Ovim drugim. Osim ako im u igri nije i samouništenje Izraela, što baš i nije realno.
Nego, zanimljivo je pakovanje apokaliptičnih vijesti kada je u pitanju izraelsko-američki uzrok. Ništa breaking news na vodećim medijima, ako ga i bude završi ovako (naslovnica Indexa u razmaku od 5 minuta od objave):
https://i.postimg.cc/Kj4qp1Jx/Screen...4630-Opera.jpg
.
https://i.postimg.cc/zGTdQZSL/Screen...1513-Opera.jpg
Zamislimo da su zamjenjene uloge i da ista prijetnja dolazi iz Irana ili ne daj Bože iz Rusije, crvenio bi se svaki portal.

