Screaming Lord "Knjiga o džungli" Rajarda Kipling je totalo drugačija,zamolio bih te da pročitaš knjgu pa da podijeliš mišljenje. Osim što je Faveroux napravio holivudsku sliku nema ničega zajedničkog sa knjigom. Ako ćemo u detalje lik Kaa u knjizi uopšte nije negativac, ali za holivud...Kaa jeste - pa onda pravljenje mjuzikla od Kristofera Walkena...pa mislim da ipak treba da se drže knjige jer su likovi neuporedivo bolje obrađeni i bolja je radnja u odnosu na ovaj film. Efekti su stvarno neosporni, i likovi su vizuelno urađeni vanserijski....i tu prestaju moji komplimenti filmu. Priznajem da sam pristrasan jer sam nekoliko puta od osnovne do kraja srednje škole pročitao ovu odličnu knjigu pa odatle potiče moja kritika i apsolutna nepreporučljivost ovog filma.
Stvarno sam oduševljen Kristoferom Walkenom i to što je uradio je majstorski ali to je isto kao kada bih rekao da mi se od cijele kompozcije sviđa jedna arija - ali to ne mijenja moj opšti utisak o djelu. Scenarist je ubio originalnu priču, ako su je već ovako ispričali onda su trebali barem da promijene naziv filma.....
Nijesam gledao ASKG iz 1981 - ali ću potražiti pa ti se javljam, da ne kritikujem ono što nijesam gledao. Za ovaj film iz 2005e ću ti reći da sam ga pogledao...pa pročitao knjigu pa opet pogledao film i odatle moje mišljenje - ovaj film ne odstupa previše od knjige koj je izvrsna i zato mi se sviđa. Daglas Adams je ispričao lijepu priču i ko je već pisao scenario je rekao zašto bi smo mi "uljepšavali" nešto što je već lijepo ispričano....što nije slučaj kod "knjige o džungli" - originalna priča je .... pa neuporedivo bolja od ovoga što je holivud servirao
Jedno što se slažem sa tobom je Deadpool - odlično ispričana priča, i odlična glumačka ekipa. Za sada najbolja komedija ove godine, i kad izađe Deadpool 2 ... i taj ima da se odleda :D
...."ajde pošto je Kaa zmija da je napravimo negativcem, ili da sve sabijemo u jedan film, da ga ispunimo specijalnim efektim pa neka djeca zamišljaju da je tako i u knjizi" - jedina dobra strana filma je što će od ovih miliona gledalaca barem 2% pročitati knjigu :) (nadam se)

