Ovi satori su bas interesantni. Rekose mi da je najbolji kvalitet "Maggiolina" brend ali kostaju 2700eura.
Postoji i kineska alternativa i uopste nijesu losi a cijena je 750USD.
https://www.youtube.com/watch?v=w0JA9ryuT7U
Printable View
Ovi satori su bas interesantni. Rekose mi da je najbolji kvalitet "Maggiolina" brend ali kostaju 2700eura.
Postoji i kineska alternativa i uopste nijesu losi a cijena je 750USD.
https://www.youtube.com/watch?v=w0JA9ryuT7U
Evo i jedan link profila sa Instagrama. Naš čovjek. On ozbiljno kampuje.
https://instagram.com/mangica.outdoo...d=b0c4q4rra7i9
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
A brate ovo je po meni preskupo za 2.700€, koliko god da je dobro...
Kapiram da bi se moglo napravit ovo kod majstora nekih, nije ovo nikakva filozofija...
p.s. ovaj iKamper je top!
https://youtu.be/AUr4MUPKEcE
Javlja mi drug, popio je kaznu od 100e za kampovanje na Velikoj plaži....
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Meni je drugarica prije 15dana bila na plazu i to kaze bilo vise ljudi dje oni Kajtuju kako li se zove..
A u sept mi sig nece niko doc kaznu pisat,a i snaci cu se :D
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Rekoh nemam se sto ukljucivat bez da se ponavljam, ali u sustini, to je samo potvrda prethodnih savjeta koji su na mjestu :)
Definitivno dusek na naduvavanje ispod vrece, i zbog ubodnosti i zbog izolacije. Imas cak i one pumpe sa 12V ulazom, mozes iz kola da ga napumpas, ali to nije neophodno.
Definitivno teren koji nije direktno izlozen suncu, u blagom nagibu, i kanal plitki da iskopas oko satora, kako se eventualno voda ne bi zadrzavala ispod satora.
Jos bih dodao, mislim da niko nije spomenuo, u slucaju da sator nije nekog boljeg kvaliteta (da ima makar 2 sloja), obavezno ponesi najlon. Znaci onaj heavy duty, koji u kips i okov mozes da kupis na m2. Kupis jedan komad koji ti je dovoljan da prekrijes sator u slucaju kise. Cak i ako je sator malo kvalitetniji, ovo je uvijek korisna stvar.
Eto mislim da su ove 3 stavke bas goli minimum, koje ti mogu napravit razliku izmedju toga da ti bude dobro ili lose, a sve ostalo je individualno.
Ja nosim stolice na rasklapanje, sto, frizider, plinaricu, hammock, kajak, nesto osnovnog alata (sjekira, mala lopata...), ostalo su sve consumables :)
I naravno sve preporuke za Rt Veslo i Mirista :)
https://www.youtube.com/watch?v=mpiXHd39msc
e uzivah gledajuci ovo :D
Pa vidim ima vas koji kampujete.Dajte lokacije,slike,informacije :D
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Moj savjet je ako ides u divljinu izbjegavaj horor filmove. Nocu suma zna biti prilicno jeziva, pocev od zvukova do maste. Ako cujes plac bebe, vidis zenu u bijelom itd, bjezi u suprotnom smjeru, a ako naidjes na kucu od slatkisa ne ulazi.
Gdje kod nas ima da se kupi kvalitetna oprema za kampovanje, od satora do odjece?
Svaka cast na temi.
Intersport. McKinley. Daleko od toga da je najkvalitetniji, ali je najkvaliteniji KOD NAS. Ako kampujes jednom godisnje, pretezno u ljetnjem periodu (nema rizika od kise) vise se isplati uzeti u Kips ili Okov, milim da je Bestbuy brend ili tako nesto... Za taj nivo eksploatisanja trajace godinama, bez brige. Ako ipak planiras da ti to bude hobi dugorocno, i da sastavis kvalitetniji set opreme, kreni sa ovim sto imaju u Intersport, pa te mozda vremenom povuce da i vani potrazis neke od kvalitetnijih brendova.
*ne radim u Intersport :)
Hvala ti. Za sada planiram makar jednom mjesecno nekoliko dana, pa dalje kako bude. Znaci McKinley :).
Hvala pogledacu. U sustini ne kupuje mi se nesto lose da ne bih morao kasnije duplo placati.
Bio je jedan momak iz CG koji je dobavljao HUSKY opremu.
Sator, vreća, podloga moraju biti dobri ako želis da uživaš.
Trgovao sam kod njega i mogu ti reći da je sve odlično.
Mislim i da je ovđe na forumu bio da sam ga tako i upoznao ne sjećam se tačno.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Kamp Begovic / Veslo
42°21'59.6"N 18°36'41., I St, Budva, Montenegro
+382 68 502 943
https://maps.app.goo.gl/GEt5mpbVdFWwwMc37
Mirista
Dropped pin
Near Unnamed Road, Montenegro
https://maps.app.goo.gl/PPsZnLgN8CbDRjLs5
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Kampovao sam na Veliku plazu u Ulcinju..
Nije u pitanju plaza Ivana vec Pacha...
Nikome nista platio nisam jer sam kampovao do mora...nalozio vatru i svirao gitaru...svo smece sam sjutra pokupio i odnio u kontejner...
Al zanimljivo, u sred noci kad se vatra ugasila prilaze nepoznata lica, ja sa djevojkom u satoru, okrecu sijalicu ka nama i sapucu: A pogledaj ove odje, aj da im zovemo policiju...
Bitange, nema veze sto niko nije dosao al nmg da vjerujem da smo takvi *****ri od naroda.
Da sam na tvoje mjesto vise bih se orjentisao na planinu nego na veliku plazu. Kampovao sam jedne godine na Ivanu dva dana , nije lose iskustvo ali nisam ni preodusevljen. Problem je sunce koje izadje vrlo rano i u samom satoru vec od 7h ne moze da se spava od vrucine, onda se postavlja predsator i selis se napolje da spavas u to malo hlada pa onda sucne kako ide tako se i ti selis . Sitni pijesak koji se uvuce svudje pa i u usi , kosu ,usta :D :D :D . Kad se vec kampuje ja volim da uvece uz vatru da sjedim ,muzika neka lagana da pici , da se popije koje pivo, naravno krene i neka prica . E sad poci na spavanje u 2-3h i ujutro ustati u 7h nije bas nesto sto je gust , a onda visit cio dan na plazu na onu munju ... ne znam
E na planinu je vec druga prica, planina je uvece hladna pa samim tim je veci car sjedjeti pored vatre, ujutro moze da se odspava duze a i samo jutro mi je nekako masu jace na planinu . Josh posebno ako je okolo neko jezero dje se moze prosetati , pa i kasnije preko dana kad ugrije moze se i okupati. Dolje je zemlja i trava pa samim tim nekako mi je sve cistije , nema prasine i pijeska ... preko dana rostilj raspalit , kuliranje u prirodnu ladovinu ...
ova prica se odnosi na kampovanje u satoru , vjerovatno je drugacija prica u kamp kucici ili nekom kamperu malo bolje opremljenom ...
ove kampere gore sto ste postavili sto kostaju na desetine hiljada eura , ne vidim poentu . Dati tolike pare na nesto sto se koristi 20dana u godini (pa i sve da je vise dana opet je pitanje da li je vrijedno) . Ovaj sator sto se postavlja na krovu mi je idealna kombinacija ali sam iskreno mislio da je to jeftinije. Al neki simpatican dzip i ovo na krovu , u gepek opreme i gasss u planine
Početnici ne bi trebalo da idu u planinu.... bolje da počnu u neke mirnije, sigurnije krajeve.
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
https://www.intersport.me/mckinley-y...ki-ranac-85825 ili https://www.intersport.me/mckinley-m...ki-ranac-85833
Koji bi kupili? Vidim da su na akciji i jako su slični... pomoć
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Utihnula nam tema
https://images.squarespace-cdn.com/c...pg?format=500w
Slika iz arhive :D
Srecno i dobar provod i odmor na Adu, cekamo impresije.
Ovo već nije kamping nego glamping... :loyal:
PS Za one koji ne znaju copy/paste sa https://www.cimerfraj.hr : Glamping je izvedenica od glamuroznog kampiranja i to je najjednostavnije objašnjenje glamping turizma. Glamping spaja ponudu vrhunskog hotelskog smještaja i kampiranje u prirodi u luksuzno dizajniranim i kvalitetno opremljenim kampovima.
Još jedan zanimljiv primjerak na Durmitoru... Prepravili vatrogasni kamion...https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...6ff1face58.jpg
Sent from Tapatalk
Zasto? Nema grizlija u Cg :D :D Primorske planine kao sto su Orjen, Lovcen i Rumija su idealne za kampovanje tokom cijele godine. Preporucujem zimsko/ proljecnje kampovanje na Lovcen, u predjelu
Dolovi- Babina Glava. Teren je izlozen suncu od svitanja do sumraka. Uz to nezaboravni zalasci. Ljeti se ne preporucuje sto zbog velike vrucine sto zbog velikog broja setaca.
Kampovali smo na jednoj livadi ispod samog vrha Rumije, mjesec oktobar, duvao je blagi sjeverni vjetar i nije bilo ni jednog oblaka, temperatura od prilike -2 °C, probudio sam se prije svitanja da bih gledao izlazak sunca, vjerujte mi izlazak sunca gledan sa Rumije je jedan od najljepših što sam viđeo.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Lovćen, Dolovi. Ovo su neki od jesenjih zalazaka, proljece i ljeto dominiraju. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d657b899c4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fdc8d0237d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...02046555c4.jpg
In rum we trust.
Zanima me da li je neko kampovao, i da li se moze, na Bukumirsko jezero?
Zvali danas da vidimo za kamp Veslo,koja je cijena i zbog ove situacije , da li je uopste dozvoljeno kampovanje. Samo da vas pitam, je li moguce da kosta nocenje, sa obicnim satorom za dvoje 25 eura ? Je li moguce da je u kamp Buljarice 12e ? A ja mogu za te pare apartman uzet.
Nemam iskustva, odlucih se da podjem sad za vikend , pa sam mislio u kamp Veslo,ali odustah , imate li neki predlog ?
Velika je vlaga na plazi, vjetar cesto duva,pijesak kao guba [emoji23] ,bez hlada je bzv
Nasli smo jedno mjesto,odma iza plaze, ima sume i ladovina debela, tu smo ostali dvije noci.Upozorio nas je jedan radnik plaznog bara,da moze neko da nas prijavi i da pisu kazne,al srecom niko nije dolazio,jer zakonom je zabranjeno kampovanje na divlje.Dok smo trazili mjesto,nailazili ssmo na razne kampove,koji su jako skupi,a ne nude nista specijalno,a i ne volim guzvu. Da razapnemo nasa dva satora,10 e po osobi noc, da damo 40 e za noc,ni da dolazimo sa kamp prikolicom. Neki su htjeli da izadju u " susret" ,pa je bilo i za 20 e noc . Rekao sam vam npr za kamp veslo, dvije osobe sa malim satorom 25 e noc alo! Inace svaki kamp je prazan,ja ne znam sta oni ocekuju. Kamp kucica u safari kampu sa 25 e prosle god,sad je 100 e nocenje, pa vaziii.
Odlicno nam.je bilo,prvi put nam je ,pa je falilo nekih stvari ,al fino iskustvo. Brzo se pravi plan vjr za bukumirsko i rikavacko jezero,2-3 noci .
Najbitnija stvar,bez koje ne idem sl put je ceona lampa haha,al polako ,napredujemo
Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
Zaista preskupo ako nikakav sadrzaj ne nude
Sent from my SM-A520F using Tapatalk
A jesi lud,da placas nekom 20-30e mjesto za sator,to nije ni pravi dozivljaj,a i sram ih bilo.
Ma neka si ti probio led,pa sledeci put znas sto ti jos treba,nedostaje da bi jos bolji doziviljaj bio. Jos ako si posao i ponio stap da zabacis ? :D
Na Ali ima svega i svacega da se naruci da se covjek razboli (bankrotira ) :D
Kupih u centrometal na popust ovu plocu,3.5e moram vam rec da je super.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3ec7048942.jpg
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk