Znači Marunović je mačka mala.Aahahaha jel on ono se upustio u dijalog sa istim Dajkovićem?Sa Irenom Tatar u Klub A.
Na Adria TV.
Printable View
Efraim Zurof na fb kaze
Quote:
Laz za nepismene !!!! Dronovi ne mogu biti oboreni ovako ... dron kad izgubi signal ... tj ako ga neko ometa ... on se sam vraca na pocetni polozaj ... on ne pada ... vec nastavlja da radi u posebnom modu ... ne postoji obaranje drona ometacom ... bar ne u 2025 godini ... cu dronove oborio ometac [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] prica za seljake !!!
Pa danas navodi
a Efraim Zurof nikad ne laze.Quote:
Sta se desilo :
• softverski scheduler poslao pogrešan setpoint,
• bug u collision avoidance logici (npr. “panic mode”),
• konflikt u ID/mapiranju dronova (dva drona isti slot),
• preopterećenje centralnog sistema (buffer/latency) i dio dronova dobije “invalid packet”.
Zasto firma kaze jammer ????
1) Pravna i ugovorna zaštita (force majeure)
“Jammer / sabotaža” zvuči kao:
• treće lice,
• nepredvidivo,
• van njihove kontrole.
To je klasičan okvir za “višu silu” u ugovorima → pokušaj da se smanji odgovornost za štetu i penale.
2) Osiguranje
Osiguravajuće kuće često strogo gledaju:
• nemar,
• softverski propust,
• neadekvatno testiranje,
• lošu procjenu rizika (safety case).
Ako priznaju “naš bug / naše baterije / naš sistem”, to može značiti:
• odbijanje isplate,
• regres,
• povećanje premije,
• raskid polise.
“Sabotaža” je njima “spoljašnji događaj” → lakše se brani.
3) Regulatorne posljedice
Priznanje da im sistem:
• može da gasi motore,
• pada iz formacije,
• nema adekvatne zaštite,
može povući:
• zabrane nastupa,
• dodatne sertifikacije,
• istragu o bezbjednosnom konceptu.
4) Reputacija i tržište
Drone-show industrija živi od povjerenja gradova i organizatora.
“Napali su nas” je PR-om lakše progutati nego “mi smo pustili bug u produkciju”
Tehnički zaključak
Ako se na snimku vidi “nekontrolisan pad” i istovremeno “neki dronovi i dalje normalno lete/polijeću”, tada je najlogičnije:
1. softverski/sinhronizacioni problem
2. naponski/baterijski/ESC problem
3. kombinacija (npr. softver izazove režim koji povuče pik potrošnje → undervoltage → cut-off).
Na kraju
dozvoljavam koriscenje misljenja u svrhe tuzilackih aktivnosti prema firmi ...
Istina je nedje izmedju.
tužilaštvo je angažovalo vještaka koji će vjerovatno uzet pare od firme i izio vuk magarca
Neko se nije bas potrudio da malo vise procita o ovo materiji :joy::joy::joy:Quote:
Laz za nepismene !!!! Dronovi ne mogu biti oboreni ovako ... dron kad izgubi signal ... tj ako ga neko ometa ... on se sam vraca na pocetni polozaj ... on ne pada ... vec nastavlja da radi u posebnom modu ... ne postoji obaranje drona ometacom ... bar ne u 2025 godini ... cu dronove oborio ometac https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.pnghttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji23.png prica za seljake !!!
I ovi su rekli da ih je ometanje poslalo nazad na pocetni dok su se drugi penjali, i da su se sudarali usput. Medjutim, trebalo bi da imaju gyro stabilizaciju koja bi ih ispravila i nakon cukanja, a cini mi se po snimku da su neki padali prebrzo i bez sudaranja.
Sent from my phone
Osim tih 600 dronova (ili koliko ih je vec bilo) u blizini su bila minimum još dva drona (za snimanje) na koje taj ,,ometač" (znaci navoda su, po mom mišljenju, opravdani) nije djelovao... Ne znam stvarno...
Sent from my Motorola 8400
Jes Krapo je upalio ometac[emoji38]
Sent from my phone
Tako je,znamo da ni za to nije mentalno sposoban.
Sent from my SM-S921B using Tapatalk
Ja bi najviše voljela da trag dođe do Mirnoveca znači, živu silu više ne jebu sa pirotehnikom.
Ne mili, jer vodim racuna o socio drustvenoj higijeni.Tog gdina se samo sjecam kroz maglu dok su ga jahali kroz bastu Mogrena prije par decenija.Ni zdravo a ni mrs u zivotu.
Pominjem ga iskljucivo zato,sto mozda on moze objasnit zasto je vojna anti dron mobilna instalacija stacionirana u BD vec nekoliko dana, kako javlja Tanjug.
Mada znamo unaprijed da se uvijek moze rec-u cilju obezbjedjenja ministra [emoji23]
Sent from my SM-S921B using Tapatalk
Samo se vi svađajte među sebe to najbolje i znate, ka đeca.Nego, jel ovaj Mirnovec dao kakvo saopštenje sem što nađoh da su oni prosuli tu buvu da ih je neko sabotira. :joy:
Mislim ove: :joy:
(60) Mirnovec Reklama 2 - YouTube
Čuš Pyro Team.
Poprilično sam siguran da je i Aco Pejović izašao na generalnu probu...ako Mirnovec nije vozdiga koji dron ranije onda su dobro kumovali komediji.
Valjda je plaćen "šou", nijesu kupljeni dronovi
https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...a-evropu-sad-2
Grga brat, saradnik na nastavi, o placanju racuna.
Politikolog glavni ekonomski analitičar. Nijesam znao da nam političke nauke daju toliko znanja, moram revidirati samospoznaju :)
https://www.vijesti.me/vijesti/drust...raze-korupciju
Ovaj Marinović je za kratko vrijeme nadmašio dps po lopovluku.
Uh, udari me na slabu tacku. Mirnovec npr. svu pirotehniku uvozi/proizvodi u Kini, bez ikakvih problema je uvozi u EU (izmejdu ostalog kao i neke druge zemlje EU) ali zato ako hoce covjek da uveze nesto drugo iz Kine u EU imas mali milion birokratije, blokada, extra poreze itd.
Inace upravo njihov vatromet (jedan od onih manjih od ~30€ +-) mi je pola vatrometa izbacio horizontalno umjesto vertikalno. Srecom pa sam uvijek oprezan i ovakve zezancije ispaljujem gdje nema nikoga u sirem radiusu, inace je moglo biti svega i svacega.
https://glasjuga.rs/u-nisu-se-gradi-...oda-u-regionu/
Oce li reagovat pipun na ovo?
Oce isto kao sto je reagovao na NEizglasavanje deklaracije o genocidu u NDH… činaSpla…
E,da. Turska kompanija je izvodjač radova. Ništa sporno kad se radi u Srbiji,turci braca naša.
Danas prvi radni dan, oće li Pipun napuštit vladu, il su povezali slobodnjake do 12og?
Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk
Prema zvaničnim podacima Uprave policije, Stanić je lišen slobode 26. decembra 2025. godine, oko 21 čas.
Prethodno, alkotestiranjem je utvrđeno da je upravljao vozilom sa koncentracijom alkohola u organizmu od 2,15 g/kg.
“Vijesti” nezvanično saznaju da su građani te noći prijavili da su primijetili da vozilo, krećući se Ulicom Novaka Miloševa, ostvaruje kontakt sa parkiranim automobilima.
Kad su se ovi isti smijali onom Pljevljaku Lekicu sto voli da popije hahahahahhaha ali zasto nisu bili u zatvor 30 dana ko svi casni civili koji nemaju čaktar
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
https://www.portalanalitika.me/clana...om-za-oporavak
Брат наш добри!
Isto loše ti vele. Naprotiv, dosta ih se izliječeno vratilo. I nije to za pospradavanje.
Nije još nastupila nova 2026. Edukuj se!
Zna se koji kalendar se koristi. Jedan jedini. A kad nastupi onda će dogodine biti.
Pljevljak je ambisao auto rudnika Pljevlja, a ovaj svojim autom tuđa kola. Doduše Pljevljak zbog zdravstvenih okolnosti nije ostao u maricu, a ja bih oba poslao po 30 dana da malo odmore u Spuž.
Kako Stanić sa 2.15 promila nije dobio pritvor od 15 dana, koliko sam pratio do sad, koga god ufate sa 2+ promila ide na 15 dana. Tako i zakon nalaže valjda ?
Isto to i mene cudi po defaultu 15 do 30 dana..
A bogme za Turke cuh samo za presadjivanje kose su dobri.. mada vjerovatno zavisi i od kojeg stadijuma je
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Loše si čuo. I ne posprdavaj se na tu temu jer se dosta građana CG liječi tamo.
Nego da vas pitam, sjeća li se neko od vas talentovanog Ilije Mandića? Sin Andrije Mandiža koji je zapošljen u EPCG Beograd.
Firma posluje sa profitom. Ima ovdje sve iskazano АПР - Претрага евиденције обвезникa финансијских извештаја
Kaže bilans uspjeha troškovi zarada za 4 zaposlena koliko je prijavljeno d aih je bilo da iznose RSD 20.000.000 - dvadeset miliona dinara. Odnosno 170,000 EUR. Podijelimo to sa 12 mjeseci to je 14,166 EUR mjesečno pa sa 4 zaposlena to je 3,541 EUR po zaposlenom bruto. Po ovom kalkulatoru Kalkulator za obračun zarade u Srbiji za RSD 410,000 što je ekvivalent EUR 3,500 neto zarada iznosi RSD 255.000 odnosno 2,200 EUR. Na ovo se dodaje prevoz i još ponešto ali nebitno.
Bilo je tu još RSD 20,000,000 ostalih troškova poslovanja - isto koliko i iznose troškovi zarada, ali to su finese.
Najbitnije je da je EPCG Beograd završila 2024 sa pozitivnim poslovnim rezultatom u iznosu od RSD 9 260 000 odnosno 78,000 EUR.
Suma sumarum, talentovani Ilija Mandić i ostala 3 zaposlena su blago Crne Gore koje na žalost ne može da radi u CG, ali zato uspješno podižu prosjek zarade u Srbiji koji je oko 840€.
A već smo ustvrdili, Milutin je rekao a Milutin ne laže nikad pa ni kad objavi da EPCG ima 100 miliona dobiti na neki nebitni datum u godini a ćuti kad je u gubicima, da zapošljavanje talentovanog Ilije Mandića nije nepotizam, jer ima li pravo Ilija da radi? Ima naravno. A đe će drugo nego u EPCG. Šteta talenat da propada jelte.
11:20 минута.
Блажо Милов Ђукановић је на само једној позицији је добар 18.200 евра.
Суперталенат расточки.
Ne mora se krsiti zakon da bi bio namjesten posao, za sta da ga uhapse ako mu je po vazecem zakonu namjesten posao?
Sent from my phone