U potpunosti se slažem trebali bi da postave Brana Milačića za selektora jer je to radoholičar, taj čovjek samo o fudbalu priča i voli pas igru, a ne srljanje sa dugim loptama u bunar... Al džabe kad je Brano sa Dejom pokvario odnose...
Printable View
Pa mislim nikad nisu ni bili neki, nije da su se odjednom ohladili odnosi, znam Deja i Brana lično, dejo voli da se mješa u posao trenera... i zato to nije štimalo...
Ja stvarno ne znam ni jednoga ni drugoga, ali Brano hvali Savez đe god stigne. I ima razloga, po meni, jer radi vrlo dobar posao (koliko je to u njihovim mogućnostima). Skoro sam gledao jednu emisiju đe je ponovo hvalio Savez.
Pa dobro ne sporim ja to al nije Dejo savez iako je na čelu, a ako se sjećaš imao je Brano dosta izjava i protiv saveza i to skoro kako neće ni teren da naprave, i upravu je zar da na onoj nikakvoj travi dočekujemo prvo engleze, a nadam se ako prođemo dalje i druge vrhunske reprezentacije...
Darko, mislim da griješiš - Brano uvijek proziva državu za terene (zadnji stadion u CG izgrađen 80-tih, a u zadnih 10 godina napravljeno bar 10 sala, a normalno da savez ne može finansirati stadione bez države i opština), a hvali savez zbog vještačkih terena.
Realno je FSCG naš najbolji sportski savez jer jedini ima bar neku autonomiju i ne zavisi od volje i raspoloženja političara, a Brano dođe kao neki vox populi kad su ovakve stvari u pitanju.
Mladi su juče bili baš loši, svaki je pokušavao da igra sam. Za razliku od Makedonaca koji su djelovali kao ekipa, ovi su izgledali kao da se prvi put vide u životu.
Signore je u pravu za jednu stvar. Ne treba se mnogo cimati oko rezultata mlade reprezentacije, ona treba da sluzi kao priprema za A tim i da izbacuje shto vise kvalitetnih igraca. Potpuno je nebitno kakve ce rezultate imati.
Shto se tice Vlaisavljevica, tu vec nije u pravu, jer je lik totalni ignorant i red je vise da ide. Mislim da za tu funkciju treba iskesirati i dovesti Zeljka Petrovica. On nije neki trener za rezultate, ali je dugo igrao i posle radio u Holandiji gdje najbolje na svijetu znaju kako da od mladih igraca naprave vrhunske.
Shto se tice ulaganja u fudbal, tu je Brano Milacic potpuno u pravu. Drzava za neke mnogo manje bitne sportove (u svjetskim razmjerama) daje mnogo vece pare, a prema fudbalu se ponasha kao maceha iz bajke prema pastorki.
Dobro Drasko na slažem se sa ovim prvim, jer mislim da baš zavise od države i opštine, al se slažem da mladi pojma nemaju i mislim da je to zato što im je trener očajan...
A odkad je došao pravi trener Cico ovi naši zamalo i engleze da dobiju toliko samo da kažem.
nije baš da nije bitno ko vodi mladu reprezentaciju i tu treba da bude trener sa iskustvom, koji umije da motiviše i pripremi mlade igrače za A tim! ali kako to nije atraktivna funkcija i kako selektor A tima često kroji spisak i mlade reprezentacije, teško je nać dobro rješenje..
zato je ovo idealan posao za brana, nema mnogo obaveza, voli i zna da radi sa mladima, o motivaciji i neću pričat, a i neće nać u njegovim godinama bolji posao..
Više mimoilaženja postoji izmedju Dejo-Vlaisavljević a dobar pokazatelj je npr. ovaj zakon o sportskim penzijama dje je Dejo rekao kako nije ispravno da medalja sa mediternskih igara može biti veća po težini u poredjenju sa svjetskim amaterskim prvenstvom a koliko se sjećam baš je Vlaisavljević na mediteranske igre poveo ekipu potpunih anonimusa kako bi...!!!Iako mislim da je Brano dokazan u radu sa mladjim igračima (što uopšte nije samo trenerski posao) isto se ne može sa sigurnošću reći dali bi to bilo pravo rješenje ali treba probat...
Ajmo da pokrenemo neku peticiju onda :)
Brano za selektora mlade reprezentacije!
Dobro bi bilo da se postavi poll: 'Da li treba postaviti Brana Milacica za selektora mlade fudbalske reprezentacije Crne Gore?'
Kad odmakne glasanje, javiti novinarima i mogao bi se napraviti mali pritisak na savez da bar razmisli o ovome...
Vlaisavljevic pojma nema i ne bi ga sjedio tu da nije Dejov najposlusniji sin.Ne mora da ima u21 reprezentacija strasne rezultate ali sto fali tim reprezentacijama koje su nesto napravile u toj kategoriji.cus nije bitno,bitno je.tu se radi o motivaciji, takmicarskom duhu,o predstavljanju svoje drzave.ne no treba da im se kaze,momcima od 21 godinu koji treba da trce da umiru,ajde momci trckarajte tu dvije godine kolo traje ciklus boli vas uvo koji cete bit dako zaigrate dvojica od vas u A tim.
Ovi nasi puleni juce ka da su se prvi put vidjeli a uz to svaki je pokusava sam na svoju ruku nesto da ucini.Vlaisavljevic bi treba da se stidi one igre,ne one neigre sto su prikazali,to je jedna posebna prica nego i onoga sto je zamislio prvo.sa toliko potencijala i toliko igraca koji kao znaju s loptom on cijelo vrijeme gadje onoga nikolica u spic.ajde u redu stvarno je bio dominantan dugo vremena ali dzabe kad nisu uigrani kad nije dvije lopte spustio da valja kad nisu mogli dva pasa povezat.ne treba da se igra onako divljacki,staromodno no ima onamo igraca koji umiju nesto s loptom a ne da trce napamet oce li im nikolic spustit loptu.
Makedonci su nam odrzali cas fudbala.Znaju da igraju,uigrani su,imaju pas igru,pametno igraju.ona dvojica 7 i 9,strasni su posebno onaj 7,Ristevski.zapamtite onoga,mi onakvoga nemamo.nerealno da smo samo jedan gol primili.jeste li vidjeli makedonce.prinudnu i mozda jos dvije zamjene,dosli su ljudi da igraju da se nadigravaju i kao da je za bodove utakmica a ovi nasi kuliraju.
Stvarno ove nase ne znam bez dvojicu trojicu ali ovo sto sam vidio...
Vesovic,utisak broj jedan,neznalica i precijenjen igrac.Od kad se pojavio pricaju o njemu kao o vanserisjkom talentu.Isto tako od kad se pojavio ja navijam za njega da uspije ali ne vidjoh da je i na jednu utakmicu ista pokaza.limitiran igrac.ni u zvijezdu ne zasluzuje da igra.da je to toliki talenat on bi se u Buducnost naigra,evo u Zvijezdu ga forsiraju,otvoreno ga forsiraju,to jest forsirali su ga prve polusezone a sad kod Prosineckog igra na kasicicu.i sto je uradio za te po godine ne znam je li da koji go,sem ovoga skoro.vise dribla sam sebe no protivnika.
Dalje,Balic,ne znam je li momak imao los dan ali je odigrao katastrofa.nenormalno lose,ne mogu da vjerujem da je taj igrac debitova za A reprezentaciju.Zajeba je Bataka.A spor je nenormalno e tu nema loseg dana.
Savic,standardno.Odbaranu ova reprezentacija ima odlicnu,da ne znas kojeg da stavis,zato nismo bez jedan primili ,ne bi ni od jacih selekcija primili bez po go ali napad im je totalno bezidejan.
Onaj Nikolic ima kvaliteta,ali se to ne iskoriscava uopste na pravi nacin.
Seratlic je dobar isto,mozda i najbolji igra cove reprezentacije.
Sve u svemu tu ima dosta finih igraca,Djokovic isto dobar fudbaler,lai se ne radi s njima da valja.
Kakve su ono najave,mi sigurno prolazimo imamo povoljnu grupu a mi ovako ako nastavimo drugoga mjesta vidjet necemo a ne prvoga.A jos narod prica i odje po forumu isto ovo je najtalentovanija generacija od sve tri.malo sjutra.sto neko rece Dukso nije moga s onom Jovetic Beciraj nista napravit a ne sad.
Mene bas briga,Dejo ga tu drzi,mozda i prisilno ko ce ti znat,mozda napadamo cojeka bez razloga,jadni Dusko i onda me bas ne interesuje ocemo li sto napravit ili ne ali mi je za da se ne iskoriscava potencijal koji ovi momci sugruno imaju,da budu prvi u grupu sigurno.
jos jednom da recem,Ristevski se poigravao s nasima juce,makar nesto da se imalo vidjet juce kad su oni nasi onako tuzni bili.
Davno sam govorio da Vlaisavljevic upropastava ovu reprezentaciju,a to se samo potvrdjuje...Ne znam kako ga forsiraju ovoliko,i ne vide da je velika neznalica,pa ne moze covjek koji nikad nikog nije vodio i imao trenerskog skustva bit selektor jedne U21 reprezentacije,i raditi sa fudbalerima koji u bliskoj buducnosti treba da budu oslonac A tima.
Po meni je vrlo bitna U21 repka,mnogo bitnija nego sto ovdje neki pokusavaju da je omalovaze,kao,bitan je A tim a U21 sto napravi...Nije tacno,ako se ovim momcima sad ne usadi pobjednicki mentalitet,i ako sad ne shvate da treba da se gine za nacionalni dres,iste te navike ce ponijeti u A tim..
Treba nama izgleda stranac za selektora i odje...ali eto,ako ne sto drugo,onda probat Brana ili Deja Vukicevica,niko ne moze bit gori od ovog soma...
plus mu 3-4 njegovih kojima je on da sansu u lovcen igraju tu
Ko moze nek postavi anketu...
Mlada raprezentacija može biti nevažna za Španiju, Englesku...ali za nas je itekako važna jer u njoj treba isprobati igrače koji će kasnije biti u A timu. Nemamo mi po par hiljada igrača u svakoj generaciji pa da iz kvantiteta dođemo do kvaliteta, nego treba obratiti pažnju na svakog talenta i pokušati od njega napraviti igrača kroz mlađe kategorije. Oni tada treba da pokažu kvalitet, ali što je ništa manje važno zalaganje, ponašanje, pripadnost i odanst timu. Najbolji primjer za ovo je Zverotić koji je pozvan u mladu kao anonimus u CG - poslije prve prijateljske postao član prvih 11, na pola ciklusa postao kapiten mlade i odma potom debitovao i za A, a sad i tu ima konstantan napredak.
Izgleda da se utakmicama sa Francuskom i Portugalom ( đe su vjerovatno bili posvećeni defanzivi) stekli malo visoko mišlenje o svojim kvalietima, i da su malta i makedonija bili mnogo bolji testovi od tih o pravoj snazi ekipe. Neosporno imaju kvalitet, ali juče skoro ništa nijesu pokazali, pogotovo u timskoj igri.
I za kraj trebalo bi u svim savezima sprovesti inicijativu da nauče igrače tekst himne, valjda su sposobni da nauče tih 30ak riječi. Kad već igraju za CG, red bi bio da nauče, pa bar neka samo zijevaju kao velšani koji ni ne znaju sve riječe, mnogo ljepše izgleda nego kad u toku himne zijevaju, gledaju u zemlju...Da samo znaju koliko je ženska rukometna reprezentacija podigla svoj renome pjevenjem himne i čuvenim tajmautima sa jovankinim pokličima...
kad ce pocet da rade istocnu tribinu zna li ko?
inace stadion u nisu ce kostat oko 10 miliona(ako sam dobro sracuna :mrgreen: ) a nasa jedna tribina 35 miliona
evo i slika
http://www.dodaj.rs/f/25/4n/4I6G87T1/untitled.jpg
http://www.juznevesti.com/Sport/Poce...-foto_.sr.html
koliko ja nedje procitah, samo zemljiste dje se gradi istocna tribina kosta vise od polovine cifre, a to sve ulazi kao u cijenu projekta
Jes valjda... I pravi se nekakav olimpijski trg iza i velika podzemna garazha...
Što se tiče mlade reprezentacije treba reći par riječi:
Neobično je značajno da naša u21 selekcija bude dobro plasirana. Razlozi:
1. Prva stepenica ka A reprezentaciji. Treba se dokazat tu prvo.
2. Stvoriti pobjednički mentalitet kod mladih igrača
3. Stvoriti naviku da se dolazi na reprezentativne mečeve (ovo najviše važi za momke koji su pošli iz Crne Gore u recimo Srbiju sa 10-ak godina)
4. Najvažniji razlog: Skrenuti pažnju menadžera na igrače koji igraju u našoj ligi kako se ne bi previše zadržavali (ovo važi za igrače od 17-19 godina dok za starije važi ono "prvo sazri kao igrač u domaćem prvenstvu pa onda idi"). To se može ozbiljno učinjet jedino ukoliko se plasiramo na Evropsko Prvenstvo.
Za Bugare - Božović- Pavićević, Savić, Baša, Jovanović - Drinčić, Peković, Zverotić - Jovetić, Vučinić, Đalović - ovaj zadnji svojim kretanjem ostavlja Mirku dosta prostora da igra 1 na 1, tako da ne vjerujem da će ga Cico dirat.
E da mi je viđet na djelu ovu postavu:
____________Božović____________
Pavićević___Džudović___Baša___Jovanović
_______Zverotić________Drinčić________
Vukčević____Jovetić_______Vučinić
__________Bećiraj________________
Previše ofanzivno jes, ali izgleda ubojito.
Što znam... Vjerujem da su ga Bugari već snimili, odnosno njegov očigledni manjak kvaliteta (i pored velike želje). Možda bi Damjanović bio bolja opcija. Đala zamišljam samo kao špondu za Mirka. Makar je to moje mišljenje a dabogda postigao het-trik što se mene tiče :)
Bolje na 3 po 1, no het-trik :)
Mogao bi i Damjanović, mada je on po stilu igre sličniji Mirko no Radu, tako da isto mislim da će ovog krljača ostavit, dok je Beću još rano da počinje ovakve utakmice, mogao bi da bude dobro rješenje sa klupe
svedska je sinoc dobila 2:1 i ima sada iz 3 utakmice 6 bodova, sto znaci da ce biti za direktan prolaz kao drugoplasirana ekipa borba izmedju nas, svedske, portugala i danske.
____________Božović____________
Pavićević___Savić___Baša___Jovanović
_______Zverotić________Peković________
Drinčić____Jovetić_______Vučinić
_______Damjanović________________
Ovo su najboljih 11 koje CG ima, pa treba prema njima praviti formaciju.
SAVIČEVIĆ ME ZOVE U FS CRNE GORE
Refik Šabanadžović, legenda ex-YU fudbala
http://www.sportsport.ba/tekst/2/sav...-crne-gore/113
:rolleyes:evo jedna formacija za koju mislim da bi bila najzheshca
...................bozhovic................
pavicevic...basha....dzhudovic...jovanovic
.....zverotic....drinchic....fatic......
....vukchevic..................jovetic......
...................vuchinic....................... ..
ravnotezha prava i u odbrani i napadu
ne treba nishta ofanzivnije
i u danashnjem fudbalu je najvazhnije da se sredina kontrolishe a ova trojica to mogu plus fatic bi povremeno mogao da se izvlachi na krilo dok bi jovetic sa mirkom duplirao shpic
a fatic ih hranio sjajnim centarshutevima
Djalovic je greska
evo novo glasanje :P
intervju sa Joveticem
http://www.vijesti.me/sport/srecan-s...m-clanak-13307
Evo glasah umjereno pesimistički, tj. baraž. Bolje mi je tako nego da se razočaram ako ne pođemo direktno.