to je jedan raspad obicni a ne dzip
Printable View
to je jedan raspad obicni a ne dzip
Sparco vidi ovog raja...
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=585918
ne moze preko ovoga:)
http://www.youtube.com/watch?v=8tcAbYTe00c
kad se kaze terenac ili 4x4 auto dovolno je reci toyota.
Dovoljno je reći Land Rover.
Kad dođem kući okačiću klip za Discovery. Mislim da ga je Ego kačio prije.
Penju ga na vrh planine.
Lako je to, treba sam da se popne.
imao sam prilike da vozim par njih od difendera do discovery 2.. mislis da je za onolika auta dovoljan morot 2.5 tdi?!
difender - jako nestabilan, limarija kao kutija od kartona, vecina ima rezervni tocak na haubi sto ih cini manje preglednim, mala kubikaza za onoliki auto. to su neke od mojih zapazanja i mana sto se tice tih kola. mada moze da ide uz brdo solidno to se ne spori.
discovery 2 - dosta bolji za razliku od difendera. limarija je mnogo bolja i cvrsca. mada ista mana..mali motor za toliko auto.. bar da ima 3 000 il koji kubik bise..takodje ne ide tako lose.
niva - dobar terenac dok se ne pocne kvarit. kad se prvi put stavi kljuc u motor baci vnago. ne moze se bez dja'ola docerat u red..pocevsi od potrosnje pa do malo vecih problema.
nisan patrol - stari model mnim da je bio '94/ ' 95 god. gazi bez premca jedino sto mi se nije svidjelo na njega jeste to sto se moralo izlaziti vani da se upali spera.
toyota land cruiser - e za nju stvarno nema mana jos uvjek :P
ostale nijesam imao prilike da vozim tako da nebih nesto precerano ulazio u neku dalju pricu :P ..
jedina mana svim terencima koje sam vozio je to da kad prolazis kroz vodu svaka ama svaka kap voze zavrsi na sajbu.. eto :P
a kako bogoti to izlazis na patrola da uaplis speru kako ti rece? zivo me zanima , jer ga ja vozim y60 imas sliku na prvoj strani,
Na Y61 4.2d blokada difa je na tocku...mislim :???:
iznutra i ide preko vakuma, kolko ja znam i vulfi napisa i to na y60 na y61 ne moze biti nikako primitivniji sistem, osim ako nije neshto crklo pa coek ima naki manuelni sistem prebacivanja, meni je sva ta prica malo smijesna, nemojte zamjerit
pa nijesam siguran da je blokada dif. nego redukcija..blokada dif. je dr.stvar ;).. na ovoga je imala neka mala polugica koja se nalazila iznad prednjih tockova koja je morala da se rucno aktivira da bi bila moguca kontrola reduktora iznutra..
i jedna ispravka za tog patrola vidjeh da sam napravio lapsus da sam stavio da je god 94/95 jer sam trebao da stavim '84/'85.. prastajte :)
uaz patriot koji u rusiji kosta oko 10000eura nov
http://img28.imageshack.us/img28/120...t6x800x600.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/3...t9x800x600.jpg
e na model 85 godine vrlo vjerovatno , i to nije y 60 niti y61 ;p jer njima je sve iznutra i na dugme ;p
moja greska u godinama :)
hehehheeh, e se zamalo posvadismo, e ja narucio snork, jos samo neke rancho amorte i spreman sam za sezonu, sjutra pada registracija i idemo brda i doline gazimo
sparco, vodi i meneeeeee :D
Lada Niva je zakon za sve!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kVJonSJV27o
ma niva je truba skroz ;p iako je imam i obozavam
http://www.youtube.com/watch?v=8LvMSCyJxYA
dobra je niva ;) ..samo dok se ne pocne kvarit ... :D
znam da je offtopic al moram se nasmijat ovom prlovom djecku sto tapse..ahhahahaha dobar dobar..hahahaha
samo na ovome snimku ova lada ima kompletno aftermarket vjesanje, i s obzirom na nica club oznake i zastavicu, probabli mjenjac od 5000 eura i da ne nabrajam koje sve sitnice koje se za nju mogu naci po europskim zemljama , eto tolko o tome
juce sam gazio po nekom hard core terenu, mogu vi rec matori slusa ka najbolji, al mi hvale ovi amorti poludje me ne postojanje rebounda i prenos vibracija unutar kabine, ( da ne bude zabune crkli su mi prednji ) , ne slikah nista jer sam radio warm up, sledeci put kamera ide montirana i snima se sve, ocemo li ako za vikend bude kisa na neki mudding ?
Ja mogu ako nema blata :) jer sam sto bi rekla omladina GUMA BEZ :p
ti si i auta bez, jer kolko se sjecam to nije tvoje i ti si sa tim raskrstio, osim ako nema nakih novijeh momenata ? ;p okaci koju sliku i ti imas proper all terrain vehicle
Ali nije moj nego tatin :)
tu sam te cekao ;) piiiido moja, nista ubacicemo ga na krov na nissana i smugnut sa njom nedje , nece tajo primijetit
sparco nema druge nego da se ti i ja iskombinujemo za neki off road :)..
Jel zna neko kad ce biti montenegro trophy...?
Evo i koja slika mojih kolica :P
http://img217.imageshack.us/img217/3...jerolwblwb.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/492/paka11.jpg
http://img858.imageshack.us/img858/9386/paka22.jpg
prva slika. ski centar vucje.
druka slika. ivanova korita
podavno bijase al eto..neki mali doprinos i od mene :D
executore, znas li sfu-a ? a ovo ljeto tvoja ekipa i moja iz nk, voodooprle and the guys su spremni da opletemo jedan mali rally , i to sa stilom po platijama, ja vas vodim, imamo kucu, i rostilj, podrska dzipovima motori kolo vode, pa ako si voljan bice4 ti javnuto
cu znam li sfu-a i prila :)).. ima li ko da ih ne zna :D.. naravno da sam raspolozenm samo ako budem imao vremena.. ;)
e zdogovoreno ondak ces bit obavijesten ;)