Meni slike zauzimaju preko 30mb do sad mi je bilo i 40mb.
Cak mnogo puta nece da mi se ucitaju na postimage.
Sjutra pocinje? I traje 2 nedelje?
Printable View
Pa rekli smo prvo kolo da traje malo duže, a ako se dobro pokaže poslije svake nedelje. Realno ako bude dosta poslatih fotografija možemo i ovo da zaključamo poslije nedelju dana. Ti nastavi da koristiš isti servis za upload fotografija kao i do sada. Meni ne smeta.
Evo ga dorađen pravilnik, imamo li još kakvih zamjerki?Quote:
1. Fotografije možete kreirati samo sa pametnim telefonom.
2. Svaki registrovani korisnik u sklopu jednog kola može postaviti najviše jednu fotografiju.
3. Ispod fotografije u istom postu obavezno napišite sa kojim telefonom ste fotografisali.
4. Fotografija se ocjenjuje klikom na dugme "Thanks" (Hvala).
5. Komentarisanje fotografija možete vršiti citiranjem i prenošenjem citata u thread za ćaskanje o Foto takmičenju.
6. Svaki registrovani korisnik može glasati za sve fotografije koje mu se sviđaju.
7. Svaka fotografija sa editovanim postom biće diskvalifikovana, admini i moderatori mogu vidjeti kakva je izmjena na postu nastala, ali mi ostali korisnici nećemo da gatamo jesmo li prevareni ili ne.
8. Radovi se postavljaju do petka 23.10.2020. u ponoć. Svaki rad postavljen nakon tog vremena će biti diskvalifikovan.
9. Pobjednik takmičenja bira temu za sledeći vikend i otvara novi thread po zadatim pravilima koje može naći u prvom postu threada za ćaskanje o Foto takmičenju.
10. U thread u kojem postavljamo fotografije mogu odgovarati samo učesnici dodavanjem svojih fotografija, te prošloneđeljni pobjednik koji je objavio thread i postavio uslove za novo takmičenje i moderatori i admini koji će objaviti pobjednika u poslednjem postu i potom zaključati thread.
https://lh3.googleusercontent.com/ef...-no?authuser=1
Google Photos test. Mada ga prati neki ogromni tekst, mislim da se neće prikazati :D
Edit: Zapravo za divno čudo radi :) Za ove sa androidima, ovo je za sad najbolje rješenje.
Pošto sam ja ovo shvatila kao jednu igru, koja ne mora da bitiše baš po nekim striktnim pravilima, meni je potpuno ok da se ima skoro cijela sedmica(radna) za postavljanje fotki....isto tako, ako je u petak poslednji dan za postavljanje, onda treba ostaviti subotu i nedelju za glasanje a lako će se posle ponoći u nedjelju ili rano ujutro u ponedeljak proglasiti pobjednik i njegova fotografija...
Mislim da ni opcija jedan dan za postavljanje nije neizvodljiva, jer ti mozes od ponedeljka do petka fotkati koliko oćeš a u petak staviti fotku...ali to mi sve smanuje potrebu da se tema posjeti, a u petak se moze dstiti da imas neku obavezu iznenadnu i propade ti dan da postaviš....ako se igramo, onda da ne komplikujemo....jedina tema koja zivi godinama je one "fotografje uopšte" neopterećena ikakvim pravilima nego ono što fotkaš, postavljaj ako imaš ako nemaš ne moras....često udjem i pogledam iako niejsam neki fan niti umijem fotkat...
Ja zato insistiram na jednostavnosti....zadaj temu, ispoštuj temu, koja fotka ima najvise thanksova je za ovu nedelju pobjednik i idemo dalje, nova tema je nesto drugo, ispoštuj, postuj...i tako u krug...ja čak mislim da je jedino ograničenje trebalo biti u broju fotki po članu, kao i u pisanju i komentarisanju na temi (toga nema)...znači samo fotke i to po meni, čak mozda nije ni potrebno zakljucavati- otkljucavati, otvarati nove teme, nego sve u istu temu jer kad se zavrsi jedno nedeljno takmičenje postavi se pobjednička fotka prosle nedelje, napise se ko je pobjednik i od tog posta kreće nova nedelja...sve sto je off sto ne odgovara temi se brise i gotovo....
Evo moj doprinos jednostavnosti, ali naravno, ja ću više biti gledalac nego postavljač pa su ovo samo sugestiije koje se mogu a ne moraju uvaziti....ipak je @ssaajjkkoo postavlač pa uz moderatore i ostale učesnike se dogovorite i da se krene od ponedeljka...
Ok, no ne možeš braniti ljudima da glasaju dok traje predaja fotografija.. Vazda će bit izroda.. A ni ja sam ne garantujem da ću uvijek biti tu da ispoštujem tajminge za objavljivanje radova i glasanje, mimo toga što sam se ovih dana aktivirao zbog ovoga pa se vraćam češće na forum, inače ulazim kad se sjetim pa se bar nadam da će me ovo obavezati da češće ulazim, par puta nedeljno.
Sto se tice TT, ja ga ne koristim (najmrznija app koju sam ikad instalirao na telefon:) ). Ali ako sam dobro shvatio, nije to bas bitno. Sto se tice postavljanja fotografija, slaozio bih se sa ssaaajkom, treba dozovliti postavljanje od ponedjeljka do petka. Ima ljudi koji mozda niijesu u mogucnosti bas taj dan da se bave forumom zbog drugih obaveza, posla....ovako, se daje svima prilika koji zele da ucestvuju. Ova obaveza da se napise kojim je telefonom slikano.....osim sto je besplatna reklama za proizvodjace telefona, ne vidim drugu poentu. Ako se ne navede model telefona, znaci li to diskvalifikaciju?
Procitah ove cetri strane....izgubih se ka pile u kučinu. Ajde postavite zvanicno pravila takmicenja, pa da vidimo kako ce to sve izgledati. Mozda sam nesto propustio, ali mi se cini da su pravila josu fazi predloga.
Ili, kao što se radi na nekim drugim mjestima - izabran je vikend za 'lov' kada većina zaposlenih takmičara ima najviše slobodnog vremena kojeg tada najbolje mogu iskoristiti za fotografisanje.
'Ulov' se prezentuje prvog dana sedmice, punih 24 sata vremena. Glasovi se skupljaju do petka i tako u krug.
Ako je telefonsko takmičenje, to implicira da se slike sređiju i objavljuju takođe telefonom.. a telefon u toku dana otvorimo 3645 puta u svim mogućim sitacijama, većinom bez realne osnove, te ne možemo reći da u toku 24 sata nećemo uspjeti izdvojiti 2-5 minute za tako jednu jednostavnu akciju.
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Zavisi od teme, do teme, zavisi i od kreativnosti. Nije svaka šuma, šuma i nije svaki most, most.
Možda je to moja velika greška ali ja uvijek krećem od sebe, što se mene tiče ja ću učestvovati da bih učestvovao, mislim svako voli i da podbijedi ili da je u vrhu, ali prije svega volim učestvovati. Ja moje fotografije na instagram objavljujem gotovo istog momenta kada ih napravim ako mi se sviđaju. A ako ih ne objavim u roku od 2-3 dana, te fotografije najvjerovatnije bivaju zaboravljene i eventualno ih se rado sjetim ili ih objavim kroz godinu ili dvije kada me google photos podsjeti na stare fotografije. Što se mene tiče (ponovo :D) ja rijetko kada i sređujem fotografije sa telefona, i tu se ponovo vraćam na jednostavnost. "Viđeh temu, pođoh, fotografisah, postavih".
Ja pokušavam progurati pravila što prije da započnemo nešto, ali se oteže, drugi se ne javljaju, starwalker i ja usporeno i uprazno razmatramo i dijelimo mišljenja. Ja bih to da odmah sad postavim pa da vidimo kuda vodi. Ali njegova vizija i moja se prilično razlikuju bar po formatu predstavljanja fotografija i glasanja.
Thanksove koje su svi prihvatili da budu oruđe ocjenjivanja možeš davati bilo kada, nije da mogu kontrolisati hoće li neko čitati pravila i viđeti da može da glasa samo određenim danima. I mislim da tu opet gubimo jednostavnost. Biznismen hoće da dodaje fotografije od minimum 20mb, a to mu ne dozvoljavaju popularni sajtovi za slanje fotografija, itd.
Što se tiče dodavanja marke telefona to je više kao provjera da je fotografija zaista nastala telefonom, iako svako može napisati bilo šta. Ali ako nećete ništa da pišete, onda nemojte.
Neka nam je sa srećom. :D pa neka najbolji pobijedi. :)
Jesmo li usaglasili početnu temu?
Kiša je tema, otvoren je Thread
Mislio sam da ce biti to ovaj petak, ali dobro dok se uhodamo i nadam se da necemo zapustiti sve ovo.
Svaka cast na pravilima i na trudu koji ste svi izdvojili a posebno Saaaajjkooo
Sa srecom i budite mastoviti ;)
evo imamo vremena pa se organizujte kako vam se dopada i fotkajte :)
Sve ce biti super samo da se malo angazujemo jer je lijepo da se igramo :)
Fotografije se vec mogu kaciti jel tako?
Ako vam to krene sa srećom kako ste planirali, ja sam spreman da pomognem da napravimo neku automatizaciju, da se pojednostavi slanje slika. Tipa slika se sa telefona pošalje na neku e-mail adresu i automatski se pojavi u nekoj dogovorenoj standardnoj veličini u odgovarajućoj temi na forumu.
Kiša danas pada polagano :D
Klikćite, ispoljite svoju kreativnost :)
Evo ođe pogledajte neke ideje.. Ovi indijci su ludi ili kraljevi, kako ko voli da kaže
https://www.youtube.com/results?sear...eas+smartphone
Ja sam danas pokusala da izimitiram ovog jednog Indijca pa da uslikam list sa kapljicom na njemu, zarad takmičenja, osim što su me komšije čudno gledale kako kisnem i pravim neke blago rečeno čudne poze, ssaajjkkaa sam pominjala....samo ću reći pffffff :lol:
Kad počinje glasanje? Pošto vidim uveliko se "glasa"
Stavite vala, meni nema mrznije opcije na sajtove za upload fotografija no ta. Iskoristim par minuta života naprežući mozak da izbaljezgam neku glupost. Tj. da prevedem, ne umijem nazivati fotografije. Više volim da to neko pogleda i da sam zamisli naslov i šta god hoće da vidi na fotografiji. A ponekad jedna fotografija može imati i više priča od jedne :)
^
Koliko sam ispratio organizator je zadao temu koja je prilično široka za interpretaciju. Sam naslov ne precizira jasne objekte fotografisanja i prostor u kojem rad treba nastati, već ostavlja slobodu za lični dožvljaj. Kišu doživljamo kako na otvorenom tako i u zatvorenom prostoru.
U tom smislu nema zamjerke za zvončicin motiv koji je pretpostavljam uhvaćen na balkonskoj ogradi.
Edit: Svoje glasove ću podijeliti posljednjeg dana za prijave kada budem imao uvid u kompletnu galeriju
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Kako niđe veze? Onolika duga ne može bez kiše nastati. To što nije blizu da joj vidimo kapljice nije naš problem :)
Imamo još jednu lijepu dugu večeras :)
Ja još čekam da napravim pravu fotografiju, danas sam zamalo ubo, ali se nisam sjetio da rafalno opalim, pa sam nezadovoljan kako je ispala.. Neka druga će možda bolje.
Treba bit kreativan i drugačiji od drugih, nisam ja pogriješio no sam zadao temu u kojoj ni sam ne znam šta da fotografišem i kako. Imam naravno izlaznu strategiju ako ne uspijem na vrijeme da napravim fotografiju. Nekoliko poslatih radova mi se baš sviđa.
Fino je krenulo zaista... Ja sam danas zvjerao naokolo ali dzaba. Nijesam nista skicirao jos u glavi, samo sam pokusavao da spazim nesto ali bez uspjeha... Novi dan śutra, ova nafaka...
Ja ne ulazim u dom od posla, ka zainat. Sinoc sa u deset ipo doma dosa..od sedam ujtro, no...nije greda ni da se propusti prvi krug :)
Dvije nedelje traje prvi krug, tako da imaš vremena još.
Sva pravila bi trebala biti u prvom postu. Nije mi jasno još uvjek da li se glasa tokom ili po završetku "konkursa" ?
Edit: sad viđeh poseban topic, ništa, sve jasno :)
Sent from my Xiaomi Poco X3
Sutra se sprema kijamet, pa navalite [emoji3]
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
pa rekooh li ti da sam NEUSPJEŠNO imitirala onooga Indijca :D Moja fotka se posle obavljenoga posla mogla nazvati "hrast u proljeće" pošto ni u naznakama nijesi mogao da vidiš da je kišna tema ispoštovana:D
Pa sam onda vidjela kapljicu kako visi na ogradi e reko, moja si! :D
Ja sad napravih još jednu, no kako pravila nalažu. Ništa od nje. Pa drugi put pred kraj odlucit koju izbacit...