Pocelo je poceloohttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2d076c1109.jpg
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Printable View
Pocelo je poceloohttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2d076c1109.jpg
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dje naći mladi luk za sadjenje?! [emoji28]
Posađeno prije kiša.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...0d3708d0f9.jpg
Ocemo li !?
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Posadio bijeli luk prije 3 nedelje. Crni prosle nedelje. Niklo sve.
Za ostalo je valjda rano.
Dobro me podsjeti...i ja bi posadila malo ovog zacinskog bilja, samo ne znam đe ću ga držat'
Mi cemo da usadimo jednu zardinjeru sitnog bosiljka na balkon. Too nam je bio proslu sezonu i kao zastita za spavacu od bubica i za kuhinju... Bas je intenzivnog mirisa bio i ukusa...
Heheheh ima jedno 150-200 kvadrata da usadim ove godine.
Danas sam krenuo sa kopanjem :D https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9a7187bdbe.jpg
Mi smo imali j Apple Mint na balkonu... Pa napravim makijato i roknem jedan list u njega... Njamiii...
sadite ,sadite, vidite da ce ova muka tek da nastane :)
Jezik pregriza!
Pravo vrijemee da se covjek posveti granama poljoprivrede :Dhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...68e57fef51.jpg
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
sadi sadi ,vidis li da ce muka :D
Drugari, treba malo da obnovim travnjak i baštu, a nema ovih što standardno prodaju zemlju put Lakovićna na Zabjelo.
Imate li kakav broj telefona da mogu pribaviti malo?
Unaprijed zahvalan, vaš rUzNi
Imas u agrariju, neka kao obogacena zemlja.
https://www.agrarija.me/
Pogledacu, mada vjerujem da je cijena bas jaka.
80 litiara humusa nesto malo ispod 5 eura. Skupo.
Elem, lijepo vrijeme dozvolilo pa uradjeno sledeće:
-Postavljen kap po kap sistem u bašti
-Sve prskalice nivelisane, pa su u nivou trave
-Posađeno:
30 jagoda
10 paradajza,
8 paprika,
2 patlidžana
8 krastavica
Dvije tikvice
3 bosiljka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ca6f70f7fd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8f683d5cb3.jpg
Ovo izgleda predivno. Svaka čast!
Ja u dokolici napravih mini bastu na balkonu u stanu. Za sad zasadjene jagode i paradajz. Napravih i ovu stalazu sa tockicima, pa mogu da sve pomjeram kad mi treba zbog sunca i kise. Posadicu i zacinsko bilje, malo luka i neko cvijece.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...4d4d860ea5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...71cc298cdf.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...375225142e.jpg
Drug čuva neku kuću jednoj staroj ženi koja slabo ikad dolazi, pa reče prije 20-ak dana da smo se mogli organizovat malo u dvorište da se zasadi. Ideja je bila stotinak kvadrada, mada kako smo krenuli biće oko 500 na kraju.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...91d7becef5.jpg
Sent from my HD1903 using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...86de7e5e22.jpg
Obabezno kap po kap, po mogućnosti sa automatikom. Srećno, svaka čast.
Pa da, tako radi kod mene. Iskoristio sistem za prskalice, ostale mi slobodne dvije zone bile.
Neko je na forumu postavljao neke sisteme za balkone doduse, za automatsko zalivanje...
Sad ću imati veću terasu, dvije, valjalo bi da mi predložit edj eimaju neke lijepe police za balkon da posadim malo začinskog bilja. Im aonaj momak artsteel radi baš lijepe police sa željeznom konstrukcijom ali je dosta skupo. Muž puno radi i to isključujem da on pravi :). Za sad nema vremena.
I ideja za neko začinsko i ukransi bilje je dobrodošla.
Imama u HN kuću i tat aje zaduzen bio za sve vrste sadnje i voća i povrća i začina, i mi se nismo baš time mnogo bavili pa sad treba pomoć :D
Ako se dobro śećam, @kimmi je pravio sistem automatski za zalivanje na balkonu...
Sent using Tapatalk
Meni je u glavi @pumba, mozda grijesim ali evo da vidimo...
Not guilty this time :)
Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Ima opcija. Kupiš tajmer i crijevo za kap po kap. Sve što mi je tad trebalo u Centrometalu sam uzeo. Tajmerom namještaš oće li da se pali svakih 4,6,8,12 ili 24h i koliko vremena ce da kapa kada se upali.
@MeDo_JE je u pravu, iako sam čini mi se na zahtjev @Ben Dover tada slikao i tajmer i crijevo itd.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Evo ga tajmer.
Crijevo se kupi ono gumeno i kupe se one male plastične kapaljke koje se ubodu u crijevo i naravno čep na kraju.
Morate vidjet kakva vam je česma i kupiti adekvatan nastavak za crijevo za nju, kako ne bi postojala opasnost da prokapa na česmi, jer je crijevo stalno pod pritiskom. Moja slavina u kupatilu ima mali dio (onaj sa mrežicom) koji se odšarafi i lagano se nakači crijevo sa jednim dodatkom (bitno je da ima žlijeb na slavini)https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f2686453b9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b1a71bc2ba.jpg
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk