ja za zadnju ;)
Printable View
ja za zadnju ;)
Nema ovog modela, al' treba ga pomenuti
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a_Romeo_SZ.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a_Romeo_SZ.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a-Romeo-RZ.jpg
Uf....
to je auto koji bi najprije vozao i "divljao" sa njim..... "il mostro"
Izvolite skenirani clanak iz hrvatskog izdanja magazina EVO u kome je testirana jednina Alfa SZ ( za koju se sigurno zna ) da se vozi na ovim prostorima..
Uzivajte
1.
http://img242.imageshack.us/img242/8776/80813168jj7.jpg
2.
http://img242.imageshack.us/img242/2278/58373884me5.jpg
3.
http://img84.imageshack.us/img84/9390/50145295re2.jpg
4.
http://img84.imageshack.us/img84/8459/69905272cm3.jpg
5.
http://img84.imageshack.us/img84/649/56355921cc4.jpg
6.
http://img84.imageshack.us/img84/2584/77756683ym1.jpg
7.
http://img80.imageshack.us/img80/5224/31167455rd1.jpg
8.
http://img129.imageshack.us/img129/867/91966174nw4.jpg
9.
http://img153.imageshack.us/img153/8294/83962313as7.jpg
10.
http://img153.imageshack.us/img153/5798/10aj4.jpg
11.
http://img525.imageshack.us/img525/16/11te3.jpg
12.
http://img241.imageshack.us/img241/7449/12hr8.jpg
Ima li Bangle kakvog uticaja sad u Alfu?
I ja glasah za zadnji... Sta cu, mlad sam :)
Uf ne znam, neka crta koliko hoće ruke mu se pozlatile, samo da njegovi radovi ne prolaze 'Alfine konkurse' za buduće modele, jer sumnjam u njegovu želju za držanjem tradicije, on bi sve nešto novo 'neisprobano'. Ne bi me čudilo da nacrta neku Alfu bez njihove maske hladnjaka...
Quote:
Marc Newson, an industrial designer and car enthusiast, described Bangle's BMW Z4 as having been designed with a machete
http://img22.imageshack.us/img22/517...eomontreal.jpg
http://img860.imageshack.us/img860/3...eomontreal.jpg
Alfa Romeo Montreal prekrasan je automobil, priznati će čak i vatreni osporavatelji milanske tvrtke. Najčešće, na tome počinju i završavaju pohvale, istina: sve ostalo što čujemo o Montrealu mahom su kritike. Negativna fama o Alfinom V8 coupeu i danas nagriza njegovu tržišnu poziciju. Cijene su i dalje razmjerno niske, samim time čineći restauraciju financijski neisplativom, tako da mnogi primjerci stoje nevozni i rastavljeni, čekajući neke bolje dane. Takav je slučaj, primjerice, i s, koliko nam je poznato, jedina dva primjerka kod nas. Tako da prekrasan prizor ovog automobila uspijevamo ugledati vrlo rijetko, kada na poneki oldtimer rally zaluta jedan slovenski primjerak. Na papiru, Montreal je morao biti uspjeh. No sve se urotilo protiv njega. Prototip je prikazan na Svjetskoj izložbi u, pogodit ćete, Montrealu 1967, kao još jedna stilska vježba na podvozju Giulie. Ali kakva! Marcello Gandini upravo je naslijedio Giorgetta Giugiara na mjestu glavnog dizajnera u Bertoneu te je na ovom konceptu razradio neke već postojeće ideje, a i po prvi puta predstavio neke od detalja kasnije karakterističnih za njegov dizajnerski rad. Iako se uistinu ne može reći da je Alfa Romeo šezdesetih oskudijevao prekrasnim konceptima, Montreal je toliko dobro prihvaćen da su čelnici tvrtke dali zeleno svjetlo za serijsku proizvodnju. Uz neke sitne izmjene, u kojima se krio razlog kasnijeg debakla.
Iako je originalni koncept imao klasični Giulijin četverocilindraš 1.6, on nije zadržan za serijsku produkciju. Zamijenjen je nečim mnogo egzotičnijim, prvim Alfa Romeovim produkcijskim V8 motorom, ne računamo li onaj iz uspješnih trkaćih modela serije 33 i možda najljepšeg maloserijskog poslijeratnog automobila, modela 33 Stradale. Na papiru jak adut, u praksi je motor bio katastrofa: aluminijske konstrukcije, sa četiri bregasta vratila, suhim karterom i ubrizgavanjem goriva Spica, predstavljao je noćnu moru svakog servisera, a nemoguću misiju 'uradi sam' majstorima. Neobičan je odabir V8 motora razmjerno male zapremine (samo 2.6 litara, nastao spajanjem dva 4-cilindraša 1.3 iz Giulije) značio i za superautomobil neveliku snagu od 200 KS, što je bilo dostatno za tek 224 km/h najveće brzine i 7,1 sekundi do 100 km/h. Dobro, lijepo, pristojno... ali ne i iznimno. Mnogo je veći problem predstavljalo podvozje, u osnovi preuzeto s Giulie, znači duboko ukorijenjeno u pedesete godine. Ono nije pratilo mogućnosti motora, a rezultat je bilo ne toliko nepredvidljivo koliko nedojmljivo ponašanje u vožnji. Na tom području Alfa Romeo mora postavljati standarde, a Montreal je kaskao, nekim kompromisom sportskog užitka i udobnosti vožnje ne zadovoljivši u potpunosti niti jedan kriterij.
Dizajn, iznimno hvaljen na konceptu, promijenjen je donekle za serijsku produkciju i, ma koliko je cjelina i dalje prekrasna, neki su detalji naprosto prečudni i smetaju estetima-puritancima. A posebno su kontroverzne 'škrge' sa strane, iza vrata, koje nagoviještaju neistinu: središnje smješten motor. Ne, Montrealov je sprijeda, a ova mimikrija, iako atraktivna, pomalo smeta, volite li funkcionalne oblike. Funkcionalnost je i glavna zamjerka unutrašnjosti: Talijani, naime, imaju neobičan običaj pri sportskoj vožnji biti jako zavaljeni u sjedalo, a ruke držati na samom dnu upravljača. Montrealova je unutrašnjost primjerena tom položaju, tako da je u drugima jako teško pronaći optimalan položaj. Upravo je ovaj automobil znao inspirirati zle jezike, pogotovo britanske, da primijete kako su Talijani jamačno građeni kao majmuni, s kratkim nogama i dugim rukama... Na sve navedeno dodajmo još i jako dugo razdoblje razvoja - proizvodnja je počela tek 1971. i trajala do 1977, iako vrlo sporadično kasnijih godina - čak je 2350 od ukupno sklopljenih 3917 Montreala napravljeno 1972. Naftna kriza sljedeće godine bila je dodatni udarac modelu. Kao i detalj da ga nisu ponudili na američkom tržištu - iako su u Kanadi, u gradu po kojem je dobio ime, prodana četiri primjerka. Danas je Montreal san mnogih Alfista, no rijetki ga se usude pokušati i ostvariti, iako ih na prodaju uvijek ima, čak i jeftinih modela za restauraciju. Svatko tko je makar i jednom čuo moćan zvuk ovog V8 motora, reći će samo: šteta. Bilo bi lijepo vidjeti ponekog i na našim cestama, atraktivnost i dojam ovog modela daleko nadjačavaju sve njegove mane.
www.alfisti.hr
danas vidjeh crvenu gta kroz masline,kako je dobra sve joj prosto...
:respect:
Vidjeh jednu 156 kod hitne, izgorela citava, zna li se sto je bilo ?
Bila je kod elektricara da cacka oko instalacije, sat vremena kasnije je izgorela :(
Chachak ? ;Pp
Tako nam i treba (nashem narodu) kad nakon shto uvidimo greshke majstora sve ostane na tome "aa kakav je ovaj majstor"...Kad ce ti kreteni shvatit da se radi o zhivotima nechijim...
ima li neko br. djura peckog ?
Ako nekome trebaju djelovi polovni za Alfe (fiat i lancia)
067530263 Acika
Ima puno djelova za skoro sve italijane, ima i jednu GTV/spider kod nas za djelove...naravno, i za sve ostale alfe ;)
Koliko se sad krece cijena nove Alfe MiTo, 1.4 Turbo MultiAir (170HP)?
Sigurno lose koci :)
ne moze stat
p.s evo moj motorcic
http://img16.imageshack.us/img16/4118/dsc00221lw.jpg
Cekaj, cekaj.....stani, tvoj mislish licno tvoj, ili tvoj omiljeni ili sta???
audi fanatic koji vozi alfu. kako to?
haha imam i alfu i audije,audi primarius
i sto je bolje??? :)
Nije fora sta je bolje, nego jesi ti onaj od kojeg se nije moglo zivjet koliko je pljuva po alfi na staru temu??? :D
Ako jesi, drago mi je da si uzeo neku, nadam se dobru, pa da cujemo iskustva.....
Ja bi Alfu jedino uzeo da spasavam zvit nekome, ali je ne bih vozio niti registrova na moje ime. Pljuc.
Hahaha,da da bila je zajebancija na tu temu,pa rekoh sto svi pljuju na ove alfe uljucujuci i mene jel je to tako lose ...zapala mi je za oko prije jedna alfa toliko mi se svidjela da sam je morao kupit rekoh vala cu je uzet pa ne pomjerao je iz dvorista ...naime uzeo sam 156 1.9jtd auto boca,sicevi ne kao novi nego novi,volan nidje izlizan,zigovi na pedalama stoje netaknuti,vrata se zatvaraju kao kasa,motor dima ne baca vjerujes li vozio sam je uz kuče uzastranu 80 trecom na 2 hiljade obrtaja to je bruka kako je ziv motor....samo sam imao osnovni servis koji me je kostao 220 evra,kais rebrasti dva rolera uz kais,ostali su bili dobri,kais od alter.vodena pumapa ,ulje filteri i ruke sve to 220 €....u trapove utegnuta ,za sad sve dobro..uostalom zivimo blizu pa ti je mogu pokazati.
p.s jedino me nervira znak na haubu sto je izlizan,moram to nabavljat :)
Ako znam sto je vise bolje ,zavisi sta uporedjujes od sarafa preko ostalih djeova....i .moze sa naci dosta primjedba na racun njemaca.
Na pr kederi koji idu na prednje vjetrobasnsko staklo kao i ona resetaka izmedju hube i stakla bolje je rijesena na alfu 156 nego na A4,zatim na pr. zatim razlika u tdi-iju i jtd prilikom paljenja,svaki tdi duze vergla nego jtd i ja na pr.palim jtd na pola kljuca dok sa tdi moram da zaverglam duze....ima dosta tih poredjenja sad to su neke stvari koje obican covjek ne polaze paznju i ne vidi uostalom to ne igra neku ulogu....i za odrzavanje na pr.audi je papren za odrzavanje ,recimo kod audija da bi obavio servis da zamjenis kaiesve moras sve da skidas branik hladnjak ,farove .....toga nema na alfu ne skida se nista
Ne znam vise ni sam sto je bolje ....
znas nego neces da priznas :)\alfa :)
haha,not ovo je rival audiju i bmw-u
http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg...eo-giuliaw.jpg
veca je ovo pojava no bmw i audi ;)
jos ako bude rwd
treba mi jedno misljenje :D
sto je po vama ljepse za centar felme , onaj znak u boji ili sivo crni znak
npr.
http://i24.ebayimg.com/08/i/001/2b/01/3130_35.JPG http://www.cartype.com/pics/192/full...meo_logo_3.jpg
Stivi, da nisi to nedje nasha da izradjuju one kao silikonske kako li ?? Ako jesi da napravimo neki gruup baaj :D
Naravno u boji...;)
i meni bi trebala 4 komata, mnim da su 5 ipo centi precnik :D