Ne znam koliko su imanja u Ilinois, ali covjek prodaje plac.u Donju Goricu 250e kvadrat. Makadamski put do placa
Printable View
Ne znam koliko su imanja u Ilinois, ali covjek prodaje plac.u Donju Goricu 250e kvadrat. Makadamski put do placa
Mi smo na zlaticu u dunavsku sad prodali za 130 kvadrat. Ostao nam je jos jedan sto cijenimo 150 po kvadratu. Full sve, voda struja put, ucrtan objekat.
Cijenili bi ga i mi 250 i 300, ali ga trziste nece po toj cijeni. Cijena mu je onoliko koliko je neko spreman da plati.
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
E kod ovoga ista prica - jedan je prodao, jedan je ostao. Koliko ga je prodao nemam pojma, mada su stvarno manji placevi
I jos treba da zidas po ovim cijenama, izadje te na kraj 300 hiljada kuca
E bogami vrijedi čim se prodaju. U Gornju Goricu prije pola godine i to ne blizu magistrale već prema onij crkvi prodat za 250e po kvadratu. Ja prvo nisam mogao da vjerujem ali ispostavi se da 100 posto jeste.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Pa ko ima para, racunica je jasna..
100k za plac od 400 kvadrata, 200k za kucu od 200kvadrata, komunalije i ostale zajebancije 20k, za 320k dobijes 200kvadrata kuce gradjene po tvom meraku i potrebama… plus 2-3 parking mjesta
Ali to zahtjeva da se velika kolicina novca ima vec obezbijedjena..
Ali zato stan od 70 kvadrata za 171k eura, na tuski puD, nikakve logike nema.. I to nije samo ovaj oglas, izreda 2700-3000 za jednosobne stanove, kao da je Tuski put neka prestizna lokacija, a ne pruga na 200 metara, a i sve je nekako suvo sa sadrzajem
Plac 400m˛? To nije plac no kosarkaski teren. Nema sto treba placeve kupovat u velicini kuce da se pristedi pa kola parkirat na ulicu. Ajdebogoti sto? Panenojel?
Nista gore nema nego kad popere kuci na livadicu. Zelene povrsine 5m˛. Ali zivi u kucu bajo moj!
200k€ za 200m˛ kuću?
Nešto si se preračunao debelo.
Mene je kuća od 140m˛ gradnja sa opremanjem (a nije se šteđelo) izašla 80k€, a za te pare nisam mogao uzet ni garsonjeru u PG.
Ovako imam 3 stana.
Koliko košta da mi izgradiš po toj cijeni (da bude opremljena bez šteđenja)...?
P.S. Iole kvalitetan sistem grijanja/hlađenja za kuću od 200m2 nije ispod 20k.
Ja renovirao stan za 30.000e.
Kakva sam budala, mogao sam napraviti kuću od 100 kvadrata [emoji6]
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
20k sistem hlađenja i grijanja?
Jes ako se isprđuješ sa toplotnim pumpama, fen koili itd. To sigurni da toliko košta
Kod mene je grijanje i hlađenje na klime.
2 klime do -20⁰C 12ice
Jedna multisplit -25⁰C
I jedna 18ica do -25⁰C
Na zidove je 10cm stiropor izolacija, zidovi na 25cm + malter.
Pričamo realno, a ne isprdivanje i bahaćenje na max.
E ne znam, kad covjek zovne ili procita ispada 1000e kvadrat kuce da se napravi. A gradi se na sve strane.
Mislim da narod generalno ne zivi lose kao sto se prica, ali da toliko ljudi ima 200-300 hiljada eura kesa cisto sumnjam. Par drugova grade kuce ali ih zavrsavaju godinama, plus im familije pomazu, tj. zajedno rade a oni maltene samo materijal obezbjedjuju a majstora zovu za nesto bas specificno
I mislim da sve ovo ide u krug - cijene stanova su skocile, logicno da skace i zemlja.
Onda, masu se zemlje prodaje po selima, sjeveru, ljudi imaju trip da oce da se vrate korijenima pa kupuju... ili makar da imaju nesto na selu. kupuju i stranci, a onda se od tih para kupuje plac nedje drugo.
Ili se proda stan, podijeli nasljedstvo pa se opet ulaze u neku drugu nekretninu. Tako da se pare vrte i gradi, kao i do sad sto se gradilo
Kuća je neuporedivo veća investicija, da išta valja.
Ako neko želi da kupi nekretnine u BG na dobrim lokacijama.
Cijene od 5.7k do 16k (za sada) Parking mjesto od 42k do 52k
https://www.danas.rs/vesti/ekonomija...trikt-stanovi/
To sto od papira vjerovatno imas samo toalet papir u kucu ,je druga prica.
Samo da si platio arhitektu,projekat,eventualno brojilo za vodu i struju,pa bi lagano izasao na 5000.
Ako si u gradskoj zoni placas prikljucke.
Ako hoces da radis legalno ,treba da angazujes gradjevinsku firmu ,koja mora imati marzu. Ako imas nekog svog da ima gradjevinsku firmu,pa ti je fiktivno izvodjac radova,moras ga nesto castit za uslugu.
Te varijante,dje je otac arhitekta ,stric nadzor, ujak keramicar, tetka moler plus 20 segrta uze i sire rodbine mislim da nisu relativne,jer em se ocigledno gradi nelegalno,em nema svako toliku familiju..
Muka mi je skrolovat,jedan kolega sa foruma rece ,da je na 3 kuhinjska elementa potrosio 5000,a na cijelo opremanje stana 30k(i to rece da je srednji kvalitet,sto kapiram da je u rangu ''nije se stedjelo'').
Ti si napravio 140 kvadrata od nule, nisi stedio na opremanju i sve to za 80k eura :D ja ne znam ko moze da vjeruje u te bajke..
Izgleda da je lakse povjerovat da je dvosoban stan na tuski u snj novogradnju 200k :)
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
Kako imaš 3 stana nije mi jasno...?
Može li slika te kuće ako nije tajna...?
Jer ja imam 280kv kuće pa nemam sem 2 stana fizički odvojena,pa bih volio to da vidim,a i da se pohvalim posle da imam 6 stanova!
Mogu ti poslat projekat na pm.
Pošalji,jer veliš 3 stana,a svaki stan mora da ima...da ne nabrajam sad.
Ma shvatite ljudi da ne bi ovi veliki poput Bemaxa, Zetagradnje i Fidije kupovali placeve, rušili ljudima kuće i plaćali to suvim zlatom, uglavnom u stanovima, da taj posao nije nenormalno isplativ. Nema te teorije da kvadrat gradnje može da izađe 3000 eura, pa sve da uračunaš sve moguće dozvole, projekte i komunalije, a vidite i sami koje su cijene sad recimo u A88 na Starom i po ostalim kvartovima.
Kod kuće jesu najveći problem plac i procedura jer je to skupo i naporno, ali pričati da kvadrat gradnje košta 3000 je čista naučna fantastika. Evo mi sura upravo gradi kuću, osnova 110 kvadrata. Temelji, zidanje i ploča su ga izašli 15.000 eura za ruke i materijal, krov onaj moderni ravni je bio 12.000, a PVC stolarija Salamander 5.500 eura. Struju je sad završio za 1.500 i sad čeka vodu i malterisanje da izađe iz grubih radova, a fasadu je već dogovorio za 5.000 eura na jesen. Pa on je ljudski daleko od onih 300.000 eura koliko bi ga koštao toliki stan na tržištu. Unutra možeš da pukneš para koliko hoćeš, zavisi oćeš li obični laminat ili hrastov parket i toplotne pumpe, ali poenta je da se čovjek bori da se skući kako zna i umije.
I ovo što kažu da je plac od 500 kvadrata mali, to su tek priče. Na 500 kvadrata staviš kuću od 100 u osnovi, digneš sprat i imaš 200 kvadrata stambenog prostora, a ostane ti 400 kvadrata dvorišta. Parking mjesto je 12 kvadrata, parkiraš četvoro kola i ostane ti 350 kvadrata za neku tvoju oazu, ljetnjikovac i bašticu. U stanu toga nema, zid dijeliš sa komšijom i još treba da iskeširaš 20.000 za garažu ako nećeš da se vrtiš po kvartu po ure svaku noć da nađeš gdje ćeš auto.
Plac od 500 mali, u kuću od 280 kvadrata ne mogu 3 stana...što se raaadiii mooonciii[emoji16]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ne znam, ja kada bi pravio kući, želio bih makar 15 metara da ne vidim nikog... A to je za 500 kvadrata placa i kuću od 90 kvadrata (tri sobe) nemoguće izvesti.
Ovo što je na Tuški put za 200.000 prčvarica ne treba ni komentarisati.
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............