Lajk za pjesmu. :D
Послато са GT-I9070
Printable View
Lajk za pjesmu. :D
Послато са GT-I9070
Da nije i tebi neko hakovo profil? 😆😆😆😆😆Salim se malo prastaj stariji si ti id mene da si mjesec!😊😂😁😂😂
Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
Opštepoznato je da porodično nasilje dijete transformiše u problematičnu, konfliktnu pa i nasilnu ličnost. Problema u školskim dvorištima je na pretek, ali je gluvima smisleno govoriti samo ako umiju čitati sa usana... a takav slučaj kod nas još registrovan nije.
Ovo je ipak neformalna diskusija o jednom socijalnom fenomenu ili makar o njegovom skrivanom naličju - koji je mnogo lakše ispratiti!
http://mladiniksica.me/najvise-porod...icu-podgorici/Quote:
Pokazalo se opravdanim otvaranje nacionalne SOS linije za žrtve nasilja u porodici jer je za samo pola godine rada zabilježen veliki broj poziva. Od septembra prošle godine nacionalna SOS linija imala je 1.671 poziv iz 20 crnogorskih gradova, prenose Dnevne novine.
Podjednako je porodično nasilje prisutno i u porodicama koje nemaju finansijskih problema i u onima koje su zbog nedostatka novca dovedene do ruba egzistencije. Situacija je slična i po gradovima, pa na nasilje mnogo ne utiče razvijenost sredine.
Ivana Pejović, koordinatorka nacionalne SOS linije za Vikend novine kaže da statistika pokazuje da je nasilje u porodici najučestalije u najvećim crnogorskim gradovima.
,,Najviše poziva nam je pristiglo iz Podgorice i Nikšića. Statistike pokazuju da je svaki četvrti poziv upućen iz Nikšića, a svaki peti iz Podgorice. Kada je u pitanju jug Crne Gore, najviše poziva imamo iz Bara 156, a kada je u pitanju sjever države, najviše poziva smo imali iz Berana 109”, kaže Pejović.
Kako bi se spasila od nasilnika, u većini slučajeva nasilje prijavljuje žrtva.
,,Tada konsultantkinje sa Nacionalne linije obavljaju povjerljive razgovore sa žrtvama nasilja u porodici, informišu ih o njihovim pravima i zakonskim mogućnostima zaštite, procjenjuju akutan rizik po žrtvu i prave plan za dalje aktivnosti u cilju zaštite žrtve i njene djece”, objašnjava Pejović.
Iako se najčešće žrtve odvaže da prijave nasilje, nerijetko se dešava da žrtva nema hrabrosti to da učini. U takvim situacijama žrtva traži pomoć od rodbine ili trpi nasilje dok nasilnika ne prijave komšije, poznanici ili prijatelji.
,,Kad su u pitanju pozivi od strane trećih lica koji pozivaju u ime žrtve, najčešće pozive na SOS liniju upućuju najbliži rođaci žrtve, zatim građani koji su u saznanju da je neko žrtva nasilja, a pozive u korist žrtve upućuju i službenici institucija koji se u sistemu zaštite bave nasiljem u porodici, a to su službenici centara za socijalni rad i centara bezbjednosti”, istakla je Pejović.
Kad žrtva pozove nacionalu SOS liniju, ne znači da je spremna da ide i korak dalje. Česte su situacije da se sve završi samo na razgovoru.
,,Ukoliko žrtva poziva liniju, ali još nije spremna da prijavi nasilnika, konsultantkinje sa linije obavljaju povjerljive razgovore i ohrabruju žrtvu u pravcu da donese odluku kako bi se zaštitila od nasilnika i prijavila počinjeno nasilje”, kaže Pejović.
U slučajevima kada žrtva da saglasnost, uz poštovanje njene autonomije i integriteta, nacionalna SOS linija preduzima neophodne korake u saradnji sa nadležnim državnim institucijama.
,,Obavještavamo CSR i CB iz opštine iz koje je žrtva pozvala o sumnji na nasilje u porodici i zahtijevamo, odnosno lobiramo i zagovaramo u korist žrtve kod institucija sistema da zaštite žrtvu. Nakon toga se žrtva najprije fizički zaštiti, ili se nasilnik udalji iz porodice, ili se žrtva smjesti u neko od skloništa za žrtve nasilja u porodici. Nakon toga se podnosi prijava protiv nasilnika, koja se kvalifikuje ili kao prekršajni postupak ili kao krivično djelo, nakon čega se u nadležnom sudu izdaje kazna za nasilnika i adekvatne zaštitne mjere za žrtvu ukoliko postoji procjena da bi nasilnik opet mogao da je ugrozi na neki način”, objašnjava Pejović.
U skloništu za žene i djecu žrtve nasilja u Nikšiću, od početka rada nacionalne linije kao inovativnog servisa zabilježeno je 27 zahtjeva za smještaj žena žrtava nasilja.
Pejović tvrdi da žrtve nasilja u porodici imaju izbor, te da je nacionalna SOS linija prava šansa da se oslobode nasilnika.
,,Nacionalna SOS linija snažan je alat u rukama žena i djece, žrtava nasilja u porodici, najprije zato što je servis besplatan sa svih mreža u Crnoj Gori, anoniman i dostupan 24 časa svih 365 dana u godini. Na liniji imamo jako puno ponovljenih poziva od strane žrtava ili osoba koje pozivaju u korist žrtve, što je jasan pokazatelj da nam žrtve vjeruju i da u nama mogu naći pouzdanog partnera koji će se potruditi da zagovara za potrebe i ostvarivanja prava koja su im zakonom zagarantovana”, naglašava Pejović.
Z.G.
Sta to znaci? Lokalni mentalitet po opstinama? Udavati se od Novog do Petrovca, skoknuti do CT, i od Danilovgrada, preko Pipera, Rovaca, Kolasina, Mojkovca, ne skrecati ka Ivangradu, pravac magistrala pa na BP....Kako je s Plevljima?:D
Vasojevici ok.. oni se prvo posamaraju pa kafu pristave...
Hvala Lepo
Plevlja... oni se pogušiše, nemaju se kad mlatiti. No odatle idu po onoj - daj šta daš, pa makar i batina, samo da se ne guše :D
Evo ne znam kako je U Sinjajevini?
Sinjajevina? To je bjelopavlicki katun.. kao i Studeno na Prekornici... Bjelopavlici su dzentlmeni prema zenama ... bar ja da znam..
Hvala Lepo
Sjecam se đeda davno. Čitav dan po livada sa njim čuvaj stoku na konjima (ka u kaubojskim filmovima bez majke) pa onda kosi-plasti... Žene slično. Vazda posla oko zivog. I onda mrkne uz petrolejke. Aj izvrši nasilje nad nekim majčin sine. Svi mrtvi umorni, samo o krevetu misle. Porodično nasilje? Toga tada nije bilo ko je radio da zaradi i preživi. Danas? Dođe sa posla iz stolice frustriran jer ga je neko iznervirao i opali po nejači. Ne bi se taksiranja ili konobarisanja koji dofatio kao dodatnog posla. Pa kad dodje doma da vidi ima li snage.
Sent from my GSXR1000 @ 299
Evo Maji informacija... o Pljevljima. Jeste da se sumnja da je u pitanju bivši muž, ali opet... muž je muž, pa makar bio i bivši..
Nije Kurir.Quote:
Ubijen Radoš Terzic i njegova supruga
U Pljevljima su večeras oko 21 sat ubijeni Radoš Terzić i njegova supruga Slobodanka.
Terzić je ubijen na ulazu u Gradski stadion najvjerovatnije iz automatske puške, a Slobodanka u njihovom stanu u pljevaljskom naselju Varoš.
Terzić je bio direktor pljevaljskog Centra za sport i rekreaciju, a njegova supruga je radila u poslovnici T-mobile u Pljevljima.
Prema nezvaničnim informacijama, policija sumnja da ih je ubio Slobodankin bivši suprug od kojeg se razvela prije 10-ak godina.
Uskoro opširnije
http://pvportal.me/2016/04/ubijen-ra...egova-supruga/
http://www.vijesti.me/vijesti/pljevl...-i-zena-884453
http://www.novosti.rs/vesti/planeta....ani-muz-i-zena
http://www.telegraf.rs/vesti/2104416...nkin-bivsi-muz
http://www.cdm.me/drustvo/hronika/tr...jen-bracni-par
http://spiritus-movens.me/tag/slobodanka-terzic/
http://www.blic.rs/vesti/hronika/plj...g-muza/vh17ydv
http://www.nadlanu.com/info/region/D...79337.592.html
A evo i Kurir:
http://www.kurir.rs/region/crna-gora...clanak-2230229
Svi sinhronizovano objavili... Prije sat vremena.
Ovako od sad da kucamo vijesti u temi "Iz raznih novina"... "Više" izvora..
P.S. Ovdje okačih zbog boldovanog. Eto da se tema po potrebi proširi.
Lik je na slobodi sa automatskom puskom nocas?
Posle 10 god od razvoda kazu?.. Taj, ako je on, bas ga je "akumulirao"...
btw.Slusah danas na radio emisiju koju cesto linkuju na forumu Legende.. pa bi pricica i oko "majke u trendu"... tako nesto...Rece majka - to je strast i odvede cerku u Tuzi na namjestanje ruke..
p.s. Jeste rizicno udati se za gradjanina CG... Ne znam sta bih zene "savjetovala" u tom smislu..
Hvala Lepo
CGrke nikad nisu bile piiip. Pa kako god završile.
Ovaj ubica svaki put kad bi sjeo u auto prekrstio bi se. Kazu da ovako na prvi pogled nije djelovao u redu. Jos pred djecom da ubije tu zenu, haos.
Jes, neka ga puste a neka osude religiju umjesto njega. Da se nije krstio kad shedne u kola prica bi bila da je manijak jer su svi sto se ne krste manijaci.
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ne moze normalan covjek vjerovati u nevidljivog humanoida sa oblaka
To je ta prica koja se uvijek provlaci psihijatrijskim ustanovama: Ovdje su svi nenormalni bez ja.
A tebe je Rakun indoktronirao, vidim shtujes njegovu rijec.
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Kod nas mislim da je rijetko, ima li kakve statistike po internetu?
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ozbiljno sad pričam,
Ja mislim da je nasilje u porodici normalno u CG.
Evo me sad baba ogreba kod oka, krenula da me čupa za uvo, ja istraumiran trznuh se i evo mi sad krv ide.
Ovo ne mogu biti normalni ljudi nikako :
https://www.youtube.com/watch?v=y4im8EwtUXU
https://www.youtube.com/watch?v=0B7PMCUGO1E
Normalnost je subjektivna kategorija, to je jedno od dostignuca moderne civilizacije. Da si nekome u srednji vijek reka da je normalno bit gej ili promijenit pol dobro bi te ispretucali, danas bi te ispretucali da reces da to nije normalno. Mada, danas uglavnom drzava zakonom uredjuje normalnost tako da je i ta sloboda upitna.
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
@Gandalf
A ovo je apsolutni pobjednik
https://www.youtube.com/watch?v=VcO_TD_XgcU
zaključak teme: sve su vas roditelji lemali i svi ste ispali tako super, mnogo bolji od ove današnje dece sa kojom mora, oh ne, da se razumno razgovara jer je prebijanje postalo no-no
https://media.giphy.com/media/ojPPcnRSqs8FO/200.gif
Zakljucak teme je mogao lijepo da bude kao i pocetak, s Grucovom forom...ali je gospoja Djavo morala umijesat prstice :) ...nego, kaze: eh, brakovi, mnogi zavrse dobro...neki, pak, traju citav zivot.
Ozbiljno, najveca olos i ulicari sto pjani bauljaju i bljuju, lome klupe i cupaju gradsko zelenilo, poticu najvecim dijelom iz familija dje se praktikuje nasilje kao vaspitni metod. A vecinu ljudi koji danas pricaju kako su ih ka djecu ubijali od batina, vjerovatno su roditelji tu i tamo povukli za uho, no s vremenom pamcenje pocne da se poigrava s coekom, ili vrijeme pocne da se poigrava s memorijom. Ima ih i koji pokusavaju da nasilje koje sprovode nad sopstvenom djecom opravdaju time sto su i njih roditelji lemali "pa su dobro ispali i sto im fali", a ima ih i koji bi rado pljastili dijete kad pocne da grabi lizalice i zvake sto stoje oko kase ali se sputavaju i ogranicavaju pa moraju nedje da izduse, pa makar i preko tastature, jer su culi da ako se coek suzdrzava dugo vremena iznutra se napuni jeda i pizme i na kraj poludi (nesto kao nedostatak seksa...s tim sto ovo za seks dokazuje sama ova moja pisanija bez konca i konopca...).
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
E nisam znala da li da se smijem ili...
Quote:
ŠOK UPUTSTVO: Evo kako pravilno da BIJETE ženu (VIDEO)
Quote:
Saudijski porodični terapeut je objavio video snimak putem kog objašnjava muškarcima kako da disciplinuju i tuku svoje žene.
Quote:
Bilo kakva ideja o tuči žena je za osudu! To je nedopustivo i sramno ponašanje muškaraca. Međutim, u raznim društvima i kulturama postoje pojedinci koji govore i o toj opciji. Kaled al Sakabi, bračni savetnik terapeut iz Saudijske Arabije, objavio je video u kom objašnjava kako bi trebalo rešavati nesporazume sa "neposlušnim ženama".
Quote:
Kaled savetuje da se prvo proba sa razgovorom. Kada dođe do problema, najpre treba pokušati sa međusobnom komunikacijom. Ukoliko priča ne pomogne, kaže savetnik da bi muškarci trebalo da ukinu obavljanje bračnih dužnosti u krevetu. Ukoliko čak ni to ne uspe da reši spor, pribegava se fizičkoj disciplini žene.
Quote:
- Mnoge žene žele da žive život na istom nivou kao njihovi muževi. Prvi korak je da podsetite ženu na dužnosti prema Alahu. Drugi je, odricanje od bračnih dužnosti u postelji. Treći korak su batine, ali želim da vam kažem da ćemo bezbedno preći ovaj most - kaže on, a zatim dodatno pojašnjava svoje uputstvo.
- Cilj je da disciplinujete ženu, ne da iskaljujete bes. Ne bi trebalo ženu da tučete rukom, štapom niti oštrim predmetom. Preporučuje se da je bijete grančicom kojom inače čistite zube, ili platnenom maramicom - navodi on.
https://www.youtube.com/watch?v=cUOd2Co1M0UQuote:
Tada će, tvrdi Al Sakabi, žena uvideti da se ogrešila o svog muža.
http://www.srbijadanas.com/clanak/up...deo-24-04-2016
Evo i ovo... za kraj?
Quote:
10 puta kada je totalno ok da muškarac udari ženu!
http://www.srbijadanas.com/sites/def...d-zenama_0.jpgQuote:
Predstavljamo vam deset situacija u kojima je opravdano malo izdevetati ženu.
...kraj?Quote:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Teška si sa quotovima
Uvjek sam pričao da u stand up-ovima pored istine ima po malo i šale. Odgledaj ovo pažljivo
https://www.youtube.com/watch?v=UjQnha99sTY
To da se potrudiš, jer i ti kvotuješ post iznad sebe..
Evo dok pročitam nešto o Vatikanu pa ću onda.
EDIT: Prvo, kaže da je egoistično reći kako nema razloga da se mlatne ženKa, a onda on daje neke nebulozne (egoistične) razloge da se mlatne. Tipa, prevari ga s komšijom i cijela opisana situacija. Baš egoistično, složićeš se. U redu, iznerviraš se, ali ko si ti da stavljaš tapiju na njenu piip? (Važi i u obrnutom slučaju) Reći ćeš - pa BRAK je to, pristajanje obostrano, ali ako te je izigrala - sebe je, ne tebe. E to oko kuće i plaćanja - to se uredi prije braka. Maja bi rekla - odmah u predbračnom ugovoru žena svu njegovu imovinu da prepiše na sebe. Ali.. shvatili smo. Znači, otpada ta "istina", pa je svrstavamo u dio o šali.
Onda, ovaj mu drugi "razlog" što ga maltretira pričom o nasilju nad ženama a "nisu ni u vezi"...e ne znam šta bih na ovo rekla. Ako je to u stanju da ga iznervira da je mlatne... infantilno, stvarno. I to je preblago rečeno.
Moram ti reći da mi je ovo bilo baš naporno gledati jer... baš dosadno. Raspisah se, ali si i htio kad si me uputio na pažljivo odgledavanje. Doduše, ometale su me Zvezde Granda, ali ebeš ga... Odgledala sam pola, ako je kao "efekat kuvane žabe", poštedjela sam sebe prihvaćenog mučenja.
Rajchel, kad ti budes devetala muza, da li će to biti nasilje u porodici ili vaspitna mjera?
A'da vaspitna mjera normalno.
Zamisli koliko bi ti ***** bio da je duštveno neprihvatljivo da te zajebavana strana izbije.
Ako ti ošamariš nekoga potpuno je normalno da će dotični da te odvali od batina i niko neće komentarisati jer je on uradio normalnu stvar.
Ako neka cura ošamari momka i on je odvali od batina on će biti taj koji je *****, idiot, retard, divljak itd...
GDJE JE ONDA RAVNOPRAVNOST POLOVA ?
Rajčel neće doći u situaciju da deveta muža, jer je odlučila da se uda u Bjelopavliće, nakon dugog i pažljivog promatranja "naroda i narodnosti" u malenoj nam i šarenoj.
Ali samo u ono brastvo sto kisobran ne nose :)
Ono bratstvo ima zaštitu na glavu. Boli ih uvo tj. kotao...
Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Internet danas gori zbog jedne vijesti iz komšiluka. Naime, urednik jednog portala objavio je, po reakcijama mogih, uznemirujuć naslov na ozbiljnu i tešku temu o nasilju u porodici lokalnog političara
https://pbs.twimg.com/media/EPI6QsMW...pg&name=medium
Pomenuti novinar je optužen za mizoginiju, ponižavanje žena i svaljivanje krivice sa nasilnika na žrtvu. Naslov jest neprikladan, no.. Može li žrtva nasilja ipak snosti određeni dio krivice za stanje u kojem se nalazi, kada govorimo o situaciji sličnoj ovoj gdje je žena svjesno ušla u brak s naslinikom?