Brate samo ucukaj na google RemoveWGA free i nalazi ti nekoliko softwera koji micu crni ekran, stalne notifikacije prilikom, paljenja - gasenja kompa i ostala cuda.. ;)
Printable View
Hvalaa ;)
dosta je to cest problem...ides u control panel i u power opcijama izaberes:
Attachment 76405
i podesis da bude ovako:
Attachment 76406
valjda ce ti zavrsiti posao...
Jel koristio ko ESET smart security 4? Imao sam onaj program sto pronalazi kljuceve za njega, i radio je extra do prije nekoliko, vjerovatno ovi sa updatom nekako blokirali taj program, e sad, ja sam nasao kod koji vazi do decembra 2012, i stavim ga, prihvati ga, ali cim rest komp on opet po starom, moram svaki put da unosim taj username i pas?
Archi pokusaj da udjes na nod321.cn ali moras da zablokiras nod real-time protection da bi to uradio jer ce ti inace zablokirati pristup siteu.
vjerovatno je nemoguce,ali da probam...postoji li opcija da mozila ili opera pamte dje se cuvaju odredjeni fajlovi?ne mislim na opciju da ti sve pamti na jedno mjesto,nego npr.da mi slike cuva u jednom a video u drugom folderu?posto sam naravno tako razdvajao dje sto cuvam,pa zna da bude malo naporno ic iz foldera u folder cuvat neku sliku,pa nazad za video,i obrnuto.no slika u slike,video u video... ;) znam da sam ovo 'fino' ispisao,ali eto,ako ko zna o cemu pricam... :)
ajde i meni taj username i pass za nod32 novi...:)
Username: EAV-54883700
Password: dac6akusad
Expiration: 30/12/2012
Jel neko provalio da partition magic zna glavu da otvori???Da se zapita čovjek koja je svrha i što su ga napravili jer od kad imam hdd 500GB stalno mi nesto blokira pravljenje particije tako da i ona od koje uzimam posle ima problem da se pokrene jer se porameti mbr ... znam da ima u windows za particije nego probah sa hboot i eto da podijelim dozivljaj
Zna li ko kako da prelazim iz windowsa u Ubuntu, kojom komandom?
E vala ovaj firefox posrani, svaka novija verzija je gora, pih. Samo se restartuje,koja bjese ona starija verzija, stabilna ? 3.6 ?
Instaliran je na posebnom hd, imam opciju da biram kad se pali komp ocu li win ili ubuntu, ali me zanima moze li se kako direktno iz jednog u drugi sistem?
Acer Aspire One je sestra dobila na poklon. Instaliran XP na njega, koji antivirus da joj instaliram a da je lagan? Da se ne muci ovaj mrco.
Avast
Stavih ga, imadoh ga na fleskciH.
Model n0. ZG5
Kad se izvadi punjac gasi se. Kao da radi bez baterije iako je baterija svo vrijeme u njemu. Drajveri za bateriju disejblovani pa enejblovani, nista. Pa unistalirani pa instalirani, opet nista...
Sta mu je?
tezak je sad i avast nadji nod32 v3...a to ti se desava zato sto ti je ta baterija skroz mrtva...uobicajan problem sa laptopovima...
Je*bem li ga.
Ja opet sa istim problemom. Acer Aspire One. Radi samo kad je na punjacu. Dzabe se punio 20 sati, nece ni da se upali kad nije na struju. Nov je. Sta da se cini sa tom baterijom? Treba li nedje nesto da se aktivira? Drajvere sam provjerio al eto....
jedno pitanje za IT stručnjake - na poslu evo par dana zaključali su FB (što podržavam) i YT! ne bi me interesovao toliko ni YT, koliko situacija da ne mogu otvoriti nijednu int.stranicu npr. vijesti, livescore, bilo što sa foruma đe ima kakva slika ili link sa YT, FB i slično..
kako ovo zaobići? znači ne interesuje me da otvaram YT i FB, nego samo ostale adrese (a na ogromnoj većini ima linkova ili slika sa ova dva sajta)..
primjer: otvaram početnu CDM bez problema, a na drugoj slici se ovo pojavljuje kad pokušam da otvorim neki link sa početne CDM!
Attachment 78846 Attachment 78847
Pogledaj jeli ti proxi upaljen u chromi, "options>under the hood" pa idi na "change proxy settings" pa na karticu "connection" i tu imas dugme "LAN settings" i ako imas strik na proxy server makni ga. . . .
đe nalazim ovu opciju "options>under the hood" ?
u desnom gornjem ugluAttachment 78890
klikam ja tu, ali ne reaguje ništa..
Ljudi ne znam jel mi usao virus u komp ilii je ono g..no od windows genuine, ja imam win 7 pro, i sad mi nesto ne dozvoljava da brisem ili instaliram bilo sto. kao da mi je administrator postavljen. uzmem da reinstaliram , prepoznaje dvd u biosu, al pod windows ga ne moze naci... ? sto da radim?
Ja opet sa istim problemom. Acer Aspire One. Radi samo kad je na punjacu. Dzabe se punio 20 sati, nece ni da se upali kad nije na struju. Nov je. Sta da se cini sa tom baterijom? Treba li nedje nesto da se aktivira? Drajvere sam provjerio al eto....
kimi pg, ako ti i dalje treba pomoc skini program ultrasurf, zaobilazi svakakve zabrane, tako da ces moci i fejs i yt ako budes htio :D
@dub_c U cemu je problem? Ako je nov odi da ga zamijenis i to je to?
Dobijen na poklon. Kupljen ja mislim u Sloveniji ili tako nesto. :/
Imam problem sa restartovanje kompa. Ja se koliko toliko razumijem u racunare i to, ali me zanima jos neko misljenje sta moze biti. Kad upalim komp radi k'o sat sve dok ne pokrenem neku malo zahtjevniju igricu. Onda se sam od sebe restartuje bez ikakvog errora itd. Ja ponovo upalim komp i on radi, ali dok ne pokrenem igricu onda - restart. Predpostavljam da mi je otisao cooler na grafickoj. Ako ima neko predlog neki, nesto jos ? :)
pregrijavanje. mozda da zamijenis pastu na kuleru od procesora i ocistis prasinu.
Bravo, bravo, zaboravio sam na pastu totalno. A cistio sam ga od prasine. Hvala na pomoci. :) Ne zelim da ga nosim u ove radnje na servis jer su oni nazovi serviseri bezobrazni mnogo. Reces im da ti ne rade reinstalaciju, oni urade i jos ti naplate. Haos. :D
izasao update za graficku mi. trebali da brisem stare drivere ili mogu ovaj novi da instaliram preko? ne bih da zeznem nesto.
Nvidia
deinstaliraj prethodne obavezno... resetuj racunar.... instaliraj nove koje ces skinuti sa njihovog sajta....
znate li sto bi mogao biti problem kada se laptop ostavi na sleep, pa pri ponovnom podizanju sistema nakon "resuming windows..." se pojavi potpuno crn ekran?
nakon drugog ili treceg pokusaja podigne se sistem bez problema.
u pitanju je hp, neki stariji model sa 1GB rama i pentium dual core procesorom.Laptop je od mojih prijatelja, a radio sam reinstalaciju sistema prije nekih nedjelju dana, stavio sam Win7 ultmate 32 bit, a prije je bila Vista home premium i laptop je dosta spor bio.Laptop je kod mene bio 1 dan, i za to vrijeme sam gledao da ne instaliram update koji trazi aktivaciju.
kad budem svracao kod njih provjericu da li je u medjuvremenu instaliran taj update ,a ako nije to ne znam sto bi mogao bit problem