Datum u samom naslovu teme i tacka broj 9. ostalo je da se fotke kace do 28.11
Printable View
Datum u samom naslovu teme i tacka broj 9. ostalo je da se fotke kace do 28.11
E sto napravi goozica, pokvari takmicenje... [emoji23]
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Da li si isključivo mislio na ulicu kao ulicu, ili si mislio na uličnu fotografiju kao žanr? Pitam jer je ulična fotografija konkretno jedan od poznatijih žanrova fotografije i ne podrazumijeva isključivo fotografije ulice i sa ulice, već neke dobro kadrirane spontane momente, većinom ljude ali i generalno okruženje. Brza gugl pretraga za bolju definiciju od moje. :)
Pokusao sam objasniti najkrace, ali ne valja rabota :D Mozda ne bi bilo lose ubuduce u uvodnom postu kvotovati i pojasnjenje teme, ako ga ima.
Mislio sam na najsire moguce znacenje tog pojma, i street photography, gledano zanrovski, i sve ono sto se moze povezati sa ulicom i zivotom vezanim za nju. Niposto nisam mislio na seoske puteljke, staze po parkovima, prasnjave sokake, pa ni meandere iz pticje perspektive. Sve to moze biti i lijepo i interesantno kao motiv, ali ovog puta nije tema.
Ja sam bas sinoc gledao to o cemu ti pricas, samo je lik fotografisao sa aparatom vrijednim 3300€+ ali uglavnom je imao da fotka ljude kako trce preko puta, tramvaje, beskucnike, auta, semafore...okacit cu link pa da vidite i nesto cemo iskombinovati ;)
Da, i to je tema, ali ne samo to. Street photography u smislu candid photo mi jeste izazovno kao tema, ali bojim se da ne bi nikako zazivjela. Ljudi se ne odlucuju lako na fotografisanje drugih bez njihovog pristanka, sto je i razumljivo. Prvi ja zazirem, iako zivim u turistickom mjestu dje svi skljocaju na sve strane
Ljudi, nije striktna tema, svasta moze da bude u kadru, samo opusteno :D
@Low-key
Jasno, jasno. Praštaj, morao sam da potvrdim.
Nego, kad već pominjemo uličnu fotografiju, ako nekoga interesuje - toplo preporučujem ovaj podcast sa Boogijem.
Fenomenalne fotografije, prezanimljiva priča i totalno lagan tip.
Doduše, ovo što on radi će se prije možda svrstati u dokumentarnu fotografiju.
https://youtu.be/GPEkznXACoc
Njegov portfolio - http://www.artcoup.com/
Jes da je malo previse istih fotki ali ima jos primjera po yt pa se moze naci neka dobra ideja za ovo takmicenje.
https://youtu.be/8Q5ZqfNxXnU
Čovjek je zadao temu Ulična fotografija, pa vi procijenite...kako nam se svidi, tako ćemo lajkovati :)
Od prosle sedmice
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0bf641c67c.jpg
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Bas je lijep dan za fotke ☺️
Odlična tema za ovu nedelju [emoji122][emoji122]
Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Top slika @Low-key [emoji106][emoji106] dje je ovo [emoji16]
Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ovo je skinuo nedje sa interneta, pali na, hahahahahaha
Paris, France :)
Neka, Meksikanac, ne pali, neko ce bas pomislit :D
I usput da te pitam, sto onu tvoju fotku ne rasiri malo..? Svidja mi se motiv i akcenat crvene, ali vala si moga malo rasirit kadar da uleti koji prolaznik, ili makar kuce :D
Uzivanje je stvarno učestvovati na ovim našim neđeljnim takmičenjima... Ima sjajnih fotkica... Ja sam imao neki trip da slikam u prvom planu pješački, sa nekom finom pozadinom (nesto poput jakova ali jos istaknutiji pjesacki) ali nijesam bio doboljno inspirisan da tražim... Kiša ide pomalo i na ruku, što se tiče refleksije ali bih ja rađe plavo nebo (konkretno na mojoj fotki bi se upasovalo dobro)... Low-key da ne komenatrisem. Mexico isto dobar, samo sto bih malo iz daljine kadrirao... Eto ovako napremas komentar...
Nadam se da me ne shvataju toliko ozbiljno odje :)
Sto se fotografije tice, palo mi je to na pamet kad sam slikao, no mi se ne svidje nesto ostatak baste. Nesto mi se aluminijumsma tenda nije uklopila u to sam sam zamislio kako treba da izgleda :) , A i malo je vise maracan bio ostatak, sto ne znaci da ti nisi u pravu. A to sam slikao kad sam izveo psa u setnju, nidje zive duse, makar da ga zaustavim da mi stane tu. Sam ka vuk u goru ( da ne recem ka ćuk na granu :) )A kučka ne mozes ufatit ni za glavu ni za rep, To smire nema. Malinoa je to :)
Ovo mi djeluje kao ulična ali opet navedeno je da bude asvalt...
https://i.postimg.cc/0xwC9XZ2/16069886405149368.jpg
Pa ne znam sta da mislim...