bilo, kako nije bilo. samo vise nevinih ljudi koji su sluzili za predstavu i da nasilno preuzmu krivicu.
ili su zavrsavali "nesrecnim slucajevima" u moracu.
nemojmo, molim vas.
Printable View
https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hronika/637424/medojevic-iniciracu-osnivanje-regionalne-mreze-za-borbu-protiv-mafije
Guzichko,dje ti je obraz u pm.
Dajte mu tu funkciju po godine,neka ide sve u pm.
On je sam najprosti obicni kurir takvih struktura. Uostalom, davno su stari rekli pas koji laje ne ujeda.
Zato sto je upitno da li ce preci cenzus na narednim izborima.
Ne stavljaj mi rijeci u usta.
Ja sam vise puta napisao da Marovica nije zrtvovao DPS. Novinari istrazivaci iz vise drzava su nasli bankovne racune velikog broja biznismena i politicara svuda iz svijeta. Medju njima je bio i racun Maroviceve zene. U DPS-u bi vjerovatno, da su mogli, pokusali da spasu Marovica od hapsenja jer im takav publicitet nista ne treba. Tako da ne, Marovic nije zrtvovan niti ga je DPS uhapsio. Marovic je pao jer mu ni bog otac nije mogao pomoci nakon sto je otkriveno koliko para ima u stranim bankama.
Pa jes, kao što se nikako nije mogla spasiti Ana Kolarević za koju su Amerikanci više puta dostavljali dokaze da je učestvovala u korupciji. I ostali iz afere Telekom, koje je američka ambsada javno nazvala krivcima (a ne osumničenima).
Prosto im nije mogao bog otac pomoći nakon tolikih dokaza. Zato su i završili u zatvoru.
Da su dostavili dokaze protiv kojih nisu mogli da se borie zavrsili bi kao Marovic. Tebi je mozda ovo previse komplikovano za shvatiti, ali nisu svi dokazi jednake snage. Milioni na racunu u svajcarskoj banci su malo ocigledniji od kompleksnih korupcionaskih afera. Ali da bi to razumio tvoj mozak mora da bude sposoban za nijansiranje. A onda ti ne bi bio ti i tvoji postovi ne bi bili takvi kakvi su.
Pa naravno, slabi su bili dokazi, zato Ana Kolarević nije uhapšena.
Nego, imam jedan most tu u Podgorici, prodao bih ga jeftino. Velik, bijel, ljepota za vidjeti. Učinio bih ti cijenu.
Fenomenalno je to sto je Rade iza resetaka, a nadam se da ce uskoro biti uz njega i svi koji su mu pomagali, omogucili i doveli ga tu gdje je bio. Eto. Svaki kriminalac sitan, krupan, glup, pametan, iz bilo koje partije, pa i da mi je iz kuce treba da trune u zatvoru.
Ali...
Ja stvarno ne razumijem potrebu ljudi da ovdje na forumu opravdavaju Anu, Aca, Mila, Veljovica, Mugosu, ... i da se uporno pozivaju na to da institucije sistema nijesu imale neke dokaze i ta cinjenica ih cini postenima. A upravo te institucije sistema su sada ili ce uskoro biti iza resetaka.
Gdje zivite vi ljudi?
Svako od vas u komsiluku svom ima zgradu ili plac ili firmu ciji je vlasnik Aco ili neki drugi clan prve familije. Pa CG je mala, sve se zna i zato ne razumijem potrebu da se ti ljudi cak i izokola brane, opravdavaju... Cak ni oni se ne trude da to rade nego pametno cute o svemu, ali zato forum prepun njihovih portparola.
Nije bilo dokaza, nije bilo dovoljno jakih dokaza, ahahahahahahaha, pa nije bilo ni za Lazovica, pa trt Milojka.
Niko ih ne opravdava i niko ne tvrdi da institucije sistema nisu imale neke dokaze. Tvrdim, i naucite vise da citate, je da dokazi koje su imali nisu bili toliko katastrofalni kao sto su bili u slucaju Marovica. Bili su takvi da su mogli da ih ignorisu i da se pretvaraju da ne postoje. To ne znaci da je Ana Kolarevic nevina i da protiv nje nema nikakvih dokaza. Marovicu upravo institucije sistema nisu mogle da pomognu. Kad jednom u javnost izadje da ti zena koja nista ne radi ima milione na racunu u svajcarskoj banci, tu je kraj price. To nisu stvari kojima moze da se manipulise.
Naljutiste nam vanju, nemojmo trudi se covjek ali ne vidi dalje od onog napisanog, licnog stava nema :(
Dokazi nisu katastrofalni?
A moglo se ignorisat i Marovicevo vala onda, ako tebi ovo ostalo sto se ignorise nije katastrofalno.
Po meni nista Marovicevo nije katastrofalno koliko je katastrofalno sve sto svaka baba iz komsiluka zna, a javnost kao se cudi. Svi znamo ko stoji iza svake CG firme. Svake. Svi znamo sve, ali ajde da se pravimo da smo pravna drzava gdje sve kao funkcionise onako kako nam ti objasnjavas.
Ti od drveta ne vidis sumu, ali ja tebe necu psovat zbog toga.
Drzis se nekih pravnih fraza i kao da si vrsni advokat gaslajtujes i pravis nas kao sve ovdje ovcama da bi ti ispao kao jedini koji je kao uzvisen intelektualno i gleda siru sliku, a mi raja zatupljena slijepa kod ociju.
Mada, mozda je i bolje sto ne vidis stvari mojim ocima. Manje ces biti ogorcen.
Ti ne vidis ni sumu ni drvo, a s obzirom da sam ti i jedno i drugo opisao vise puta pocinjem da mislim da si od rodjenja slijepa pa ne moze ni da ti se objasni kako izgledaju.
Evo ti jedan test, izvoli pa vidi u cemu je razlika izmedju, sa jedne strane Marovica, Lazovica i Milovica i sa druge strane svih onih koji nisu uhapseni/osudjeni? Pronadji i pokusaj da se uhvatis za neki dokaz protiv njih kao sto mozes da se uhvatis za Maroviceve pare na tajnim racunima ili za poruke sa Sky aplikacije.
Odgovor je da toga nema. To sto mi nesto kao znamo mozemo da okacimo macku o rep. Gradske price za tuzilastvo i za sud nisu relevantne. Ne mozes nikoga ni da uhapsis, a ne da osudis na osnovu onoga sto ljudi po gradu pricaju. Znamo i da je Milo tezak na stotine miliona, ako ne i miljardu, ali nigdje nema traga njegovim parama. Znamo da ima kolekciju skupocjenih satova, ali ne znamo odakle mu i da li su originali ili kopije. Znamo da su originali jer nismo maloumni, ali opet, to sto mi znamo nije nikakav dokaz. Ne mozes covjeka da uhapsis na osnovu toga. Ponavljam jos jednom, niko ne tvrdi da su ti ljudi nevini. Utuvi to u glavu. Ali postoji itekako dobar razlog zasto je Marovic pao a drugi nisu. Pokusavam da ti objasnim tu razliku. I cak ne koristim nikakve pravnicke termine, nego prostu, najprostiju logiku koja se ogleda u prostoj cinjenici da su neki kriminalci malo pametniji pa su malo bolje sakrili rezultate svojih vannastavnih aktivnosti. I Marovica su pukim slucajem otkrili. I to novinari, a ne tuzioci.
Je li vas to pravni mag foruma ubjedjuje da su stranci uticali na hapsenje marovica, zbog racuna zene u svajcarskoj.
Taj racun nije cak ni bio dio optuznice niti se ikada taj dio i ispitivao.
Marovic je pao jer nije htio da da Jaz i Buljarica da se prodaju, dje se vec znalo ko ce da kupi.
A sad mastarije koje lik stalno pise ovdje, a kad ga uhvatis u laz, pocne da psuje i pljuje( i jos nije banovan).
To je vec prica za moderatore.
A da laze za Marovica i razloge....laze naravno. To je spin da se prikaze kao pojedinacna odgovornost na koju DPS nije mogao da utice....vazi...
Majko sveta, vama sve mora da se crta. Nisam rekao da su ga zbog para osudili. Ali tad je sve krenulo. To je bila inicijalna kapisla bez koje se nista drugo ne bi desilo.
Marovic je morao da bude osudjen kad je u javnost izaslo koliko para ima na tajnim racunima. Ja znam da smo mi generalno mutava nacija. Ali mislim da nismo toliko mutavi da se ne pomamimo da ga nisu osudili. Kad jednom konkretizujes neciji kriminal tako sto cijeloj naciji pokazes sakrivene milione, ti si zavrsio. To je znao DPS, to je znalo tuzilastvo i to su znali sudovi. I naravno, to je EU ocekivala od nas.
Zato ti se i smijemo, što tvrdiš da je Marović "morao" da bude uhapšen jer je javnost saznala koliko ima para. Pa taj vajni pravosudni sistem nije imao izbora već je morao da ga procesira.
Ali isti taj sistem nije "morao" da uhapsi nikoga iz Telekom afere iako su Amerikanci 10 puta tu istu javnost obavijestili ko je i koliko miliona uzeo.
Potpuno ti je nekonzistentna priča, a samo zato što pokušavaš da dokažeš nedokazivo - da je sud, policija, tužilaštvo i carina za vrijeme DPS zemana bilo išta drugo osim servis za olakšavanje državnog šverca droge i cigareta.
Gdje su pare? Gdje su racuni? Bilo sta za sta covjek moze da se uhvati i da pokaze "crno na bijelo" citavoj javnosti?
Show me the money, Lebowsky.
Ne spinuj, znas dobro da je ova prica krenula zbog toga sto ti uporno pokusavas da prikazes da je nova vlast drugacija od DPS-a. A samo su manje sposobni da ukradu. Sto ne znaci da su manje voljni. Nego se kriminalno carstvo ne gradi za godinu dana.
Vanja,molim te ostavi Marovića na miru.Malo je neukusno više,da ne rečem providno,mada,ako sto puta napaneš druge da spinuju...kako ono bješe dalje?
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
https://m.cdm.me/politika/ibrahimovi...ore-za-drzavu/
Pa ne mojmo bravi braco biraci....
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Evo da mu pomognem
https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...azuje-branioca
Sudjenje je odgodjeno za februar ove godine, poslije punih SEDAM GODINA, a jos niko se ni ne pojavljuje. Vjerovatno se ceka da pomru optuzeni.
Od ostalih zanimljivih detalja
https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ece-odgovarati
Ovo se sve desava u julu 2021.Quote:
zatraživši da im dostavi informacije u vezi sa tim šta je tužilaštvo uradilo sa tri korupcionaške afere budvanske kriminalne grupe Svetozara Marovića - “Vodeni grad”, “Petrovačko šetalište” i “Rusko selo”, koje su oštetile gradsku kasu za više miliona eura.
Prije nekoliko dana dobili su iznenađujući odgovor jer niko u Opštini nije znao da je još prošle godine Katnić zatvorio aferu akva park, pošto ih niko zvanično nije obavijestio o tome
Milos marovic je proveo mozda mjesec u pritvoru. Zastarilo mu je izdrzavanje kazne od godinu, tako da moze da udje u CG kad god hoce
Sveto marovic je proveo oko 5 mjeseci
Nijedan koruptivni ugovor nije raskinut niti je to Sasa Cadjenovic trazio, kao ni DPS predlog novoj vlasti za SDT, cuvena Lidija Vukicevic.
Katnica necemo ni pominjati.
Marovic je odgovarao za Copyright, plato na Jazu i TQ Plazu.
Tada je Blok C u TQ plazi procijenjen potpuno nezavrsen na 5000 eura po kvadratu, cime se Lainovic izvukao. Budvi je ostalo da plati sredjivanje toga, dje su sad opstinske sluzbe. Ulaz je samo iz garaze sto je teska sprdnja, plus oni snimci dje gledate strance i gradjane BD koji dolaze u 5 ujutru i guse se po stepenicama ulaza....e to vam je odatle.
Sve isto ko sad...cek...ne....novi su 100x gori....tako nesto
Bas, kako se zavrsi ona prica o uginucu KAP-a?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f9aa2de395.jpg
zaboravio drasko da je veselin pod inostranom istragom zbog poslovnih partnera.
Sta je providno? Isti forumasi koji godinama pricaju da su tuzilastvo i sudstvo korumpirani se odjednom iscudjavaju kad im neko kaze da je Marovic morao da bude osudjen, i da isto to DPS tuzilastvo i sudstvo nisu mogli da nadju nacin da ga ne osude? A onda sam ja nekonzistentan. Ne vidite dalje od nosa.