https://m.cdm.me/hronika/uhapsen-zbo...g-pa-pobjegao/
ovo je postalo trend. spasavanje zivota hapsenjem, jer drugacije ne moze
Printable View
https://m.cdm.me/hronika/uhapsen-zbo...g-pa-pobjegao/
ovo je postalo trend. spasavanje zivota hapsenjem, jer drugacije ne moze
Milo mi je sto je makar krenula ova prica o prokletim patardama...
Ja sam mislio da pisem o njima ali bih odustao prije pocetka jer bi i sam sebi bio smijesan da pricam o petardama dok su identitetska pitanja 'na stolu'... :stupid:
Zabrana stroga, sto se mene tiče! Ovo je prevrsilo svaku mjeru jer Crnogorci toliko ljube oruzje da im je petarda postala alternativa i ako nije muski potomak sa tri godine bacio petardu (zamislite taj roditeljski mozak?!) bolje da se ni rađao nije! Pih kakvih umova...zelim tome tati da svako jutro a svane prvo ugleda ruku toga nevinoga đeteta koje je njegovom ktivicom ostalo bez šake da ga to podsjeti koliko je bistar....a sto bi tek mome ucinio kad je svoje tako sredio!
Vi ste Majo očigledno prokljuvili o čemu se radi. Daj prosvijetlite nas jer mi jedino shvatamo da ako ode pola CG vani ođe će da ostanu jedino glasači vlasti koji uglavnom rade na državna jasla i ''privatne'' firme koje opslužuju državni aparat i kukali penzioneri. A ne znam takav perpetum mobile koji bi opstao.
Nije valjda da se slažete sa konstatacijama nekih direktorica direktorata da su bolje plate u privatni sektor u ovakvoj CG?
Tokom 1980ih Jugoslavija je izgradila 5 takozvanih "Trapez" baza u Iraku. Naručene i plaćene od strane Iraka izgrađene su baze 202A, 202B, 202C, 202D, 202E.
Svaka od ovih baza pokrivala je 40km2 i imala bunkere i aerodrome sa kasarnama čak 50m pod zemljom, ovi bunkeri i podzemni aeodromi imali su betonske zidove/plafone debljine 1m.
Ove baze sada koriste Iračke/američke/britanske snage, jer su praktično neuništive.
"Al Assad" baza(202B) jedna je od "jugoslovenskih" baza, i prije par dana na nju je Iran ispalio više raketa.
Izgradnja samo "Al Assad" baze koštala je tada 280 miliona dolara, što bi kada se izračuna inflacija danas bilo oko 870 miliona dolara. To su novci koji su se slivali u Jugoslaviju.
A gdje su sada bivše jugoslovenske republike?
Nijesmo u stanju sebi da pravimo autoputeve, mostove već plaćamo kompanije sa dalekog istoka...
Zadužujemo se i prezadužujemo.
Uvozimo hranu....https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...dc6ec03f5f.jpg
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
^Fake News^
Hvala Lepo
Nista ja od toga nisam rekla..
Samo Kazem da sami razmislite o tim tekstovima koje "sablonski" iskacu svako malo…
Vidite izvor info, ko su oni koji daju informacije, provjerite tacnost info, I jednostavno zakljucite sami…
Jesu li tekstovi u medijima onako bzvze ili sa nekim ciljem?
Bzvze nije ni jedan, pa ni oni iz rubrike zabava ili slicno… Sve je sa porukom zbog nekog cilja..
Sto bi rekli ovdje na forumu "spam":D
Hvala Lepo
CGO: DIK od sljedeće sedmice paralisan u izbornoj godini
https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zbornoj-godini
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
https://www.roditelji.me/blog/2020/0...toku-trudnoce/
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Marginalna vijest za velike portale i tabu tema u cg. društvu:
U prošloj godini 91 osoba izvršila samoubistvo
Top 3 na ovoj neslavnoj listi već standardno drže PG, NK, HN
https://radiojadran.com/u-herceg-nov...-samoubistava/
Tapatalk
Tuzno je ovo reci, mozda i ne bi trebalo, al nista neocekivano.
Uz sav ekonomski pritisak za goli opstanak koji nam vlada namece jos odavno, dodati jos mozda i veci pritisak drustva i drustvenih mreza za nekim nazovi uspjehom i (laznim) lagodnim zivotom, koji se velikom vecinom odnosi i oslanja na materijalna dobra, osobe koje (po tim vrijednostima) ne 'uspiju' se smatraju gubitnicima i marginalizuju, izopstavaju iz drustva.
Onda uzmimo u obzir i kolektivno duhovno stanje naseg drustva koje je bgm dobrim djelom melanholicno u najmanju ruku, dje se vecina problema resava antidepresivima i sredstvima za smirenje, razgovor sa psihologom ili psihijatrom je tabu, te osobe se momentalno etiketiraju kao 'ludaci' itd.
Uglavnom, kad sve to sabere imas 'dobitnu' kombinaciju.
Veoma pogodno tle (ne geografski) za suicide.
Tačno.
Koliko smo poremećen narod ja se čudim da taj broj nije višestruko veći. Nego narod više usmjerava frustraciju i agresiju na drugog nego prema sebi. Ali ovaj narod stvarno ima patološku granicu trpeljivosti, da li što smo se uvijek mučili i trpili zulum ili što li je već. Mi smo nažalost šampioni u tome da možemo preživljavat i po nekoliko decenija pod raznim poremećajima a da se pišemo u normalne. Koliko znam ljudi koji žive (skoro) kao sav normalan svijet a intimno se raspadaju psihički. Sve na silu i na tabletice.
Ljubo kolorizovan
Ođe ćete je najprije viđet
Od AB revolucije prošla je 31 godina, vlast se nije promijenila: I ovu godinu počeli smo sa Đukanovićem
https://www.vijesti.me/tv/emisije/od...sa-dukanovicemhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...271afdcc27.jpg
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Kakvi su nam 'nezavisni' sindikati bolje da ih nemamo...
Ovaj Keković je 5 godina bio u radnoj grupi za sramni zakon o radu...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1383e27c7f.jpg
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
https://m.cdm.me/drustvo/sporno-napl...e-u-podgorici/
Što je ovo... Juče parking, danas smeće...
Sent using Tapatalk
Američki filozof, politički aktivista i lingvista Noam Chomsky, profesor na MIT-u, sastavio je listu deset najčešćih i najefikasnijih strategija kojima se, korišćenjem medija, pribjegava manipulaciji stanovništvom.
Zahvaljujući medijskoj propagandi stvarani su ili uništavani društveni pokreti, opravdavani su ratovi, promovisane određene ideološke struje, pa čak data uloga medijima kao proizvođačima stvarnosti.
1. PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Ključni element društvene kontrole je strategija distrakcije ili ometanja koja će odvratiti pažnju javnosti od važnih pitanja i promjena o kojima odlučuje politička i ekonomska elita, kroz tehniku kontinuiranih ometanja plasiranjem beznačajnih informacija. Strategija distrakcije je vrlo bitna i za sprječavanje javnog interesovanja za osnovna saznanja iz nauke, ekonomije, psihologije...
“Držite pažnju javnosti daleko od stvarnih društvenih problema, okupirajte im misli pitanjima bez važnosti. Držite javnost zauzetom, zauzetom, zauzetom, tako da nema vremena za razmišljanje, vratite ih natrag na farmu među druge životinje.”
Izvod iz knjige “Tiha oružja za tihi rat”, Cody Goodfellow
https://jugpress.com/comski-deset-st...ije-ljudima-2/
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Napravio je Chomsky davno dobar dokumentarac na tu temnu, zove se Manufacturing consent: Noam Chomsky and the media
U Podgorici na mjestu zatočenja 93 osobe sa Tajvana
https://www.slobodnaevropa.org/a/pod.../30370532.html
Prije neki dan iz policije su se pohvalili da smo bezbjedni 1/1. A kriminalci po iznajmljenih kuća drže otete strane državljane koji vrše prevare po internetu?
Ovo je tema za dobar film.
E zamisli kad 100ljudi u dvije kuce ti mozes da smjestis i da u spajz od podgorice to niko ne primijeti ( citaj Sluzba).
Sent from my iPhone using Tapatalk
Vlasnik rekao da su ljudi sa izgradnje autoputa došli da prenoće. Svaki naredni dan govorio da je u pitanju druga smjena u odnosu na prethodni dan.
dosli gladni, poboli zastavicu na necemu sto su zatekli i misle da je sve njihovo i da mogu sa tim sta god hoce
u moru skretanja sa realnosti, da ne zaboravimo na kuma
https://m.portalanalitika.me/clanak/...t-u-crnoj-gori
^ ljudi je li ovo @holiday
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d86c42f870.jpg
ovo je neki neupuceni.
Do danas u Crnoj Gori nije izdata nijedna dozvola za gajenje maka i konoplje u prehrambene i industrijske svrhe. Do sada su za dozvolu za uzgoj konoplje podnesena dva zahtjeva i čeka se dopuna dokumentacije, saopšteno je “Vijestima” iz Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove.
Dozvola za uzgoj konoplje je neophodna jer su proizvodi od nje na spisku psihoaktivnih supstanci.
Prijestonica Cetinje saopštila je u četvrtak da se za zakup prostora bivše fabrike “Oboda” prijavio konzorcijum koji će se baviti uzgojem industrijske konoplje i ekstrakcijom ulja CBD-a (cannabidiol) iz njenog cvijeta. Prema biznis planu, oni bi u taj posao uložili deset miliona eura i zaposlili 100 radnika.
Konzorcijum čine, kako je objavljeno, kanadska kompanija “Eviana Health Corporation” i crnogorske “Montenegro Bio Science” i “Ramel”.
“Eviana Health Corporation” jeste iz Kanade, ali se, prema zvaničnim podacima, proizvodnjom i preradom konoplje bavi samo u Srbiji. Registrovana je na kanadskoj berzi i sada joj status suspendovan zbog kašnjenja u podnošenju izvještaja.
Prema podacima sa njenog sajta, izvršni direktor kompanije je Beograđanin Avram Adižes, dok je direktor marketinga njegova supruga prof. dr Ljiljana Vujotić koja je i načelnica dečje neurohirurgije u Kliničkom centru Srbije.
Adižes je 1998. godine bio pod istragom tužilaštva Srbije kao član grupe koju su sumnjičili da je preko spornih tendera oštetila državni fond zdravstva za deset miliona dolara. Tada je uhapšen direktor fonda Nenad Đorđević, potpredsjednik JUL-a, političke partije Mire Marković, supruge bivšeg predsjednika Srbije Slobodana Miloševića. Iz MUP-a Srbije je tada saopšteno da je Adižis u bjekstvu i da ima kanadsko državljanstvo. Optužnica nikada nije bila podnijeta, a Adižis se kasnije vratio u Srbiju i tvrdio da je afera nastala “zbog političkih igara Mire Marković”.
Komisija Vlade Srbije za psihoaktivno kontrolisane supstance je u maju prošle godine svrstala CBD u psihoaktivnu supstancu koja širi farmakološku zavisnost, zbog čega je ograničila njenu proizvodnju samo u cilju naučno-istraživačkog rada, kao i za proizvodnju lijeka epidiolex.
Firma “Eviana” u Srbiji u 2018. godini je imala ukupan prihod od 33 hiljade eura, dok je neto gubitak iznosio 135 hiljada eura. Ljiljana Vujotić je za beogradske medije u avgustu 2019. godine kazala da firma jeste uvezla ekstraktor, ali da još nema dozvolu za ekstrakciju CBD.
“Eviana” u Srbiji ima i firmu “Intiva plus”, na koju se i vodi plantaža konoplje u Dobanovcima. Prema finansijskom izvještaju, ova firma je lani imala gubitak od 330 hiljada eura.
Drugi član crnogorskog konzorcijuma “Montenegro Bio Science” je osnovana u novembru 2016. godine za proizvodnju eteričnih ulja i do sada, prema predatim finansijskim izvještajima, nije imala prihoda. Njena obrtna sredstva iznose ukupno četiri eura, dok je ukupan gubitak 2.177 eura. Njen osnivač je druga firma “A+Crowd”, takođe osnovana 2016, bez prihoda, sa ukupnim gubitkom od 2.069 eura i sa obrtnim sredstvima od jednog eura. Vlasnik i direktor “A+Crowda” je Nikola Perović, koji je direktor i “Montenegro Bio Science”.
Treći član konzorcijuma je nikšićki “Ramel”, građevinska firma specijalizovana za radove sa električnim instalacijama. Firma je lani imala prihod od 14 miliona eura i profit od pola miliona. Njen vlasnik je Marinko Radulović. Ova firma je čest poslovni partner firme “BB solar” Blaža Đukanovića, sina predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića. Firma “BB solar” je 2018. svoje poslovne prostore založila za kredit od 360 hiljada eura od Prve banke čiji je korisnik bio “Ramel”.
Konoplja se u Crnoj Gori i uopšte na Balkanu, ranije uzgajala kao dio tradicionalne medicine, ali i za proizvodnju odjeće. Lani je zatvorsku kaznu od osam mjeseci odslužila starica Jela Đurović iz Brvenice kod Pljevalja koja je kazala da nije znala da je uzgajanje konoplje sada zabranjeno bez posebne dozvole i posijala je njeno sjeme, legalno kupljeno u prodavnici.
PREKO 50 INTERESOVANJA ZA UZGOJ
Iz Uprave za bezbjednost hrane kazali su “Vijestima” da u posljednjoj godini postoji velika zainteresovanost građana i firmi za uzgoj konoplje i da su imali više od 50 takvih upita.
“Do sada su za dozvolu za uzgoj konoplje u prehrambene i industrijske svrhe podnesena dva zahtjeva - od fizičkog i jednog pravnog lica. Ti zahtjevi su u upravnom postupku, odnosno čeka se dopuna dokumentacije u dijelu koji se odnosi na ugovor o otkupu cjelokupnog roda u cilju prerade”, naveli su iz Uprave.
Oni kažu da su prema zakonu dužni policiji prijaviti izdavanje takve dozvole u roku od sedam dana i objaviti je u javnom registru.
izvor: www.vijesti.me
pa nije toliko ni tesko iskreno. ti ljudi zive u uslovima koji su nama nezamislivi. bio sam u prilici da u BG prije nekih 15 godina vidim izdati stan od 88 kvadrata u kojem je zivjelo 38 ljudi. i to ne sa uzetim pasosima, vec su radili po kineskim buticima i pijacama. dok se poslije dvije godine nisu nesto potukli da je dosla policija, vlasnik nije ni znao da ih ima toliko. izdao kineskoj porodici, sve placali, komsije se nisu zalile i sto se njih tice svi isti.
sa druge strane ovo su dovodjeni u malim grupama i ovo nije trafiking na koji smo navikli kao seksualno roblje.
ako hoces da odes iz tajlanda, tajvana, kine, kambodze a nemas para, trijade imaju finu ponudu. kartu za sebe i porodicu za Evropu ili USA treba da odradis. sad cijena zavisi od broja ljudi i destinacije. pasosi se uzimaju da ne bi pobjegli prije nego sto isplate dug.
zato se niko ne javlja policiji ili pokusava da pobjegne. rezultat je deportacija kuci, sto ti ljudi ne zele. tako da je lako izbjegavati sluzbe. jos malo para kada se da na nekim mjestima, moze se 100 godina
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
kako ih je momak pospremio, nezvanično maltretirali su mu brata.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...n/2147096.aspx
jedan ubica zene na pjesackom, drugi djevojcice ispred skole, dileri, kriminalci... nista mi jasno nije ko je ko
20:00 - Prema neslužbenim informacijama, jezivi zločin u Splitu bio je planiran, a riječ je o svojevrsnom osvetničkom pohodu u kojem je napadač (F. Z.) smaknuo tri osobe povezane s narko miljeom koje su navodno ucjenjivale članove njegove obitelji.
Devet mrtvih danas u Hrvatskoj.
Ne računajići prometne,samoubice i sl..
Zakona se ne očigledno ne boje, možda sad poneki krimos i razmisli prije nego što se raspojasa.
ovome je dozlogrdilo
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...-duga/9843814/
Kako hrvati pisu detaljno, i svedoci desavanja, i..
Hvala Lepo
Split je nažalost postao stjecište svakakvog šljama i ološa jer se doselilo svega i svačega u zadnjih 30 godina pa i ovi narkosi i dileri nisu izuzetak.
Svako malo bude neka vijest o pucnjavama i ubistvima, nešto slično kao i kod nas.
https://www.youtube.com/watch?v=cdJVDzIy7Ms
Upucan s deset metaka i bačen u bunar; Bivši bokser ranjen u nogu ispred zgrade; Dileru upucane ruke i noge dok je ulazio u automobil; Tri metka ispaljena u BMW; Kišom metaka iz strojnice izrešetali noćni klub; Ubio 32-godišnjaka u svojoj kući; Ispalili 20 metaka na dvojac ispred hotela; Pucao mu u glavu pokraj školskog igrališta.
Sve to, pa i još mnogo gorih krvoprolića, zbilo se u - Splitu. I nije reč o zbroju akcija neke moćne zločinačke organizacije (kako su doživljavani mafijaši devedesetih), nego o pojedinačnim obračunima malih bandi, u kojima mogu lako stradati i nevini ljudi, a koje vode maloletnici, klinci spremni na sve, pišu hrvatski mediji.