Originally Posted by
BAR
Тешко.Да би нечим трговао, то прво мораш да имаш.А Русија је једноставно преслаба да пројектује моћ у Медитерану.Ердоган је Ботоксораном просто отео Сирију из руку.
Ево се и Трамп огласио.Према његовим ријечима Руси су изгубили 600.000 људи у Украјини, и нису способни да заштите Асада.
Зелени су ушли у центар Хомса, али и у предграђа Дамаска, и прекинута је комунккација са Латакијом и Тартусом на обали.
Чак су сјеверно од Дамска заузети злогласни политички затвори.
Турска води главну ријеч, и по мени већ можемо поставити питања о постасадовској Сирији.
Шта ће бити са Латакијом и Тартусом. Хоће ли зелени моћи да заузму ове двије алавитске провинције?
Шта ће бити са руским базама у ове двије провинције, али и на другим локацијама и хоће ли зицагу посрати ноге?
Шта ће бити са Курдима, које за сад штити Америка, а не миришу се са зеленима (Турска?).
Какви ће бити односи између разних фракција зелених, колико је то Турска добро увезала, и хоће ли моћи формирати власт, или ће се међусобно сукобити?
Sent from my SM-A556B using Tapatalk