А кад стиже нови владин авион од 25 милиона? Треба им. Мррррш!
Printable View
А кад стиже нови владин авион од 25 милиона? Треба им. Мррррш!
Raspisan konkurs za dodjelu stipendija učenicima i studentima RE populacijehttps://mladiniksica.me/raspisan-kon...re-populacije/Quote:
Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) raspisalo je konkurs za dodjelu stipendija za narednu školsku godinu učenicima romske i egipćanske populacije koji redovno pohađaju trogodišnju ili četvorogodišnju srednju školu.
U konkursu piše da pravo na stipendiju imaju učenici koji nijesu korisnici stipendija i kredita drugih institucija/ustanova ili stipendija koje dodjeljuju organizacije koje su direktni ili indirektni korisnici Budžeta, koji su u tekućoj školskoj godini upisani kao redovni učenici prvog, drugog, trećeg ili četvrtog razreda srednje škole (gimnazija, stručne ili mješovite škole) bez obzira na opštu srednju ocjenu, imaju dobro vladanje, a u slučaju nedovoljnih ocjena pohađaju redovne dopunske časove u školi. Rok za podnošenje zahtjeva je od 1. do 31. oktobra.
MPNI je raspisalo i konkurs za dodjelu stipendija za narednu studijsku godinu studentima romske i egipćanske zajednice koji pohađaju studije na fakultetima Univerziteta Crne Gore ili na ustanovama visokog obrazovanja van države.
Pravo na stipendiju mogu ostvariti studenti pripadnici/pripadnice romske i egipćanske zajednice koji studiraju na ustanovama visokog obrazovanja. Stipendija se može ostvariti jednom za određenu godinu studija i nivo obrazovanja, a oni koji su dobitnici stipendija koje dodjeljuje drugo ministastvo Vlade ne mogu je ostvariti.
“Dodjela stipendije vrši se na osnovu sljedećih kriterijuma: da nijesu korisnici stipendija i kredita drugih institucija/ustanova ili stipendija koje se dodjeljuju od strane organizacija koje su direktni ili indirektni korisnici Budžeta, da su redovni studenti/studentkinje studija na akreditovanom Univerzitetu u Crnoj Gori ili inostranstvu tokom akademske 2025/2026. godine, ne ponavljaju istu godinu studiranja drugi put, da podnesu kompletan i adekvatno popunjen prijavni formular u roku koji je predviđen konkursom”, navodi se u konkursu.
MPNI je konkurse raspisalo u skladu s mjerom broj 5.18. iz Akcionog plana za sprovođenje Strategije socijalne inkluzije Roma i Egipćana u Crnoj Gori 2021-2025, u cilju povećanja upisa pripadnika/pripadnica romske i egipćanske zajednice u srednje škole i na visokoškolske ustanove.
Nego, ima li ođe stanovnika Siti kvarta.
Pa da pitam kreću li vam đeca u ovu novu šlolu tamo?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b0198d47c4.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto me zovu Lažojko, mama? [emoji3064]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9feeda06e1.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.vijesti.me/vijesti/drust...orice-bez-vode
što radi dps, isključuje ljudima vodu namjerno.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Još je sezona odmora, strpite se malo. Uskoro se zavrću rukavi, samo ekonomija od septembra.
Minvajl kod komšija, tačnije općina Drač ma i Skadar ruši betonske konstrukcije koje uzurpiraju trotoare i javne površine.
Malo negoduju vlasnici kafana jer smatraju da su platili kazne za legalizaciju ali Edi Rama ih ne ferma 1% [bacite pogled na njegov instagram profil].
Na žalost u PG i CG to neću dočekat, đe bašte lokala niču kao pecurke i svako po svom nahođenju. Sa i bez saglasnosti stanara, opštine i ostali nadležnih institucija.
Mogu bit ovakvi i onakvi, divljani u saobraćaju gori nego mi, za razliku od nas liče na državu u nekim segmentima.
Urbana renesansa 2 mu se valjda zove taj program.
Rama je nesto najbolje sto se desilo Albaniji. Samo sto je ukinuo kladionice treba mu spomenik dici. Od Tirane napravio metropolu, primorje zivnulo, aerodrom da ne pricamo...
Sent from my SM-A556E using Tapatalk
Jes bogme dao Rama rok da se drogaŝke pare legalno operu , dao korumpiranom pravosudju takodje rok da se povuku sa pozicija bez posledica bez provjere imovine...
Dje mi bili da smo dali ovim nasim da operu pare kroz puteve :))) bili bi zemlja modernih puteva i nebodera luksuznih hotela ....
A ovako licimo na kampove neke...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Тако то буде кад добију власт они који су у дјетињству добијали мацоле и остали љути на живот. Демократе.
Maknite mi se sa budalama od politicara ka da sto mozete promijeniti.
Nego sto bi ovo na plazu ploce? Kako eksplodira ta ronilacka boca?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Ni poljoprivredom se više ne može sa mirom bavit.
https://www.vijesti.me/v/771951?utm_..._share_counter
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sinoc je odrzana bokeljska noc. Prva i treca nagrada pripale su barkama koje asociraju na radulovica i na becira vukovica
Nezaboravna Bokeška noć u Kotoru: Fešta nad feštama okupila hiljade posjetilaca
https://www.cdm.me/drustvo/nezaborav...e-posjetilaca/
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...45c27e73c2.jpg
Sent from my SM using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...51e07cd410.jpg
https://barinfo.me/akcija-trnovo-otk...3-000-sadnica/
Službenici Uprave policije-Sektora granične policije su u saradnji sa službenicima SBPK i Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, u sklopu višemjesečnih izviđajnih i dokaznih policijsko-tužilačkih mjera i radnji, realizovali složenu, precizno sinhronizovanu akciju kodnog naziva “Trnovo” usmjerenu na razbijanje lanaca proizvodnje, distribucije i krijumčarenja opojnih droga, koja je rezultirala lociranjem i neutralizacijom do sada najveće otkrivene plantaže marihuane na teritoriji Crne Gore, gdje su u akciji lišena slobode i dva osumnjičena lica iz Bara i Zete.
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...76809f4b34.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Opet si pogresno napisao.
Опет Демократе.
Gorjanc Prelević: Demokrate sada napadaju i moju porodicu, ovo nisam doživjela ni za vrijeme DPS-a
https://www.cdm.me/drustvo/gorjanc-p...vrijeme-dps-a/
Svi koji sjutra, 26. avgusta dobrovoljno daruju krv u Zavodu za transfuziju krvi u Podgorici dobiće basplatne dvije povratne karte za vožnju žičarom Kotor-Lovćen, saopšteno je iz JZU Zavod za transfuziju krvi Crne Gore.
“Iz Zavoda za transfuziju krvi zahvalni su kompaniji „XExperience“, koja upravlja žičarom Kotor–Lovćen, što su omogućili besplatne karte kako bi podstakli dobrovoljno davalaštvo krvi,
Ps ajmo djecu da lijecimo iz budzeta a politicare sms porukama....
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
https://www.cdm.me/hronika/drzavljan...putirana-saka/
Državljanin Srbije uhapšen zbog eksplozije ronilačke boce, dječaku amputirana šaka
Mislim da je dosta bilo slijepih... dodjes na more da uzivas i postanes invalid za citav zivot lijepe uspomene... a svi na divlje od raftinga glisera skutera ronioca i svi slijepi ćori
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Žalosti, još je lako moglo biti i gore. Da mu je eksplodirala na leđima tokom zarona, teško bi preživio.
Kao što prije neku godinu nije preživjela mlada cura sa Kosova. U Ulcinju u iznajmljenom apartmanu ušla da se istušira.
I ubila je struja.