mene interesuje
Printable View
vise od 9l, imho
vise od 9 za prosjek od 82 km/h? ne bih rekao...pa meni potrosi 9(doduse benzina) za takav prosjek u CG..
cekamo Vilija da se izjasni...
nema potrebe, ovo je novi model M5i koji ima ajnspric...
U BP sipam na Euro Petrolu dizel i nisam osjetio nikakvih razlika u odnosu na OMV, Inu, Tifon, Energopetrol, Nestro... Većinom ljeti, zimi samo jednom.
Auto Stilo 1.9 JTD.
Zadnja tura plina na Castelanu je bila koma. Presao sam skoro 20 milja manje, i na ler sam osjetio blage vibracije. Ne mogu da vjerujem. :(
Dje sipate u PG plin , tj. dje je najcistiji
Ja evo 10 000, nisam ni provjerio filtere, sto je apsolutni rekord. Ovima je plin stvarno cist.
zadnjih 4-5 puta sam sipao tamo , ali mi je malo dosadilo da idem do Tuza da bih napunio rezervoar koji je samo 35l , predjem nekad mozda 15km vise al 10km do pumpe iz PG i nazad 10km = 20km taman ta razlika to predjem vishe
Kako si zadovoljan vucom? Jesi li imao potrebe da cistis filter tecne faze?
desi se nekad da se malo osjeti malo pad perfomansi , ali ja mislim da je to sve do kvaliteta plina . A ova filter tecnog josh nisam cistio/mijenjao , onaj gaanog stanjajesam al prije mozda 2000-2500km , moracu ih provjeriti sjutra/prekosjutra
OK, a kako si zadovoljan sa Castellanom?
Nisi jos mijenjao? Pa sto cekas coce?
Onaj za tecno stanje ti je u isparivac, a ovaj drugi je izmedju isparivaca i dizni.
Ne moras usisivacem. Motor pod radnom temperaturom, prekines pozadi dovod plina, vozis na plin dok ne prebaci na benzin (to je 10 metara) i onda odvrnes sarafe i vidjeces filter.
E da, imam u gepek kod tebe dva ringa.
P.S. ono sa ler gasom i vecom potrosnjom je bilo zbog vakum crijeva SAP-a. Malo prije mi je upalio check engine, vacuum leak. Skratio crijevo i sve OK. Usput sam provjerio filter tecne faze. Cist ko suza, po prvi put.
ihaaa mala permutacija :D , obratno je stanje ... mijenjao sam onaj mali zuti sto je u isparivac al nisam mijenjao onaj veliki na crijeva sto j zakacen ;)
ps. plin na kastelanu odlican , al kazem ti ne osjecan neku sad strasnu razliku u odnosu npr. na onaj u blok
Ovoga u crijeva ne moras, samo cuknes ulaznim pinom za saku i sve ti ispane iz njega. On nije filter za prljavstinu, nego za ulje.
Mada ovo za nas nista ne znaci ali eto ipak da postavim ovdje.
Najniža cijena nafte u posljednjih godinu dana
04.10.2011
Sirova nafta u ponedjeljak je na berzi u New Yorku pojeftinila na najniži nivo u posljednjih više od godinu dana, uslijed toga što su dužnička kriza u Grčkoj i mogućnost novog vala recesije u svijetu zabrinuli investitore.
Cijena američke "lake" nafte za terminsku isporuku u novembru na Njujorškoj robnoj berzi pala je za 1,47 dolara na 77,73 dolara za barel, što je najniži nivo još od septembra 2010, prenosi AP.
Istovremeno je evropska "brent" nafta na Međunarodnoj berzi petroleja u Londonu pojeftinila za 1,38 dolara na 101,38 dolara za barel.
Ma *****ise, dolar ide gore (trenutno na 76,03) tako da lako za gorivo.
na puni rezervoar dizela (gradska voznja + 1 izlet do primorja) sa gorivom iz castellane (vs. eco) sam presao citavih 70 km i malo vise (sto mi ispane 7 dana voznje do posla i nazad).
proslo je par strana izmislise li fabia i appele kakvo auto od 4000ccm sa prosjecnom potrosnjom 0.0 ?
^Nikad ne reci nikad, ima da nas zovu na demonstraciju! Mythbusters!
Pretpostavljam da ce i nasa stoak imati isti odgovor: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/2...iva-ove-godine
Naravno, kraj ove vlasti je sve blize i blize pa se mora poc punih dzepova.
imaju jos samo 100god da se nashlapaju :p
vlada zahvaljujuci cdm-ovcima , moze da kupuje sve one s8 i slicne rabote, jer je dokazano da zapravo manje trose od 1.9tdi modela, stoga nema narod sto da se buni , vlada misli na njih,
Jebote, malo prije na Eko-Brajici, plin samo 80 centi. Da li su normalni?
Evo, na Vuk je 76, na ostalim stalama 80 centi.
Danas oko pola 2 sipa na Gitanes u NK i 0.75 je bio,
Vjerovatno su riješili da je cijena dosta mirovala pa da malo dižu. Benzin ne mrda pa makar da se o nečemu priča.
Evo najavise smanjenje akciza na dizel posle nove godine,bas me zanima koliko su spremni da se odreknu kolaca... :)
pa chek znaci li to da je plindza poskupljala svudje ???
Nije svugdje. Na Bonus na CT danas je bio 75, Eko 80, CMC 80, ne znam sto je sa Castellanom.
Kako si ovo dobio? Krenuo, saltao 1 2 3 4 5 i stao ili...?
aoo da ocete vishe presat sa tim smijesnim podacima , ako je vama lakse kad vidite na bord da vam trosi 3L super (a u stvarnosti sto trosi 3-4x vise) nema veze kad je vama lakse da vidite sto pise na bord kad ga vozite nzbrdo u 5 brzinu :D
evo je mene moj 1.6 potrosio 13-14l sigurno zadnjih 100km full gracke voznje 1-2-1-2-3 gas , al dosipam stalno goriva i kazaljka mi stoji stalno visoko pa se tripujem da mi trosi 3L ccc jer ne mrda pud dolje
to je taj rad :D
ja gledam sa 50 eura da predjem 200 kilometara, nego mi je nesto merak stiskat :/ hahaha
Koliko sam puta rekao: jebes potrosnju koja nema bar dvije cifre ispred decimalnog zareza.