Imam jedan hit od mini pomidora, znaci manje od cherya, prosle godine nisam obrao, ove godine niklo toga ko korov. I dalje cvijeta i dalje ima ploda, ali su sitni, ko da beres borovnice, ali ukus...
Sent from Tapatalk
Printable View
Imam jedan hit od mini pomidora, znaci manje od cherya, prosle godine nisam obrao, ove godine niklo toga ko korov. I dalje cvijeta i dalje ima ploda, ali su sitni, ko da beres borovnice, ali ukus...
Sent from Tapatalk
Ego svaka cast na svim radnjama koje obavljas
Ovdje treba pazit na to da se zemlja prilicno utaba redom kako se postavljaju jer ako to ne uradi a slegne se zemlja pokidat ce mu ove stabljike jer ce doci ispod rupa.
Ja imam ispred kuce u jedan dio jagode, citavo ljeto smo jeli cini mi se non stop su radjale. Cak sad u novembru imam 2 sto su rodile al ne mogu da pocrvene fino jer nema suncanih dana :)
http://i233.photobucket.com/albums/e...c/IMG_2825.jpg
Domestos paprike (jer su toliko ljute kao da ih zalivam Domestosom)
Danas pocela zvanicno sezona baste. Prekopana, nadjubrena, ocekuje se kisa. Na jesen zasadjeni bob i cesan. Za dvije sedmice krece se sa mladim lukom.
:)
Ne znam da li moze ovo ovdje al ajde da i ja ucestvujem u temi :) za vikend sam zasadio 40 sadnica malina. Da se ima za kuce :)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15...6a000ff763.jpg
Gdje nabavit kvalitetne sadnice jagoda I to onih sto radjaju cijelo ljeto. Treba mi jedno 30 komada za terasu
Sent from my Lead 1 using Tapatalk
Ja sam uzimao u poljoprivrednu apoteku na zabjelo. Bas sam zadovoljan. Zaboravio sam sad koja je vrsta bila uglavnom samo trazi tako da radjaju vise puta i dace ti tu vrstu. Ja sam kupio 9 sadnica prije 2god a sad ih vec svuda okolo ima. Tako da ne moras kupovat toliko da se ne trosis kupi jedno 10ak komada one se brzo sire. Ja sam se zeznuo sto sam kupio ovoliko malina jer se i one sire. Al eto mozda se nece sve primit pa ce bit taman :)
Maline se ne sire, samo izrastaju nove mladice, a stare se rezu i micu :)
Ti za dvije god ocekuj rod, puni prinos za 3 god.
E pa eto onda sam ja dobro uzeo al me ubise u pojam to se siri nisi trebao toliko uzimat :) taman za 3god svratite do mene na gozbu malina :D
Jel' ima neko iskustva sa sjemenjem sa neta, i eventualno neka preporuka provjerenog prodavca sa 'organic' robom?
Moji imaju van grada staklenike i to je jako lep hobi. E sad u stan se ne bih usudio. A i klima u gradu bas i nije naklonjena. Potrosnja vode je tkdj velika te i skupa. Vrijedi pokusati ko voli i naravno ko se ne stidi. :D
Ajmo da se ozivi ova tema malo. Evo mojih jagodica :)
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05...1f81eff855.jpg
Ubrah i ja jednu turu... :D
http://i.imgur.com/zbpuqJA.jpg
Svaka cast drugari.
Sent from Tapatalk
Svaka cast za vrijedne ruke ! Ja imam samo da se pohvalim sa bosiljkom :abnormal:
http://i233.photobucket.com/albums/e...11_1558132.jpg
http://i233.photobucket.com/albums/e...11_1558382.jpg
Papricica procvjetala (ove godine jako kasno)
Ja nijesam odavno ishao, ovo je prije 15 dana...
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...7a20d767b7.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...81b586dff3.jpg
Tito koja je to vrsta paradajza, i kod mene ih ima dosta vishe kad krenu al nikad toliko na jednu stabljiku...
Sent from Tapatalk
Ovomjesečni flagship su mi smaragdni cukini
http://i61.tinypic.com/nyib5u.jpg
Ili sam ja kasno presadio, ili im ti puštaš neku muziku. :D
Prvi uzorak iz nadolazeće serije :D
http://i62.tinypic.com/2wp8h8y.jpg
Chery je u pitanju, al ovaj holandski (iz zorzete) i jako sam sumnjiv da ce biti dobar. Cisti GMO. Nije pve godine bilo domaceg rasadnika, mada imam 4 samonikla od prosle godine i gajim velika nadanja od njih.
Samonikao je i neki americki gmo, koji je i prosle godine bio uzasan, al cu ga ostaviti da popuni bastu.
True king i dalje je divlja pomidora koja raste ko korov.
Sent from Tapatalk
Imam i ja chery-a, nashla majka 2 domaca rasada pa da vidimo kako ce uspjet, dako odem ovih dana da vidim stanje...
Grashak vec pobran, do prije 2 god ga nijesam jeo, kao ni dosta ostalog povrca, dok ne vidjeh kako rastu pa sam morao probati... :D
Sent from Tapatalk
Basta
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...9b85f078b1.jpg
Jagode
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...eec56041ce.jpg
Tresnja
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...2470c6a6f2.jpg
Posle cu slikati ostatak vocnjaka
Evo kraca panorama dijela vocnjaka
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...6dc162ac31.jpg
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Mora da si perfekcionista pa si sve ovako u stroj :)
http://i233.photobucket.com/albums/e...612_152124.jpg
http://i233.photobucket.com/albums/e...612_152159.jpg
Ovo je divlji-korov, mali ali preukusan
Sent from Tapatalk
Malo smo se udaljili od teme jer je tema sadnja u kuci i lejama ali amfi nam totalno ugasi topic sa ovim slikama :) super sredjeno sve amfi svaka cast. Nema bez domace hrane nista.
Necu vise :)
Bastu odrzava majka i njeno cvijece ostatak ja i otac. :)
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...212d64c740.jpg
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Da, da. Brezovik :)
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Maline
Inace 25 sam ih posadio i sad je ovako
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...e0be4ff6eb.jpg
A pored malina imam 3 aronije
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...548dd98b74.jpg
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Ugasi nas Amfi sve lagano... :D Svaka čast, ako ikad budem živio u kući sigurno ću imati neki sličan voćnjak, tj od svega po malo... :D
Vocnjak ima oko 50ak stabala ovoga sto moze u NK.
Jabuke
Kruske
Visnje
Tresnje
A ovo manje rastinje jagode, maline, aronije :)
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Ubaci tu par dunja za slatko i rakiju i lagan si... :D
Od kad je djed umro ne pece se rakija.
A imam i lozu jednu samo za sokove.
A majka ima poseban dio dje sadi njoj zacina i cuda i mentu za sok domaci.
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Kako ti radja aronija u NK ? Mislio sam da ona uspijeva u bas hladnijim predijelima ?
Aronija dobro. Treca godina je joj sad. A u Milocane imas covjeka koji ih uzgaja. Odlicno mu radjaju
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Jutrosnja berba:)
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06...2cba558d56.jpg
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
E bash mi je milo sto je ova tema zazivjela. A stvarno cudo jedno da nema neki podforum nidje na nase forume dje ce ljudi pricat o radu, hobiju i ovakvim stvarima da uce ljudi jedni od drugoga i isprobavaju razne stvari. No neznam ni sto se cudim a trebalo bi mi bit jasno da je ta kultura istrijebljena iz naroda.
Prosle godine smo zasadili nekoliko loza i vec rodilo. Samo da ne bude seedless e me izludjeshe odje sve seedless ne kupujem ga zbog toga a meni je to potpuno abnormalno da vocke nemaju sjemena.
https://scontent-lax1-1.xx.fbcdn.net...9a&oe=562C0DCB
Amfi, nijesu ti zrele ni jagode ni tresnje :)
Korporatisti i tzv. autorska prava na sjemenje.
Prosle godine EK je donijela odredbu o prometu i upotrebi iskljucivo sertifikovanih / patentiranih vrsta na stetu autohtonih i starih sorti pod izgovorom da su neotporne na bolesti i sl. i imaju lose prinose.
◼tapatalk