t-com.me email, ali sa mail.t-com.me ne ide...hva;la
pitanje za iphone 3gs-je li provaljen tj.da li moze da radi na cg u srb.mrezama ili je isti kao 3g verzija?
hvala!
Nije jos al se radi na tome intezivno. E sad, ne znam radi li sa onim turbo SIM karticama, dako Rhamses odgovori :)
Evo ovdje pratite razvoj dogadjaja: http://blog.iphone-dev.org/
A update iPhone 3G-a na 3.0 software? Kako to radi?
Kroz iTunes (ako imas legalno nabavljen telefon bez peceva).
iPhone 3g S - kad se moze ocekivati kod nas?
ja cu se danas kad dodjem kuci da probam , pa javljam kako radi :D
a evo linkovi sto i kako
verzija softwera 3.0 i unlock
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2827
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2680
3GS jos uvijek nije jailbreakovan i otkljucan.
U stvari nije zvanicno :) ocekuje se kada izadje nova verzija firmware 3.1.
Što, već idu unapređenja najunapređenijeg software -a na svijetu :D
Krpe siguronosne rupe, klasika, igra macke i misa :)
juce prebacio na 3.0 jutros uz pomoc WiFi-a odradio redsn0w i sve radi OK
ima dosta novina u ovoj verziji , ono sto mi je najvishe trebalo je Search u IPod i podrska za lendscape tastaturu u porukama (ovo su mi bile dvije najbitnije stavke)
Cydia aplikacije koje rade sa FW 3.0 Appflow V 2.6
20 second lock screen 1.0
BiteSMS
Categories 2.24
Chronus 2.2
Cycorder 0.9-6
Cydelete 1.21
dTunes 2.72-1
Docs
Erica utilities
Five-Column Springboard 0.57-1
Five Dock Icons 0.9.2924-1
Five Rows
iBlank
iFile 0.9.7-1
Installous
KeepAwake SBSettings Toggle
Iphonevideorecorder 3.1.0.1
Make It Mine 2.1
MCleaner 1.6.4.1
MemTool 1.0
MxTube
MVTones
NemusSync
MusicInfo 1.1-1 (malo je buggy, ali radi)
Open SSH 5.2p1-8
PkgBackUp 3.0.2
PDANET v 1.53
Qik
Reflective dock
Ringtone Shuffler 1.0
QuickSMS
Rock your Phone (malo je buggy, ali radi)
Rotation inhibitor
Safari Download Plugin 2.0
SBSettings 3.01
Snapture 3.0
Stack 2.2
SwapMode
ToneFX v1.5
TuneWili 2.4
VoipOver3G
WiggleFree
Wiki2Touch
WinterBoard 0.9.2939-1
Za videorecorder3g
iphonevideorecorder.com/3 dodaj u cydia i instalirajte video recorder verzija 3.1.0.1 koja radi sa OS 3.0 i upisite kod xumiqdikni
prosla verzija kreshuje kad se pokrece a ova radi odlicno
ovo gore je preuzeto sa iPhone-Srbija foruma - moze nekome koristiti
Sad cu da probam purplera1n pa javljam dal radi sve :)
Radi sve :)
treba mi pomoc... naime, nakon sto su mi u Baru instalirali fw verziju 3.0 sve je OK, ali danas sam nesto cackao i nestale su mi sve ikonice, imam samo za par aplikacija koje sam instalirao (skype, i neku igricu). Moje pitanje je kako da vratim tel u prethodno stanje, dali treba da radim reset?
detaljno, step by step uputstvo bi koristilo.
vadio sam karticu, gasio tel nekoliko puta, i nista :(
Probaj restore iz backupa.
odradi Settings/General/Reset/Reset All Settings ili Reset Home Screen
A ako nema ikonicu settings? Meni se jednom desilo da sam odradio otkljucavanje/jailbreak i samo su mi bile ikonice Cydia i Icy na homescreenu, ostalih jok iako su aplikacije bile vjerovatno tu. Ponovo sam odradio restore/unlock/jailbreak i vratilo se sve.
3g S?
Posto para?
Pitanje za iskusnije korisnike Iphone-a.
Da li postoji mogucnost konektovanja na net Iphone preko USB kabla i postojece WIMAX konekcije koju posjedujem?Pitam zato sto nemam WIFI doma a mrsko mi je svakodnevno blejati sa fonom u ruci trazeci hotspot.
Thx!
Uzeo sam unlockovan 3gs krajem proslog mjeseca, i jailbrake-ovao cim je jailbrake izasao (prije 10ak dana) i ne mogu nikako da nadjem aplikaciju ili nacin da sredim kontakte!
Na promonte mrezi sam. Je li moguce da mi se ne ocitava ime osobe koja me zove ako je osoba memorisana pod brojem +382 XX XXX XXX? Za poruke vazi obratna situacija - ako je osoba u telefonu memorisana pod, npr, bojem 069 000 000, ne prikazuje se ime!!
Jedini nacin jeste da memorisem osobu pod +38269000000 i 069000000 da bih vidio i jedno i drugo. A sto da radim sa ljidima koji imaju dva ili tri broja?
Postoji li IKAKAV nachin da se ovo rijeshi na 3.0 verziju software-a??
Drugo pitanje: kakvi su parametri za ProMonte MMS?
Hvala!
Evo MMS i GPRS podesavanja za promonte
ProMonte (Montenegro)
EDGE/GPRS Settings
APN: gprs.promonte.com
Username: gprs
Password: gprs
MMS Settings
APN: mms.promonte.com
Username: mms
Password: mms
MMSC: mm.vor.promonte.com
Proxy: 192.168.246.005:8080
Jos nekako kontakte da napravim... CallerID fix and Format ih ne mozhe srediti iako pishe da je za 3.0 verziju...
i ja sam imao muku oko toga i onda mi je jedan lik editovao kod i sad sve radi OK :D a pomoci ce i tebi sigurno
Instaliraj CallerID Fix sa Cydie i onda odradi ovo kao sto je dolje napisano i restartuj tel.
Montenegro is included in
CallerID Fix for 2.2 (Cydia Localization)
but Mobile Country Code (MCC) used from your operator
probably is 220 (Serbia) instead of 297
and you need an extra fix:
save original file :
/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist
for Montenegro substitute with:
http://rapidshare.com/files/20338913...des.plist.html
and restart
Stivi, hvala puno! Rijesen problem!!! Otvorio sam ovaj file koji si poslao sa pledit i stvarno su samo par country code-ova izmijenjeni i sve funkcionishe...
Koraci (podrazumijevaju jailbrake-ovan telefon):
1. Instalirati iz Cydia-e CallerID and Format Fix for 3.0 by iSpazio (naci cete ga pod Sections > Localization)
2. Poslije toga iskopirajte OVAJ FILE (koristeci iPhonebrowser ili neki SFTP ili SSH client) preko posojeceg /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist
3. restartujte telefon i normalno ce vam se prikazivati kontakti u porukama i imeniku :)
Jeste li za to da se otvori neki Tips & Tricks topic za iPhone? Ova stvar je mene izludjivala, a sigurno izludjuje josh 99% korisnika iz CG koji imaju 3.0 software :)
mene je ovo mucilo i na 2.2.1 , i onda sam samo preko SSH zamijenio ovajispravljeni file i prije toga instalirao Caller ID Fix
na 67 mrezu nema problema josh uvijek ali na 69 se mora ovo odraditi , jer je evo par mjeseci promijenjen ovaj kod sa 220 na 297 ( 220 je bio za sve mreze i nashe i u srbiji a sad 67,68,69 treba da budu na 297 (valjda :D ) )
iPhone 3g-s preko T-Mobile? Kad? Dje? Kad?
Sve u svemu ima li ko da je pristalica moje teorije da bih trebao prije uzet 2g-16gb prije 3g-16gb??? Presudno mi je to sto nema nekih bitnijih promjena sto se softvera tice (sem gpsa koji mi i nije prijeko potreban i jos nekih stvarcica), dok mi je fizicki 2g mnogo bolji (zbog aluminijumskog kucista), plus sto je cijena mnogo povoljnija kod starije verzije koja je ako je vjerovati prodavcu neotvarana (za ovo mi je malo cudno)... Hvala
Po kojoj je cijeni taj od 2G? Ako ti nijesi zainteresovan možda bih ja bio.
Inače 3GS je počeo sa prodajom u T-Centrima.
Ima li ko cjenovnik kako ide sa SMART paketima cijene?
Moće li mi neko reći jeli 2G ikada imao T-Mobile u ponudi?
U T-Com centrima imaju samo 3gS - Model od 32gb :( mene treba ovaj od 16. Jel imaju namjeru da nabavljaju i taj model?