Ova pjesma od Dimmu Borgira je obrada Accepta !!! A DB je jedan svoj album prodao u 6-o cifrenom tirazu, zadnji album je dospio do 8 mjesta na Njemackoj top listi ...
Printable View
Ova pjesma od Dimmu Borgira je obrada Accepta !!! A DB je jedan svoj album prodao u 6-o cifrenom tirazu, zadnji album je dospio do 8 mjesta na Njemackoj top listi ...
Treba obratiti paznju na progressive metal! Ko god da je chuo DreamTheater, Symphony X, Therion ili bilo koju baladu od Stratovariusa (za one koji ne znaju, njihova balada "Forever" je chak koriscena u sapunicama!), ma koju muziku da je slusao prije toga i ma kakvo misslljenje da je imao o metalu (naravno, ukoliko nije neki zatucani antisluhista-tehno-narodnjacki-volim sve sto vole mladi tip), nije mogao naci bilo kakvu zamjerku.
Drugarice ne zbori toliko, nego kad toliko budalish o metalu aj da idemo u BG na Metallicu i da se kreshemo kad budu izvodili `For whom the Bell Tolls` Mozda ne dodirnem srce metala ali ocu neshto drugo u tebi!!!Quote:
Originally Posted by BlackGoddess666
Jebesh ti priche komercijala Metallica, ovo ono, sjetite se prva chetri albuma i samo kupite kartu. Idemo za BG!!!
Take a look to the sky just before you die!!!
Nemoj biti tako opak Vlado
no idemo na tu metaliKu :)
ma ja cu otici na bilo koji metal koncert,ako ne iz ljubavi prema odredjenom band-u,onda da podrzim muzicku scenu nase drzave.
nijesam neki veliki ljubitelj metallice,ali su im stvarno ona prva 4 albuma fantasticna.
slazem se sa tobom Innuendo i milslim da stvarno treba obratiti paznju na Simphony x i Therion posebno.ja necu reci nista o Therion-u jer covjek za kojeg ja tvrdim da je jedan od prvih osoba koji su poceli slusati Therion (sto se tice pg,ne znam dalje) je St Germain i ako iko zna nesto o Therion-u to je on
BlackGoddness odakle si znala za to..? :)
Nekad se to slusalo uvelike, nesto zadnje od metala sto sam slusao upravo je bio kultni Therion, koji su se oformirali krajem 80tih i 1990 izbacaju prvi album Darkness . Prva 2 albuma su bila bas u death/black fazonu, da bi kasnije svedski cetverac postao prvi Symphonic Black Metal bend (sto je bio dobar potez prosirivsi bend sa orkestrom).
pa upravo si mi ti preporucio cd Theriona :lol: .
ja sam rekla da te cijenim masu
Pa ja sam bas jednom nesto isao u trcanje, i sad, prolazim nesto kroz ono groblje pod Goricu, bas bio ono sumrak... A meni se zadesila na minidisku neka stvar Theriona sto sam snimio i mogu vi rec da sam se u tom trenutku osjecao skroz gotivno. Ne da sam postao samo suicidalan i sve, nego sam htio da okinem svaki jebeni list i sve ostalo sto je zivo a sto mi se naslo na putu...
Ma nema, gotivna neka stvar, taj... Metal. . .
Ooo-wha! (Al Pacino u 'Scent of a Woman')
///
All we are say-ing is give peace a chan-ce ...http://instagiber.net/smiliesdotcom/...keye/hippy.gif
Metal postujem jer ga i sam slusam. A na losem glasu je upravo zbog 2 razloga - prvo zajednica je 'malo', sve sto ne shvata pljuje i zgrazava se od istog
Drugo su metalci koji se u cast i slavu istog razbijaju od alkohola i droge, klosare i ne kupaju se po pola godine itd. I onda se cude kako ih neko pljuje dje stigne...
Skupite ta dvije cinjenice na jedno, i eto zasto se metal pljuje.
KO voli i razumije, nek izvoli. Ko ne, dugacka mu livada :lol:
... a nije bas sad da se nekupamo po pola godine
no godinu :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Quote:
Originally Posted by R.I.P.
ahahahahahahahah :!: smraDU :lol: :lol: shala :wink:
Kad si ti to vidio metalca neobrijanog i masne kose :D :? :D
U crnoj gori je metal jako nezastupljen..u beogradu je vise zastupljen ali u zagrebu je jako zastupljen..
Zasto kako sta?? u cemu je razlika a sto je zajednicko izmedju metala i najnovijeg muzickog zanra koji se sve vise siri techna ili elektronske muzike...
Pa isto im je euforija obje su muzike euforicne jako glasne i manje vise buntovne...a sto je razlika prva razlika koju primjecujem kod metala je da je to ustavari prizivanje djavola..djavoli pjevaju demoni slusaju...zurka je ustvari prikaz pakla na zemlji...i to toliko utice na ljude da kojeg god metalca pogledam u njemu vidim(ne na njemu) nego u njemu rupu crnu rupuu...zlo nesrecu..i zar je to zivot jednog mladog chowjeka zar to?? sve sto imam da vam dodam je sretan put u pakao dragi metalci
Za razliku od toga nazalost ne mogu da se pohvalim da i technu nema takvih ali ali ali...mnogo manje.. :)
sve ono sto sam naveo, licno sam i vidjeoQuote:
Originally Posted by R.I.P.
ovakvi mozgovi su mi najaci. Sazivanje demona se moze nac uglavnom u black metalu. A opet, to se radi sa cinom da se provocira i ruse neki tabui, a ne sad ocekuju da se stari djavo pojavi. Mada ima bendova koji su bolestni do daske, a jos vise onih koji to slusaju i pale se ozbiljno. Ali takvi su manjina, ljudi koji su podlozni drugim uticajima - beskichmenjaci.Quote:
Originally Posted by Yuritzza
Prikaz pakla na zemlji je isto prenosno znacenje. Obrni se malo oko sebe pa vidi dje zivimo. Nekad se stvarno ucini covjeku da je ovo pakao. Na kraju krajeva, pakao ne postoji. To je samo necija izmisljotina da bi bili fini dobri i poslusni :lol: Think about it
Sto se tice Techno i trance muzike, recu ti da takodje slusam istu. A takvu muziku covjek moze da slusa sat ili dva, za vise mu stvarno trebaju neki ljekovi za glavu. Ovo ti ne govorim napamet ili od drugih ljudi, vec sam licno to iskusio. Mada, opet to je muzika kao i svaka druga. Nesto mozes da slusas, nesto ne. Sve je to stvar ukusa.
I odi samo na Ibizu ili neko slicno techno/house okupljanje, vidjeces da je tamo dosta ljudi razbijeno od ekstazija, lsd-a vutre i slicnog.
Nisu nista bolji ili gori od onih sto slusaju metal :!:
Читам ову прву страницу и смијем се глупостима! Heavy metal је настао од heavy rock и од metal rock што уствари представља исту ствар - "тешки рок" тј. "метал"!
necu te ja uciti zivotu yebote...sam si kriv sto nemas pojma..jednostavno rodjen si da ne saznas da cijelog zivota budes u zabludi smatrajuci da je rjesenje zagonetke u vjerovanju da zagonetka ne postoji...kako je divno misliti da neces snositi posledice...sjetices se jednog dana rijeci "bacice ih u pakao u oganj neugasivi a tamo ce biti plac i skrgut zuba"
bas taj pakao sto ti ponekad primjetis i ja primjetim i svjestan sam da je to samo sjena pravog pakla kojeg vi metalci prizivate svakodnevno...
ponavljam necu ja da se prepirem sa tobom i da te ucim zivotu...onog dana kad ljubav nikne u tvom srcu i kad ubijes svoj ego..kad se srce ocisti od zle misli i prosvijetlis svoj zamazani um mozes reci nesto i ja cu te sa paznjom slusati....sad te samo volim jadniche u zabludi
pogledaj sad svoj ego kako te kida..ljuti..goris od zelje da mi uzvratis da me zgazis..mene budalu...koji i nisam nista drugo nego budala magarac..jer nama i nije dano da budemo savrseni kroz samoljublje kao sto ti mislis i za cim ti tezis...treba da naucis da se ponizis ... da shvatis da ustvari nista neznas i sve sto znas da je nista...evo sam cu se za tebe poniziti jer meni to vise nista ne znaci ..ugled ponos to su gluposti koje izviru iz ljudskog egoizma...
Ja sam glup.. ja nista neznam..ja budala..ja neznalica u poredjenju sa Mitrom..neka svi znaju da sam ja najveca budala i neznalica od svih
ali ta neznalica ima cisto srce i puno ljubavi u njemu..dovoljno za sve ljude..dovoljno i za svoje neprijatelje :):) :) :)
ne slazem se sa tobom u potpunosti.vjerovatno ne znas da ima i hriscanskog metala.dakle,to je vrsta metala koja ima hriscanske tekstove (hvali Boga i td.)Quote:
Originally Posted by Yuritzza
nijesi u pravu kad kazes da metal prikazuje pakao na zemlji.ne mozes da kazes da SVI PRAVCI METALA TRAZE SPAS U PAKLU,kao sto i ne mozes da kazes da SU SVI LJUDI ISTI.postoje velike razlike izmedju trash,death,doom metala kako u muzici tako i u tekstovima.pa i sami pripadnici pojdinih pravaca imaju drugacija vidjenja na svijet.
sto se tice higijene metalaca to uopste nije tacno.ima metalaca koji zaboravljaju da su ljudi,ali ne mozes tako lako da kazes "svi metalci".to su jako teske rijeci i (izvini sto cu ti ovo reci) oni koji ne znaju o cemu se radi ne trebaju pricati o tome
Yuritzza, zao mi te je sto svoj spas i mir nalazis u necemu cega se bojis. Zalim sto vjerujes u ono sto su ti drugi rekli, i jos vise te zalim sto me pokusavas ubjediti da ja grijesim, a ti pravo zboris.
Pakao ne postoji, to je izmisljotina crkve kako bi sebi kupili polozaj i bogatsvo. Jer bogatom covjeku na samrti, zarad koristi, prodavali su oprost grijehova i spas od pakla za velike novce. Pakao je cista imaginacija, nesto cime se beskicmenjaci kao ti plase pred spavanje.
A i sve da pakao postoji, zalim duboko onog ko ga je stvorio.
A vidim umisljas i da si izbavitelj, da primas na sebe nase grijehe ovo ono. Ne zelim da se ponizujes, mozda ako si sado-mazo.Zato ajde polako i kupi sebi jednu kartu za raj u ekonomskoj klasi, pozdravi koga sretnes usput i pisi kad stignes.
"svi metalci". oprosti ..mislio sam vecina
naravno mitro ..kako sam samo mogao biti tako slijep i lud..hvala bogu sto sam naisao na tebe..od danas sam svjestan da sam beskicmenjak i da u potpunosti grijesim u svemu sto mislim..hvala dobri moj prijatelju..hvala ti za sve i za Sretan Put..pa se nadam da ces jednog dana i na taj isti :) :)
mislim da si previse otisao
Zar su ljudi koji slusaju metal demoni?
Zar metal kao cjelina priziva djavole? Fak, pricas bezumno, cuo si neku metal grupu koja se fura na to i onda si cijeli pravac svrstao kao neko prizivanje djavole ili kao prikaz crnih rupa na zemlji.
Metal-muzika u kojoj je satkana moc
http://www.yumetal.net/forum/html/em..._rockdevil.gifQuote:
Originally Posted by Milant