Momak od 190 mora imati 100kg, znaci tacka. :)
Printable View
Momak od 190 mora imati 100kg, znaci tacka. :)
188 cm
93 kg
Najbolje je mjerilo za momke 100 manje od visine, a za cure 110 manje. Tako da ja sa 171cm (što je diskutabilno jer vjerovatno imam malo više) treba da imam 61kg.
194 cm
87 kg
Kako kome. Dobar drug ima oko 190cm, idealna težina mu je oko 110 kila. Jednom sam ga vidio sa 99, presmiješno je izgledao. Mada sad ima 120 pa izgleda kao Sneško Belić. Samo ijekavicom i bez snijega, a i rumen je, nije blijed.
Ja se vrtim na oko stotinu, kilo-dva manje, a mnim da bi mi još jedno 4-5 odlično palo. Pod uslovom da treniram, da mi ne ojdu u stomak. Tako jedno 103-105, pa ih zategnem i pravac Porto Montenegro. Kriza je, ebi ga.
Veze ovo nema. 10 kg misica i 10 kg sala nikako ne stoje isto. Ukoliko ste slabe misicne muskulature, mlitavih misica, tankih ruku, onda je idealna tezina 100 minus visina, jer vam sve ostaloode u struk i stomak, ali ja sa 192 cm da imam 92 kila, bio bih presmjesan. Ukoliko redovno trenirate u teretani, misicna masa mora rasti, pa cak i kada radite za definiciju, misicna masa jaca i pomalo raste, naravno ni blizu kao kada trenirate za masu.
Mislim da nema idealne tezine, barem ne precizna brojka tipa 100 minus tezina, ipak bi to morao biti neki opseg.
Ja sam sitna i imam, po nekima malo kg, 4 manje od idealne, ali izgledam jako dobro u odnosu na period kad sam imala ta 4 kg tj. idealnu tezinu pa cak i na istu kilazu kad sam uglavnom sedela kuci. A juce sam presla barem 7km uzbrdo, nizbrdo ne racunam i u potpunoj sam kondiciji. A i super je osecaj da jedem sve zivo sto pozelim i koliko zelim.
Pa nije da nema veze, evo meni i nekolicini osoba koje znam potpuno odgovara, a naravno da nije skroz primjenljivo u svim situacijama i kad neko ima lake kosti ili teške ili više sala ili manje itd.
U svakom slučaju, svako najbolje zna koliko mu kg najbolje stoji i odgovara, meni se eto poklapa sa tim 'pravilom'.
Juce ujutru 61.5! Woohoo! :D
A ja 53 :)
Idealno losa
Sent from my GT-I9190 using Tapatalk now Free
Meni se obraćate?
2metra i oko 120kg cilj mi je od 100 do 110 :)
Sent from my ajfon pet via Tetrapak
koliko ja kukah čitavoh života da bi voljela da i ja jednom kažem "da mi je smršat", tako sad kad je taj momenat došao, znam u kakve su muke mnoge bile :lol:
pretjerah ja, al džaba, guzica je guzica. a i realno, mnogo manje se krećem nego ranije....ranije sam mlatila svuda.
eto tako :)
Ja sam smršala...ne znam kako i zašto ali došla sam na 50kg... svi se poprave za praznike, a ja mršam
ja nisam za praznike nego čitave protekle godine, skupili se kilogrami...
Koliko imas kg goozice, ako nije tajna?
Kreći se i neće ti se kupiti.
Uh, pretekoh praznike sa samo pola kg više, kako nije minimum 3, ne znam :mrgreen:
Dobih 5-6kg u poslednjih mjesec:cower:...
Pa dobro, mora da si se trosila dobro ;)
Sent from my iPad using Tapatalk
94 kg bi mi bilo top. Visok sam 191. Trenutno imam 103 i mršam
Jos SAMO 7.6kg do idealne tezine, sit-ni-ca.
:cry::cry::cry:
Gore, dolje?
Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
Eeeeeh Anci da je gore ne bi ovaj placuci smajli bio u mom postu :icon_frown:
Put od 65.6kg do 58kg dug je i trnovit i ispunjen patnjom, ali ne dam se!
Pisi ovde svake nedelje poboljsanje ili cak i stagniranje (pa i vracanje kojeg grama), mozda ce ti biti lakse uz podrsku... Samo ne drzi dijete. Jesi probala Novakovu ishranu, bez glutena? Iskreno meni se pola familije hrani tako i svi su smrsali a nije skupa ishrana uopste. Ja se kanim da pocnem sa tom samo u veeeeelikim kolicinama jer ne smem smrsati. Zbog zdravlja iskljucivo.
Probala sam raznorazne dijete i nije mi toliki problem da se uzdrzim od hrane koliko me mrzi da mrdnem. Place mi se kad pomislim na fizicku aktivnost bilo koje vrste
:(
Nemoj da se opterecujes, sve sto je zdravo u sustini i ne goji pa se samo potrudi da se hranis zdravo. Pomaze kad imas obaveza vani, van kuhinje :) pa ih stvaraj. To je to.
Upravo tako.
Kad prestaneš da se opterećuješ, smršaćeš ali ništa bez aktivnosti.
ja sam "plakala" kad sam imala 50! trebalo je skoro do 30te da dođem da bi prešla 55 :lol:
vidim ja da smo zajedno na ovom putu :lol:
samo što ni ja nemam rešenje. čuh jednu đevojku sinoć kako je ona 10 dana na vodi i voću i smrša da može da uđe u pantalone koje su joj mjerilo.
e nemam namjeru od sebe radit ovo, tako mi ne znam kakve odjeće.
Mnogi od vas sto imaju problema sa viskom kilograma misle da je ishrana jedina vazna stvar... Odricanje od nekih stvari koje volite da jedete, nekakve bolesne dijete, Novakova ishrana, ccc...
A kladim se da vecina ima nekih losih navika koje bi se mogle mijenjat, tipa: setnja uvece posle napornog dana (a ne izlezavanje ispred televizora), pjeske na posao (ili biciklom), termin sa drustvom (mali fudbal, kosarka ili najobicnije trcanje)
Spavanje je isto tako vrlo vazno, ali mnogi i to zanemaruju...
Znaci generalno pored ishrane, aktivnosti i spavanja, radi se o tome kakav zivotni stil vodite, ako su vam navike lose, i ako se godinama nezdravo hranite i nemate fizickih aktivnosti nema te Novakove dijete koja vam moze pomoci... Mozda cete primijetit neke kratkotrajne rezultate ali sve se to opet vrati na staro posle par mjeseci (ili godina)
Novak nema dijetu. Ne pricaj kad ne znas. To je samo ishana bez glutena na koji su mnogi intolerantni a da ni ne znaju. Covek je vrhunski sportista i unosi dnevno sigurno vise od mene i miss Lucifer i goozice zajedno. Jako je bitno sta jedes, bez obzira na kilazu. Vrsta zdrave ishrane, pa koja god, koju primenjuju mnogi, je nacin zivota a ne dijeta.