Nadam se da im je Biden rekao eto vam Ukraina samo daleko prste od Crne Gore. [emoji52]
Printable View
Dobro, brt. Kako ti kažeš.
Samo, veli... oh gospode.Quote:
I naravno paralela sa Kubanskom krizom je pravo u centar, samo bez nuklearnog naoružanja.
A sve i da ga NATO rasporedi u Ukrajinu i u Baltičke zemlje opet Rusiji ne mogu ništa, razumiješ?
Mogu jedino definitivno da pečatiraju šesti Extinction event, koji će da važi jednako za Džona, Alekseja i psa Žuću iz Gornjeg Lipova.
Ofanziva krenula preko HR [emoji3]
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...gazin_ostalo_m
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Da li je Ukrajina nezavisna država? Jeste.
Da li je Rusija pripojila dio teritorije Ukrajine? Jeste, Krim.
Da li je ,,lagano" prošla tom akcijom zauzimanja Krima? Jeste.
Da li bi Rusija htjela dalje da zauzima teritoriju Ukrajine? Da, i nada se de će opet ,,lagano" proći kao i za Čehoslovačku... Oh, wait.
Sent from my moto e5 using Tapatalk
Pa šta bi sa Skripalima?
Kako preživeše "napade" smrtonosnim nervnim agensom?
Kao i Navalni što je posle preživeo rusko "trovanje".
Hoće li napokon Rusi nekog "uspešno" otrovati?
Komedija od propagande.
Smešniji su samo oni što veruju u to. A ti si jedan od glavnih ovde.
Baš dobro što si podsetio za Skripala
Oružje za masovno uništenje
https://static01.nyt.com/images/2018...y=75&auto=webp
Amerika je prakticno 30 godina bila jedina supersila, sto je istorijski izuzetak, svijet je rijetko bio unipolaran.
rusija se oporavila, iako je realno i dalje relativno ekonomski patuljak (cca kao Italija privredom), ali je vojska naravno drasticno bolja za tu veličinu. Rusi nijesu zaboravili period u kojem se nijesu ništa pitali i u kojem su npr balticke zemlje ušle u NATO.
u multipolarnom svijetu nije moguće da se jedna sila instalira pred vratima druge, kao sto je uradila amerika kroz NATO i može se reci da Rusi imaju pravo da se po tom osnovu bune i žele da se osiguraju. Taktika im je za sad dobra, ali su vjerovatno već toliko izrevoltirali ukrajnice (plus krim) da nema šanse da oni sad na bilo sto takvo pristanu.
tako da je rusima jedino rjesenje invazija/podjela ukrajine. Bas zeznuto.
Ruske invazije na Ukrajinu neće biti.
Naporno je postalo i slušati svakodnevnu melodramu o tome kako napad samo što nije počeo.
Čak su i ukrajinski zvaničnici u poslednje vreme par puta ispizdeli na Amerikance i zamolili ih da smanje dramu i doživljaj.
I danas je Zelenski zatražio dokaze od Amera da ruski napad treba da počne 16.02, kako tvrde zapadni mediji.
Ukrajincima je u ovom trenutku daleko veći problem ekonomija i sudbina njihovog gasovoda, nego pretnja od ruske invazije.
Ali žalosno je što se oni tu ništa ne pitaju
Treba se samo podsetiti nedavne Bajdenove pretnje da ako Rusija napadne Ukrajinu, Severni tok neće profunkcionisati.
Čisto da se vidi koliko je priča znatno šira i kakvi su sve interesi u pitanju.
Zašto neće biti ruskog napada na Ukrajinu?
Pa zato što je to glupo i nema nikakvog smisla.
Velike invazije se ne uklapaju u savremene geostrateške moskovske računice isplativosti.
Putin je vojsku izveo na ruske i beloruske granice sa Ukrajinom, kao vid na pritiska na Zapad i Evropu, a ne na Ukrajinu.
Nije samo problem i pitanje da li će Ukrajina ući u NATO, nego što se američka vojska već nalazi u Ukrajini. I što sutra mogu tamo razmestiti neke raketne sisteme.
I da nisu oteli Krim, tamo bi već bile američka i britanska mornarica i kontrolisala celo Crno More.
Znači, Putin očigledno želi naterati Zapad da se otpočnu pregovori o pitanjima evropske i ruske bezbednosti. Da se neke linije povuku.
Melodramu i svakdonevnu vrisku o agresiji koja samo što ne počne, ja posmatram samo kao ignorisanje ruskih zahteva i izbegavanje pregovora.
Ko će imati više strpljenja, ostaje da vidimo.
Ja mislim da Rusi mogu duže držati veliku vojsku na svojim granicama, nego što Ameri mogu uspešno plašiti svet o skorašnjoj invaziji.
Sva ova muka je zbog North stream 2.... Zavaditi Rusiju sa Evropom je glavni cilj anglosaksonske strateske misli.
Rusija je samo regionalna sila, bipolarizam odavno ne postoji.
Jedino je Amerika supersila, ali Rusija je i Krim uzurpirala pa nikome nista…
Tipujem da ce podijeliti Ukrainu.
Komedija, ali od ruske propagande. Rusi nisu bas toliko sposobni koliko vole da ljudi misle da su sposobni. Da su toliko sposobni, prije svega ne bi izgubili Hladni rat.
Inace, vjerovatno nisu znao, jer zivis u iluziji da su Rusi velika m00da, ali trovaci su identifikovani. A Rusi bistri, presposobni i nenadjebivi su ih pustili na TV da se pretvaraju da su u Londonu bili turisticki. Jedini problem je sto se radi o identifikovanim i ordenjem nagradjivanim pripadnicima GRU-a. Ali svi turisti koriste lazne pasose i lazna imena, zar ne?
Stvar koju treba da ukapiras prije svih ostalih je da je Rusija mafijaska drzava. Bukvalno. Vlast u Rusiji drze mafijasi, tj. clanovi organizovanih kriminalnih grupa. Putin je prije svega mafijas, pa tek onda politicar i lider drzave. Ruski agenti su isto tako, prije svega mafijasi. Njihova vojska i obavjestajne agencije su pune mafijasa. Ne mozes od mafijasa da ocekujes da budu visoko trenirani spijuni na kakve si navikao u holivudskim filmovima. Pravi ruski agenti su obicni probisvjeti, ubice i barabe. I potpuno je normalno da su krajnje nesposobni.
Kakve su ovo price sto je ovo....
Ma naravno da nisu sposobni, samo su prvi posli u Kosmos, razvili nuklearno naoruzanje a evo i prvi razvili hipersonicno naoruzanje...Quote:
Komedija, ali od ruske propagande. Rusi nisu bas toliko sposobni koliko vole da ljudi misle da su sposobni. Da su toliko sposobni, prije svega ne bi izgubili Hladni rat
A koliko nisu sposobni pokazali su u Gruziji, Krimu, Siriji.... bas su nesposobni za razliku od Amerikanaca i njihove sposobnosti od Iraka do Avganistana.
Hahaha, pa ovo je vec patologija. Cime li vas hrane da mi je znat samo.... Sto ti dodje Katnic?Quote:
Stvar koju treba da ukapiras prije svih ostalih je da je Rusija mafijaska drzava. Bukvalno. Vlast u Rusiji drze mafijasi, tj. clanovi organizovanih kriminalnih grupa. Putin je prije svega mafijas, pa tek onda politicar i lider drzave. Ruski agenti su isto tako, prije svega mafijasi. Njihova vojska i obavjestajne agencije su pune mafijasa. Ne mozes od mafijasa da ocekujes da budu visoko trenirani spijuni na kakve si navikao u holivudskim filmovima. Pravi ruski agenti su obicni probisvjeti, ubice i barabe. I potpuno je normalno da su krajnje nesposobni.
Ja pricam o spijunazi, ako nisi primijetio. I nisam ih uporedjivao sa Amerikancima, tako da ti pominjanje Amerikanaca u ovoj prici ne sluzi bas nicemu.
Ali kad si vec odlucio da krenes tim putem - nuklearku su prvi razvili Amerikanci, u svemirskoj trci su prejebali Ruse na toliko nacina da je to postalo smijesno, a u Iraku i Afganistanu su uradili ono sto su u sustini i htjeli. Poenta nikad nije bila ono sto su servirali narodu, nego manipulacija izvorima i cijenom nafte i pumpanje vojno-industrijskog kompleksa.
A dio o mafijaskoj drzavi je istorijski vezan za pad Sovjetskog saveza. Mafija je preuzele kontrolu nad Rusijom 90-ih godina proslog vijeka. Nisu ruski mafijasi napravili Sputnik i poslali Gagarina u svemir. Danasnja Rusija ne da nije velesila nego je obicna rupa. Zamisli drzavu kojom apsolutno vlada DPS na kubni, tijesno povezan sa nekom ruskom verzijom Kavackog ili Skaljarskog klana - to je vladajuca struktura u Rusiji.
A o svemu tome javio je BBC, jel?
Ključni dokaz da je ruski državni vrh pokušao otrovati Skripalje je snimak koji pokazuje neka dva lika na londonskom aerodromu za koje Britanci tvrde da su ruski agenti sa lažnim pasošima.
I to je to. Komedija od dokaza.
A vrlo lako su mogli Britanci dokazati umešanost Rusije u navodno trovanje Skripalja. Samo da su pred medjunarodnim institucijama dostavili nalaze pronadjenog nervnog agensa i analize na osnovu kojih se utvrdjuje poreklo istog.
Ali to nikad nisu uradili.
Kao što ni Milivoje Katnić nikad nije pokazao famozno oružje iz "državnog udara", već ga je bačio u neko jezero.
To je taj nivo.
Ti ovde pkušavaš nametnuti zaključak da nije glupa režija i propaganda, nego su Rusi glupi, pa sve izgleda diletantski i glupo.Quote:
Stvar koju treba da ukapiras prije svih ostalih je da je Rusija mafijaska drzava. Bukvalno. Vlast u Rusiji drze mafijasi, tj. clanovi organizovanih kriminalnih grupa. Putin je prije svega mafijas, pa tek onda politicar i lider drzave. Ruski agenti su isto tako, prije svega mafijasi. Njihova vojska i obavjestajne agencije su pune mafijasa. Ne mozes od mafijasa da ocekujes da budu visoko trenirani spijuni na kakve si navikao u holivudskim filmovima. Pravi ruski agenti su obicni probisvjeti, ubice i barabe. I potpuno je normalno da su krajnje nesposobni.
Samo zaboravljaš da ista ta propaganda nekad Ruse predstavlja kao genijalce, kao recimo kad ruski hakeri nameste pobedu Trampa na američkim izborima.
Znači, ruske službe su u stanju namestiti američke izbore, a nisu u stanju ubiti čoveka.
Ja bih rekao da ruske službe nisu ni glupe ni genijalne, ali da je zapadnjačka, odnosno američko-britanska propaganda spala nivo crtanog filma i vredja inteligenciju svakog realnog i normalnog čoveka.
Ok mozes li nam pokazati na osnovu cega temeljis taj tvoj stav?
Rusija 90tih godina jeste bila mafijaska drzava koja je prosla raspad SSSR-a 90ih.... ali vec od 2010te godine pocela je da se snazno dize i izrasta opet u globalnog igraca....cak je i po ekonomskoj moci skocila bila medju 10 svetskih zemalja... ali nakon toga ponovo krece igranka....
Prvo zapadno huskanje onog idiota Sakasvilija (zanimljivo bas kad su pocele Kineske olimpijeske igre), isto su opremili Gruzijsku vojsku po zapadnom moddelu profesionalizacije... i krenuli na Ruski kontigent koji je bio u Juznoj Osetiji.... ostalo znamo sta se desilo.... posle 7 dana molili su Boga da ne udju u Grozni a onaj kreten je jeo sopstvenu kravatu.
Evo sada opet krece ista histerija sa Ukrajinom....opet ih huskaju na Donbas... i opet ce izgubiti polovinu teritorije ako krene tarapana, pa ce posle biti kukanje o Rusiji agresoru itd....
Kao sto sam rekao vec ranije glavni zadatak GB/USA jeste da se po svaku cijenu sprijeci koalicija FRA/GER/RUS.... nadam se da su i u FRA i u GER svatili ovu igru.
KOliko god nekima izgledalo neshvatljivo ali svjetska moc postepeno prelazi ka Istoku, radjaju se velike ekonomske sile kao sto su Kina, Indija, Brazil, Turska.... pitanje je koliko ce SAD i Evropa moci da im parira u vremenu koje nadolazi.
Druze, umijesanost Rusije je dokazana. Za ova dva idiota se zna. Njihov identitet nije upitan i oni vise nikad nece moci da se bave takvim akcijama jer ih zna svaka drzava. Osumnjiceni su i da su u Ceskoj 2014-e digli u vazduh skladiste municije. Bukvalno treba da budes debil da bi i dalje vjerovao da je trovanje Skripala zavjera zapada a da su ova dvojica stvarno turisti.
Pokusaj da das logican odgovor na motiv za trovanje Skripala od strane bilo koga osim Rusije, vidi dokle ces da dodjes.
Kojim medjunarodnim institucijama? Zasto morali to da urade da bi dokazali umijesanost Rusije?
Nauci da citas.
Ne zaboravljam, genije. Upravo o tome i pricam. Rusi su jaki samo na pricu. Samo na propagandu. Tu propagandu sire i zapadni mediji. A u stvarnosti ni 5% toga sto Rusija radi nije ni suptilno ni pametno. Nego ulicarski, nasilno i vrlo otvoreno, da cijeli svijet moze da vidi.
Izmedju ostalog, i na ovome:
https://www.theguardian.com/world/20...king-operation
https://apnews.com/article/hacking-e...d785129a93428b
Nisam znao da imamo ovoliko zaštitnika teritorijalnog integriteta Ukrajine, šteta što i za Srbiju nemate isti stav nego samo ponavljate kao papagaji šta vam zapad naredi.
Krim NIJE Ukrajina, za Donbas i ostalo ćemo da vidimo možda već ove godine...
A ja nisam znao da imamo ovoliko analitičara svetskih razmjera. [emoji846]
Sent from my KB2003 using Tapatalk
A rekao bi čovjek da bi pojedinima bio gušt da se to ****** desi ma ko ga izazvao..
Vanja pričaš nešto ali stvarno se u tematiku ne razumiješ. Rusija je š*pak od svijeta, ali je vojna sila, za razliku od SADa koji je i ekonomska sila.
Američka politika je uperena protiv Kine kao ekonomske sile i rastuće vojne, i Rusije kao vojne sile na klimavim ekonomskim nogama. I tu se sva priča o ovome završava. I za jedne o za druge su državice i trovanja opravdanja pred javnosti da se drugima gurne prst i oko, nema tu brižnih i željnih vladavine demokratije i prava
Iz koje godine su ,,pravedne" granice? Ono čisto da Njemačka opet preuzme Pomorije od Poljske npr. Šta je sporno u tome?
Dakle, Pomorje nije Poljska nego Njemačka, Kosovo nije Srbija nego Albanija, Krim i Donbas nisu Ukrajina nego Rusija, Istra nije Hrvatska nego Italija, Beserabija nije Moldavija nego malo Rusija, malo Ukrajina, malo Rumunija,... Uzeh da su pravedne bile granice iz tridesetih godina prošlog vijeka.
Ovo gore je sve glupost, da se razumijemo, postoje danas granice i one ne bi trebale biti povredive, ko ih povredi je agresor. Prosto kao pasulj.
Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ako uzmemo u obzir sve to što si napisao i dodamo sledeće: analiza koja pokazuje da će Putin sačekati kraj ZOI-a pa onda eventualno krenuti u ofanzivu - a zašto baš tada? Jer ne želi da uvrijedi Vini Pua što dovoljno pokazuje ko je u tom savezu sa podređenom ulogom..
Kinezi igraju pametno i za sad je jedino Rusima glava isturena, bilo to Južna Amerika, Sirija, whatever..
Regionalna sila koja ima aspiracije da postane globalna.. Na nekoj staroj, prošloj slavi..
Morski krastavci su iglokožci iz klase Holothuroidea. Oni su morske životinje s kožnatom kožom i izduženim tijelom koje sadrži jednu, razgranatu gonadu. Morski krastavci nalaze se na morskom dnu širom svijeta. Broj vrsta u svijetu je oko 1.717, a najveći broj je u azijsko-pacifičkoj regiji. Mnogi od njih skupljeni su za prehranu ljudi, a neke se vrste uzgajaju u sustavima akvakulture. Ubrani proizvod na različite se načine naziva trepang, namako, beche-de-mer ili balat. Morski krastavci imaju korisnu ulogu u morskom ekosustavu jer pomažu u recikliranju hranjivih sastojaka, razgrađujući detritus i druge organske tvari nakon čega bakterije mogu nastaviti proces razgradnje.
Kao i sve bodljikaše, morski krastavci imaju endoskelet odmah ispod kože, kalcificirane strukture koje se obično svode na izolirane mikroskopske koščice (ili sklerirate) spojene vezivnim tkivom. Kod nekih vrsta oni se ponekad mogu povećati na spljoštene ploče, čineći oklop. U pelagičnih vrsta poput Pelagothuria natatrix (red Elasipodida , obitelj Pelagothuriidae ), kostur je odsutan i nema vapnenastog prstena.
Morski krastavci nazvani su zbog sličnosti s plodom biljke krastavac.
Toliko je, otprilike, tvoj post imao veze sa mojom pricom. Ali priznajem, sadrzao je rijec Rusija u sebi.
@Vanja Krenem da čitam šta pišeš i bljucnem.
@Zedd to što govoriš je špekulacija. Rat da se odlaže zbog OI?
Rusija može izvršiti upad na teritoriju Ukrajine po mom mišljenju u dva slučaja a to je da se prvo zakuva na istoku Ukrajine, ili da se krene ozbiljno učešće NATOa na teritoriji Ukrajine, gdje bi Ruske snage ušle u Lugansk i Donjeck. Priča da Rusija napada Ukrajinu u sadašnjoj situaciji je čista propaganda i blaćenje
Par analiza to pokazuje, ja bi volio da sve ostane na špekulacijama ali ponašanje zemalja koje povlače svoje ljudstvo i diplomatije iz Ukrajine govori nešto..
Malo mi je glupo pričati o blaćenju i časti zemalja poput Amerike i Rusije..
Da, rat se odlaze zbog OI. Jer ovdje nije na testu Rusija, vec Kina.
Kina provjerava sta su opcije ukoliko zavrsi ostrva u juznokineskom moru i krene u aneksiju Tajvana, koja je ostala na vojnoj zastiti USA. Kakav moze da bude odgovor ukoliko dovedu flotu do ostrva i naoruzaju ih brodovima, raketama i aerodromima.
Rusi zele Odesu i Mauripolj sto im de facto daje kontrolu Crnog mora i uklanjanje ratnih brodova americke mornarice iz istog, ili ogranicavanje na bugarske teritorijalne vode
Ne bih ja to nista diro
@wulfy Stvarno se ne bavim stvarima od prije 100 godina, pričam o sadašnjosti. Ne može za Kosovo da važi da je nezavisno, a Krim da je okupirana teritorija Ukrajine. Ili su to djelovi Srbije i Ukrajine, ili važi trenutno stanje kakvo je, bez ikakvog uvijanja u oblande.
Nadam se da shvatate da svijet ne funkcioniše baš po vašim zamislima i željama. Dakle, Krim je ruska teritorija, Donjeck, Luganjsk... vrijeme će pokazati.
Donjeck je Rusija? Kako i zašto, stvarno ne razumijem.
Elem,
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ac8c967f72.jpg
Sent from my moto e5 using Tapatalk
Nisam to ni rekao, evo ako sam bio nejasan:
Krim je ruska teritorija. Tačka.
Te ostale navedene oblasti su kao fol ukrajinske, iako je trenutno stanje na terenu drugačije. Do kada će biti zvanično ukrajinske oblasti - ne znam. Da li će biti nezavisne republike, da li će da odu poput Krima - takođe ne znam.
Vrijeme pred nama će možda dati odgovor na ta pitanja. Pozzz
Ako izbije rat, bice nicije.
Ne pricajte u mnozini. Ukrajina ne zeli rat, ali se moraju braniti ako Rusija izvrsi agresiju
Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
A ne mora. Zar nisi nista naucio od eksperata na ovoj temi? Rusija ima pravo da napadne Ukrajinu jer Amerika isto napada druge zemlje. To je taj kriterijum.
I kad god se nesto negativno kaze o Rusiji, zapamti da odmah treba da uzvratis pominjanjem Amerike, cak i kad je totalno nevezano za temu. Moras da naucis da razmisljas kao rusofil, jer oni znaju najbolje.
Кад је Украјина добила крофне од Амера изгубила је Крим.
Сад када су добили оружје од Амера изгубиће Донбас.
Ако добију чланство у НАТО изгубиће државу .
И то је све што има да се зна у вези Украјине.
Od nekoga moraju nabaviti oruzje, nece prackama da se brane. Trebalo bi i od Turske da traze bayraktar dronove [emoji2] Ko je Rusija da odlucuje u ime Ukrajine? Ukrajina ako hoce i treba da bude clanica NATO jer su nezavisna zemlja i odlucuju za sebe.
Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Za sve je onaj klovn od Trumpa kriv, ali mislim da ce Putin uskoro dobiti bananu.
It’s time for US to show the balls.
Građani su se izjasnili na referendumu, šta je tu sporno?
Fol su zato što nije baš da Ukrajina tamo ima potpunu kontrolu. Oni su sada na nekom nivou recimo SAO Krajine, da li će ukr da ih pomete i zavede red, ili će proći kao sa Krimom, ja stvarno nisam vidovit. Zato kažem da ćemo da vidimo rasplet.