https://www.youtube.com/watch?v=z02Ie8wKKRg
odgledah film, sjajan, po mom mišljenju! Istinita priča o Solomonu Nortupu koji je kao slobodan crnac kidnapovan i prodat kao rob...sjajna drama, nabijena emocijama i prilično teškim scenama, surovim ali po meni jako, jako dobro odrađenim! Glavni glumac
Chiwetel Ejiofor (morah mu ime prepisat) je fenomenalno odigrao ovo! Ja sam suze lila po filma, ne znam jesam li nešto bila preosjetljiva tog dana ali me je glava po dana boljela posle! :) Pogledajte, nečete pogriješiti, po meni 9/10