Aaaa zvoncice, oli sad da se operises?? :D
Printable View
Aaaa zvoncice, oli sad da se operises?? :D
E da, i htjela sam da pitam vas koji ste se operisali deshava li vam se da vam sa vremena na vrijeme curi voda iz nosa? Znachi da je ne osjetite uopshte, samo odjednom kapne..?
Ovo mi se pochelo deshavati godinu dana nakon operacije, zimus nedje... Ali uopshte ne mogu da provalim zbog chega bi moglo da bude, tipa klima ili neshto sl., jer mi traje 2-3 dana i prodje...
Meni se to, Kikice, nije bogami nikada desilo, a imaće 2 godine i 10 dana od operacije mog nosa.
:Dsad sam u strashnoj dilemi!!!!
Ako me na silu povedu, mozda ocu!:blah:
Dobro je tebi i meni ovako, iste probleme imamo a nijesmo ishli pod noz!
:(ne znam ima li to ili ne kakve veze sa operacijom, ali meni se to redovno deshava i uopshte ne znam zashto! Obichno kad se sagnem, odjednom sjetim da mi procuri "vodica" iz nosa, ali kad ustanem, tj podignem glavu to prodje i danima "procuri" chim malo spushtim glavu.
Ja se JOSH nijesam operisala (a i necu slushajuci vas):blah:
Dr Vukoje Novak je car, vazda mu fala.
Ne znam... Evo proshlo je god. i 5 mjeseci od operacije (29. juna :))...
Javljam vam se poslije kontrole! :)
Miroljub Todorovic :D
Kakav lik. Eeee zamislite kako je meni sa njmi kad sam pola godine isao na kontrole kod njega zbog pareze facialis.
Ladno mi je rekao poslije mejsec dana, ajde ako zazvizdis dacu ti 100 eura :D
Mislim sto reci, opicen je skroz na skroz :)
Ali je strucnjak, bar iz mog iskustva :)
Ali opicen.
Vidim pominju se i krajnici odnosno operacija istih pa da se nadovezem i da pitam koji Otorinolaringolog vas je operisao i kakava su iskustva? Kojeg Otorinolaringolog preporucujete? A jel moguce laserskim putem to da se radi? Tnx! A u vezi teme nemam sta da kazem, nemam tih problema.
Mene je operisao isto Todorovic... Totalna anestezija, 3 dana u bolnici...
Hahahaa :)
"Ljubav na trecu operaciju" :D
Ja sam operisao treci krajnik kao klinac (5-6 god), probali anesteziju alkoholom pa nesto nije moglo a onda sto su mi radili ne znam :D
Bio par dana u bolnici :) Prva i zadnja operacija u zivotu, nadam se da ce i ostat tako :)
Dragi doktori :)
Ja na lijevu nozdrvu uopste ne disem, ali mi se cini da to desna nadoknadjuje vise nego dovoljno, posto vuce kao Kirby. A nekad kad se prehladim desi se da se zamijene, pa na lijevu samo mogu da disem. Sto se tice spavanja, nema sanse da zaspem ako ne uronim nosom u jastuk, posto mi se u drugim pozama nekako suse nepca, sto me strasno iritira. Isto imam problema dok plivam, ne mogu normalno da disem. Je li ovo sto imam devijacija?
Moj savjet je da posjetite doktora Barjakterevica.Moja dobra prijeteljica je prosle godine imala operaciju nosa , i covjek joj je cudo od nosa napravio.Oporavljanje je trajalo svega nedjelju dana kada joj je i skinuo masku , dok konce nije skidao(za sta kazu da je jako bolno),vec su sami otpadali...
Ovo je malo zabrinjavajuće ponašanje ali objašnjivo.
Naime vijerovatno imaš neki lakši oblik disfunkcije spavanja, možda psihološkog ali i organskog karaktera. Naime tijelo nesvijesno zna da se ne može uspavati na normalan način pa istiktivno smanjuje dotok kiseonoka u mozak (nos u jastuk) nebi li izazvalo lakšu apneu i prema tome uspavanost, gubitak svijesti. Dijelotvoran ali i opasan proces jer izaziva povećavanje koncentracije ugljen dioksida u krvi koji dijeluje toxično na možak i sve ostale organe.
Ovo je po meni malo teži simptom nego devijacija i moj savijet je da se pozabaviš tim problemom.
Polipi? Ai ai ai! :)
A funestis, mislim da nije to sto ti kazes, posto mogu ja da zaspem i u drugim pozama, ali se probudim prehladjen, promukao i sl.
Ja sam operisao devijaciju nosne pregrade u BG. Nije me boljelo, nije krvarilo...ali je polovicno uspjelo.
Kad lezim, jedna nosnica je zapusena, kad hodam, obicno se onda malo otcepi i druga i tako to :)
nije krvarila operacija nosne pregrade? Ja sam operisao devijaciju + polipe + sinuse (sve o istoj anesteziji) i krvarilo je pofino :)
sto su simptomi polipa?
i ja imam dugi niz godina slican problem, sa jos nekim dodatnim simptomima koje su naveli ostali cijenjeni forumasi, a da jednom nijesam pomislio da tu nesto nije u redu, nego sam mislio da je sve to... normalno(?)
kad je pre'lada, obije nozdrve nagrdjene s tim sto jedna se jedna "dizna" lako otvori, dok drugu mogu oci da mi iskoce od puvanja u maramicu nece se otvorit... plus, pluca mi se cesto "muche" da punim kapacitetom udahnu jer nema dovoljno protoka kroz obije nozdrve
koga biste preporucili od doktora u podgorici, koja klinika, ima li ko da radi i estetsku i korekciju devijacije, pa da se dodje na konsultaciju da se pogleda koji su rizici i koje je bolje od ovo dvoje?
i naravno koliko se uglavnom krecu cijene, vi koji ste imali neku od ovih korekcija... moze i na pm ako je povjerljivo :joint:
Ja sam pitao u cenex medical za operaciju devijacije septuma, jer ja to moram da radim, 1100 eur pa na dalje u zavisnosti od slozenosti operacije...
Lik i dalje ima devijaciju, nije je operisao :)
Navikao sam, mada ne smeta mi previše, samo u određenim situacijama...
I ja imam problema sa devijacijom. Leva nozdrva mi je zapusena 80% vremena i zbog toga otezano disem. Kroz desnu disem sasvim OK i vec sam se navikao na takvo disanje da sam prestajao da obracam paznju na to. Medjutim pre 20 i nesto dana sam dobio upalu uva i otisao sam u Meljine kod ORL-a (bila je neka zena, ne secam se imena, mogu da pogledam ako nekog zanima, pise na nalazima) i rekla mi je da je upala posledica devijacije jer pritisak nije mogao da se izjednaci u usima, takodje je pogodila da cesto imam upalu grla (sigurno 4 puta godisnje) i da je sve to zbog devijacije. Takodje mi je rekla da se operacija radi u Meljinama (preko fonda, ne bih trebao nista da platim), 2 dana u bolnici, 3 dana kuci i to je to. Rutinska operacija. U prethodnim postovima sam citao kako hvalite dr.Barjaktarevica, medjutim nisam bas siguran da li i dalje operise jer je otvorio privatnu ordinaciju za ORL, te samim tim vise ne radi u drugim zdravstvenim ustanovama.
Ovo sam napisao iz razloga da vas informisem da bolnica u Meljinama i dalje vrsi operacije (ne znam koji doktor, moguce da je ova zena) i da cu ja najverovatnije da se operism u septembru, pa vam javljam kako sam prosao ;)
Provjeri da nije doktorica Glamocanin (ili tako nesto)?
Mislim da jeste; mene je operisao Dr. Barjaktarovic, ali je Zorica bila prisutna prilikom operacije - i znam da i ona sama operise, a bogami ima i sve kvalifikacije za to (prim. dr. valjda sa specijalizacijom za ORL hirurgiju).
Nijesam cuo nista lose o njoj, ali i ne znam nikoga licno koga je operisala Dr. Glamocanin da bih ti rekao da je zadovoljan. :|
Ja sam uvek mislio da su muskarci bolji hirurzi. Ali nadam se da cu uskoro da promenim misljenje ;)
Ja imam veliku devijaciju."Ne radi" mi ni jedna ni druga nozdrva,a da pokusam duze vrijeme da disem na nos,vjerovatno bih se ugusio,zato disem na usta.Evo se i ja kanim nekoliko godina da li da idem da operisem,no mi muka kad pomislim na postoperativni period,a i ova bi moja operacija vjerovatno bila zeznutija jer je moja devijacija bas velika,vidljiva je(ali me za tu estetsku stranu iskreno briga) i ima nekoliko krivina,da se tako izrazim,to jest ide pri vrhu nosa ulijevo,pa onda skrece malo udesno i na kraju skroz udesno,tako da ne znam kako bi oni to ispravljali :D .
Problema nekih posebnih nemam,bar ja tako mislim,jer za drukcije ne znam,t.j. tako mi je odavno,ali ne mogu kod doktora ili zubara otic,a da mi ne savjetuju da obavezno odem na operaciju(znaci,nije mi se jos desilo).Oni kazu da ce poslije operacije to bit nebo i zemlja,pa se zato kanim jer ni ovako nemam problema za koje znam.
Konkretno, zasto ti je muka kada pomislis na postoperativni period? Citajuci danas ovih 6-7 strana uopste nisam zapazio neka strasna niti bolna iskustva...
Ne znam je li bio ovaj sajt: http://www.dr-vukasin-rhinoplasty.com/
@GreatMontenegro - bolje da ne znas kako ispravljaju :-)