Ako AI ovo napravi nakon jedne recenice/prompta… sta tek moze nakon par sati
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0ba69d7ca4.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Printable View
Ako AI ovo napravi nakon jedne recenice/prompta… sta tek moze nakon par sati
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0ba69d7ca4.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitaj ga isto i za IRMS Portal... Da ako im damo poneku ideju...
Koja je trenutno najbolja varijanta za priliv novca iz zemalja EU mislim na provizije i tako te zajebancije.
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Svaka ti je ista jer transfer ide SEPA-om i tarife su iste svima.
https://www.cbcg.me/c/javnost-rada/a...ilione?id=2787
Shodno prvoj odluci, od 6. oktobra 2025, za izvršenje SEPA kreditnih transfera, banke ne mogu građanima i privredi naplatiti naknadu veću od:
za prvi dnevni transfer fizičkog lica do 200 €: najviše 0,02 €
za elektronske transakcije do 20.000 €: najviše 1,99 €
za elektronske transakcije preko 20.000 €: najviše 25 €
za uplate u poslovnici do 20.000 €: najviše 3,99 €
za uplate u poslovnici preko 20.000 €: najviše 50 €
primanje SEPA transfera do 20.000 € može maksimalno koštati 1,99 €, a za veće iznose do 25 €.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala momci. :)
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Nisu ovo krediti. Nego transakcije kroz SEPA
SCT SEPA znači SEPA Credit Transfer — standardni bankarski transfer u eurima unutar SEPA zone.
Postoje dve glavne varijante:
* SCT (SEPA Credit Transfer) — običan SEPA transfer, uglavnom stiže isti ili naredni radni dan.
* SCT Inst (SEPA Instant Credit Transfer) — instant transfer, novac stiže za nekoliko sekundi, 24/7, uključujući vikende i praznike.
Za sada smo u obicnom SCT. Sacekacemo za Inst
Sent from my iPhone using Tapatalk
Okey hvala u to sam kompletni amater no viđeh riječ kredit a raskinula bi pravo da ti rečem i ugovor sa bankom nikakve kredite nemam ali ovo mi sad stavlja i dalje lanac za vrat ka poručeno.
Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
Edukacije koje traju vise od godinu dana, svi subjekti finansijskog sektora su duzni da prijave
https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...o-preko-racuna
pa i one parcijalne koje ljudima padaju na pamet
Nije to cujesi. To banke maltretiraju posteni narod i prave nemile scene i guzve.
Cus okle menE pare? Ajdebogoti. Stotebriga?
a znam, cus, pravim se
Par pitanja za upućene:
1. Kolika je provizija za prebacivanje novca da žiro računa firme na devizni žiro račun firme? Oba računa su u NLB banci, valuta euro nema konverzije.
2. Nakon prebacivanja novca na devizni račun, sa tog računa treba da se obavi plaćanje fakture na račun banke u Albaniji. Kolike su tu provizije, za iznos od 5000 eura recimo? Može li to preko SEPA ili ide na klasični način? Kompletnu proviziju plaćam ja, primalac treba da primi čitavih 5000 eura.
Otvori tarife za pravna lica
https://www.nlb.me/content/dam/nlb/n...2.02.2026..pdf
Nema za prenos na devizni.
Obavezno sve plati preko eBank, jer tada su nize provizije - platices samo 1.99 eur za prenos sa mBank.
Albanija je u SEPA kao i mi.
Kroz sepa sve ide SHA, svako placa svoj dio provizije (ako ga ima).
Neka ti kazu kolika im je provizija za prijem, pa im uplati toliko vise ako bas moraju da dobiju svih 5k
Sent from my iPhone using Tapatalk
U cijelom svijetu se banke bore za klijente. Kod nas se naplaćuje korišćenje mobilne aplikacije banke [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Treba još da rastemo. Doći će i to, no sam morao prokomentarisati
Sent from my CPH2611 using Tapatalk
Kod nas mora centralna banka da ogranici visinu naknada, da bi ovi hostapleri skalali.
SEPA jeftinija nego prebacit pare u istu banku u Cg.
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
Zna li se kakva je sada situacija sa prijevremenim otplatama kredita (u punom ili djelimičnom iznosu)? Je li neko imao iskustva sa ovim nedavno? Prije je bilo da možemo do 10k godišnje da uplatimo bez “penala i provizije”, i da se time smanji anuitet/eventualno ročnost.
Negdje na sajtu CBCG-a vidjeh da sada nema tog limita za prijevremenu otplatu ukoliko je u pitanju potrošački kredit obezbjeđen nekretninom (kao što su hipotekarni krediti)?
“ukinuta je naknada za obradu i prijevremenu otplatu potrošačkih kredita obezbjeđenih nepokretnošću”
https://www.cbcg.me/c/javnost-rada/aktuelno/saopstenja/cbcg-sa-bankama-o-primjeni-zakona-o-potrosackim-kreditima?id=2972
Evo ga i zakon o potrošačkim kreditima
https://www.cbcg.me/slike_i_fajlovi/...tima_15-25.pdf
Sve jasno. Ipak sam mislio da kredit koji je npr. uzet na 20 godina da se otplati za recimo 5 - 10, tu jeste ogromna ušteda plus ako nema plaćanja penala, ljepota. Pošto mi djeluje da svaka banka gleda mogućnosti dužnika u odnosu na neku “fiksnu” mjesečnu platu (do 50%) i ne uzimaju u obzir nestalne dodatne prihode, što je i logično iz ugla njihove sigurnosti, pa se ne može drugačije.
Izgleda se nešto promjenilo od nov 2025 kad je počela primjena ovog zakona o potrošačkom kreditima, nisam ispratio.
Ili da se dodatnim uplatama pokrije/vrati dio glavnice, ali kapiram da to mora da se naglasi pri uplati, jer u suprotnom samo pokriva rate, a to onda nista ne znaci
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li banke koje posluju u CG mogu/smiju svoje usluge da naplaćuju sa USD partije računa, umesto sa tekućeg eurskog?
Ladno su mi naplatili održavanje računa (NLB, Plavi paket) sa deviznog, iako je tekući aktivan i ima sredstava.
Sent from my OP13 using Tapatalk
Pise u ugovoru/opstim uslovima.
Pisi im mail, pa vidi sta kazu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Znači nisam jedini. Iskreno, prečudno mi je to, pogotovo da je dozvoljeno.
Sent from my OP13 using Tapatalk
A isto ti se vata,samo da ne dizu sa oba
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Jedno katastrofa iskustvo s addikom naime suprugu su zvali prije nekih 10 dana da je pitaju odakle su uplate koje joj majka mjesecno zna da prebaci 100- 150e...jer nije u radnom odnosu popunila je jedno 6 papira... Danas da.naruci nešto s temu-a malo morgen blokiran racun... U poslovnici se izvinjavaju kao nije se poslalo to tada sad ce srediti i bice sve ok za 10 min evo jos nista ne radi jos uvjek sad idemo da digne pare na salter i da ugasi racun
Sent from my iPhone using Tapatalk
Razumijem da pitaju na osnovu AML i ostalih zakona, ali uplate od par stotina eur i to od majke… jos ako je u sklopu iste banke
Sent from my iPhone using Tapatalk
Iz ckb u addiko...
I jos pitanje jesu li vam ovo uplate iz inostranstva?? [emoji23][emoji23]A vidi se priliv s 510 racuna...
Sent from my iPhone using Tapatalk
CKB, do prije 20-tak dana nakon korišćenja kartice na terminalima za plaćanje sms je stizao u roku od odmah. Sad poruka zna da dođe i pola sata-sat nakon transakcije. Nijednom mi nisu probali poslati Viber poruku iako sam skoro uvjek online.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Vidi na viber da nisi blokirao ckb. Ja sam ih blokirao prije 10 godina i nisam znao. Stize viber,a ponekad i sms istovremeno
Sent from my Xiaomi 17T using Tapatalk
Moguće, keš memorija u vugla mi je setivana na 365dana. Ne bih tu ništa dirao,nek kasne, samo na viber da mi (opet) ne ulete jer viber konstatujem kolko lanjski snijeg
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Da li je moguće prebaciti iz inostranstva novac preko Paysenda korisniku HB banke ? (jer koliko sam skapirao postoji problem na relaciji HB Paysend)
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
CKB banka.
Kad se prebacih na viber, tragedija poruka. Ili stigne kasno, ili ne stigne uopšte. Isključih ga.
SMS posle toga, radi trenutno za uplatu/isplatu sa bankomata, i trgovinu. Jedino sam primijetio trgovina u Idea radnjama zna da kasni i do pola sata.
Evo su pustili na NLB da ne moras ic u banku da prebaciš sa deviznog na obični račun.
Sve preko app može da se završi.
Tako je od kad ja koristim aplikaciju znaco par godina sigurno.
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
Da javim za ovo, nakon pregleda novčanice utvrdjeno je da je prava, (direkt iz Frankfurta), bila je neka naljepnica na nju la je nije alarat očita da valja.
Ovo naravno utvrdjeno i pokrenuto sve nakon što sam posle 4-5 dana zvao da vidim o čemu se radi pošto se nisu sjetili uopšte da me kontaktiraju