:lol:
Printable View
Na motor koji je slabija verzija motora iz civica type R će ulje sigurno da se mijenja i prije vremena :joy:
A ne zbog toga nego zbog problema sa diluzijom.
To da, mada je mnogo ređi problem na accordu 2.0 nego na crv i civicu 1.5. I češći je problem kod auta vozenih u hladnijim djelovima.
Svakako ću da mirišem mjerač svako malo :joy:
Reci mi ovo, ovaj dealership je partner sa pennzoil-om, je li okej to što sipaju ili da odmah mijenjam? I koja je tvoja preporuka, mislim da piše da ide 0w20 nisam siguran, nemam kad ovih dana da se upoznam s autom?
Pennzoil je prosjek. Ako mene pitas, Hondino tj. Idemitsu. Ako neces to, imas premium u Walmart, Mobil 1 Annual protection ili Extended performance, 5 qt je oko 25 dolara. U Walmart imas OEM filtere, mada to mozes kupit u dealership.
Gradacija je 0W20, 4,6 qt.
Pa daju mi 2 godine besplatan oil change, tako da vjerovatno ne mogu da biram koje ću. A i imam 2 godine garanciju na powertrain zbog kojeg moram kod njih da radim servis. Mada ta garancija vjerovatno ne vrijedi ništa tako da mogu i da ih iskuliram.
Ne moras kod njih da radis oil change, mozes kod bilo koga samo treba sa moze da te registruje na Carfax.
@guru neki se ASX bijeli pojavio u oglase blizinu tebe... :)
Evo gledam sad, nema ništa.
Sent from my SM-S901E using Tapatalk
Fb oglasi bili....
e cus auto sa 5.000 milja intervalom.
jasno mi nije...mada stvarno ne pratim vise kao nekad.
Nidje nije jeftinije nego tamo. 5 litara najboljeg ulja 25 dolara, filter 5 dolara.
nije sporna cijena nego rjesenje. jos u americi, ako se i malo vozis eto te svako malo na promjenu.
ja sam mislio da se interval sa napretkom tehnologije agregata povecava, a ne smanjuje.
motocikli imaju po 10k milja intervale...
Honda Civic 2.2 5D Sport.
Kakav je ovaj auto?
Trap, održavanje i sl?
Solidan.
Ima li djelova?
I jel skupa za održavanje?
Ima sve, nije skupo.
380e ti je registracija za njega...traktorčić obični
I sta sam ja rekao za Hondine turbo motore?
https://www.instagram.com/reel/DRwvu...FkdnZncXM0aQ==
Dead link...
Sent from my iPhone using Tapatalk
i meni dead link...
a pretpostavljam da je okacio onaj snimak dje je neki servis zamijenio 60 dihtunga glave motora za 12 mjeseci na onaj neki 1.5 turbo
To je taj klip. 50 i kusur dihtunga glave za 1.5 turbo.
darko_cfc, je li ti poznato?
O da...
Ali opet su ga puno bolje rijesili citav motor nego psa grupacija ako je za utjehu...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zato nije bilo sanse da uzmem hondu 1.5t katastrofa su
I na moj bivsi 2.0t se desavalo ali taj motor je masu bolji
Plus 1.5t u accorda od tonu ipo ne ide nikako, to je sramota iako I'ma 192 konja
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...662f1e116d.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ljepotica :cool: