Ide li ko na ovo nocas?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a5ce151173.jpg
Nesto kao Igre bez granica svojevremeno...
Ide li ko na ovo nocas?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a5ce151173.jpg
Nesto kao Igre bez granica svojevremeno...
Nije tema al ono... Šta se dešava sa poslednjom biciklističkom stazom ? Kada je možemo očekivati jer je tender okončan još u maju?
http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica...kih-staza.html
Prije izbora.
Ljudi posto evo niko ne pominje Novu godinu niti u novinama niti idje drugo tj na svakom portalu izbacuju dogadjaje za svaki grad ponaosob osim za Podgoricu, da li je moguce da glavni grad jedne drzave nema nikakv dogadjaj?
Zna li neko kad otvara onaj Konjicki klub za djecu u Vranice?
To niko ne zna, žali bože umjesto da odavno radi, da je to malo sredio. Prolazim tuda pa kad vidim da rade, javim.
Panoramski točak se montira opet
https://i.postimg.cc/nFQjd14Z/20231129-120953.jpg
Đe kupit karte za koncert Dina Merlina? Ove kuvane glave jednostavno ne daju da se kupe karte online, iako reklamiraju preko gigstixa da se uzme, sajt mi samo nudi karte za Exit...
Mozda jos nisu poceli s online prodajom... Pisi im pitaj najbolje tako...
Sent from my iPhone using Tapatalk
ima na svaku trafiku tobako s press, mislio sam da će biti online...
Ima li ko da preporuci par dobrih predstava u CNP. Nisam bio dva mjeseca
Vidim izbacili repertoar za Maj
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Uzeo, hvala
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Dje vidis repertoar za maj? Ja samo vidim za april
https://ulaznice.cnp.me/
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Podgoričani stiže UnderHill :D ovo bi bilo čini mi se po programu baš šteta propustiti jer filmovi su u produkciji Evrope čija kinematografija sve više je na izdisaju od blokbastera.Sviđa mi se kako su apgrejdovali stranicu.
https://underhillfest.me
https://www.youtube.com/watch?v=GLeVWEbfjXg
...a ovo se tek ne smije propustiti.
https://www.youtube.com/watch?v=KqP_jADv98Q&t=4s
:)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a1e949bb15.jpg
Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
U kinoteci...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b4b1eda15b.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...eedd3b2f80.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Baš mi se ide na ovaj događaj sa sinom samo je jako teško planirati zbog nepredvidivosti.
https://new.gigstix.me/event/multime...0-januar-2026/
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Ja zvao juce MCCG da kupim karte, kad rekose da nemam sto dolazit jer karata nema. Kako? Ne ulazi mi u glavu da Podgoricani ovo slusajuhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...575354cedd.jpg
Sent from my SM-A556E using Tapatalk
Brate kad si ti htio da ideš... [emoji846]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Promocija zbrike „Djeca uličnih prolaza“ u KIC-u 21. januara
Quote:
Zbirka poezije „Djeca uličnih prolaza“ pjesnika Marka Stanojkovskog biće predstavljena u KIC-u „Budo Tomović” u srijedu, 21. januara, u sali DODEST, od 19 sati. O knjizi će, sa autorom, govoriti pisac Vasko Raičević.Kako navode u saopštenju te ustanove, prva samostalna knjiga poezije Marka Stanojkovskog objavljena je u izdanju izdavačke kuće Platforma knjiga iz Podgorice.
„Stihovi Marka Stanojkovskog sugerišu mirno kretanje među ruševinama koje su ostale od prethodnih generacija. U njegovoj poeziji prisutna je slika ljudi koji borave u sadašnjosti ispražnjenoj od iscjeliteljskog dejstva iluzija, gdje je posmatranje i bilježenje fenomena jedina mogućnost da se nadvlada njihova surovost. Ovo je poezija tihog bivstvovanja u svijetu bez empatije”, ističe Vasko Raičević u pogovoru ove zbirke.
https://rtnk.me/kultura/promocija-zb...-u-21-januara/Quote:
Marko Stanojkovski rođen je 1998. u Podgorici. Završio je osnovne studije engleskog jezika i književnosti na Filološkom fakultetu u Nikšiću.Član je Foruma mladih pisaca od njegovog osnivanja 2015. godine. Jedan je od finalista 47. Ratkovićevih večeri poezije u Bijelom Polju, a bio je u najužem izboru konkursa u organizaciji izdavačke kuće Treći trg za prvu knjigu 2018. godine.
Poezija mu je objavljivana u zbornicima Foruma mladih pisaca, u zbornicima ,,Rukopisi 41“ i ,,Rukopisi 48“ i književnim časopisima Script, ARS i Tema, kao i u zborniku ,,Nova BHCS poezija“ izdavačke kuće Slavitude (Pariz, 2023), gdje je jedna njegova pjesma prevedena na francuski.
Predstavljanje zbornika dokumenata “Muslimani u Knjaževini Crnoj Gori 1880-1894” 26. februara u Podgorici
https://www.cdm.me/wp-content/uploads/2026/02/6-1.jpg
https://www.cdm.me/grad/predstavljan...a-u-podgorici/
Džada Film Fest u Podgorici od 31. avgusta do 6. septembra – prijave za 11. izdanje otvorene
https://www.cdm.me/wp-content/upload...1-1000x555.png
https://www.cdm.me/kultura/dzada-fil...anje-otvorene/Quote:
Džada Film Fest poziva sve autore da prijave svoje debitantske kratke i duge igrane filmove i postanu dio jedinstvene platforme posvećene novim glasovima i hrabrim autorskim pristupima.
Rok za prijavu je 1. jun 2026. godine, a festival će biti održan u Podgorici od 31. avgusta do 6. septembra.
“Posebno ističemo da su prijave za autore iz Crne Gore i regiona (Hrvatska, Slovenija, Sjeverna Makedonija, Bosna i Hercegovina, Kosovo i Srbija) u potpunosti besplatne, čime festival nastavlja da aktivno podržava razvoj regionalne kinematografije i pristup mladim autorima”, navodi se u saopštenju festivala.
Prošlogodišnje izdanje festivala obilježila je snažna selekcija debitantskih ostvarenja, a nagrade su dodijeljene u više kategorija, uključujući najbolji dugometražni i kratki film, najbolji režiseri, kao i specijalna priznanja žirija.
Među nagrađenima su se istakli autori čiji su filmovi prepoznati po autentičnom izrazu, društvenoj angažovanosti i hrabrom istraživanju savremenih tema, što je dodatno potvrdilo ulogu festivala kao prostora za afirmaciju novih glasova u kinematografiji.
Džada Film Fest nastavlja da gradi prostor za debitante, autentične priče i filmske glasove koji pomjeraju granice.
Pošaljite svoj film i budite dio 11. izdanja!
https://filmfreeway.com/DzadaFilmFest
Hmmmmm :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a5b139a2d1.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Evo gledah program koji je nedavno izašao razočarenje što se mene tiče baš ponavlja se ista priča od prošle godine.
Možda ova dva tematika Yuge iz drugog ugla no i to već ispričana priča.Ajd.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8bda8e61c8.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...87e834272e.jpg
Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk