Moglo je prije u Opportunity (Erste) , sa jednim zirantom kvalitetnim ...
Printable View
Kvalitet nije problem, samo me zanima opcija...Iskopacemo ga kako znamo i umijemo:D
U ckb isto mozes ako imas dobrog ziranta.
Kolko ja znam CKB ne daje kredite, cak ne daju ni minus po tekucem racunu.
Neka neko uzme umjesto tebe ali ti isplaćuj anuitet.
effective interest rate 15 %
Pitanje (prevashodno za Hercules-a, on mi je to objasnjavao):
Novac mi je uplacen iz EU zemlje jutros, postoji li mogucnost da ga podignem u cetvrtak, pa i kasnije popodne? Znam za t+3 sistem, ali eto cisto da pitam, jer mi taj jedan dan igra veliku ulogu.
Ima li ko iz Erste banke da mi se javi na PM, posto ovi iz Hypo kriju sve sto nude ka zmija noge? Nije mi jasno uopste zasto, ali to je politika njihove firme:D Uglavnom, treba mi neko iz Erste banke odje da ga priupitam nesto.
ja sam lično iz Prve Banke podigao 15K za vrijeme krize (kupovao sam auto)
najavio se dan ranije za svaki slučaj (ako je potrebno)
došao rekao dajte mi moje pare.Oni rekli izvoli.tačka
čuo sam da su ljudi imali problem oko dizanja svojih para iz Prve Banke ali ja lično nisam imao taj problem (a nemam nikakvu vezu tamo)
prema meni lično su uvjek bili korektni
Pa u redu. Dobro je da ima i pozitivnih primjera. Problem je samo što to ne bi smio da bude jedan od nekoliko primjera, već bi to trebalo da je pravilo. Obavezno.
Osim toga, mnogo veći problem je bio to što su nalozi za plaćanje koji su vršeni preko računa bivali zadržavani u banci, odnosno nisu bivali realizovani. Nekad i duže vrijeme.
Mislim da je mnogo pametnije da ih drzis u bilo kojoj od banaka nego kuci!!!
Ovo vidim kao vid opste (ljudske (i ekonomske)) kulture. Isto kao sto ne bi isao kod doktora na kontrolu nego cekas da ti prsti poplave nakon loma, prije nego odes na snimanje.
Da ne objasnjavam kako banka (u svojoj osnovi) treba da funkcionise i na koji nacin mnozi novac ali: bez stednje nema kredita. Ako ti ne stedis kod nas, najjednostavnije objasnjeno - banka mora da kupuje novac sa strane tj da ga "uvozi". Proizvod koji dalje prodaje (npr kad tebi istome da kredit), mora biti skuplji ako nema domacih izvora (depozita domacih pravnih i fizickih lica). Tako da prvi naredni korak tvog izbjegavanja stednje jeste veca kamata kad budes dizao kredit!
Pride da ne pominjem glupost drzanja novca bez kamatnog prihoda (citaj: u slamarici), zbog, ako nista drugo da navedem najvise pominjan dio: inflacije.
a najbolje od svega je kredit na osnovu depozita ;p
Samo sto ti je sada uveden porez na stednju (dobit) i to od 9 % tako da stenja vise nije tolko isplativa kao sto je nekad bila :)
da li sada prilikom podizanja kredita moraju žiranti licno da dodju ili je dovoljno da se donesu ona rjesenja o administrativnoj zabrani ?
Kako koja banka jer svaka ima svoju politiku povodom toga.
Erste - nekada, predpostavljam i sada, ziranti su morali da dodju
Podgoricka - takodje
Hipotekarna - takodje
CKB - nije trebalo ne znam da li su nesto mijenjali
Prva - razlikovalo se po filijalama - uglavnom nije trebalo
...eto toliko.
Jedno 50 000+.
U skoro sve banke. Na iznose preko 100,000 EUR-a dobijaš 8%. Pogledajte ponudu na sajtove vidjećete da ima i više od 8 kod nekih.
Blizu, blizu.
Recimo 6% na 2 godine možeš dobit za 30€ mjesečno da uplaćuješ štednju i još premiju 20% ako to uradiš ovih dana umjesto standardne premije 10%.
Jos ako me pomenes na salter ima da...uh ne smijem reci, da te castim rucak od prve plate hahahahahahaha
8.3 je bila najveca koju pamtim na depozite u proteklih godinu dana...mozda se nesto promijenillo. Svaka banka stimulise velike iznose i duge rokove orocenja vecom kamatom. Independent, ako ostavis jos dvije plate na stednju to ti je 8.3% sigurno, pride sto imas mogucnost dogovora za kamatu, mimo zvanicne ponude, ako prebacis neke fine cifre.
Ista kancelarija. Prvi odg u 13:24. Drugi u 13:42. Bankariiiiiiiii :)
Ipak, kupicu nesto drzavnih zapisa :D
kolika je plata pripravnika u banke zna li neko, konkretno me zanimaju podgoricka i prva banka?
350
;)
ni jedna se banka nece pretrgnuti oko toga
bilo nekad, sad se pominjalo
u Erste ti je oko 6,5%
u Prvu Banku je 6,7~7%
i oduzmi 9% na kamatu i ispada da ti se isplati samo ako nemaš ideju šta da radiš sa njima (ili ako te je strah da pukneš)
a što se sajtova tiče tu si banke potpuno nezainteresovane.Oni računaju da je dovoljno da ga imaju
po sajtu Prve banke možeš da podigneš kredit odeš u banku i tamo te pitaju jesi li normalan
po sajtu Prve Banke na štednju 25000~50000 kamata ti je 7,7 % odeš u banku i vidiš da je 6%
po sajtu CKB-a nikad nisu imali prekid kod davanja kamata
Axaxaxxa ne bih znala, rijetko vas gledam, pa nijesam upoznata s promjenama :D
Đe sada " bačiti " 2000€ ili 3000€.
Šta je najisplativije?
Inače zna li neko gdje je najpovoljnije primati platu, odnosno gdje sem ože dobiti najveći minus, gdje je elktronsko plaćanje jeftino i naravno gdje je održavanje kartica jeftino. Vuče me na Hypo banku, a CKB sam se zasitio.
ja u NLB odrzavam karticu za Dz :) a ovog ostalog, nzm bas najbolje. banka mog oca je HYPO, i do sada se nije zalio. mada, moje misljenje je da je CKB nekako najbolja za saradnju (ako imate firmu). sto se kreditnih poslova banaka tice, to veze nemam
CKB jeste najbolja za firme. Obje moja firme su na tu banku. Ali sada pitam kao fizičko lice. Moje je mišljenje je da je CKB zapostavila fizička lica.
Ne znam na kom su nivou razvoja trenutno, ali znam da Erste banka svašta nešto uvodi. Znam i da se ugledaju na Erste u Hrvatskoj đe se sve i svašta elektronski završava. Pitanje je vremena kad će se Hrvatima približit. A i prilično ozbiljno kao banka djeluju, znam dosta ljudi koji tamo rade i znam da nema previše džabalebaroša.
how yes no, jos nemaju kartice za pravna lica, sto je bruka i sramota.
Pa dobro, čovjek je nešto o fizičkim licima pričao.
Ne znam za vas, ali po meni CKB ne da dere fizicka lica... Nego KOLJE! :D
Ja se drzim Atlasa, mozda izgledaju gubavo ali imaju e-banking i SMS free :). A i osnovne kartice im nisu nesto preskupe.