Zna li neko kako da pojacam mobilni signal, pitam za rodjaka, treba mu za posao , na prvom spratu mu je 4g internet a u suterenu mu je na telefonu samo E. Moze li se postaviti neki pojacivac?
Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Printable View
Zna li neko kako da pojacam mobilni signal, pitam za rodjaka, treba mu za posao , na prvom spratu mu je 4g internet a u suterenu mu je na telefonu samo E. Moze li se postaviti neki pojacivac?
Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
A imas tih WiFi pojacivaca kol'ko oces.
Ja recimo koristim Xiaomi-jev i radi posao. Ne znam tehnikalije u procentima i sl. ali u sobi u kojoj sam jedva vatao signal, sad vatam regularno sa 'extender'-om koji je postavljen u hodniku...
https://external-content.duckduckgo....jpg&f=1&nofb=1
Sigurno da ima i boljih/jacih/skupljih opcija, konkretno ovaj sam placao 10-ak eura...
Nije mislio na WiFi extender, treba mu nešto ovako:
https://youtu.be/GmCDtJeFojs
Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Moja losa, mislio sam da je u pitanju slab WiFi signal a ne slab prijem mobilne mreze :)
E ovako, koristim pospejd vec godinama, ali zenin broj sam htio da prebacim u drugu mrezu, pa prvo moram da prebacim broj na pripejd pa tek onda moze da se prebaci u drugu mrezu.
U medjuvremenu ajde reko da joj dopunim racun da ima net i minute i sms sve normalno (telekom mreza je u pitanju), otvorim preko telekom aplikacije i vidim koje sve opcije imaju.
I nisam imao pojma da imaju dosta dobre ponude za otprilike 11 evra mjesecno, naravno imate opcije za 7, 15 i 30 dana, ovdje cu postaviti one koje se meni cine sasvim ok, ako ne i fenomanelne za te pare.
Prvi je Net i SVI paket, koji nije los za nekoga ko ne trosi mnogo i pretezno je na wifi, ali i da nije, dobijaju se za viber i youtube posebno GB, tako da nije lose uopste.
https://i.ibb.co/sPJhQHT/slika-1.png
I po meni mnogo bolji je 1000 jedinica paket (1 jedinica = 1GB / 1min / 1sms), sto smatram da neko ko isto ima wifi i ne visi po citavi dan na telefon i na razgovore je sasvim idealan i nemoguce potrositi za 30 dana.
https://i.ibb.co/VvSpsQ0/slika-2.png
Da li neko ima opcije za druge dvije mreze (69 i 68 isto pripejd) da uporedimo i ako je neko vec koristio ove opcije na 67 da iznese svoja iskustva, isto tako i za druge mreze na pripejd.
Otvorio sam novu temu sa istim postom, pa moderator moze slobodno da izbirse ovdje ovaj ovdje.
Ja koristim Telenor standard paket i opciju 10x više.
Uplatom 1.8e i dobijem 18e na računu za trošenje na šta ja hoću i 3GB interneta...
Meni je to dovoljno za nedelju dana.
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
Ne mora broj biti prepaid da bi se prenio...
Sent using Tapatalk
Da se ko ne zezne.
Kod Mtela postoji neki očigledno stari One paket đe 100kb !!! mobilnog interneta košta 4,2centa!!!
Zanima me, sobzirom da je internet generalno postao pristupačan cijenom za svakog (gigabajti se naplaćuju po par eura), kako je moguće da država (kroz djelovanje i regulaciju nadležnih Agencija) dozvoljava postojanje paket u kojem je internbet i dalje ovako bezobrazno skup!?
Bitno je da transparentno to prikažu i napomenu kad uzimaš.Meni sličan paket odgovara na Tcom jer je preplata 0€ a minuti razgovora su nešto skuplji i 1Mb je,mislim 0.5€
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Dobro si prosao :) moglo je da bude i 300 ili 3000
Tako je kod svih ako nemas paket / dodatak
Mtel One paket nema internet.
Kod svih provajdera koji nemaju internet paket u okviru paketa cijena je oko 5c.
Tako Telenor ima Sekunda paket a Telekom ima Mono paket...
Prednost paketa je tarifiranje po sekundi, mana što se tarifira i internet po. Protoku...
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
Kako god, to je bezobrazluk. Ovo je nešto što ne bi smjelo da bude dozvoljeno i trebalo bi biti zaštićeno Zakonom o zaštiti potrošača.
Ako su to stavili na sajt i naveli kao ponudu a jesu moze im se, to su ona sitna slova na koja se svi zeznemo prije ili kasnije
Sent from my P 30 pro using Tapatalk
To je zvanična ponuda, a i cjenovnik koji si dobio kada si potpisao ugovor.
Taj paket ima svojih prednosti a i svojih mana.
Razumijem nezadovoljstvo, ali za ove pakete je tako... Mtel ima dodatke za taj paket, ako ti šta znači...
https://mtel.me/oec/tarifni-dodaci
Svaki operater je dužan da dostavi cijene.
Upravo pregledao sva tri operatera, veličina slova je ista za svaku stavku.
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
Bugi, misliš li da svaki korisnik pri potpisivanju ugovora, kad na šalter onako doture da potpišeš, čita cjenovnik i sve ono što piše?
Takođe misliš li da svaki korisnik dobro poznaje tehnički što znače sve one stavke iz cjenovnika?
Da neki stariji čovjek ili žena znaju što znači Gprs 100kb košta 4,2 centa, ili 4G i slično?
Ne znam odgovor na to, sumnjam da većina samo potpiše.
Znam da ja čitam sve i da je to poenta ugovora i ako mi nešto nije jasno ja ću da pitam. Čitam ugovore sa bankama, operaterima, čak i na kasu u Voli provjerim račun. To je moje pravo jer dajem novac, a moraju svi da me trpe jer primaju novac od mene.
U suštini mi je nenormlano da uzmeš paket i da ne znaš koliko imaš minuta besplatno. Onda bi svako mogao da uzme paket, priča koliko hoće par dana i onda da se žali.
Inače i tom paketu koji si uzeo ništa ne dođe, bukvalno bi jedna sekunda ili SMS besplatan.
Zato je pretplata 0e i tarifiranje na 1s.
Znam to jer ja koristim isti, samo kod Telekoma i Telenora.
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
Upravo to - kako to da znaju za sms i pozive, a potrosnju neta ne gledaju. Ili kada raspale Youtube u roamingu...
Opet kazem da si dobro prosao kako je moglo biti.
Ja koristim taj paket sa pretplatom 0 eura, al mi je i limit stavljen isto na 0 eura, dakle ne mogu nista potrositi, prosto receno zamrznuo sam broj jer je dobar, i ako mi kad zatreba uvjek ga mogu aktivirati na neki od drugih paketa, bilo pripejd il pospejd.
Al koristiti taj paket, gdje nista nemas besplatno ili u okviru pretplate u danasnje vrijeme je glupost.
Ljudi vi ođe mene pokušavate da ubijedite da oni dobro informišu i da je korisnik sam kriv ako svaku stavku dobro ne pogleda?
Da je to istina pa da vam i povjerujem.
Istina je da NE informišu dobro, lično sam se ubijedio da nije tako. I kad tražite da vam detaljno objasne to neće uraditi kako treba, jel zbog neznanja ili zbog namjere ne znam.
Ja sam 5 puta zvao i na 1600 i preko facebook-a i direktno u poslovnicu išao da provjerim koliko je besplatnih minuta uključeno u fiksnu telefoniju prema drugim fiksnim mrežama (u okviru novih mbox trio paketa).
Na sajtu ili cjenovniku ništa ne piše.
Svaki put sam dobijao drugačiji odgovor. Ćurka iz poslovnice nije ni znala nego je tek posle moje prepiske sa fb-a koju sam joj pokazao išla da provjeri sa nekim ko zna.
Navodno je uključeno 30.000 minuta, a bilo je odgovora da je 25.000 ili da ništa nije.
I sad kako da tačno saznam i kome da vjerujem? I to je sa mnom koji se kolko tolko razumije u te IT rabote.
E sad zamislite nekog ko je van IT struke, ko oće da smanji troškove, neko ko ne pravi razliku između wifi i mobilnog neta, ko neće više da plaća fiksnu mjesečnu uslugu i bez ugovora, koji uglavnom koristi wifi kućni internet, kad traži da mu savjetuju i ponude što je najbolje za njega i najjeftinije itd. Oni mu lupe ladno Mtel One paket a ''zaborave'' da mu kažu da se spori GPRS internet koji je otprilike 100 puta skuplji od uobičajenog 4G interneta.
Moje je početno pitanje bilo,zašto postoji taj stari skupi internet? Koja je svrha toga? Ja ne vidim drugu svrhu bez da neznanjem korisnika operateri oderu istog.
Čemu služi Agencija za elektronske komunikacije?
Ne radi se lično o meni, jedina je moja greška što sam zaboravio da toj osobi ugasim mobilni internet. Do prije nekolko dana je bila na postpadi paket sa uključenim 2GB mob internetom.
Dobro je što sam se sjetio posle 3 dana.
Opetkažem, ne mogu d avjerujem d apostoji i dalje paket đe se GPRS internet naplaćuje 100 puta skuplje od uobičajenog 4G internet.
To je bezobrazluk. Ne postoji opravdanje za postojanje toga. bez lopovluk.
Bezobrazluk je da se kucni net naplacuje 19e mjesecno(u Finskoj uvedeno ako osnovno ljudsko pravo znaci svima je pristup free) mislim da smo rekorderi u tome i kad pitas zasto tako skupo slijedi odg ali za samo 1 e vise imate i tv i pri tom samo mtel ima kucni neograniceni internet bez fixnog ili tv...
Sent from my P 30 pro using Tapatalk
GPRS ili EDGE tehnologija prenosa kod mobilnog je nešto kao modemska/ISDN tehnologija kod fiksnog interneta.
I sad pazite, vi imate i dalje u ponudi to i naplaćujete ga 100 ili 200 skuplje od isto tolko puta bržeg 4G neta.
Ja mislim da ovo ima samo kod nas i možda regionu neđe.
Imas 4G, ali je tarifa ostala dok se koristio GPRS...