bas sporo ide ovo... ne mogu da skapiram zasto.
Printable View
bas sporo ide ovo... ne mogu da skapiram zasto.
Zato sto zivis u CG
Reče Vučko moraće se vakcinisati svake godine.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1825499
Citam izjavu premijera da do juna planiraju vakcinaciju 35% stanovnistva? Sto tako sporo jbt zna li se? Za taj manje dana od toga srbija je vakcinisala milion ipo ljudi...
35% mi premalo zvuci za 3 mjeseca... drugo veli 15% je prelezalo i racuna ih kao bezbjedne, smatram da je i to nidje veze jer imunitet moze 1 dan da traje...
Aj dako neko digne frku oko toga pa to ubrzaju...
ne znam zasto neko ne potegne pitanje zasto ovako ide sporo?
gledam jutros, vakcinisano 3374 osobe...
prije 25 dana su stigle prve doze. 130 osoba dnevno vakcinisu... 35% osoba uz sigurno jedno 20-30% koji su vec prelezali ili ce prelezat do tada je ok jer bi sa tih 35% vakcinisano sve prioritetne grupe, zdrastveni sistem bi bio totalno rasterecen... ali ovim tempom ni 10% necemo do tada vakcinisat.
Zato sto niko nece da se vakcinise. Svi se boje ove vakcine kao da je cijanid.
Ljudi su culi da sam se prijavio i da cekam da se vakcinisem i zovu me na teleton i smaraju me kako ne valja i kako ljudi umiru od vakcine i da ne treba sa budem glup da se vakcinisem.
Nisam sigurna da je samo to.
Ja sam prijavila babu (81 godina), jos je nisu zvali.
Zaboravih da napomenem, u srijedu ujutro sam je prijavila. Ocekivala sam da ce je zvati u cetvrtak odmah.
2021 godina i ljudi na pomen vakcinacije, upucuju kako ne treba, kako se umire od toga, kako ovo , kako ono.
Realno, Treba ispitati vakcine, njihove dugorocne posledice, nuspojave ali ako nijesi Dr. Strange da vidis buducnost, sjedi kuci i vakcinisi se sagorelo. Sta je tu je.
I ja se prijavih iako sam preležao.
Prijavio sam se ja prvi dan. Ali kako imam manje od 40. Ne ocekujem da cu je primit par godina narednih
Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Samo birajte manje radikalan način primanja...
Moze kako oces. Radio sam kolonoskopiju, tako da nije ni to sporno. Moze
Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Je l ono odobrena AstraZeneca kod nas?
8 EU država obustavilo primjenu zbog pojave krvnog ugruška
https://balkans.aljazeera.net/news/w...e-astarazenace
tapatalk
Belgijske zdravstvene vlasti navode da su u početku vakcinacije prijavljivani smrtni slučajevi u domovima za starije osobe nakon doza Pfizera, ali da su istraživanja pokazala da ti smrtni slučajevi nemaju veze s vakcinom.
Od korone su nema što drugo.
I mene su jutros zvali i rekli da će ljekar i sestra doći naredne nedelje ili one poslije nje. Na onom spisku sa prioritetnim grupama piše da ljudi preko 80 godina ima preko 21 hiljadu.
Treba li raditi test na antitijela prije vakcinacije i da li ove klinike koje ga rade nude opciju da dođu na kućnu adresu da uzmu uzorak krvi za testiranje?
Zivljece ovaj narod
Ja sam medicinski radnik i vakcinisao sam se sa ruskom Sputnjik V u KCCG.
Dosta mojih kolega nece da se vakcinise ovom vakcinom vec cekaju kinesku Sinofarm, to su nam rekli cak i dvojica neurologa iz KC jedan je bio Dr Erakovic.
Inace ima veliki broj zdravstvenih radnika koji nece uopste da se vakcinisu.
Ja se nadam da cu do ljeta stici na red mada kako ove munje nebeske sprovode vakcinaciju prije cemo steci kolektivni imunitet no sto ce ovi vakcinisati 10% populacije.Ali nevjerovatno da jedan manji evropski grad koliko iznosi nasa populacija ne moze da se vakacinise za par mjeseci.