Originally Posted by
Ostoja
OK, sad stvari postaju jasnije. Bolje reci, mutnije. Ja sam pisao o normalnim transakcijama dje kupac ne bi dao pare za stan, a da nema dokaz da je prodavac vlasnik. Niti bi (normalan) notar to dozvolio.
Ovdje je rijec o potpuno drugoj stvari. Bio je stan u izgradnji, Milojko je dobio novac unaprijed (od koga?), pa je tim novcem kupio stan, a onda ga prodao vanbracnoj zeni. Prvo i najlogicnije pitanje je zasto joj ne bi jednostavno dao pare da kupi stan, nego joj ga je prodao? A to iziskuje odredjene proceure, troskove, porez.
Logican zakljucak je da to mirise na neku mutljavinu i pranje para. Pare je dobio prodajom, sve legalno. Porijeklo novca ocisceno.
Drugo pitanje, otkud mu toliki novac za stan, ako je prijavio da na racunima ima oko 200 hiljada eura, koliko se sjecam? A ovaj stan vrijedi vjerovatno duplo od iznosa koji je prijavio da posjeduje. Pa je, navodno, kupio novi mercedes. Otkud pare?
Okrenula ga para otkad se iz Singapura preselio u Crnu Goru:D