Ja cekam error da mi to pojasni :)
Printable View
Ja cekam error da mi to pojasni :)
Posto se tema oko extra tv-a aktuelizovala evo nesto malo o "max tv - extra tv" iz hrvatske
tacno da sam davno posto vec legendarno pismo Ivice Šitum-a ali nije zgoreg opet. Ako nista drugo bar ce se neko nasmijati :)
Prigovor T-comu za nekvalitetnu uslugu Max-tv
Cijenjeni!
Evo već skoro godinu dana koristim vaš Max-tv i želio bih sa vama malo
podijeliti svoje duševne boli i noćne more.Naime vaša usluga je sve
samo ne usluga.Uslugu ste valjda htijeli napraviti mojoj bivšoj ženi
da me vrag što prije odnese jer predpostavljam da su to njene intimne
misli.Neznam samo što sam to vama učinio da me tako
kažnjavate.MAX-TV.Prevara stoljeća koju ja iz mjeseca u mjesec uredno
plaćam jer sam vezan ugovorom.Ako prekinem taj ugovor onda plaćam cca
1500,oo kn (neznam zašto) a uredno sam platio i uređaj (koji je po
riječima operatera još u fazi testiranja) i instalaciju tog jako lošeg
uređaja.
Malo o uređaju.Brzina mu je otprilike kao prvom računalu koji je
napravljen a uvelike podsjeća na usporenu snimku golova samo što je
ovaj vaš 10-tak puta sporiji.Taman kad učita program i čovik se fino
namjesti da pogleda tv nakon naporna dana a ono slika sleđena.Nazoveš
operatera na broj 08009000 i on ti kaže da je kod njih sve u redu i da
uređaj resetiraš tako da ga isključiš iz struje.Nakon što se isključi
moraš pričekati nekih bijednih 15-tak minuta i opet imaš sliku te se
sav sretan ko mali prasac ponovno zavališ u fotelju i pokušaš shvatiti
radnju filma jer je već prošlo nekih 20 min.Ako imaš sreće to će se
desiti samo jednom u toku večeri a ako nemaš kao ja onda će ti se to
desiti najmanje 5 puta tokom večeri.Sreća max-tv ima videoteku na
kojoj možeš pogledati sve one stare i dosadne filmove koji su na tv-u
reprizirani po 10-tak puta.Uz to što im je cijena veća nego u
videoteci (10,12,15 kn) na svako drugom filmu slika se zamrzne te
moraš prebaciti na tv pa se onda opet vratiti u videoteku da bi
nastavio gledat započeto a svako prekidanje i ponovno učitavanje
oduzme svega nekih bijednih 10-tak min.Imate filmove na svu sreću koje
moraš prekidat samo 20 puta ali to i nije loše jer na kraju ispadne
cijelovečernji film od 20-24 sata.Omjer filmova u videoteci je 10
naprema 1 u korist pornića(15 kn) i to je raj za bogate drkadžije sa
jakim živcima.Unaprijed se ispričavam svima jer sam sad totalno
popizdio.Ako ima gramatičkih poigrešaka cijenjena gospodo BOLI ME
*****.Živci su mi otišli od vašeg usranog max-tv-a a sve to uredno
plaćam iz mjeseca u mjesec jer sam vezan ugovorom koji mene obavezuje
da ga plaćam a vas obavezuje da ga naplaćujete bez obzira koliko bio
loš.Pri zadnjem javljanju operateru(prije pola sata)veli mi da mogu
putem maila poslati prigovor i to su sva moja prava u ugovoru koji ako
prekinem mora platiti.Znači u govnima sam svakako.Slobode su mi
ograničene jer je ugovor pisan na moju štetu.Ostaju mi samo slobode
govora.E pa to mogu iskoristiti na slijedeći način.Usvom adresaru
imampreko 200 mail adresa pa ću ovaj mail poslati svima znanim i
neznanim te ih zamolit (ako hoće da im i dalje šaljem one smiješne
mailove) da ovaj prigovor proslijede svima znanim i neznanim.Pa će i
ti znani i neznani to proslijedit svima znanim i neznanim pa će svi
ti znani i neznani skužiti da je taj max-tv jedno obično ***** umotano
u reklamni celofan za jednu kunu(uređaj koji nevalja platiš ustvari
300 i nešto kuna).Koristeći i dalje svoju slobodu govora a nemoćan da
bilo šta drugo napravim citirat ću Šešelja u Haškom postupku te vam
poručiti.MOŽETE SVI DA MI POPUŠITE KUVAC UKLJUČUJUĆI I ONU BITANGU MAX
-TV.***** VAM MRTVU MAJKU LADNIM KURCEM SVIMA DILJEM EUROPE GDJE GOT
POSTOJI T-COM I MAX -TV.Sad kad sam malo olakša dušu idem resetirati
vaš uređaj po osmi put danas ili ću izabrati film iz vaše bogate
naftalinske videoteke pa se sa njim natezat do kasno u noć.Nadam se da
mi ne zamjerate na slobodi govora i na onom " jeben vam" jer vi mene
jebete iz dana u dan i ja vam to uredno plaćam.Sa poštovanjem Ivica
Šitum,Šimićeva 64 (uređaj je na gazdaričino ime Paškvica Makale)
21000 Split jmbg 2705965381903.
T-Com + Microsoft... Kako to moze dobro da bude ? :D
Mene Extra TV jedino zanima ako se ponudi HD sadrzaj, a sanse za to su manje nego mikroskopske u sledecih 10 godina... Inace je ponuda uzasna, nista nije bolja od ostale gomile kablovskih operatera (cak je i losija), cena veca (mnogo veca ako se gledaju kablovski operateri tipa ovog sta imamo u BD), a uz sve to se verovatno dobiju posebne Tcom pogodnosti (pucanje veze, kocenje, ugovori na 20 godina, ogranicanja gde god stignu, cekanje instalacije/podrske/bilocega mesecima). Jedino ZA koje vidim za ExtraTV je to sto je dostupan na vise mesta nego ostali.
I kako ide ADSL uz Extra, moze li normalno ili i to ode u q posle instalacije?
Inace, za utiske iz Hrvatske koji vec odavno imaju njihovu verziju extra tva, max tv, kliknite odje : http://www.forum.hr/showthread.php?p=8252802 :D
ADSL i Extre Tv su ti dvije odvojene stvari, ne moras da imas ADSL ako imas Extra Tv. Ruter koji dobijes uz risiver ima 2 odvjena ulaza, sve ti je posebno.
Ako oces oboje, kao sto ja imam, sve funkcionise normalno, samo trebas da uplatis ADSL i uplatis TV i preko rutera ti je sve povezano. A mozes ako imas karticu za bezicni internet da imas adsl bezicno jer ti ruter salje signal po cijeloj kuci.
Oni taj ruter isporucuju da bi kasnije mogli da dodaju i VoIP i kompletiraju Triple Play.
Tacno tako Wamba.
Vidim da svi hvale ovaj T(P)-Com,sto li je vec
aj recite mi koja je satelitska usluga najbolja za uzimanje jer ja sam iz ovog shvatio da je sve smece a ja ocu da imam nekolko krstenih programa (ukljucuji i CBS jer ga nidje nema!) ??
E ne znam sto da mislim na osnovu vasih postova, ali najbolje je sacekat neko vrijeme.
Medjutim, kako znam T-Com i "moc" ADSL-a, preko kojeg u stvari i ide IPTV, ne vjerujem da ce sve tako fino bit...
a da li se mora imati aktivan fiksni broj telekoma da bi imao extra tv? to je jos 5 eura troska u tom slucaju jer planiram da ugasim fiksni telefon.
mislim da ce se ovo dobro reklamirati, evo- bila reportaza i u dnevniku, i da ce se prodati dosta dobro korisnicima koji ne znaju sta ih zanima, raznim babama i domacicama. zanemareni su sportski fanatici koji su dobre musterije pay tv-a. a zanemareni su i korisnici interneta jer kablovski operateri ce uskoro imati mnogo bolju ponudu kablovskog interneta od t-comovog adsl-a.
moze li iptv kod mene tj internet i extra tv? btw, nemam mogucnosti za adsl...
Sto fali vama sa ADSL-om, meni nista
Mene ovo "go*w*no" od IPTV sad za sad radi besprekorno... treba li shto da pishem odje?
:)
ali ja nemam tehnicke mogucnosti za adsl pa me zanima ocu li moci da uvedem ovaj brzi internet, prvenstveno me zanima internet posto me dial up smorio...a extra tv bih uzeo cisto radi reda....
neko kaze moze, neko ne moze...pojma nemam.
Drago nam je da ste jedan od zadovoljnih TEST - vrlo brzo i komercijalnih korisnika EXTRA TV-a. Danas su gradjani CG pokazali izvjesnu dozu interesovanja za novi projekat CG Telekoma.
Ovdje nece biti informacija o broju pristiglih prijava (organizuju se mjerenja, ocekujemo start instalacija), ali se i ovim putem zahvaljujemo svim zainteresovanim nadamo i buducim korisnicima.
@helpdesk
A meni odgovor???
Mene jedna stvar zanima
ima li shanse da ekstra televiziju gledam na moj monitor :) od kompjutera?
nijesam mislio na taj nachin no nema veze chek da vidju shto ima da rekne "pomocni STO"
Ja sam se prijavio za ovaj extra tv iako sam se bio zareka da necu drzat nista od ovih prsloga T-coma u kucu... Izbistrih malo ovaj topic i ipak se odlucih da cu radije pogurat veska no ove madjarsko-domace splachine
Ako si jos neodlucan pogledaj ova dva sajta:
http://www.microsoftmediaroom.com/#
http://www.t-home.de/entertain na ovaj klikni entertain erleben
Sve je to super, ali na zapadu... Kakvi su odje strucnjaci i kakva je infrastruktura cisto sumnjam da ce to ista valjat
Kolko je meni poznato takvi servisi se u Italiji vode optikom do zgrada.. tek tada sa sigurnoscu mogu garantovati dovoljno propusnog opsega za sve. Ova varijanta preko parice, pa DSLAMA, miliona njihovih rutera... i na kraju desava se to sto se u Hrvatskoj desava.
ma ovi iz t-coma vazda nadju caku kako da te oderu. vidim da ih se dosta ovih fensera javilo za ugradnju, a ja ciu vidjet za koji mjesec sto cu. jednom su me zeznuli sa adsl-om, tako da postoji ogromna vjerovatnoca da cu t-com u svakoj prilici ubuduce zaobic u sirokom krugu
Ma sve i da je ludilo taj extra tv, ne treba uzimat nista od govana zbog ovog dosadasnjeg dranja za fixni i internet...
Prosto je.....ne lupaj glavicu...ko može sad odmah da ti obezbedi najkvalitetniju , mogutju sliku?
Ko nemora da preore grad? Ko ne propušta uslugu kroz paučinu staru milion godina?
Ko je najjeftiniji?
Ko ima naj ponudu kanala?
..........Reche Frks i uključi BBM :cool:
Pogledaj na T-com sajtu
U plus paket su ti porno kanali, neka 2 sportska i National Geografic Wild, i imAas paket sa HBO i HBO comedy, Ostali su ti u osnovni paket
http://www.t-com-cg.com/privatni.aspx?akcija=462
"Pretplatnici HBO paketa mogu gledati i HBO Comedy dodatni TV kanal koji od 0-24 emitira najbolje svjetske komedije. Oba TV kanala titlovana su na nas jezik."
NO COMMENT
Koliki je hard drive na aparat koji se instalira, koliko zauzima jedan film tog kvaliteta...