Ahahaha đe vi je obraza malo.Nekima.
ARKAN'S TIGERS Songs / English Lyrics
đe...iz koje je kafane pokupija Tigar.
Ceca - Trula visnja - (Audio 2004) HD
Printable View
Ahahaha đe vi je obraza malo.Nekima.
ARKAN'S TIGERS Songs / English Lyrics
đe...iz koje je kafane pokupija Tigar.
Ceca - Trula visnja - (Audio 2004) HD
Drugari,drugari.
(33) MIHAJLO ULEMEK: KO JE UBIO ARKANA? - YouTube
Nekoga dere algoritam...
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
U retrospektu na početak teme, poslije ratova po Hrvatskoj, ekstremisti su na kraju barem tamo marginalizovani. Svuđe drugo su izmiljeli iz ratnog blata tri decenije kasnije.
Skoro da je ironično, ali oni najokoreliji su iskorišćeni za razvezivanje od federalne drzave, i onda sami sebe odumrli , kao što je i red da se desi.
Uh nemoj da si naivan. Slovenija i Hrvatska su od svih SFRJ republika imale najjaca vodjstva. Nisu oni slucajno onako uredjeni. Imali su i svoju spoljnu politiku. I prema Istoku i prema Zapadu + Vatikan. Taj period od 1989 - 1991 bio je samo klimaks svega toga.
`Ekstremna emigracija` uglavnom je bila slomljena vec do 1950 + uglavnom je bila u vlasnistvu Udbe. Hrvatska Udba je koristila te `strucnjake` zavisno od vremena, trenda, potrebe. Njima je to bio samo jos jedan kolateral. Ali odluka o izlasku iz SFRJ je odluka na daleko visem nivou od nekakvih ekstremista. Pri tome, svaki ekstremist koji nije htio da slusa vlast iz Zagreba `ugasen` je vec tokom same 1991.
Sto se tice marginalizacije ekstremizma u Hrvatskoj, imao si dva Tompsonova koncerta. Od po pola miliona nazocnih. Slazem se, marginalno. Mada da li je ono uopste bio ekstremizam ili samo stil oblacenja? Fanovi ili daj da se prebrojimo. Nezvanicno ali sa zvanicnicima. Rok koncert u sjevernokorejskom stilu. A publika jednobrazna iz cijeloga svijeta. Sa pjesmaricom kao politickom porukom. Kako god, i ta sekcija KUDa brine o svojoj pastvi.
Neće biti.
Ekstremna emigracija je bila i te kako aktivna - i to najaktivnija 70 tih i 80 tih - sve do 1991 kad se vratila u zemlju i došla na vlast. Ali na njoj nije ostala.
Niti ima Meštrovića niti Štedula ni Rovera na vlasti. I takvih. Jer.
Narod ih neće.
HRB ovi nasljednici imali su jednom procenat ipo. I kraj.
U Srbiji dražovi nasljednici imaju vlast trides godina poslije rata. U Crnoj Gori - dražovi nasljednici. U Bosni.
Pavle đurišić je naslov ej ?
Na onim prvim izborima sad vise ne znam ni koje godine Tudjman sa ekipom je dosao na vlast. Bio je tu i nije morao niotkuda da dolazi. Taj HDZ mu je Udba napravila uz pacifikaciju svih disidenata i emigranata. Barem onih koji nisu htjeli da slusaju. Sto se tice svih tih politickih organizacija hrvatskog predznaka koje spominjes veliko je pitanje koliko su javne i tajne razlike izmedju njih. Narocito u nekom ideoloskom ili nacionalnom pitanju. Pitanje same vlasti je neka tacka preloma. HDZ je neka vrsta amalgama Saveza komunista, HRB i svih ostalih za 21.vijek. Odnosno prvo za devedesete. Oni imaju i neku kovanicu vezanu za to. Ribrendovanje i ujedinjavanje raznoraznih iznoguda i hajvana za potrebe posthladnoratovskog razracunavanja na prostoru SFRJ. Nije nuzno da je ekstremna hrvatska emigracija ekstremnija od Tudjmana i ekipe.