"Ne može iz čoveka izaći ono čega tamo nema." - Jung
Printable View
"Ne može iz čoveka izaći ono čega tamo nema." - Jung
S obzirom na čovjeka :D iz njega upravo "izlazi" baššš sve ono čega u njemu nema.
Tješi seBE ka Bugi.
https://www.youtube.com/watch?v=OhzBo0dZNpY
https://www.youtube.com/watch?v=p9FbJNIB-bg
Stvar je u tome što će se ogromna većina prepoznati u ovome. Rijetkost :D
Evo na to još jedna karta. :) Jedan od meni najimpresivnijih fenomena.
"Vrlo raznoliki i zbunjujući aspekti ovih fenomena su, koliko ja trenutno mogu vidjeti, potpuno objašnjivi pod pretpostavkom psihički relativnog prostorno-vremenskog kontinuuma. Čim psihički sadržaj prijeđe prag svijesti, sinkronistički granični fenomeni nestaju, vrijeme i prostor ponovno preuzimaju svoju uobičajenu vlast, a svijest je ponovno izolirana u svojoj subjektivnosti. ... Suprotno tome, sinkronistički fenomeni mogu se izazvati stavljanjem subjekta u nesvjesno stanje. [„O prirodi psihe“, CW 8, par. 440.]
Jung je sinkronicitet definirao kao „akauzalni povezujući princip“, u biti misterioznu vezu između osobne psihe i materijalnog svijeta, temeljenu na činjenici da su u osnovi to samo različiti oblici energije.
Ne samo je moguće, već je i prilično vjerojatno da su psiha i materija dva različita aspekta jedne te iste stvari. Fenomen sinkroniciteta, čini mi se, ukazuje na to, jer pokazuje da se nepsihički može ponašati kao psihički i obrnuto, bez ikakve uzročne veze među njima. [Ibid., par. 418.]"
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...51eb94229f.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
https://youtu.be/-GPVHHStUfg?si=D25RyBjL16ICR5qz
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk