Pogledah prije neki dan emisiju Vrele Gume, i bijase CT200h... Fino auto... Ne znam kakav je uzivo, ali ovako izgleda pristojno a unutra je bas bas bas (BAAAAAS) fin.
Mada bih volio da spolja ima jos malo agresivniji izgled iako je hibrid :)
Printable View
Pogledah prije neki dan emisiju Vrele Gume, i bijase CT200h... Fino auto... Ne znam kakav je uzivo, ali ovako izgleda pristojno a unutra je bas bas bas (BAAAAAS) fin.
Mada bih volio da spolja ima jos malo agresivniji izgled iako je hibrid :)
http://www.youtube.com/watch?v=phB04lCi_ng
Evo linka. Sto se tice izgleda, meni je savrsen i spolja i iznutra.
Potrosnja mu jeste genijalna (5L - u sto ne sumnjam), al performanse mu bas nisu nesto - 10,3s do stotke za auto sa ukupno 210ks nije za pohvalu.. i top speed 180km/h. Blah. Pih. Njah. Pfffh. Ct200h.
Cijene u Efel:
CT200h Standard - 26600
CT200h Finesse - 27500
CT200h Sport - 29000
CT200h Sport Premium - 31200
CT200h Luxury - 37200
Masala :eek:
Uh, srce mi zaigra.
I vise od toga.
Bio sam u salon da ga vidim, ostao sam tu jedno sat vremena, i pitao one ljude tamo: kakav imbecil moras bit da ides u Roksped i da kupis GTD-a kad imas ovdje CT-a za 10 soma manje?
Novi Jaris:
http://media.autoweek.nl/m/m1gy72cb5tfp_800.jpg
http://media.autoweek.nl/m/m1gy05vbdjw8_800.jpg
http://media.autoweek.nl/m/m1gy72cb3tfq_800.jpg
Kako ih nije sramota. Sad su poceli da kopiraju Citraca.
rado bih posjedovao ovog CT-a pa neka je na baterije (sagorelo sve)
Sta fali baterijama? (ali samo u kombinaciji sa benzinskim motorom)
Factory made: LEXUS
http://www.youtube.com/watch?v=DGdBdXbuQ20
Ne mogu da vjerujem da su ga ovako nagrdili:
http://media.il.edmunds-media.com/le...729111_717.jpg
I ako je prototip, momci iz Edmundsa kazu da je bolji od E klase i F10.
Vi, vlasnici Toyota (Corolla, Auris, Yaris...), da li ste zadovoljni manuelnim mjenjacem, ono pri saltanju i td? Da li je malo, I don't know, notchy? Da li je rucica malo tvrdja?
meni je mjenjach ekstra..lijepo lijeze u brzine...mozda sam se navikao ali je ok...ja zadowoljan cijelim autom...u pitanju je corolla verso 2.2 d4d
Koja oprema? Godiste? Kilometraza?
Kako si zadovoljan sa servisom i njihovim cijenama?
2007 full oprem(zatamnjena stakla...tempomat..parking senzori itd itd) 130 000km...nikad ni najmanji kvar...motor je na lanac tako da nema veliki servis...servisom zadovoljan...provjere sve shto se treba provjerit...svake godine te zovne po neko iz toyota srbije da te pita kako si zadovoljan servisom i autom...swe 5 za sad....
I mene su sad skoro zvali iz Bg-a, ja se obradovao mislio da dobijam neki poklon kad ono kita :)
Inace mjenjac na Yaroslava zna da steka,nekad nece brzina da upane, to je jos od prvog dana kad je kupjena nova prijavljeno u servis.
Serviser mi je rekao da je imao dosta takvih zalbi, kaze da je u 2 navrata komplet mijenjao mjenjac na neka auta samo zbog toga , sastavljao ih i rastavljao i opet ista stvar, kaze da je fabricka greska.
Ja podjem na Edmunds ili na JDPower nisam siguran i tamo bas dosta ljudi se isto zalilo na mjenjac, i na stvari koje sam ja primjetio a to su bad radio reception, and bad wiper-blades. Inace je nedje Toyota dala obavjestenje za mjenjac kao nesto Toyota knows we have a problem and we are doing things to fix it. Kad sam bio na servis, vidio sam da restilizovani Yaris ima novi tip mjenjaca.
Toyota Auris 2.0d4d Sol+hrom paket 2007 godiste presao 60.000 u globalu zadovoljan kolima,menjac ponekad zna da zasteka iz druge u trecu ili obratno dok je auto hladan posle je ok.najvise problema imao sa diskovima i paknama(dva puta sve mijenjano u garanciju) kazu da brzo vozim i da to nije auto za trke :) servisi su po meni malo skupi 200e na svakih 10.000 sad mi ide veliki servis kosta oko 300e,nekoliko puta mijenjao bateriju u karticu kosta 10e,brisaci 85e tri komada(po meni skupo i brisaci i baterija),sto znam po meni bi servis mogao da bude puno profesionalni nisam toliko odusevljen mada su puno napredovali u zadnje 4 godine.
I na kraju bih htio da dodam da sad gledam da uzmem mazdu 6 ili mazdu cx-7 i servisi kostaju 110e mali a veliki 170e tako da neznam koja je logika da je na toyotu ovako skup servis :confused:
i mene jos nisu zvali iz bg(mora da je neka diskriminacija) samo mi salju ljubavna pisma :p
Danas sam rijesio taj problem na jednu Corollu, dodavanjem jedne sajbne:
http://img594.imageshack.us/img594/1723/28072011101.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/9818/28072011102.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/1549/28072011103.jpg
Sad salta bez problema.
U Efel su rekli da je to OK (iz 2 u 3).
Nista kad budem odlucio to da stavim zovem te :p inace kakva je uloga te sajbne u svemu tome???
Ima jedna poluga u mjenjac koja ide naprijed/nazad, ima kanal kroz koji se rotira ovaj tockic (pogledaj trecu sliku, saraf, kugla na vrhu), ona stabilizuje tu polugu ali je previse stiska, a kad stavis sajbnu pritisak je manji i tako rucica mjenjaca salta ko' iz *****.
Zahvaljujem na korisnom savjetu.
da to zamijenim sam ili da odem do njih da oni to urade???
Oni ti nece radit, jer oni smatraju da ono drkanje je normalno.
Podjes, kupis sajbnu i sam stavis.