[TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja
Sve investitore u pg kvadrat izgradnje kosta sa svim dazbinama 550-700 €/m2. Sad vidite zaradu i ko tu ima profit.
Ova cijena kvadrata u eu ili u nekoj "krstenoj" drzavi ne moze i ne smije kupca da kosta vise od 30% i to u zavisnosti od zone (dijela grada) gdje se gradi i drugih faktora. Profiti su strogo kontrolisani zakonima i ne dopusta se da se neko bogati na ovakav nacin. :) i na taj nacin se zna ko koliko treba da plati pdv i drugih dazbina na profite itd itd,
Međutim kod njih su obavezni odrzavanje istog objekta koji su obavezni kako za stanare tako i za investitore itd, stroga kontrola ko odrzava objekte, uređaje, posebno garaže i zajednicke prostore, atrijume, krovove itd. A tek ove "nadogradnje" stanova kao sto vidimo u blok pet itd, pa taj ne samo da se sakcionise nego se upucuju na razmatranje u neku od psihickih klinika.
Poslato je nadam se :D