Нијесам вала од папира сам имао уговор компаније. Ништа рачуни и остале ствари.
Printable View
Нијесам вала од папира сам имао уговор компаније. Ништа рачуни и остале ствари.
Pa dobro moreplovcu sto se qrcis. 80% ispaljuju, a sve su prilike da nema pravila....
da, ovima sto imaju porodicu lakse daju...
Ne daju ni svima sto imaju porodicu i drzavni posao. Znam provjereno. Sve zavisi od njihove dobre volje
Najlakse cete je dobit ako upisete fakultet i kao student podjete na razgovor za turisticku vizu
Sent from my iPhone using Tapatalk
dje ja ka student 44+ [emoji23][emoji23]ima li koja druga fora
Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
50/50
Drug preko w&t ostao na crno gore sad mu brat i majka dobili vizu, nema pravila
Izgleda da daju kako im se ko svidi na prvu pogled. :)
Odradis jednu godinu faxa i onda na razgovor
Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam 25 polozenih ispita, 5 tj zadnji semestar u proljece.
mislis da imam sanse za novu god da trazim?!
Kolko ja znam prva i zavrsna godona ne moze... Ali probaj.
Nisi dobro informisan. Sve godine mogu da apliciraju za vizu.
Nekad je tako bilo, preko progtama work and trawel izgleda da su promijenili to...
Ja ne pricam uopste za work and travel, nego da kao student trazi TURISTICKU vizu. Slabije odbijaju studente jer misle da ce da se vrate da bi zavrsili fax
Sent from my iPhone using Tapatalk
E vala mi nijesu jasni njihovi kriterijumi....moje su dijete 2 puta puštili, njegovo društvo aplicirlo i najbolje dijete među njia odbiju a ostale puste! Moj rođak dobio i to na 10 godina bila sam ubijeđena da nema šanse, čak sam mu majku tješila da se ne sjekira kao neće ga pustiti jer e imao i nekih problema sa zakonom i izgedom ne djeluje ka "dobri momak" i ne radi ...ali on dobi a ono dobro dijete student, finnsijski potpuno obezbijeđen ne dobi!
Pa nema pravila ali najvise sanse imaju studenti.
mojoj sestri nisu dali imala je dva ispita da zavrsi master.
najvise daju ovima koji imaju nekog tamo i porodicu ovdje, takvih znam na pretek
u novembar cu ja trazit po prvi put u zivotu, vjerovatno i zadnji... :loblue:
Ja spremio gomilu papira , nekretnine na svoje ime, direktor firme itd..Nista mi to nijesu tražili.
Ova pitanja su mi postavili:
Koliko imam zaposlenih , koji su mi trenutni projekti, dje se radi objekat , koliko kvadrata, stari ili novi zakon, dje sam predao za dozvolu...
Gospodja , koja me intervjuisala je pravila kucu pa je bila upućena u proceduru, pa je iskoristila priliku da me izrešeta,a kasnije sam saznao da sam "imao" vezu, tek onda mi je sinulo da je povlačenje veza kontraproduktivno, kasnije mi je to potvrdjeno.
Inace, kad niko nije dobijao vizu, 1990. godine, moj otac je , uz jos jednu zenu, dobio vizu , jedini medju 200 ljudi.
Kad su ga pitali za razlog posjete , on je rekao da ide iz ciste radoznalosti , tako da nema pravila.
Koliko se čeka na termin za vizu
10-15 dana
može bit i manje zavisi
sve zavisi.. ja sam aplicirao sredinom novembra i prvi slobodan termin je bio sredina novembra.. u medjuvremenu jedan drug aplicira i slobodan termin za 20 dana.. drugom drugu tek sredina januara i posalje mail oni odgovore da su dodali termin kraj oktobra i kraj novembra.. tako da sve zavisi, ako vam je datum predalek mozete traziti da vam bude ranije razgovor
Prije par dana, prvi slobodan termin je bio 23.01. ali sve zavisi...
salji email i dobices mjesto prije
Ako moze savjet, aplicirao sam danas za US vizu, i izbacilo mi je da mogu da zakazem razgovor u ambasadi tek u martu. Da li da prvo rezervisem za mart, pa tek onda saljem molbu, odnosno mejl, kako bi mi eventualno ranije odobrili razgovor ?
Hvala unaprijed ...
salji email, i salji bar kod
prije dva dana se cekalo 13 dana
Hvala i svako dobro
zanimljivo je da niko ne pise nakos sto je obavio razgovor u ambasadi :fat:
Evo ja sam bio, dobio po drugi put vizu.. prije sam imao j1 a sad dobio turisticku b1/b2.. slobodno pitajte sto koga zanima, mislim da sam trenutno fino upucen u to jer sam se i sam spremao i raspitivao i dosta mojih poznanika je u poslednje vrijeme apliciralo.. za pocetak mogu vam reci da je bar 80% prica koje kruze totalna budalastina..
Mene konkretno su pitali : svrha putovanja? (posjeta drugu iz skole koji je tamo na studijama, proslava nove godine) * cime se bavim? (student) *imam li potvrdu? (nemam, imam potvrdu o polozenim ispitima) da li mi fax traje 3 ili 4 godine? * da li mi drug isto studira sto i ja? (ne u pitanju je taj i taj faks) *bili ste na work and travel? (da)
-spremio sam bar 7 papira ( potvrda iz banke o stanju na racunu, da nisam osudjivan, rezervacija karte itd itd..) nista mi nisu trazili sem ovo sa faxa.
uglavnom moj savjet je da ih ne lazete, jeste da nekom i prodje neka prica ali vjerujte bolje ne rizikovati, jer ako vas uhvate da ste slagali mislim da je gotovo, ovako bar imate sansu ponovo aplicirati ako vas odbiju.. poceli su da naknadno traze odredjene potvrde i dokumentaciju, skroz ispravnim ljudima koji je i dostave i sve je regularno dobiju vizu na kraju ali eto znaci da provjeravaju malo vise u poslednje vrijeme...
samo opusteno, kulturno i nema zime.
glavno i jedino pravilo je da pravila nema, ali jedino sto sigurno vam mogu reci je da je poenta razgovora da oni vide da vas nesto veze za cg i da vasa namjera nije da tamo ostanete nelegalno.. sve drugo je irelevantno i od slucaja do slucaja kao i pa cak i raspolozenja samog konzula sa kojim razgovarate..
ako nekog sto zanima konkretno, slobodno neka pita..
kad sam ja bio recimo bio je tip koji radi u nekoj od banaka na kreditnim karticama, trazila mu je potvrdu ali je nije imao, a zasto ide u las vegas za novu godinu kaze casti kumara.. tim rijecima, ja sam dok sam slusao to bas razmisljao kako ovaj lik vjerovatno prica istinu a to je pomislila i konuzul koja mu je odobrila vizu.. (mozda su mu naknadno trazili neku potvrdu ili nesto to vec ne znam)
moj drug je aplicirao, spremio dokumentaciju sve i svasta i izmedju ostalog da radi u jednoj firmi kao menadzer prodaje( imao sve iz te firme pecatirano, o odmoru, plati prosjecnoj, svemu.. ali nije stvarno radnik vec poznaje vlasnika pa mu ucinio) konzul mu je trazio potvrdu da je zaposlen, pokazao je i viza mu je odobrena, da bi posle 3,4 sata dobio poziv iz ambasade da im donese papir iz poreske da je prijavljen, kao i izvode iz banke o platama koje je primao.. kako to nije im mogao dostaviti, samo je uzeo pasos nekoliko dana kasnije..
Sad popunih aplikaciju za vizu, ali slobodne termine mi daje tek u JUL??? Da sacekam da se otvori neko mjesto? Da ih nazovem ili? Jer bih putovao u jun jul
prije 3 dana je otvoreno 18 slotova za 30 januar
posalji email da hoces za zakazes intervju i bice ti slotovi otvoreni, ali u feb
Bolje na engl.
hvalaaaa!
Slobodno za februar 4x18 mjesta ako kome treba ta informacija
Da li je neko skoro bio na razgovoru? :)