Одгледах Записе о даровима моје рођаке Марије на youtube-u, али је ту исјечено 10-ак минута филма, а на другом мјесту га не нађох. Ако неко зна ђе се може наћи...
Printable View
Одгледах Записе о даровима моје рођаке Марије на youtube-u, али је ту исјечено 10-ак минута филма, а на другом мјесту га не нађох. Ако неко зна ђе се може наћи...
Htjedoh da ga pogledam, a onda vidjeh da sam preskocio The Chronicles of Riddick, pa sam ih onda pogledao oba u nizu. :)
Meni nije jasno zasto je onaj drugi dio toliko raskasapljen negativnim kritikama, cak je Vin Diesel nominovan tada bio za zlatnu malinu, za najgoreg glumca.. A meni je ono filmcina! :D Ne znam, bice da nesto nije u redu sa mnom.. Ja sam od onih likova kojima su razni gospodari prstenova, hobiti, hari poteri i slicne burleske samo presmijesne u pokusajima da naprave nesto pompezno, za vijek vjekova, a ustvari suplje na sve strane.. Dok Riddick uopste ne pretenduje na to, niti je ikad bio junak ciji karakter treba nesto posebno razradjivati, jer je ustvari rijec o antiheroju koji je rodjena masina za ubijanje i tek ponekad gledalac ima cast da u njegovim postupcima osjeti nagovjestaj nekih njegovih dubljih osjecanja... a da takvu mashinu neko bolje od njega odglumi? Teeeesko...
Sav u lance, uzima mačetu onome idiotu, pimpla je, udara volej, kida mu glavu i onda šlag na torti, šutira kutiju koja staje tacno ispred mrča i ono pola glave upada... Nema no je Ronaldinjo.
Strašan film.
ahahaha, a meni je, iskreno, ta scena malo ukakila ovaj zadnji dio. Pretjerano ipak, cak i za moj ukus ;)
The Wolf of Wall Street
Potencijal price i ekipe odlican..Sam film posran duzinom trajanja, toliko je davio sa nekim bespotrebnim isforsiranim scenama...Svakako konacna ocjena neka bude 7, ali bas mi je zao jer je imao potencijal da postane klasik..
Leonardo razbio ulogu, mala Margot je prelijepa...
Dako dobije tog oskara više majkumu
http://www.imdb.com/title/tt1392214/
Kad se uporedi sa tim koliko ga fale i koliko je "poseban" i to 6.5 mu je previse.
Film nije los, ali nije ni nista specijalno da se razumijemo.Sve je ono vec milion puta vidjeno u klasicnim americkim trilerima i hororima.Kao da su samo povezali nekoliko prica i to sklepali u jedan film onako nepovezano i providno.
Spoiler: Baba ubica, svestenik pedofil, poremeceni sin koji je cas zdrav cas blesav, falsifikator serijskog ubice.. I naravno dva oca nacije, OTAC spasioc koji vodi svoj sopstveni rat i stiti svoju familiju i hrabri DETEKTIV koji pokazuje svu pozvrtvovanost, pamet, sposobnost i moc americkog policijskog sistema (uz to pokazuje zavidne slusne sposobnosti).
I normalno hepi end, svi srecni svi zadovoljni.Zato sto samo u ameriku postoje ovako hrabri i pametni momci koji ce da se izvucu iz onog "lavirinta" (rupa od 1m)..
Htio sam da mu dam 6.5 ali od mene mu je i 6/10 dosta.
Odogovori mi na ovo molim te :)
SPOILER :
Kako mislis hepi end,ja sam ubijedjen da oni nisu spasili Kellera,cuo je detektiv ali ne vjerujem da ga je spasio,tek me sad zaintrigiralo kad ti kazes hepi end, i evo gledam po internetu i vidim da je to ostalo nedoreceno i da se ne zna da li je spasen ili nije,medjutim ja sam bio ubijedjen posle filma da Keller nije spasen
S:Prvi put kad je cuo pistaljku detektiv je krenuo da ide, ali drugi put kad je cuo stao je i okrenuo se put kola i tu se zavrsava film.Logicno je da je potom pratio zvuk i dosao do auta i da ga je spasio.
Eto vidis i sam kako se koriste jeftinim trikovima u nedostatku kvaliteta da bi izvukli film.Sad vecina razglaba je li ga spasio ili ne bla bla bla... i podizu rejting filmu :)
A najaca scena, kad Hju dolazi kod bakice ubice a ona ono satro drzi ruku zavijenu i kaze posjekla sam se, a on kaze ja sam dosao da vam se zahvalim i da vam malo popravim po kuci. :D:lolblue:Steta sto nisam slikao svoju facu tada. :D I lik koji je kao od brda odvaljen, dozvoljava sebi da ga bakica sa koltom vrti 10 min kroz kucu i na kraj ugura u onaj "Lavirint". :D
Ne mogu prestati da pisem, sad se sjetih i onog otrova..brzo je djelovao.Komedija :mrgreen:
Nego dobro nekome se svidja, nekome ne..ukusi su razliciti..
Last Vegas
http://www.imdb.com/title/tt1204975/?ref_=nm_flmg_act_8
Poslije dužeg vremena komedija uz koju sam se i nasmijala. Sviđa mi se.
prelos je Last Vegas. smor zivi.
ja odgledah Sexy Beast (2000). mladji Ray Winstone, ne bas bad ass kakav je zadnjih godina (s viski glasom, bradom i zabacenom duzom kosom). previse pussy za jednog ex gangstera. previse uplasen na momente.
Ian McShane zajeban tip ali malo cudan vizuelno, da ne kazem smijesan, u poredjenju s njegovim likom u Deadwood-u (koji mi je vazda u glavi kad ga gledam).
i nenormalni Ben Kingsley. metar i cevap, mrsav, ali sociopata na kvadrat, strah i trepet.
15ak minuta ih gledas (Ray-a i porodicu) uplasene, uspanicene, dolazi Don, sta cemo, kako cemo... i onda se pojavi, Don. pomislih vid ove zajebancije. ali onda shvatis. :)
za ovakve uloge se Oskari dobijaju ali Gladijator. majstorski.
smetalo mi je sto se u toj kriminalnoj piramidi, svaki clan bas dosta plasi nadredjenog. dobar film koji je Ben ucinio odlicnim, mozda. trebalo je ispeglat to jos malo.
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/...t_1452831i.jpg
Ja odgledah Riddick-a...noovooga.
Mogu vam rec' da mi se svidio, dosta me podsjeca na legendarni Pitch Black, pa mozda i zbog toga.
The Chronicle of Riddick mi je npr. losiji od ova 2. Prvi, treci pa drugi.
Her
http://www.imdb.com/title/tt1798709/?ref_=nv_sr_1
Odabrala sam da ga gledam jer sam čula muziku za film koja je divna, nisam pogriješila, jer je i film divan na neki uvrnut način. Joaquin mi je ovom ulogom još više prirastao pri srcu kao glumac.
I meni mogu ti rec'. Ali mu se sa stilom osvetio. :D
A jes', ja sam se smijao onome, ali je opet sa stilom. :D
The Secret Life of Walter Mitty
http://www.imdb.com/title/tt0359950/?ref_=rvi_tt
Ima par klišea, ali nije loš.
Runner runner
www.imdb.com/title/tt2364841/
Odličan!
odgledah noah http://www.imdb.com/title/tt1959490/
ako nemate šta drugo da radite, pravi je za gledanje.
ocjena mu lagano pada, tek će...
http://www.imdb.com/title/tt2229499/ Don Jon (2013)
Očekivao sam malo više, iako sam noćas tražio film da odmorim mozak. Na kraju me je natjerao da mislim. Nije toliko loš, s obzirom da je ovo režiserski debi Levitta. Odradio je dobro svoju ulogu, kao i Julianne Moore. Njen lik mi se strašno svidio. Scarlett Johansson je mogla bolje, goli prosjek. Dobar momenat je bio kad ga je sestra savjetovala (što joj je bila i jedina rečenica u filmu), mada mi se to ne uklapa u njen lik glupe tinejdžerke koja stalno bulji u mobilni. Sporedni glumci su inače bili sasvim dobri, Toni Danza posebno. Sve u svemu, Levitt je dobar za režisera, valjda će biti bolji u budućnosti. Barem nije klasična ljubavna priča i happy end. Možda 5.5/10.
Na pola filma Noah sam bio bijesan na 4 € po karti. A ostatak me blago receno odusevio. Izbori koje pravi i kako se nosi sa njima, fenomenalno. Trenutak kad odustane od ubistva i iznevjeri..Bas govori o tome kako je covjek zapravo slab.
http://worldcinemareport.com/wp-cont...vie-Poster.jpg
Enemy (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2316411/
Na drugoj temi pohvalih The Prisoners, rezisera Enemy-a.
Kratko, svim ljubiteljima Lyncha i Mulholand Dr. preporucujem i ovaj film. Daleko elegantnije, daleko bolje od Lyncha, mracno kao Prisoners, i najljepse - ostavlja slobodnu unterpretaciju kraja.
Mozda je Enemy i za drugu temu, ali nije za svakog.
Enemy je za svaku temu :D
https://forum.cdm.me/showthread.php?...63#post3491863
Tek je prije neki dan iskocio rip, tako da (kako se odje kaze) - kasnim, ali kasnim kvalitetno :)