Kad smo kod zatvora, the Voices of East Harlem su imali dobar performace u zloglasnom Sing Sing zatvoru
https://www.youtube.com/watch?v=1GOzsHv81uM&t=176s
I Nina Simone je znala da ponesto izjavi o rasnoj diskriminaciji. Bila je zena sa stavom. Zbog svojih stavova je svojevremeno i napustila SAD.
“I’m awfully bitter these days/Because my parents were slaves.“
https://www.youtube.com/watch?v=-sEP0-8VAow

