Nova informacija je da je cijela porodica Basara el Asada u Moskvi. Gdje je Asad? U Moskvi ili Damasku nije poznato. Peskov je odbio da odgovori na to pitanje.
Sent from my Motorola 8400
Printable View
Nova informacija je da je cijela porodica Basara el Asada u Moskvi. Gdje je Asad? U Moskvi ili Damasku nije poznato. Peskov je odbio da odgovori na to pitanje.
Sent from my Motorola 8400
Prebačili vojsku na granicu sa Izraelom da zaštite narod od upada ka u Liban a ovi to iskoristili da napanu . Vjerovatno im je sugerisano ( po snimcima ) da se povuku do Hame dje će se regrupisat . Iste one terorističke grupe pod kontrolom Izraela i Turske kombinovano koje su sijale smrt na bliskom istoku 30 god. ...
Da li da se stedi u ruskim ili bjeloruskim rubljama ?
Mislim kad im tako dobro ide.
Lako mi je za tebe kad imas da stedis. :joy:
Šta se dešavalo sa Asadovom vojskom od prethodnog sukoba?
Kako su se ovako brzo raspali?
Nema Vagnera. ;)
Izrael napao Siriju preko ISILA.
RIP Asad!
То ће казати нека будућа анализа.Но по мени су три фактора пресудна.
Прва да је Русију толико ослабио рат у Украјини да нису у стању да имало помогну, а камо ли да још једном добију рат за Асада.
Други је да је Хезболах разваљен и обезглављен у рату са Израелом, и да Иран не може да пошаље своју најспремнију екипу у региону у помоћ.
Трећи и пресудни је да је Турска активно радила прво на "купању и бријању" ових из Идлиба, онда на уједињавању са сиријском опозицијом, и што је пресудно, много радила на обуци и опремању.Чекали су погодан моменат да се коцкице посложе и дочекали га.
Ако зелени узму Хомс, Асад је прнуо у чарапу.
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Što sve skupa znači da je to rezultat ozbiljnog planiranja.
Možda je sve navedeno povezano sa gasovodom koji je trebao da prođe kroz Siriju, pa nije.
I da bi se promijenila situacija u Siriji, moralo je doći do čega je došlo u Ukrajini i Izraelu.
liči mi na zamjenu Ukrajina za Siriju, vidjećemo...kako god naeba je i jedan i drugi narod
Kako Turci vole ove Kurde(pogotovo protiv onih koji su se borili protiv Islamske republike....)
Турска је приговорила најављене планове САД-а да обуче и опремају 30.000 силних СДФ граничних снага, за које Турска тврди да представљају директну претњу њиховој безбедности. "Држава коју зовемо савезником инсистира на формирању терористичке војске на нашим границама", рекао је турски предсједник Реџеп Тајип Ердоган у говору у Анкари. "Шта та терористичка војска може циљати само на Турску? Наша мисија је да је задавимо пре него што је чак рођена[5]."
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Тешко.Да би нечим трговао, то прво мораш да имаш.А Русија је једноставно преслаба да пројектује моћ у Медитерану.Ердоган је Ботоксораном просто отео Сирију из руку.
Ево се и Трамп огласио.Према његовим ријечима Руси су изгубили 600.000 људи у Украјини, и нису способни да заштите Асада.
Зелени су ушли у центар Хомса, али и у предграђа Дамаска, и прекинута је комунккација са Латакијом и Тартусом на обали.
Чак су сјеверно од Дамска заузети злогласни политички затвори.
Турска води главну ријеч, и по мени већ можемо поставити питања о постасадовској Сирији.
Шта ће бити са Латакијом и Тартусом. Хоће ли зелени моћи да заузму ове двије алавитске провинције?
Шта ће бити са руским базама у ове двије провинције, али и на другим локацијама и хоће ли зицагу посрати ноге?
Шта ће бити са Курдима, које за сад штити Америка, а не миришу се са зеленима (Турска?).
Какви ће бити односи између разних фракција зелених, колико је то Турска добро увезала, и хоће ли моћи формирати власт, или ће се међусобно сукобити?
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Pade Damask. Podsjetimo se, u Siriji je Rusija sebe ponovo legitmisala kao veliku silu. Vidjećemo kako će dalje biti velika sila.
Dje je Asad?
U nekoj Swiss banci dogovara kako da deponuje paruljine
Sent from my iPhone using Tapatalk
Prije bih rekao da ce ka' Gadafi da zavrsi.
Rusi i Iranci uopste nisu pomagali ovog puta. Prica se da je zaista neki puch posrijedi, ono, zasto da vam pomazemo, kad se vi uopste ne borite. Asadova vojska se samo sklanjala pred "pobunjenicima", skoro da nije bilo obracuna uopste.
Poletio sa avionom ka svojoj provinciji.
Kružio oko nje nekoliko minuta i onda je nestao avion sa radara.
Postoje dvije mogućnosti šta se desilo:
1) isključen transponder da se ne bi znalo gdje je pošao
2) oboren je avion
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ovaj događaj od danas kojim se završava vladavina El Asadovoh (Hafez El Asad od 1970 do 2000 god. I Bašar El Asad od 2000 do 2024 god.) u trajanju od 54 god. osim u Siriji imaće uticaj i na cijeli bliski istok. Premijer Sirije je rekao da se stavlja na raspolaganje novim vlastima, ali ko sada kontroliše Siriju? Ukoliko ne bude dogovora ide neka vrsta nastavka sukoba, od 2012 god. veliki broj ljudi iz Sirije bježi od rata, valjda je dosta istoga... No, razum uvijek ima najslabiji glas... Uostalom, vidjećemo.
Sent from my moto e20 using Tapatalk
https://x.com/clashreport/status/186...Kbks5CPcQ&s=19
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Cini mi se i da je Erdogan isto ovo uradio USA... takodje....
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Otac (Hafiz) jeste njegovao socijalizam, sin (Bašar) baš i ne, to je bila neka vrsta (znam da nakaradno zvuči) feudalistickog kapitalizma sa formalnim socijalizmom...
Elem, Izraelski tenkovi ušli u Siriju (Golanska visoravan) da prenuprjede eventualne događaje na toj granici.
Što se tiče susjednih država koje imaju najveći broj sirijskih izbjeglica (Turska, Liban i Jordan zajedno oko 6 miliona) je izrazio želju za povratkom u Siriju (snimci sa granice sa Libijom pokazaju prezagušenost granice).
Hezbolah je ovim izgubio logistiku koju je imao od Irana preko Sirijske teritorije tako da su prvi tonovi raznih analitičara da će ovo natjerati Hezbolah da iz vojnog pređu na političko djelovanje.
Po reakcijama zvanične Rusije i SAD se vidi da su ih događaji u Siriji iznenadili, Turska je, izgleda, koordinirala ove napade na Bašarov režim tako da je, moguće, najspremnija za ovo (tzv. domino efekat urušavanja režima).
Sent from my moto e20 using Tapatalk