Kad uđem u prodavnicu, smuči mi se. i kad ispržim pomfrit ili ispečem krompir tačno mi dođe da sve bacim u smeće.
Printable View
Kad uđem u prodavnicu, smuči mi se. i kad ispržim pomfrit ili ispečem krompir tačno mi dođe da sve bacim u smeće.
Kol'ko kosta zemljiste u Zeti? Recimo 5-6 hektara?
Evo kako se prave rasadi u Dzunglu. Navodnjavanje im ne treba zbog toliko kishe sto stalno pada.
https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net...de&oe=55FE9AC0
Odusevio sam se kad sam nasao tamo dzanje! E koliko sam ih pojeo u Kolasinu kad sam bio mali i to sve sa spicama pa posle na muke... :D
https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net...3b&oe=55FCCD60
A da sam se odushevio sa grozdjem dokazje i ova slika sa spicom.
https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net...ae&oe=55F56011
Ali imaju masu voca i povrca koje nikad u zivot nisam vidio ili cuo za njih. Ima jedan covjek sto zivi na jednoj rijeci domorodac pa je napravio unakolo svakakvih zasada od ananasa, banana, strasnog voca pa neznam ni ja cega sve. Davao mi je da probram neke stvari e mu je zaista lijepo tamo i veoma je gostoprimiv covjek.
https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net...2c&oe=55EF8EEA
No nemogu da nadjem slike dje sam ih stavio od tih exoticnih povrca i voca.
Da pitam jedno malo ozbiljnije pitanje, ima li u cg firma da se bavi izgradnjom plastenika, i koliko su okvirne cijene...?
Ne znam ima li. Ali ti kazem da ti to mozes napraviti sam dosta brzo
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Pretpostavljam da nije komplikovano, ali ako bi taj početni korak uspio vjerovatno bih krenuo malo ozbiljnije, a tu treba neko sa iskustvom...
Youtube is your friend. Toliko ljudi i kanala mozesh naci da se obrazujesh 5 puta bolje no na tamosnji poljoprivredni fakultet da idesh. A i po internetu mosh nac tekstova o svakom mlgucem problemu na kojem mozesh naic.
Dobro bi bilo kad bi moga nac nekog tamo ko je takve prirode da podijeli iskustvo, ali bi ga ja provjerio za svaki slucaj. Zavist i ljubomara je tamo popularan sport.
Kako kazu ono, kreni i Bog pomaze. Srecno.
Sto je umrla tema? :)
Domaci sok, domace maline :)
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...34931166db.jpg
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Neka jadan, voda mi na usta izlece :)
Ovo je na jedan nacin a na drugi je in progress :)
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Svaka cast brt.
odlicna tema stvarno. ja nemam prostora u bastu da sadim nazalost...
a ego, dje je ovo? ova dzungla?
Ubrano danaa 5kg sa 3 aronije.
Prosle godine kad im je bila prva godina ubrano 2kg.
Inace kilo je 8e
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Evo valjda mogu i ove ljute papricice da idu ovdje, i to je (kontam) neka vrsta uzgajanja. :)
https://forum.cdm.me/showthread.php?...26%23269%3Bice
Uzivo, sa 'plantaze' :D
Evo jedna, jos uvijek zelena, Naga Morich
http://www.dodaj.rs/f/1Q/y/2jpX7Oe2/pap2.jpg
I opet Naga Morich, spremna za branje.
http://www.dodaj.rs/f/d/ae/OIbdsqF/pap1.jpg
Jedan zeleni Peter Pepper
http://www.dodaj.rs/f/Q/aI/4Li2VUsN/pap3.jpg
I jedan Peter Pepper, spreman za branje...
http://www.dodaj.rs/f/1J/Wf/4Sr4zTZ7/pap4.jpg
I jedan Trinidad (Mouruga) Scorpion
http://www.dodaj.rs/f/1l/U4/1txXW19o/pap5.jpg
A ovo je za neki sledeci put... Sam pocetak za Naga Morich
http://www.dodaj.rs/f/x/zx/49sd9RqK/pap6.jpg
https://forum.cdm.me/showthread.php?...26%23269%3Bice
Dižem temu osvježenu novim imenom u skladu sa smjerom u kojem je krenula
Kakva je situacija na terenu, jel' ovo zahlađenje ošamarilo usjeve i zeznulo planove?
Upravo planiramo supruga i ja da odemo da malo krastavica i paprika za sadnju da kupimo. Pored toga, jednu trogodisnju mandarinu ili visnju da zasadimo jer je dan bas kako valja.
Usadili prije mjesec dana blitvu, luk, paradajz i zelenu salatu. Sve je ok. Krastavicama bijase rano, te, te ne uspjese. Jagode ce biti za nekih 15 dana samo da bude toplo.
Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Svaka čast, ja se odavno kanim da zasadim nešto, tuga na šta danas liče paprike i paradajz u supermarketima (na ukus mislim). Krastavac da ne pominjem, ja baš ne pamtim kad sam jeo krastavac da valja, davno to bješe.
Znate li nekog da provjereno prodaje domaće proizvode, iz svoje bašte što se veli?
Sent From My Galaxy S7
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b4caba8ecc.jpg Ajmo ideje kako i sta sve probati uzgajati na balkonu u PG 😂
Baštovani, kakva je situacija na terenu? :D
Prvi plodovi :D
http://i63.tinypic.com/jrbhbb.jpg
Kod mene paradajz, krastavac i tikvice već zrenuli, bez ikakvih slavola, bioplanta i čuda... takvi se kupit ne mogu, već samo u svoju baštu ubrat . Još malo očekujem i papriku, i ljute, ljute do neba papričice koje uzeh od kolege sa foruma... uši otpadaju. Baštica je ko šećer, nema ljepše zanimacije, a ni ukusnije, zdravije...
Paradajz je još zelen, a cherry tek u cvijetu, al' su zato paprike, krastavci i tikvice uz spanać, blitvu, rotkvice, luk, začinsko bilje... svakodnevni krivci za eksploziju ukusa na tanjiru. Ako već otrove ne možemo izbjeći u svakodnevici, bar da ova nekolika mjeseca smanjimo taj uticaj neprskanim povrćem.
Bosiljak i fortunela.
Ima li neka dobra dusa da mi da nekoliko sjemenki ljutih papricica da probam uzgoj na balkonu. Sto ljuce to bolje :) U kaliju nema sjemenki neceg slicnog da se kupi
Sent from my iPad using Tapatalk
Preuzeto od RRR juce i usadjene veceras. Od ovog izuzetno korektnog momka sam dobio tri vrste i nakon sadnje mi je ostalo po jedno 20 sjemenki od svake pa ako koga zanima ova rabota mogu da mu ih poklonim. Evo i slika cisto da se vidi o kojim vrstama se radihttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...900e817214.jpg
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ima na Ali svasta nesto da se naruci.
Sta jos usaditi na balkon u saksiju ?
Zelenu,ceri,ove ljute ,dalje ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...62ca0bf5e9.jpg
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Moram da pitam,jache je od mene,kako kenjate posle ovakvih raketnoljutih paprichica?
Drugari, treba mi info ko prodaje začinsko bilje ili sjeme. Sredio dio za sadjenje:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...67793cef6c.jpg
Ruzni grije li ti sunce odje ili je stalno ovako u hladu ?
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Sunčano je od 8 do 5.